Skocz do zawartości
IGNORED

Wąskie gardło


Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zacząć od początku: poczytaj o czymś takim jak podatność wkładek gramofonowych. Wtedy zrozumiesz o czym mówimy. Fizycznie powiesisz na lekkim ramieniu DL103/R/SA ale to nie zagra poprawnie.

 

Lekcje odrobilem, teraz wiem, w czym rzecz.

 

Inna sprawa, ze zle sie wyrazilem o wieszaniu Denona, nie o to mi chodzilo:) Co prawda, z tego, co mi Andrzej napisal, jest teraz do wyboru ciezsze ramie i takowego Denona moznaby chyba nim zawiesic, ale nie w tym rzecz teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Hej Moon powiem z autopsji ,że bawię się w winyl odkąd tylko pamiętam -jest to dla mnie hobby i frajda . Ale jak każde hobby było to okupione wydatkami , wydatkami i jeszcze raz wydatkami.Analog taki jest -bardzo wymagający pod każdym względem.Jak zaczynałem to nie zwracałem uwagi na coś takiego jak kalibracja , szablony (miałem chyba z 10 lat)Teraz kiedy mam 44 lata to odwaliło mi na "precyzje" szablony i kalibrację ....ale mam lepsze zabawki , trochę więcej wiedzy( czasami mam wrażenie ,że jednak jej nie mam). Czym to cholerstwo jest droższe,to wymaga poświęcenia więcej czasu na zestrojenie wszystkiego z wszystkim. Moja rada jest taka. Znajdź kogoś doświadczonego, z dużym stażem w analogu, abyś nie wpierniczył się w błędy które ja popełniłem(np gramofon firmy clearaudio). A ja ich popełniłem całe mnóstwo. To zaoszczędzi ci nerwowych sytuacji i kasa zostanie. Pozdrawiam Miniabyr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem

miniabyr jeśli twoja oferta jest aktualna nawet bym się nie zastanawiał na miejscu moon-a

pewna ilość problemów z miejsca jest rozwiązana

i można skupić się np. na pre

no ale mało jeszcze słuchałem

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem

miniabyr jeśli twoja oferta jest aktualna nawet bym się nie zastanawiał na miejscu moon-a

pewna ilość problemów z miejsca jest rozwiązana

i można skupić się np. na pre

no ale mało jeszcze słuchałem

pozdr.

 

ale jaka oferta? bo jesli o ogloszenie miniabyra, to nie moj budzet na chwile obecna:)

 

Hej Moon powiem z autopsji ,że bawię się w winyl odkąd tylko pamiętam -jest to dla mnie hobby i frajda . Ale jak każde hobby było to okupione wydatkami , wydatkami i jeszcze raz wydatkami.Analog taki jest -bardzo wymagający pod każdym względem.Jak zaczynałem to nie zwracałem uwagi na coś takiego jak kalibracja , szablony (miałem chyba z 10 lat)Teraz kiedy mam 44 lata to odwaliło mi na "precyzje" szablony i kalibrację ....ale mam lepsze zabawki , trochę więcej wiedzy( czasami mam wrażenie ,że jednak jej nie mam). Czym to cholerstwo jest droższe,to wymaga poświęcenia więcej czasu na zestrojenie wszystkiego z wszystkim. Moja rada jest taka. Znajdź kogoś doświadczonego, z dużym stażem w analogu, abyś nie wpierniczył się w błędy które ja popełniłem(np gramofon firmy clearaudio). A ja ich popełniłem całe mnóstwo. To zaoszczędzi ci nerwowych sytuacji i kasa zostanie. Pozdrawiam Miniabyr.

 

zdaje sobie sprawe, pomijajac, ze gramofon mialem sto lat temu w jakiejs wiezy, to do czasu zakupu obecnego, wiedza o ustawieniach gramofonu byla u mnie zadna. W dotychczasowym PJ kalibrowany byl zawsze w sklepie, jednak ostatnio zaczalem troche zbierac wiedzy o kalibracji czy szablonach, zeby przy nowym gramofonie moc jednak cos zrobic samemu, albo chociaz dowiedziec sie, dlaczego taka wkladka nie pasuje do takiego ramienia, dzieki Ahaja:)

Nie mam zadnego doswiadczonego analogowca pod reka, nikogo takiego nie znam, wiec z tym bedzie trudno, znam moze 10 osob, ktore maja gramofon w tej chwili, raczej traktowany jestem jak wariat:) Przy budzecie, ktory chce wylozyc, mysle jednak o Ad Fontesie na powaznie, nic z nowych modeli nie ma sensu kupowac w tych pieniadzach, a w 'kornika' balbym sie wejsc. Najbardziej przekonuje mnie oferta pana Andrzeja i na razie nie znalazlem innej alternatywy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Wow! 10 znajomych słucha gramofonu? Pogratulować znajomych. Ja znam ledwie trzy, z czego zaraziłem dwie przypalając żywcem :)

 

Z Ad Fontes jest pewien myk, powinieneś wiedzieć, by nie było kwasu. Konstruktor stworzył go do grania z wkładkami MM. Standardowe ramię lekko sobie nie radzi z twardymi MC.

Mnie to nie przeszkadza, ale jakbyś chciał szaleć z drogimi MC trzeba będzie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! 10 znajomych słucha gramofonu? Pogratulować znajomych. Ja znam ledwie trzy, z czego zaraziłem dwie przypalając żywcem :)

 

Z Ad Fontes jest pewien myk, powinieneś wiedzieć, by nie było kwasu. Konstruktor stworzył go do grania z wkładkami MM. Standardowe ramię lekko sobie nie radzi z twardymi MC.

Mnie to nie przeszkadza, ale jakbyś chciał szaleć z drogimi MC trzeba będzie kombinować.

 

sporo rzeczy w metalu wychodzi na winylach, wiec pare osob ma gramofony, tyle ze konczy sie na sluchaniu, jak zaczyna sie rozmowa o czyszczeniu, myciu i innych aspektach poza sluchaniem, no to jestem juz osamotniony:)

 

Do szalenia z MC (nawet tymi tanszymi) to mi jeszcze daleko, co prawda Andrzej wspominal o jakims ciezszym ramieniu obecnie dostepnym, ktore nada sie do wspomianego chyba (glowy nie dam) Denona, wiec cos tam mozna zrobic z tym ewentualnie, jakas tam opcja jest, ale spokojnie, spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi o wkładki mc i ramię gramofonu AF to nie widzę żadnego problemu. Wystarczy zastosować wkładkę o podatności np 15 i będzie ok.Denon 103 jest szczególny -musi być powieszony na ciężkim ramieniu inaczej nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jest jeszcze Denon DL-301 mk2 który gra na prawdę dobrze, imho lepiej i ciekawiej niż 103, co więcej lepiej się nadaje do ramion o średniej masie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

przecież jest jeszcze Denon DL-301 mk2 który gra na prawdę dobrze, imho lepiej i ciekawiej niż 103, co więcej lepiej się nadaje do ramion o średniej masie

Powstał jakiś mit z wkładkami mc i tym ramieniem ,bardzo kultywowany. Miałem u siebie AF z wkładka lyra dorian(3000 zł) -to był test dwóch gramofonów z tymi samymi wkładkami.Znajdziecie opis tego wydarzenia w wątku "Drapak pezeta"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał jakiś mit z wkładkami mc i tym ramieniem ,bardzo kultywowany

Pewnie za jakiś czas się okaże, że lepiej gra z wkładkami MC, bo tak się komuś wydaje. Oczywiście najlepiej na świecie. Jak dziwne rzeczy ludziom się wydają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.