Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ SR5007 vs YAMAHA RX-A820Aventage


ozzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wielka prośba po mojej stronie, otóż w niedługim czasie tj. max do końca tygodnia muszę wybrać jeden z w/w w temacie modeli. Czy mogę liczyć na nieco słów za lub przeciw w kwestii tychże amplitunerów, szczerze mówiąc nie wiem do końca czy dobrze robię zmieniając ampli ("przesiadam" się z Denona AVR-1610) bo z dotychczasowego byłem nawet względnie zadowolony. Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi, każda będzie jak dla mnie bardzo pomocna gdyż niezwykle trudno dokonać mi wyboru a mam okazję nabyć zarówno Yamahę jak i Marantza w atrakcyjnej dla mnie cenie tyle że czasu na namysł mam nie za wiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz dzwięk raczej szczupły, lekki pewnie lepszy do stereo w kinie lepiej sprawdzi się raczej Yamaha dzwięk nieco cięższy, lepszy fundament basowy, generalnie dobrze by było jak zwykle posłuchać i sprawdzić samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo!!! i to już jest coś bo zapomniałem dodać stosunek muzyki do kina to 60/40

 

Dodam jeszcze że kolumny z którymi będzie współdziałał owy amplituner to Tonsil Maestro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Marantz znacznie lepiej sprawdzi się w odsłuchach muzyki, dźwięk jest łagodniejszy, cieplejszy, szczuplejszy w basie. Yamaha zagra bardziej dynamicznie, mocno, skrajami pasma. Wybór zależy jednak od indywidualnych preferencji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też. Bo Yamah w stereo da mi dynamike i efektywnośćk tora lubie. A maranzt nie da mi tej radosci słuchania.

 

Czy znaczyłoby to że Marantz będzie się "średnio" spisywał w KD podobnie jak Yamaha w stereo?

Nie to znaczy że graja inaczej i jaki dzwie lubiz taki ampli wybierz. Lubisz dzwiek o rownowadze tonalnej czy taki powietrzmy czasem nie grzeczny, może wyostrzony, bardziej dynamiczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lubię dźwięk w muzyce stereo bardziej przypominający ten z mojego dotychczasowego Denona AVR 1610, czyli krótko powiedziawszy bardziej skłaniałbym się ku Marantzowi, jednak podjąłem ryzyko i nabyłem Yamahę RX-A820. DŹwięk diametralnie inny w stereo (przyzwyczajam się do niego) jednak jeśli chodzi o dźwięk w KD to poprostu tego nie da się opisać bo jest wręcz wspaniale, nie sądziłem że różnica w porównaniu z Denonem będzie aż tak wyczuwalna, tutaj Yamaha zmiażdżyła Denona. Super amplituner i w dobrej cenie ;-). Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy zechcieli zabrać głos w powyższej sprawie, jestem niezmiernie wdzięczny bo opinie pomogły mi podjąć decyzję, w moim przekonaniu jedyną i właściwą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.