Skocz do zawartości
IGNORED

Wąskie gardło


Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w zakładce nuda i marazm;), a na zapytanie w 'pytaniach i rozterkach' moge sie nie doczekac na odpowiedz, rzucam pytanie na rozruszanie. W torze mam PJ Xpression III, preamp PJ Phonobox II SE. Ktory element stanowi wieksze gardlo, ktora zmiana bedzie korzystniejsza, znaczaca, slyszalna - lepszy preamp, taki powiedzmy do 2k PLN, czy zmiana gramofonu (chodz imi po glowie Ad Fontes od dawna)? Na chwile obecna wchodzi w gre tylko jedna zmiana zawodnika w czasie tego meczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiany niecałych 9'' na 14'' nie ma co porównywać z wymianą jakiegokolwiek preampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wkładka jaka? Może wąska u szanownego Pana?

 

ups, umklo, Goldring 1042, lubie ja, wiec chyba bym nie zmienial jeszcze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa załatwiona, mozna zamknąć temat i dalej tkwić w marazmie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak w tej nudzie i śpiąc jednym okiem wlazłem na Twój profil, I co tam stoi - " miłośnik death metalu z odmętów Szwecji". No, bracie, wreszcie trochę życia w tym marazmie........śpię...........Już nie śpię! I tak sobie myślę, ja, miłośnik anielskich renesansowo-barokowych pień, ale również black metalu z fiordów Norwegii Chciałem napisać, że im będziesz miał lepiej, tym będziesz miał gorzej. ..........................Już nie śpię, już nie śpię!...........W dwóch słowach, dla mnie rzecz jest prosta: muza, której słuchasz ( i ja też) jest na ogół gównianie nagrana. Im lepszy będziesz miał sprzęt, tym bardziej uwypukli niedoskonałości nagrań. Mnie się tego najlepiej słucha na byle czym w samochodzie. Na zestawie "salonowym" jest średnio.

 

Nuda, Panie , nuda................

 

A może jednak wkładka?

Ja mam Goldringa 1006 i planuję zmianę na wyzszy model. Pozbierałem trochę opinii. Wynika z nich, że G 1012 gra bardziej skrajami pasma i lepszym basem niż G 1042. Nie słuchałem żadnej i własnej opinii nie mam.

 

...........................

 

A mnie nawiedził Marduk na żywo...................na wspólnym koncercie z Vaderem,,. Niestety Peter wypadł ciut bladziej,

Pozdrawiam. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak w tej nudzie i śpiąc jednym okiem wlazłem na Twój profil, I co tam stoi - " miłośnik death metalu z odmętów Szwecji". No, bracie, wreszcie trochę życia w tym marazmie........śpię...........Już nie śpię! I tak sobie myślę, ja, miłośnik anielskich renesansowo-barokowych pień, ale również black metalu z fiordów Norwegii (chciałem napisać " z płonących norweskich kościołów", ale się powstrzymałem), że im będziesz miał lepiej, tym będziesz miał gorzej. ..........................Już nie śpię, już nie śpię!...........W dwóch słowach, dla mnie rzecz jest prosta: muza, której słuchasz ( i ja też) jest na ogół gównianie nagrana. Im lepszy będziesz miał sprzęt, tym bardziej uwypukli niedoskonałości nagrań. Mnie się tego najlepiej słucha na byle czym w samochodzie. Na zestawie "salonowym" jest średnio.

 

Nuda, Panie , nuda................

 

A może jednak wkładka?

Ja mam Goldringa 1006 i planuję zmianę na wyzszy model. Pozbierałem trochę opinii. Wynika z nich, że G 1012 gra bardziej skrajami pasma i lepszym basem niż G 1042. Nie słuchałem żadnej i własnej opinii nie mam.

 

...........................

 

A mnie nawiedził Marduk na żywo...................na wspólnym koncercie z Vaderem,,. Niestety Peter wypadł ciut bladziej,

Pozdrawiam. Jacek

 

bo Vader to juz troche rownia pochyla:) z jakosci nagran death metalu zdaje sobie sprawe, na tym co mam daje sie sluchac, inna sprawa, ze z racji, ze druga polowa nie akceptuje halasu, sluchamy w domu duzo innych rzeczy typu Bowie, Beatlesi czy Amy Winehouse i inne rozne takie, w nich G1042 rowniez sie sprawdza, wiec poki co, nim go nie zakatuje, niech gra:) 1012 gra lepszym basem? Pasowaloby mi, ale musialbym jednak gdzies to uslyszec, moze w ogole zmiana wkladki na inna firme moglaby pomoc. Przeskakiwalem na G1042 z Sumiko Black Pearl (jesli pamietam dobrze model), wiec zmiana byla kolosalna. Nie jestem osluchany z wkladkami, wiec gdy 1042 bedzie dogorywac, zaczne sie rozgladac dopiero, tymczasem pomyslalbym jednak o zmianie jednego z dwoch elementow, o ktorych mowa, bo mysle, ze daloby to dobre efekty, pytanie, czy bardziej zrodlo czy jednak preamp (w tym wypadku wstepne typ to jakis Graham Slee albo np. LAR). Moze znalazlbym w Wawie forumowicza z AdFontesem i porownywalna wkladka, i sie przekonal, czy mi odpowiada. Ot zagadka na marazm i nude;)

 

ps. w samochodzie metal gra u mnie dobrze, no ale tam sa inne warunki akustyczne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon

 

Podłączę się do tematu.

Wspominasz o Grahamie.

Możesz go pożyczyć do odsłuchu i porównać.

Ja ostatnio tak zrobiłem.

Też mam PJ Ex.... i gra z pre forumowym.

Graham jest subtelny i zrównoważony ale w metalu no nie wiem czy się sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon

 

Podłączę się do tematu.

Wspominasz o Grahamie.

Możesz go pożyczyć do odsłuchu i porównać.

Ja ostatnio tak zrobiłem.

Też mam PJ Ex.... i gra z pre forumowym.

Graham jest subtelny i zrównoważony ale w metalu no nie wiem czy się sprawdzi.

 

No to juz jakis glos przeciw Grahamowi:) jeden z szanowych kolegow zaproponowal pozyczenie mi Nudy2, wiec bedzie okazja sprawdzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w Denon 103R niskopoziomową i dobry preamp lampowy bez żadnych transformatorów dopasowujących i masz temat z głowy a najwęższym gardłem w Twoim sprzęcie będzie tylko końcówka mocy i kolumny..

 

Nigdy nie wrócę do wkładek MM i tranzystorowego phono stage..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w Denon 103R niskopoziomową i dobry preamp lampowy bez żadnych transformatorów dopasowujących i masz temat z głowy a najwęższym gardłem w Twoim sprzęcie będzie tylko końcówka mocy i kolumny..

 

dobrego lampowe pre phono podejrzewam, ze nie kupie w cenie 2k, jakies typy do wziecia pod uwage?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

A ja wręcz przeciwnie wyleczyłem się z lampowego phono ,na rzecz wysokiej klasy pre na "tranzystorze". Za wiele tej lampy w torze audio. Phono lampowe, pre lampowe, końcówka mocy lampowa. To niezła buła może wyjść. Zgodzę się ,że zainwestowanie w dl103r to dobra inwestycja. Tylko powieści tę wkładkę trzeba na odpowiednio ciężkim ramieniu.....bo inaczej będzie wąskie gardło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie wyleczyłem się z lampowego phono ,na rzecz wysokiej klasy pre na "tranzystorze". Za wiele tej lampy w torze audio. Phono lampowe, pre lampowe, końcówka mocy lampowa. To niezła buła może wyjść. Zgodzę się ,że zainwestowanie w dl103r to dobra inwestycja. Tylko powieści tę wkładkę trzeba na odpowiednio ciężkim ramieniu.....bo inaczej będzie wąskie gardło

 

czyli wracamy do wymiany gramofonu;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Moon musiałby zmienić napęd/ramię by powiesić sensowne MC ... a to są jakieś koszty.

 

Gdyby pre lampowe było receptą na dobry dźwięk z analogu to tylko takie byśmy spotykali ... a tak nie jest.

 

Warto zacząć od dobrego napędu, nawet bez ramienia, które można dokupić osobno, porządne i nie lekkie. Potem wkładka, preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Moon musiałby zmienić napęd/ramię by powiesić sensowne MC ... a to są jakieś koszty.

 

Gdyby pre lampowe było receptą na dobry dźwięk z analogu to tylko takie byśmy spotykali ... a tak nie jest.

 

Warto zacząć od dobrego napędu, nawet bez ramienia, które można dokupić osobno, porządne i nie lekkie. Potem wkładka, preamp.

Zapytam tak, AdFontes (ramie chyba nie jest w nim szczegolnie ciezkie?) jest akceptowalny przez druga polowe, czy taka kwote lepiej wlozyc w innego gramiaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze nic lepszego nie dostaniesz.Adfontes jest i tak wart dużo więcej.

Być może, ale nie zagra z twardą DL103R na jego nizmodyfikowanym ramieniu, wszyscy przed tym wielokrotnie ostrzegali i mieli rację. Ad Fontes gra z wkładkami "miękkszymi", głównie z MM-kami, być może z miękkimi MC również. U mnie DL103R na oryginalnym ramieniu alu ADFontesa zagrała po prawie miesiącu prób i dociążeniu ramienia do ok. 20 gram masy efektywnej oraz bardzo silnym i specyficznym wytłumieniu ramienia. To ramię, zmodyfikowane, czyli tak wytlumione i dociążone gra teraz z AT33PTG II, dwa razy "miękkszą" od DL103R, świetnie gra, ale nie potrafię powiedzieć jak ta "miękksza" AT33PTG grałaby na niezmodyfikowanym ramieniu alu AdFontka. Pre to Nuda MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale AdFontesa można już mieć z cięższym ramieniem.

 

Jakbyśmy z Miniabyrem się uparli to nawet 103R byłaby powieszona na tym cięższym.

Ale ciężko się upierać jak taka pogoda i wszechobecny marazm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Ryszard to prawda, ale analog to jest w całości waskie gardło. Jeden ruch w systemie może nieść za olbrzymie koszty aby to wszystko sie zgrało. Sam przez to przechodziłem .W przeciągu 5 lat miałem 4 gramofony , kilka phono i wkładek.Ale przynajmniej wiem, czego chcę i jak to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale nie zagra z twardą DL103R na jego nizmodyfikowanym ramieniu, wszyscy przed tym wielokrotnie ostrzegali i mieli rację. Ad Fontes gra z wkładkami "miękkszymi", głównie z MM-kami, być może z miękkimi MC również. U mnie DL103R na oryginalnym ramieniu alu ADFontesa zagrała po prawie miesiącu prób i dociążeniu ramienia do ok. 20 gram masy efektywnej oraz bardzo silnym i specyficznym wytłumieniu ramienia. To ramię, zmodyfikowane, czyli tak wytlumione i dociążone gra teraz z AT33PTG II, dwa razy "miękkszą" od DL103R, świetnie gra, ale nie potrafię powiedzieć jak ta "miękksza" AT33PTG grałaby na niezmodyfikowanym ramieniu alu AdFontka. Pre to Nuda MC.

 

po ew. zakupie AD i tak na pewno zostalbym przez jeszcze dluzszy czas z G1042, chocby dlatego, ze podoba mi sie jak gra (moze to wina niewielkiego osluchania z innymi wkladkami) i chcialbym pograc na niej dalej, wiec to nie problem, zeby wsadzic tam DL103R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz jakis glos przeciw Grahamowi:) jeden z szanowych kolegow zaproponowal pozyczenie mi Nudy2, wiec bedzie okazja sprawdzic.

 

Jesli Nuda jest porządnie złozona na porzadnym zasilaczu to wynik jest przesądzony. Graham zostanie zwrócony.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon

Musisz zacząć od początku: poczytaj o czymś takim jak podatność wkładek gramofonowych. Wtedy zrozumiesz o czym mówimy. Fizycznie powiesisz na lekkim ramieniu DL103/R/SA ale to nie zagra poprawnie.

 

Napęd to podstawa. Wtedy sensowne jest wydawanie pieniędzy na takie czy inne ramię/ona czy też wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.