Skocz do zawartości
IGNORED

Dobra Integra czy końcówka plus przedwzamacniacz


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy znacie tę stronę i co sądzicie o cenach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać co sądzicie o Accuphase E 260 jest test w najnowszym audio video, ale interesuje mnie wasza opinia.

 

Jestem prawie pewny, bo nie słuchałem E-260, że integra Xindaka A600 E zjadłaby go na śniadanie, jak i model E-360. Nawet na zagranicznych forach są wzmianki o porównaniach w/w wzmaków. Okazuje się, że Xindak wypadł dużo lepiej niż Accu E-550. Jestem w stanie w to uwierzyć. Trzeba rozgraniczyć chińszczyznę jako usługi dla reszty świata, a własne poletko produkcyjne, które w kategorii jakość-cena nie ma sobie równych. Produkty Xindaka stają się coraz bardziej wyrafinowane i doskonalsze. Zakupiona przeze mnie integra jest rewelacyjna i brzmieniowo i wizualnie, nie wspomnę o stronie technicznej. Kto nie uwierzy, niech szuka. Dostanie, ale 2-3 razy drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jestem prawie pewny, bo nie słuchałem E-260, że integra Xindaka A600 E zjadłaby go na śniadanie, jak i model E-360.

 

Kocham to forum i wszelkie przejawy audiofilizmu spekulatywnego.

Ach te przypuszczenia, wróżby, domysły, zachodnie fora, fusy z kawy, szklana kula i czarny kot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham to forum i wszelkie przejawy audiofilizmu spekulatywnego.

Ach te przypuszczenia, wróżby, domysły, zachodnie fora, fusy z kawy, szklana kula i czarny kot...

 

Słyszałem Accu E-250 i E-350 i nie sądzę, że nagle firma z modelu na model zmieniła profil brzmieniowy, stąd pisanie o przypuszczeniach. Od obydwu Xindak jest dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Co oznacza wg ciebie "dużo lepszy"?

Ma ładniejszy kolor, fajniejsze światełka, dźwięk bardziej ci leży, jest tańszy, ma więcej wejść, etc,etc?

Warto się określić o co tak na prawdę ci idzie. Inaczej nie zostaniesz zrozumiany.

 

Słuchałeś tych Accu w tym samym systemie co Xindaka?

 

A co ma "profil brzmieniowy" do klasy sprzętu?

Na marginesie co jest ten "profil brzmieniowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza wg ciebie "dużo lepszy"?

Ma ładniejszy kolor, fajniejsze światełka, dźwięk bardziej ci leży, jest tańszy, ma więcej wejść, etc,etc?

Warto się określić o co tak na prawdę ci idzie. Inaczej nie zostaniesz zrozumiany.

 

Słuchałeś tych Accu w tym samym systemie co Xindaka?

 

A co ma "profil brzmieniowy" do klasy sprzętu?

Na marginesie co jest ten "profil brzmieniowy"?

 

Pewnie lepiej mi leży, to z pewnością, inaczej bym nie kupił. Profil brzmieniowy to sygnatura brzmienia, czyli filozofia firmy odnośnie kreacji dźwięku. Accu to brzmienie po cieplejszej stronie neutralności i takiego dźwięku szukałem dla siebie, ale nie znalazłem tu takiej dynamiki, rozmachu, uderzenia, czaru na średnicy i swobody z jaką wzmacniacz sobie radzi z głośnikami, nie tracąc jednocześnie rozdzielczości i budowania przestrzeni, jak w A-600E. Wygląd to sprawa drugoplanowa dla mnie, ale wspomniałem o nim przy okazji, a profil brzmieniowy nie określa klasy sprzętu. Słuchałem w systemie zbliżonym brzmieniowo do mojego, dlatego też napisałem, że jestem prawie pewny, a nie w 100%. Wypowiedzi na forum to jedynie forma drogowskazu, a nie podstawa do kupowania sprzętu bez odsłuchu. Tym sposobem chciałem zwyczajnie zachęcić do posłuchania wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dziękuję.

Rozumiem, porównania 1:1 nie dokonałeś. Swoje zdanie oparłeś o dwa lub więcej odsłuchy "w systemie zbliżonym brzmieniowo do twojego, a nie w 100%".

Zatem jak mniemam w swej ocenie oparłeś się na tym co zapamiętałeś pomiędzy tymi odsłuchami a tym co słyszałeś w swoim systemie.

Jestem pełen podziwu i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Rozumiem, porównania 1:1 nie dokonałeś. Swoje zdanie oparłeś o dwa lub więcej odsłuchy "w systemie zbliżonym brzmieniowo do twojego, a nie w 100%".

Zatem jak mniemam w swej ocenie oparłeś się na tym co zapamiętałeś pomiędzy tymi odsłuchami a tym co słyszałeś w swoim systemie.

Jestem pełen podziwu i gratuluję.

 

Tak tez właśnie napisałem, że nie w 100%, ale wiem, co słyszę i jak pisałem, chodziło mi o to, aby założyciel wątku wziął odsłuch tego wzmacniacza pod uwagę, nawet jeśli moje zdanie nie opiera się na porównaniach bezpośrednich 1:1 i jest niepoprawne merytorycznie:) Za tą kasę brzmienie palce lizać i zaznaczam, że to jest moje subiektywne zdanie. Każdy ma inne upodobania i być może ktoś woli więcej jeszcze ciepła i nie potrzebuje tylu watów, bo słucha nie za głośno, wtedy wybór integry legendarnego Accuphase'a jest w pełni uzasadniony:) Nie miałem nigdy zamiaru być złym doradcą, ale najwyraźniej tak zostałem odebrany. Życzę dokonania udanego wyboru:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy kontakt bezpośredni z audonetem g2 już nastąpił?

 

Zamierzam w niedługim czasie posłuchać Octave V70 SE, wiele entuzjastycznych opinii o nim krąży.

Coś jest urzekającego w dźwięku tego wzmacniacza.

Jeżeli już się z nim zapoznasz proponuję również przyjrzeć się bliżej rodzimemu Bonasus2 RCM oraz nowym produktom Sugden.

 

Panowie, a czy o Macu Ma 7000 , ktoś wspominał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni zaśmiecę wątek.

Wzmacniacz ten z opakowaniem waży jakieś 75kg .

Na zachodzie kosztuje 16000zł a u nas 12000zł .

Nikogo nie bronię ale jak wyobrażasz sobie inną tańsza drogę i przez to rozsądną cenę ?

To dlaczego nie sprowadził więcej tych wzmacniaczy wyjaśnia choćby ten wątek . Nie ma NAZWY , cena " wysoka " więc ryzyko ze sprzedażą wzrasta.

Łukasz też jak go zamówił czekał kilka miesięcy .

Sprawy sprzedaży czy zakupu to już nie mój problem .

Zaznaczyłem że wato się wysilić i zapoznać z tą końcówką .

Od strony wykonania i użytych elementów nie znam konkurencji wśród nowych wzmacniaczy większej mocy a brzmienie samemu trzeba sobie ocenić .

 

Większej mocy w zbliżonej cenie .

 

Napisze jedno: jak dystrybutor jest poważny to powinien mieć co najmniej dwa demo do odsłuchu ... jeden na miejscu a drugi do pozyczania do klietntów. Nie wyobrażam sobie klocka za naście tysięcy bez odsłuchu u siebie w domu. Koniec i basta. I żadne tłumaczenia że drogi, że cięzki, że słabo odsprzedawalny nie maja racji bytu. Chyba że dystrybutor bawi sie w biznes.

 

A do autora wątku: przestań chłopie pisac i czytać to forum tylko weź się za odsłuchy. I wtedy wybierz to ci Ci najbardziej pasuje. I miej z tego radość. A ty widze lubisz "polegać" na obcych opiniach i chyba lubisz plakietki z uznanymi brandami.

 

 

BTW kupiłem ostatnio koncówke z brandem Nakamichi. Zgroza !!! Nakamichi robiło rewelacyjne decki a nie wzmaki. A ten NAK gra dla mnie fajniej od mojego Krella. BTW może chcesz kupić Krella, jest w Twoim budgecie? Znowu jest na sprzedaz dopóki ... znowu sie nie rozmyślę.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

BTW kupiłem ostatnio koncówke z brandem Nakamichi. Zgroza !!! Nakamichi robiło rewelacyjne decki a nie wzmaki. A ten NAK gra dla mnie fajniej od mojego Krella. BTW może chcesz kupić Krella, jest w Twoim budgecie? Znowu jest na sprzedaz dopóki ... znowu sie nie rozmyślę.

 

Zukzukzuk ma Nakamichi i bardzo chwali. Właśnie z nim rozmawiałem, mówi że porównywał min. z Krellem KSA 200s. Może Jacek skrobnie kilka słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w niedługim czasie posłuchać Octave V70 SE, wiele entuzjastycznych opinii o nim krąży.

 

Bardzo polecam posłuchać, 2 tygodnie temu się na niego zdecydowałem jeszcze czekam na swój egzemplarz, porównywałem z jadisem i-35, jadisem orchestra reference, lavardinem IS i Lavardinem IT, wcześniej miałem Xindaka a600e (09) ale do obecnych kolumn był zdecydowanie zbyt mocny i sprzedał sie w komplecie z głośnikami Martin Logan, które posiadałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny o których ktoś coś słyszał, ktos coś czytał ale mało kto obcował z ich dzwiekiem, konstrukcja Jacka Zagaji. Osoby, które miały okazję słuchać a nie są ich właścicielem oceniają że są zdecydowanie lepsze bardziej spójne i naturalne brzmienie niż avangardy duo grosso które niedawno były pokazywane na audiofilu we Wrocławiu, poniżej zdjęcie w pokoju bez adaptacji akustycznej z wzmacniaczami Jadisa I-35 i Orchestra Reference (nota bene ten ostatni wymieniony wzmacniacz przekazywał najwięcej emocji każdego nagrania i dawał olbrzymia radość słuchania, jednak zbyt wiele dawał od siebie co na dłuższą mete mogło by męczyć)

 

Dle mnie są fenomenalne bo łączą to co zauroczylo mnie kiedyś w kefach reference z tym co mnie pociągało w loganach, jest dynamika, przestrzeń, naturalność, nie ma juz braków na dole ani zaokragleń na górze no i oszałamiający wygląd ( na żywo jest jeszcze lepiej niż na zdjęciu)

Jedynie z czym nie zagrały to Luxman L550ax z pozostałymi wzmacniaczami było bardzo dobrze a o wyborze zdecydowały szczegóły

 

 

med_gallery_32590_238_159083.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak one grają i być może są super brzmieniowo ale wygląd....można nazwać oszałamiającym przy czym niekoniecznie w pozytywnym

sensie.Wiem że gusta są różne i komuś taki design może się podobać.Mnie to kojarzy się z jakimiś rzeźbami łazienkowymi z jakiejś dużej łaźni czy sauny hotelowej lub z bajkowymi postaciami ku-klux-klanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Wiem że gusta są różne i komuś taki design może się podobać.Mnie to kojarzy się z jakimiś rzeźbami łazienkowymi z jakiejś dużej łaźni czy sauny hotelowej lub z bajkowymi postaciami ku-klux-klanu.

 

:) zabawne porównanie ale całe szczęście każdy ma inne poczucie estetyki i skojarzeń. Do dziś pamiętam jak jeden z moich gości widząc elektrostaty zapytał czy to do do ogrzewania pokoju.

 

`

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak i na szczęście gusta są różne i nie ma w tym nic złego że komuś podoba się coś mniej tradycyjnego.

Sam lubię tradycyjne, klasycznie wyglądające kolumny ale też techno-industrialne wynalazki.

Niemniej jednak takie twory jak te powyżej nie załapują się u mnie do żadnej kategorii designu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię że grają świetnie i gratuluję jeśli dają taką radość jaką powinny.

Poza tym wiele zależy od samego wystroju pokoju.Mogę sobie wyobrazić takie wnętrze

do którego te kolumny pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie sa niewątpliwą ozdobą, sly30 jak bedziesz przypadkiem we Wrocławiu to zapraszam zobaczysz i posłuchasz na żywo.

 

Przepraszam. Czy ewentualnie mógłbym posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli grają w takim pomieszczeniu, to ja przepraszam - tez chyba chciałbym posłuchać :-)

 

One sie jakoś nazywają? Maja jakaś stronę www?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Zamierzam w niedługim czasie posłuchać Octave V70 SE, wiele entuzjastycznych opinii o nim krąży.

 

znakomita integra - po wymianie lamp z fabrycznych sovteków gra na tle konkurencji jakby kosztowała 2 tyle

 

i do tego ta kontrola pracy lamp, ustawienia biasu - najbardziej user friendly wzmak lampowy z jakim miałem do czynienia, a do tego w dobrym towarzystwie gra tak ,że zdejmuje byty bez ruszania sznurówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.