Jump to content
IGNORED

USB OPTICAL CONVERTER

psychedelic

Recommended Posts

Nie ma chętnych na odpowiedź, sorry że napiszę, Google.

Wzięło mnie dzisiaj na pisanie, to tak, z głowy:

1. Sprawdź czy laptop-komputer nie ma wyjścia optycznego, wtedy wystarczy kabel

1a. Czasami wyjście z laptopa 3.5 mm Jack jest dwufunkcyjne (w tym optyczne), wtedy jak wyżej

2. Można użyć Apple AirPort Express lub AppleTV lub inne o podobnych funkcjach, wtedy przez sieć i iTunes

3. Jeśli musi być na USB, to też są, chociaż trudniej, np. Musiland Monitor, powinienem mieć w najbliższym czasie to może coś skrobnę

4. Inne, karty itd.,

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Ale jak jackiem optycznie? Kable jack to drut (sygnał elektryczny), a kabel optyczny to światłowód (sygnał świetlny). Światło ci po drucie nie pójdzie, a po światłowodzie nie pójdzie ci prąd, więc jestem sceptyczny co do tego wynalazku. Od biedy to kablem z końcówką jack można przesłać elektrycznego spdifa, więc może coś takiego istnieje i ci się pomyliło?

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Ja polecam kupić taką końcówkę. Dzięki temu można nałożyć na dowolny toslink. Wtedy taki przewód będzie bardziej uniwersalny niż zakończony jackiem na stałe. Dodatkowo przy większych odległościach szukał bym prawdziwego światłowodu, ze względu na mniejsze tłumienie wewnętrzne niż plastik.

Wystarczy kupić za niewielkie pieniądze taki oto konwerter i wszystko rewelacyjnie śmiga

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sam podpiąłem taki między laptop a daca w NADzie 565 i dźwięk jest rewelacyjny.

Tam chyba szału nie ma. To cudo o ile pamiętam nie obsługuje 88200 hz.

To prawda, ale w przypadku muzyki z PC nie stanowi to żadnego problemu, bo poradzi sobie z tym każdy program do odtwarzania muzyki (ja korzystam akurat z Foobara + ASIO lub WASAPI). Z drugiej strony to kiedy miałeś coś 88200hz do posłuchania? W opisie jest napisane, że taki sam chip wkłada do swoich klocków Hegel. O Heglu nie można powiedzieć, że nie ma szału, bo szał jest. Ja w każdym razie jestem z takiego konwertera zadowolony i uważam, że w tej cenie absolutnie nie znajdę nic innego równie dobrego.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.