Skocz do zawartości
IGNORED

Wyciszanie gitary elektrycznej


krystianHD

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pieca, bo elektryk basu raczej nie zrobi...

 

W ogóle sąsiad ma problem z basem czy ogólnie hałasem? Najprościej byłoby obłożyć pokój wełną i płytami GK, ale to będzie sporo kosztowało, taniej wyjdą słuchawki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A na czym grasz? Może do cichego domowego grania warto kupić piecyk lampowy małej mocy (2,5/10W moc oddanawa, moc pobierana to 50VA). Ja mam taki i sąsiadom nigdy nie przeszkadzało. Choć kusi do przywalenia w strunki i poczucia drżących nogawek od podmuchu powietrza z paczki 4 x 12" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Oj ze słuchawkami próbowałem już, to nie to samo. Wolałbym obłożyć czymś ściany w miarę tanim. Zastanawiam się też nad zakupem piecyka do kolumn. Mam dwie dobre kolumny, 50W moc znamionowa, 70W moc muzyczna i impedancja 8 oma. Jaki piecyk do tego najlepiej kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jakie tam masz glosniki? Gitara elektryczna to specyficzny instrument i lepiej miec jeden dobry glosnik szerokopasmowy 10 lub 12 cali niz szereg slabszych glosniczkow. Moja 2,5W lampa (tryb triody) napedza jeden glosnik 10-calowy Eminence Guitar Legend 105. Moszny nie urywa ale jest glosno. W trybie pentody 10W jest juz glosnawo i przede wszystkim jasniej niz na triodzie.

 

Jakie tam masz glosniki? Gitara elektryczna to specyficzny instrument i lepiej miec jeden dobry glosnik szerokopasmowy 10 lub 12 cali niz szereg slabszych glosniczkow. Moja 2,5W lampa (tryb triody) napedza jeden glosnik 10-calowy Eminence Guitar Legend 105. Moszny nie urywa ale jest glosno. W trybie pentody 10W jest juz glosnawo i przede wszystkim jasniej niz na triodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na razie problem rozwiążany, nie wiem czemu usilnie chciałem podłączyć dwa głośniki pod gitarę :). Mam jakiś stary wzmacniacz z jednym działającym kanałem, akurat wystarczy. Współczuję tylko sąsiadom, na razie nie miałem odwiedzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.