Skocz do zawartości
IGNORED

wytłumienie w bloku bez remontu


silentbob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w bloku. Chciałbym wyciszyć jeden pokój, który jest na granicy z sąsiadami.

Wiem, że idealnie byłoby postawić drugą ścianę, jednak jest to mniej lub bardziej tymczasowe mieszkanie, a podwójna ściana, to jednak inwestycja nie tania.

 

Częstotliwości jakie chciałbym wyciszyć, to ludzki głos. Na dzisiaj ściana jest praktycznie pusta.

 

Czy kilka paneli na ścianie z wełną mineralną coś pomogą, czy raczej musiałbym wyłożyć nimi całą ścianę? :)

 

Piramidki z gąbki w ogóle wchodzą w gre? Na przykładowych wykresach widziałem, że gąbka chłonie głównie wysokie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehhee miałem kiedyś podobnie ( gdy jeszcze nie mieszkałem na własnym) :) ) :) Sąsiadka była na tyle wścibska ,że potrafiła ze szklanką przy scianie stać i słuchać o czym rozmawiam u siebie :) Pomogły u mnie ustroje właśnie z pianki w kształcie piramidek ;) oraz szafka na ksiązki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehhee miałem kiedyś podobnie ( gdy jeszcze nie mieszkałem na własnym) :) ) :) Sąsiadka była na tyle wścibska ,że potrafiła ze szklanką przy scianie stać i słuchać o czym rozmawiam u siebie :) Pomogły u mnie ustroje właśnie z pianki w kształcie piramidek ;) oraz szafka na ksiązki ;)

Bardzie zależy mi na ograniczeniu dźwięków przychodzących niż wychodzących :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to jeden czort :) Przeciez dzwięki rozchodzą się w obie strony tak samo :) To co wejdzie do Twojego pokoju oraz to co wyjdzie z niego :) Mowa ludzka to pasmo do około 7khz a więc pianka jak najbardziej ;) na nizsze dzwięki tylko grubsza ściana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to jeden czort :) Przeciez dzwięki rozchodzą się w obie strony tak samo :)

 

I tak i nie. Na izolacyjność ściany ma również wpływ czas pogłosu. W przypadku gdy chcemy ograniczyć dźwięki przychodzące, najlepiej zredukować czas pogłosu w pomieszczeniu nadającym. Pewnie sąsiadka nie da sobie upiększyć ściany gąbkami, więc pozostaje zrobić to w pomieszczeniu odbiorczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Podłączę się pod temat. Mieszkam na parterze, co ma wiele zalet. Chciałbym czasami posłuchać nieco głośniej muzyki. Mam pytanie, czym wytłumić sufit, by sąsiadom nie dawało się to we znaki... i nie musieli się denerwować? Oczywiście, jeśli istnieje taki sposób w jak najniższej cenie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.