Skocz do zawartości
IGNORED

Pianocraft e 730 nowe zestawy głośnikowe


Fredas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Noszę się z zamiarem wymiany seryjnych zestawów głośnikowych na jakieś lepsze. Wpadły mi w oko Monitor Audio MR4, nie jestem tylko pewny czy skojarzenie ich z Piano da pożądany efekt. Pomieszczenie do odsłuchu 17m2, muza: chillout, jazz, muzyka poważna czasami rock. Głośność max. na 1/3.

Za rady z góry dziękuję

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że powinieneś poszukać coś bardziej efektywnego, bo e-730 mocarzem nie jest, a z kolei MA mają "tylko" 86 db skuteczności przy 6 ohm i zwyczajnie może ich nie uciągnąć. Na Twoim miejscu szukałbym coś 8 omowego ze skutecznością ok. 90db np. Mission MX-4. Słuchałem z Piano e640 mniejszych Missionów mx2 (ten sam midwoofer, z tym, że pojedynczy) i grało to bardzo ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii, generalnie cała seria Pianocraft ma dobrze dobrane głośniki do sprzętu.

Są one nawet lepsze jak pozostały sprzęt, słabiej na niskich tonach. Widać to bardzo dobrze podpinając te głośniki do lepszego sprzętu.

 

Mam wątpliwość czy zakup lepszych głośników coś da i na ile, i czy się opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasmas, da... oj da... :) przekonałem się o tym na własne skórze zastępując seryjne monitory od PC e-810 Heybrookami HB4. Pojawił się wreszcie przyjemny bas ! Kosztowały mnie 900zł (używane oczywiście) i uważam, że warto było wydać na nie każdą złotówkę. Oczywiście biorąc pod uwagę możliwości obecnych kolumn wiem, że teraz to PC jest najsłabszym ogniwem w moim stereo, które pewnie z czasem wymienię na coś pełnosprawnego. Ale póki co jak na moje ucho gra wystarczająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.