Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre stereo w kinach domowych


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki stereotyp (może słuszny, może nie), że amplituner kina domowego nie może dobrze zagrać w stereo.

Jeżeli się z tym nie zgadzacie, lub chcecie obalić ten stereotyp to napiszcie jakimi modelami kina domowego warto się zainteresować aby także dobrze zagrały w zwykłym, dwukanałowym stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ja sie srednio znam, ale slyszalem, ze dobry amplituner kina domowego powinien byc nawet 3 razy drozszy od dobrego wzmacniacza stereo. A moze to bzdury...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] slyszalem, ze dobry amplituner kina domowego powinien byc nawet 3 razy drozszy od dobrego wzmacniacza stereo. A moze to bzdury...

 

Bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury.

napisz dlaczego bzdury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem H/K AVR760 , H/K AVR4550 ( jako nowy kosztował 5 tys ) , Onkyo NR809 i żaden do pięt nie dorastał wzmacniaczom , które porównywałem w tej samej konfiguracji : Amplifikator , Musical Fidelity A3 i mój obecny T+A Power Plant...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opiniach jest zapis, że niejaki Harman Kardon AVR7000 dał radę jakiemuś Musicalowi...

A co powiecie o sprzętach firm bardziej uznanych np Arcam, Rotel...dobrze grają w stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz dlaczego bzdury

 

A czemu nie 5 albo 12 razy droższy. Kto w ogóle ustanowił jakiś taki śmieszny podział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie 5 albo 12 razy droższy. Kto w ogóle ustanowił jakiś taki śmieszny podział.

Podział jest oczywiście dziwny, tak jak powiedzmy opowieści, że dobry wzmacniacz zagra jedynie wtedy kiedy ma powyżej 10 kg:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o sprzętach firm bardziej uznanych np Arcam, Rotel...dobrze grają w stereo?

 

właśnie jakieś kilka dni temu czytałem o amplitunerach Rotela. Gdzieś na jakimś niemieckim forum koleś powklejał zdjęcia bebechów i jednoznacznie wynikało, że Rotel to po prostu Sherwood Newcastle (taka koreańska fabryka).

Różnica jest taka, że Sherwood kosztuje X a Rotel kilka razy X

 

Zresztą nie od dziś wiadomo, że najdroższa w całym sprzęcie jest metka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ( 10 lat temu) ampli Rotela, grał w stereo bardzo przyzwoicie, nie wybitnie, ale chyba jednak lepiej niż dzisiejsze ampli Rotela z serii np 01.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki stereotyp (może słuszny, może nie), że amplituner kina domowego nie może dobrze zagrać w stereo.

Jeżeli się z tym nie zgadzacie, lub chcecie obalić ten stereotyp to napiszcie jakimi modelami kina domowego warto się zainteresować aby także dobrze zagrały w zwykłym, dwukanałowym stereo.

 

Denon AVC-A10SE. Kupiłem takowego za 800 zł i naprawdę znakomicie gra. Ale jak był nowy kosztował 12 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilkadziesiąt amplitunerów, tańszych i droższych i różnych marek..., jeśli chodzi o brzmienie w stereo, to wypadły,mniej dobrze i powiedzmy, dobrze?

 

Amplituner KD ,jak jego nazwa mówi jest przeznaczony do... i w większości to cyfrówka, a wzmacniacz stereo to...nie muszę chyba tłumaczyć...wiadome do czego służy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner KD ,jak jego nazwa mówi jest przeznaczony do... i w większości to cyfrówka, a wzmacniacz stereo to...nie muszę chyba tłumaczyć...wiadome do czego służy...

 

E tam, to wszystko taka obiegowa opinia.

 

Wielkie koncerny nie robią dziś wzmacniaczy stereo. SONY, JVC, Technics, Pioneer, Philips itp. Dziś wzmacniacz stereo to taki relikt z przeszłości.

Wielkie koncerny produkują amplitunery KD, które są kompatybilne z trybem stereo. Kiedy zaczęto produkować na masową skalę radioodbiorniki STEREO to zaprzestano tym samym produkcji radioodbiorników MONO (nisza w niszy) - bo niby po co?!

 

To tak samo jak z nośnikami muzycznymi. Odtwarzacz BluRay czyta płyty BR oraz płyty DVD oraz płyty CD. Czyli jest kompatybilny wstecz. Po co produkowac odtwarzacze CD skoro więcej i lepiej i nowocześniej i taniej można wyprodukować odtwarzacze BR.

 

Identycznie ma się sprawa z amplitunerami KD - amplituner KD to dziś kolejne wcielenie klasycznego wzmacniacza. Są tańsze KD i droższe, tak jak kiedyś były tańsze i droższe wzmacniacze.

 

Ja tu bym nie dorabiał żadnej ideologii ani niczego nie porównywał cenowo bo to bez sensu. Istnieją dobrze grające KD jak i tandetne wzmacniacze stereo.

 

Produkcje piwniczne pomijam - jak ktoś produkuje 100 sztuk towaru miesięcznie to wiadomo, że musi to być drogie niezależnie od jakości jaką ów towar reprezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Miałem dwa ampli ze średniej półki , słyszałem parę wysokich i zawsze w dupę brały od dobrych wzmaków za 1/3-1/2 ceny.

 

To wynika z paru rzeczy. Pierwsza jest prosta. Ampli za daną kwotę ma tysiąc elementów związanych z kinem, plus tuner i inne fajerwerki. Siłą rzeczy we wzmaku stereo za podobne pieniądze włożymy mniej, ale lepszych komponentów.

 

Druga sprawa to kwestia elektroniki. A tu się nie znam i coś pochrzanić mogę . Amplituner pomimo, że ma np napisane 130W na każde z 7 kanałów nie jest w stanie tego oddać w stereo. Brakuje mu -drive-u i zlepia kulminacyjne momenty w muzyce, gdy dużo się dzieje.

Oczywiście mocne, drogie, bardzo drogie ampli sobie z tym radzą lepiej, ale klepnie takiego zapasem mocy wzmak stereo za pół ceny, albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, to wszystko taka obiegowa opinia.

 

Wielkie koncerny nie robią dziś wzmacniaczy stereo. SONY, JVC, Technics, Pioneer, Philips itp. Dziś wzmacniacz stereo to taki relikt z przeszłości.

Wielkie koncerny produkują amplitunery KD, które są kompatybilne z trybem stereo. Kiedy zaczęto produkować na masową skalę radioodbiorniki STEREO to zaprzestano tym samym produkcji radioodbiorników MONO (nisza w niszy) - bo niby po co?!

 

To tak samo jak z nośnikami muzycznymi. Odtwarzacz BluRay czyta płyty BR oraz płyty DVD oraz płyty CD. Czyli jest kompatybilny wstecz. Po co produkowac odtwarzacze CD skoro więcej i lepiej i nowocześniej i taniej można wyprodukować odtwarzacze BR.

 

Identycznie ma się sprawa z amplitunerami KD - amplituner KD to dziś kolejne wcielenie klasycznego wzmacniacza. Są tańsze KD i droższe, tak jak kiedyś były tańsze i droższe wzmacniacze.

 

Ja tu bym nie dorabiał żadnej ideologii ani niczego nie porównywał cenowo bo to bez sensu. Istnieją dobrze grające KD jak i tandetne wzmacniacze stereo.

 

Produkcje piwniczne pomijam - jak ktoś produkuje 100 sztuk towaru miesięcznie to wiadomo, że musi to być drogie niezależnie od jakości jaką ów towar reprezentuje.

;-)

A ja tam jednak wolę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to kwestia elektroniki. A tu się nie znam i coś pochrzanić mogę . Amplituner pomimo, że ma np napisane 130W na każde z 7 kanałów nie jest w stanie tego oddać w stereo. Brakuje mu -drive-u i zlepia kulminacyjne momenty w muzyce, gdy dużo się dzieje.

Oczywiście mocne, drogie, bardzo drogie ampli sobie z tym radzą lepiej, ale klepnie takiego zapasem mocy wzmak stereo za pół ceny, albo mniej.

 

W ampli moc dostępna na końcówkach jest zależna w dużej mierze od wydajności samego zasilacza, to znaczy każda z nich może teoretycznie oddać wysoką moc, ale zasilacz nie wyrabia na kolejnych dodanych kanałach.

Na przykładzie Aventage RX-A3010 widać co jest grane, każda końcówka może oddać sama 200W, ale już w stereo jest to mniej i tak z każdym kolejnym kanałem, ja to nazywam trochę tak śmiesznie, pływająca moc:) Zauważyłem też jedną taką wspólną zależność amplitunerów, mają o wiele mniejszy współczynnik tłumienia, niż wzmacniacze stereo.

max_yamaha_aventage_rx_a3010_lab04.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

tomaszE, mój ojciec miał taki magnetofon, tylko drewienko było chyba ciemniejsze.

 

Natomiast na chłopski rozum porównywalny wzmacniacz stereo powinien być dużo tańszy, gdyż "tylko" dwa kanały i dużo mniej części niż wypasiony amplituner KD np. 7.1. Zasilacz, cała elektronika i właściwy rozdział sygnały na 8 głośników.

 

Podobnie sprawa ma się z układem wzmacniacz stereo vs. amplituner stereo. Niby podobne, a jednak nie to samo. Dodam, że amplitunery stereo mają częsco większe współczynniki tłumienia niż ich odpowiedniki-wzmacniacze. Przykład: moja Yamaha R-S700 ma współczynnik tłumienia 240, a wyższe modele wzmacniaczy A-S100 i A-S200 to bodajże tylko 140. Choć podobno wcale NIE jest powiedziane, że ZAWSZE większy współczynnik tłumienia = lepiej.

 

Z mojego doświadczenia z testów amplitunerów KD do 3-4kPLN, ale podpinając tylko dwie kolumny (stereo) brzmiały jakoś tak ciemno i mrocznie. Wpięło się wzmacniacz czy amp. stereo i od razu robiło się lepiej. Ciekawe dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są miejskie legendy po części...

Tak samo jak to iż jak coś jest made in china to musi być chłam.

Ale dajcie pieniądze na materiały, dajcie pieniądze na ludzi (w obu wypadkach i tak wyjdzie taniej niż w UE) i w chinach wam zrobią sprzęt takiej jakości że europejskie i amerykańskie fabryki co najwyżej mogą cmokać z podziwu i zazdrości.

Ale 99% towaru ma kosztować najtaniej jak się da i być zrobiona za przysłowiową miskę ryżu - stąd słynna chińska jakość.

 

Podobnie ze stereo w KD. Nie ma zapotrzebowania na to. Ludzie są zaganiani, (pieniądze, rodzina) Jeśli usiądą w domu to przed tv, włączą film i obejrzą. I później idą robić kolację kąpać dzieci i robić tysiąc innych spraw. Nikt prawie nie słucha muzyki z cd. Owszem jest nisza która skupia różnych "filów" (w tym niżej podpisanego) ale podobnie jak modelarze to nisza. W statystycznym domu za radio robi tv na stacji z teledyskami, ew radio w wieży. Mam oczy, widzę...

 

Dalej, każdy liczy pieniądze, 99% kupi kino do 2000 zł (osoby kupujące amplituner, dvd, kolumny typu: vk, koda, eltax - to już elita) Często i gęsto to kina typu wszystko w jednym + coś co udaje suba + 4 maleńkie kolumienki wielkości paczki kawy. I to jest kino Kowalskiego. I jemu to gra !!! (sic!)

 

Czyli dotykamy 2 kolejnych problemów: zapotrzebowania - jego po prostu nie ma. I ceny. Też nie da się chodzić po wodzie. Wszyscy muszą zarobić od producenta do sklepikarza. A kupujący, nie wyrobiony, patrzy okiem i portfelem.

 

Tak było i w epoce wzmacniaczy, nie oszukujmy młodzieży: 90% wzmacniaczy produkowanych w ubiegłym wieku to była nędzna masówka- cłam stereo. I to nie zależnie czy w europie, czy USA. Dopiero w pozostałych 10% były perełki. Ale to też było niszowe, dla smakoszy - cena !!!!!

 

Podobnie jest teraz, są amplitunery które grają więcej niż przyzwoicie w stereo (mam jako obecnie 2, a wcześniej podstawowy Sony 770ES i ze trzy razy byłem w kropce co lepiej gra. Amp. KD, czy moje Sony)

Ale od razu żeby amplituner grał ekstra w KD to musi kosztować, zazwyczaj to ok 10k zł w zwyż. I z natury taki amplituner dobrze, lub bardzo dobrze radzi sobie w stereo...

 

I na koniec nie zaklinajmy rzeczywistości, często czytam porównania np . używany wzmacniacz 20 letni (np. mój Sony) w cenie 2000 zł porównywany z amplitunerem za 2000 zł z dvd i kolumnami. Zawsze wzmacniacz wygrywa. Tylko weźmy cenę sklepową owego Sony z tamtych lat, uaktualnijmy ją do dzisiejszej ceny w euro, weźmy sam amplituner za tą samą cenę w euro i możemy się zdziwić...

 

Ale po co, powtarzanie sloganów jest bezpieczne i zawsze można liczyć na poklask i plusiki.

 

Przepraszam za długość postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dalej, każdy liczy pieniądze, 99% kupi kino do 2000 zł (osoby kupujące amplituner, dvd, kolumny typu: vk, koda, eltax - to już elita) Często i gęsto to kina typu wszystko w jednym + coś co udaje suba + 4 maleńkie kolumienki wielkości paczki kawy. I to jest kino Kowalskiego. I jemu to gra !!! (sic!)

Sensownie piszesz. Mam szwagra. Kowalski się nazywa. Wybudował dom. Wiadomo, że forsa zawsze potrzebna przy budowie. Mając wolne 2,5 czy 3 kPLN spełnił marzenie i kupił KD. Zestaw Eltaxa z subem Wharfedale, KD Denon i jakieś tam DVD. Spełnia jego oczekiwania. Jest duży TV, KD - żyć nie umierać. Muzyka płynąca z tego zestawu nie zaangażowała mnie w żaden sposób. Męczyłem się z każdą minutą. Wróciłem do domu, odpaliłem swoje Sonus Fabery, amp. stereo Yamaha serii 700, odtw. CD serii 700, nawet gramofon Unitra Daniel z AT95E. Różnica bez porównania. Tak, jakbym na nowo doznał nirwany. A to przecież mój codzienny zestaw, który ma prawo się znudzić. Kowalski nie ma wymagań. Ma grać. Ma być dużo głośników, kable pochowane. Ma lecieć.

 

Powiem szwagrowi, że zalicza się do elity. Ucieszy się na pewno :)

 

 

 

 

Przepraszam za długość postu.

Nie szkodzi. Lubię dużo czytać gdy sensownie napisane :)

 

 

 

P.S. Plusik ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Ale założyciel tematu nie pytał o zapotrzebowanie i sondaż kto czego słucha i dlaczego.

 

Inna moja przygoda z amplitunerem Yamahy kupionym w sklepie jakoś za 3 tys z groszem z dvd i kolumnami Prism. Cały oblepiony naklejkami, widzę że nagrodzony nawet. Jeśli to się okaże ważne spytam o symbol cudeńka.

Podłączamy więc mu zamiast ujowych Prism na przód Esa Ostinato. Dźwięk jak z muszli klozetowej. Robię oczy jak sowa. Robimy na połowę volume i ampli się wyłącza. Bidulek uległ przeciążeniu.

 

Podłączamy mój amplituner Onkyo 807 i jest OK. Zupełnie inny dźwięk, ale to OK jest tylko do momentu podłączenia wzmacniacza stereło :)

 

Wniosek: kupujac amplituner kina domowego należy wykluczyć wymagajace od wzmaka kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zakładać przed chwilą nowy temat co wybrać czy ampli KD czy wzmacniacz stereo ale widzę nowy wątek więc napisze tutaj, mam nadzieję że pomożecie.

 

Właśnie się zastanawiam co kupić, mam aktualnie amplituner KD VSX917 wiem, bardzo słaby, kolumny Altus 300. Korzystam tylko z Stereo. Chciałbym wymienić amplituner na coś mocniejszego i nie mogę się zdecydować co kupić czy amplituner KD czy wzmacniacz stereo zintegrowany a stary ampli wykorzystać tylko do tunera. Budżet ok 3,5 tyś zł.

 

Wszędzie piszą, że na 99% będzie lepiej grał wzmacniacz stereo np. wybrałem sobie taki: NAD C356 z DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moc 2x80W

 

Ale jak patrzę na amplituner KD z bajerami w zbliżonej cenie to np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moc 7 x 125W na każdy kanał

 

Czyli oznacza to, że na amplitunerze zagram głośniej? tylko czy lepiej? Altusy mają 150W RMS.

 

Pomożecie wybrać coś dobrego? W przyszłości też pewnie wymienię kolumny ale narazie muszę coś zrobić z amplitunerem bo się wyłącza przy głośniejszym graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Tu jest inny kłopot. Podłączanie wzmaka za 3800zł do Altusów to jak założenie karoserii Porsche na podwozie wozu drabiniastego.

 

To, ze oczka się błyszczą na widok mnogości bajerów za podobną cenę w amplitunerze kina to normalne. Trzeba wyrosnąć.

Ja swojego 807 oddałem w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja sie srednio znam, ale slyszalem, ze dobry amplituner kina domowego powinien byc nawet 3 razy drozszy od dobrego wzmacniacza stereo. A moze to bzdury...

To oczywista prawda.

Najczęściej.

Amplituner kina domowego to przedwzmacniacz ośmiokanałowy, DAC, procesor DSP i co najmniej siedem końcówek mocy.

Do tego kilkadziesiąt różnych wejść i wyjść.

Wzmak stereo to przedwzmacniacz dwu kanałowy i dwie końcówki mocy.

Jeśli więc weźmiesz pod uwagę ich budowę, to od razu widać, że w amplituner kina domowego trzeba wpakować co najmniej trzy razy więcej kasy, żeby zachować podobną jakośc jak w porównywalnym stereo.

Ja mam pokój tylko pod kino domowe bo jestem maniakiem kina. Dosyć solidne.

I nie słucham na nim stereo w ogóle, mimo że amplituner który mam kosztował nowy 2teu a fronty dodatkowo mam zasilone z ASR Emittera 1. Jednak w dalszym ciągu stereo wolę z innego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna moja przygoda z amplitunerem Yamahy kupionym w sklepie jakoś za 3 tys z groszem z dvd i kolumnami Prism. Cały oblepiony naklejkami, widzę że nagrodzony nawet. Jeśli to się okaże ważne spytam o symbol cudeńka.

 

Czyli odliczywszy kolumny, odliczywszy dvd (o subie nic nie piszesz, zapewne jakiś był ???) mamy amplituner za ok. 1500 zł.

 

Podłączamy mój amplituner Onkyo 807 i jest OK. Zupełnie inny dźwięk, ale to OK jest tylko do momentu podłączenia wzmacniacza stereło :)

 

O ile mnie nie łapie skleroza to cena tego amplitunera to ok. 3000 zł.

Czyli robisz to o czym pisałem porównujesz dwie klasy sprzętu i piszesz - błeeeeeeeeeeeeee

Z jakim wzmacniaczem stereo porównujesz nie piszesz, ale dedukując, w cenie ok 5k zł ???

 

 

Ja mogę to samo zrobić: wziąć z półki wzmacniacz za 1500 zł i drugi za 3000 zł i napisać iż ten za 1500 zł gra jakby na kolumny położyć koc. Po czym wziąć wzmacniacz za 5-6k zł i powiedzieć - bajka

I będzie to prawda, w każdym wypadku...

 

Mój wniosek: Porównujmy sprzęt za te same pieniądze (+/- 10% ceny) a nie sprzęty których cena rożni się o 100% !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest inny kłopot. Podłączanie wzmaka za 3800zł do Altusów to jak założenie karoserii Porsche na podwozie wozu drabiniastego.

 

To, ze oczka się błyszczą na widok mnogości bajerów za podobną cenę w amplitunerze kina to normalne. Trzeba wyrosnąć.

Ja swojego 807 oddałem w rodzinie.

 

Od czegoś chciałbym zacząć, teraz wzmacniacz / amplituner a za rok dwa wymienię kolumny. A co do bajerów to bardziej jestem przekonany do wzmacniacza stereo tylko jak widzę że za te same pieniądze można mieć "bajery" + większą moc wzmaczniacza to zastanawiam się co lepsze. Czy ta moc ma takie znaczenie?

 

Ja sie srednio znam, ale slyszalem, ze dobry amplituner kina domowego powinien byc nawet 3 razy drozszy od dobrego wzmacniacza stereo. A moze to bzdury...

To oczywista prawda.

Najczęściej.

Amplituner kina domowego to przedwzmacniacz ośmiokanałowy, DAC, procesor DSP i co najmniej siedem końcówek mocy.

Do tego kilkadziesiąt różnych wejść i wyjść.

Wzmak stereo to przedwzmacniacz dwu kanałowy i dwie końcówki mocy.

Jeśli więc weźmiesz pod uwagę ich budowę, to od razu widać, że w amplituner kina domowego trzeba wpakować co najmniej trzy razy więcej kasy, żeby zachować podobną jakośc jak w porównywalnym stereo.

 

Ale z drugiej strony wzmacniaczy stereo sprzedaje się nie wiele a amplitunerów KD jest bardzo dużo - może tu działać efekt skali i dlatego cena jest porównywalna.

 

A co z tą mocą, dlaczego w amplitunerze podają 125W na każdy kanał a we wzmacniaczu który ma być mocniejszy jest "tylko" 80W na kanał? Może ktoś wyjaśnić jakie to ma znaczenie? Czytałem trochę i zazwyczaj wszyscy piszą żeby moc głośnika była zbliżona do mocy wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner KD jest "cyfrowy". Trzeba sie nieźle napracować w jego ustawieniach equalizerach, dynamic bas bostach itp szajstwem żeby brzmienie trochę się poprawiło. Ale zawsze to wszystko będzie sztuczne i zawsze będzie słychać niedomagania względem wzmacniacza stereo. Wiem bo mam Marantze NR1403 i PM6004. Oddzielne kino, oddzielne stereo. Amplituner (jego dźwięk) nastawiony jest na czytelność dialogów i akcji w kinie. Średnica jest mocno wypchnięta i dosyć mocno "nosowata", nienaturalna. Jak byś mówił do kubeczka plastikowego - pustka.

Jak się poustawia co nieco to nabiera to (dźwięk) trochę rumieńców i zaczyna bardziej podchodzić pod wzmacniacz ale różnica zawsze będzie słyszalna od pierwszej nuty. Dla niektórych jednak ta różnica nie warta jest oddzielnego systemu do stereo.

 

Z tych dobrych do stereo to właśnie polecają Amp.KD Marantza (na pewno wyższe modele) ale pewnie też trzeba się trochę napracować nad ich kalibracją.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą mocą, dlaczego w amplitunerze podają 125W na każdy kanał a we wzmacniaczu który ma być mocniejszy jest "tylko" 80W na kanał?

 

Bo reklama dźwignią handlu jest i tworzy się normy tak zbudowane, żeby były atrakcyjne dla klienta, Chyba Kolega Frywolny pisał o sprzęcie oklejonym karteczkami... Taka karteczka 5 x 125 W działa nie ?

Wzmacniacze się uchowały wg. starych norm i tu nikt nie przelicza na: moc chwilową x wielkość kuchenki mikrofalowej x ilość żarówek ;P

 

Może ktoś wyjaśnić jakie to ma znaczenie? Czytałem trochę i zazwyczaj wszyscy piszą żeby moc głośnika była zbliżona do mocy wzmacniacza.

Bez szczegółów technicznych chodzi o to iż jak się łapka omskie na 100% volume, albo dziecko sobie zakręci żeby wzmacniacz, albo kolumny nie powiedziały: papa.

Ale to z grubsza i na luzie, na serio - poczytaj, było wiele tematów i nie jest to takie do końca proste... ( w kilku słowach się nie da)

 

Miłego dnia wszystkim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak się poustawia co nieco to nabiera to (dźwięk) trochę rumieńców i zaczyna bardziej podchodzić pod wzmacniacz ale różnica zawsze będzie słyszalna od pierwszej nuty. Dla niektórych jednak to różnica nie warta jest oddzielnego systemu do stereo.

 

Właśnie i dlatego nie wiem, czy ta różnica będzie miała znaczenie, chociaż z drugiej strony nie przewiduję rozbudowy systemu audio do kina więc może nie warto myśleć o amplitunerze 7.1 tylko wybrać sprzęt stereo. Ale z drugiej strony mam teraz VSX 917 i w teście odszukałem że moc to 100W na kanał a mam kupić coś słabszego więc już nie wiem czy to ma sens?

 

Dane Pioneer VSX 917V

Moc znamionowa (1% THD+N, 1kHz) [W]

Ob.[Ω] Wysterowanie (K −kanały)

1 K 2 K 3K 4K 5K

8 113 100 81 55 49

4 − − − −−

Rozkład mocy na poszczególne kanały (8Ω)

Wysterowanie Przód L/R Tył L/R centralny

kanałów

1 113

2 100/100

3 81/81 81

4 55/55 55/55

5 49/49 49/49 49

Czułość (dla maks. mocy) [V] 0,192

Stosunek sygnał/szum [dB]* 78

Dynamika [dB] 98

Zniekszt. THD+N (1W, 8Ω, 1kHz) [%] 0,08

Współ. tłumienia (w odniesieniu do 8Ω) 32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś pewien, czy wymieniać wzmacniacz na wzmacniacz, to nie wymieniaj.

Tu pieniądze należy wydawać tylko wtedy, gdy mamy pewność, że będzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.