Jump to content
IGNORED

wytłumienie w bloku bez remontu

silentbob

Recommended Posts

Witam,

Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w bloku. Chciałbym wyciszyć jeden pokój, który jest na granicy z sąsiadami.

Wiem, że idealnie byłoby postawić drugą ścianę, jednak jest to mniej lub bardziej tymczasowe mieszkanie, a podwójna ściana, to jednak inwestycja nie tania.

Częstotliwości jakie chciałbym wyciszyć, to ludzki głos. Na dzisiaj ściana jest praktycznie pusta.

Czy kilka paneli na ścianie z wełną mineralną coś pomogą, czy raczej musiałbym wyłożyć nimi całą ścianę? :)

Piramidki z gąbki w ogóle wchodzą w gre? Na przykładowych wykresach widziałem, że gąbka chłonie głównie wysokie częstotliwości.

Hehehhee miałem kiedyś podobnie ( gdy jeszcze nie mieszkałem na własnym) :) ) :) Sąsiadka była na tyle wścibska ,że potrafiła ze szklanką przy scianie stać i słuchać o czym rozmawiam u siebie :) Pomogły u mnie ustroje właśnie z pianki w kształcie piramidek ;) oraz szafka na ksiązki ;)

Hehehhee miałem kiedyś podobnie ( gdy jeszcze nie mieszkałem na własnym) :) ) :) Sąsiadka była na tyle wścibska ,że potrafiła ze szklanką przy scianie stać i słuchać o czym rozmawiam u siebie :) Pomogły u mnie ustroje właśnie z pianki w kształcie piramidek ;) oraz szafka na ksiązki ;)

Bardzie zależy mi na ograniczeniu dźwięków przychodzących niż wychodzących :)

Toż to jeden czort :) Przeciez dzwięki rozchodzą się w obie strony tak samo :)

I tak i nie. Na izolacyjność ściany ma również wpływ czas pogłosu. W przypadku gdy chcemy ograniczyć dźwięki przychodzące, najlepiej zredukować czas pogłosu w pomieszczeniu nadającym. Pewnie sąsiadka nie da sobie upiększyć ściany gąbkami, więc pozostaje zrobić to w pomieszczeniu odbiorczym.

• 1 year later...

Podłączę się pod temat. Mieszkam na parterze, co ma wiele zalet. Chciałbym czasami posłuchać nieco głośniej muzyki. Mam pytanie, czym wytłumić sufit, by sąsiadom nie dawało się to we znaki... i nie musieli się denerwować? Oczywiście, jeśli istnieje taki sposób w jak najniższej cenie? :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.