Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre stereo w kinach domowych


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

To jakaś pryszczata kinopiaskownica.

 

Nie ma to jak pierdolnięcie granatu za plecami. Każda studyjna płyta to wybuchy granatów z tyłu, każdy porządny koncert to wybuchy granatów z tyłu. Ch.. z muzyką, ważne, że granaty z tyłu wybuchają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Odsuń fotel od ściany ;)

 

No popatrz jak to niewiele dziś trzeba. Wystarczy pisać w sieci żeby zostać ekspertem w audio.

 

PS Byłbym zapomniał że przy okazji jesteś wybitnym znawcą motoryzacji. Pełen szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsuń fotel od ściany ;)

Zrób miejsce na granaty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś pryszczata kinopiaskownica.

 

Nie ma to jak pierdolnięcie granatu za plecami. Każda studyjna płyta to wybuchy granatów z tyłu, każdy porządny koncert to wybuchy granatów z tyłu. Ch.. z muzyką, ważne, że granaty z tyłu wybuchają.

Frywolny,...;0) jak przeczytałem, to się jeszcze śmieję z synem, nie śpimy tylko się śmiejemy, świetna maksyma,...i definicja stereo z kina domowego.

 

Odsuń fotel od ściany ;)

A po co, niech żuci granatem, miejsce samo się zrobi,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frywolny,...;0) jak przeczytałem, to się jeszcze śmieję z synem, nie śpimy tylko się śmiejemy, świetna maksyma,...i definicja stereo z kina domowego.

 

 

A po co, niech żuci granatem, miejsce samo się zrobi,...

 

Wypraszam sobie:) Pierwszy byłem:)

 

aż się zaśmiałem

00:11

rewelacja

 

"Ch.. z muzyką, ważne, że granaty z tyłu wybuchają."

00:13

to cytat który powinien wejść do kanonu

 

To z archiwum gg...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam coraz rzadziej to forum bo każdy wątek po 2-3 postach przeradza się w pyskówkę i wymianę zdań na zasadzie( posługując się analogią „samochodową” której co niektórzy tu używają ) – a moje audi 80 jeździ tak samo dobrze jak aston martin tylko znaczek ma inny .Druga strona za to odpowiada – co ty wiesz o samochodach – nie jeździłeś niczym prócz Audi ??? to guzik wiesz …

Nie mam może sprzętu nie wiadomo jakiej jakości , ale wiem że kino za 5 tyś nie zagra jak stereo za 5 tyś – po prostu tak się nie da - pytanie tylko czy zapędzanie się w komentarzach i radach dla osób które piszą jasno – mam 3 tyś co lepiej zagra bez uświadomienia że podstawą jest aby sam zdawał sobie sprawę czego oczekuje od sprzętu – nie ma żadnego sensu . Ja przerobiłem kilka amplitunerów i ten który teraz mam , wiem że jest na dłużej – nie dla tego że jest najlepszy – to „tylko” marantz sr 6004 , ale jak powyłączam wszystkie fajerwerki surroundowe to w stereo słyszę i widzę już jakąś scenę , a dobre ścieżki wielokanałowe brzmią lepiej niż z poprzedniego systemu , ale w drugim systemie gra onkyo a 5vl i indiana line tesi 260 w sumie za mniej niż sam amplituner i to ma dopiero przestrzeń !!!!- i tak ma być – jak potrzebuję samochodu na taksówkę to kupuję mercedesa E , a jak wożę ziemniaki to dostawczaka ( może być z gwiazdą ) .

I nie chodzi ani o to że dźwięk w stereo nie dochodzi zza głowy – jak realizator w studiu chce żebyś się obrócił to spokojnie cię do tego skłoni , a w ścieżkach wielokanałowych nawet na przeciętnym kinie i kolumnach też można się dać nabrać - moja żona poszła zbierać pranie z tarasu bo akurat w tylnych kanałach był zaszyty szum deszczu .

Chodzi o coś innego – nie o ilość wydanych pieniędzy , ale co dzięki temu otrzymamy – jak lubisz filmy to kup kino i zdawaj sobie sprawę że muzyka w stereo zagra gorzej – choć odczujesz to jedynie wtedy gdy na rzecz kina rezygnujesz z zestawu stereo ( przerobiłem ), lub kup stereo jeśli muzyka jest priorytetem . Ja popełniłem kiedyś coś takiego i kiepskie stereo zamieniłem na równie kiepskie kino – nie odczułem tego boleśnie , ale za to przez 10 lat miałem 5 zestawów kinowych i każdy następny utwierdzał mnie w przekonaniu że …..chcę mieć system wielokanałowy do koncertów i czasem filmów , oraz drugi system stereo tylko do muzyki .

Jasne że można kombinować przy braku miejsca i wzmacniacza używać z amplitunerem – jest to na pewno alternatywa , ale mam na tyle miejsca żeby mieć dwa systemy i tak jest optymalnie .

Natomiast Panowie – szanujmy się i nie udowadniajmy sobie że zagra tylko sprzęt za milion euronów , albo że altusy + stare sony pobije krella . Miejmy rozsądek i szanujmy się wzajemnie – wystarczy że z politycy traktują nas jak debili …..

A i tak najważniejsza w tym wszystkim jest muzyka !!!

Pozdrawiam przemo7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Najciekawsze jest to, że na forach internetowych ludzie oceniają ludzi przez pryzmat tego, co napisze się w postach. Nie każdy ma dar do przekazywania informacji za pomocą tekstu. Człowiek zostaje zgnojony i sprowadzony do parteru. Są tutaj różni ludzi z różną wiedzą. Bez względu na poziom prezentowanej wiedzy szanujmy się Polacy! Bo kto inny nas uszanuje?

 

Na załagodzenie sporów króciuteńki filmik z sobotniej wystawy audio :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie !

Biję się w pierś i odszczekuję to co powiedziałem o moim Pioneer SC-LX82 ... i tym samym amplitunerach. Są takie, które grają przyzwoicie.

 

Źródłem słabej jakości dźwięku okazało się być źródło ... BR podłączony cyfrowo do amplitunera. Przetworniki w Pioneer okazały się być podłej jakości ...

Teraz jako źródło robi PC + JRIVER i DAC Hegel HD11.

W takiej konfiguracji Pioneer jako wzmacniacz (Pure Direct) gra świetnie ! Nie można się do niczego przyczepić. Jest równowaga tonalna, wypełnienie, przestrzeń i dynamika. Realizm wokali też jest na wysokim poziomie, co mnie szczerze zdziwiło ...

Pioneery serii SC-LX8x mają moją rekomendację. Jeśli ktoś szuka wypasionego używanego ampli o wysokiej jakości dźwięku polecam poszukać na ebay - za ok 2800-3500 można już je kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

zastanawia mnie by kupic pod tv ampli z uszkodzona koncowka mocy, ale zrobic kalibracje do stereo i wypuscic na wzmak lub koncowke mocy, ma to sens ?

zalezy mi na korekcji akustyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem świeżo po zakupie kolumn więc mam świeże doznania z porównania.

W salonie źródłem były wzmacniacze Denon/Pionier w domu mam amplituner Denona AVR1910 więc miałem obawy co to będzie.

Ponieważ kupiłem tylko 2 kolumny musiałem przestroić system na stereo - stare stylem nie pasują musiałem wypiąć..

Amplituner ma sporo możliwości korekty dźwięku kalibrację audyssey/flat/manual tony niskie/wysokie + 9 zakresowy equalizer do tego cyfrowy dynamic equalizer tym samym pozwala dobrać takie brzmienie jakie się komu podoba.

Wzmacniacz miał tylko tony niskie/wysokie i kontur-czasem zdecydowanie za mało aby wycisnąć miły dźwięk z jakiejś płyty - wiadomo nie wszystkie płyty są dobrze nagrane. Mimo to stare kolumny nie pozwalały uzyskać basu takiego jak mi się podoba były za małe do obecnego pomieszczenia (od czasu przeprowadzki do domu nie było funduszy na zmianę sprzętu) - dlatego decyzja o zakupie nowych.

 

Po kalibracji jak dla mnie Amplituner gra lepiej przynajmniej w porównaniu do wzmacniacza Denon 720 i nie pamiętam jakiegoś Pioniera za prawie 5 tys PLN też.

Używałem do odsłuchów w salonie wzmacniacza Denona myśląc, że będzie jakieś podobieństwo brzmienia ale chyba go nie ma. Porównywać za bardzo też nie można bo inne lokale jedyne o co mogę powiedzieć to nieco inne sceny stereo ta ze wzmacniacza bardziej wyśrodkowana z apmlitunera szersza. Nie wiem jak inne amplitunery ale ten wydaje mi się wystarczająco dobry na domowe potrzeby i cudowanie z drugim zestawem stereo jest dla mnie zbędne a na pewno byłoby bardzo kosztowne aby uzyskać troszkę lepiej - czy to ma sens? Dla Chucka Norissa który słyszy światło ma dla mnie nie.

Reasumując jest to kwestia indywidualna i zależna od posiadanych/przeznaczonych funduszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.