Jump to content
IGNORED

MARANTZ SR5007 vs YAMAHA RX-A820Aventage

ozzy

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Wielka prośba po mojej stronie, otóż w niedługim czasie tj. max do końca tygodnia muszę wybrać jeden z w/w w temacie modeli. Czy mogę liczyć na nieco słów za lub przeciw w kwestii tychże amplitunerów, szczerze mówiąc nie wiem do końca czy dobrze robię zmieniając ampli ("przesiadam" się z Denona AVR-1610) bo z dotychczasowego byłem nawet względnie zadowolony. Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi, każda będzie jak dla mnie bardzo pomocna gdyż niezwykle trudno dokonać mi wyboru a mam okazję nabyć zarówno Yamahę jak i Marantza w atrakcyjnej dla mnie cenie tyle że czasu na namysł mam nie za wiele

Witaj,

Marantz znacznie lepiej sprawdzi się w odsłuchach muzyki, dźwięk jest łagodniejszy, cieplejszy, szczuplejszy w basie. Yamaha zagra bardziej dynamicznie, mocno, skrajami pasma. Wybór zależy jednak od indywidualnych preferencji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

ja też. Bo Yamah w stereo da mi dynamike i efektywnośćk tora lubie. A maranzt nie da mi tej radosci słuchania.

Czy znaczyłoby to że Marantz będzie się "średnio" spisywał w KD podobnie jak Yamaha w stereo?

Nie to znaczy że graja inaczej i jaki dzwie lubiz taki ampli wybierz. Lubisz dzwiek o rownowadze tonalnej czy taki powietrzmy czasem nie grzeczny, może wyostrzony, bardziej dynamiczny?

Generalnie lubię dźwięk w muzyce stereo bardziej przypominający ten z mojego dotychczasowego Denona AVR 1610, czyli krótko powiedziawszy bardziej skłaniałbym się ku Marantzowi, jednak podjąłem ryzyko i nabyłem Yamahę RX-A820. DŹwięk diametralnie inny w stereo (przyzwyczajam się do niego) jednak jeśli chodzi o dźwięk w KD to poprostu tego nie da się opisać bo jest wręcz wspaniale, nie sądziłem że różnica w porównaniu z Denonem będzie aż tak wyczuwalna, tutaj Yamaha zmiażdżyła Denona. Super amplituner i w dobrej cenie ;-). Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy zechcieli zabrać głos w powyższej sprawie, jestem niezmiernie wdzięczny bo opinie pomogły mi podjąć decyzję, w moim przekonaniu jedyną i właściwą :-)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.