Skocz do zawartości
IGNORED

deezer czy spotify?


piroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

które z ww. serwisów polecacie? Czy macie jakieś doświadczenia z nimi i czy są jakieś inne konkurencyjne sposoby strumieniowania muzyki pobranej legalnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie deezer bomba, można posłuchać wiele utworów o których pojęcia nie miałem, które często nie łatwo zakupić czy znaleźć w sieci, podobnie spotify, chyba kwestia wyboru ..obydwa są godne uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku (polskiego) mam spotify premium i bardzo zmieniło to moje nawyki. Słucham dużo nowej muzyki i jakościowo jest również ok. A gram z iPadła po audio więc bez szału. Oczywiście są poważne luki w bibliotece. Np. często niektórych artystów są wybiórczo mocno płyty. Z interesujących mnie np. nie ma Coila'a wcale. Brakuje sporo współczesnej elektroniki post techno i okolice. Ale i tak mam słuchania na 30 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qobuz.com

grooveshark.com

Nie wiem co to qobuz.com, ale grooveshark.com na pewno nie jest do końca legalny.

 

Osobiście używam Spotify od początku polskiej premiery jak kolega powyżej.

Słucham muzyki ogólnopojętej elektornicznej i z tego gatunku biblioteka wygląda na prawdę bardzo dobrze.

 

W Deezer nie znalazłem paru albumów, które były w Spotify stąd decyzja była prosta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to qobuz.com

 

 

Qobuz.com posiada spory zasób muzyki poważnej, możliwość ściągania utworów jako .flac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dezeer korzystam od wielu lat poprzez squeezebox. Spotify Premium zagościł u mnie od początku premiery. Po pierwsze muszę napisać, iz dwa programy czasem przycinają. Słuchasz playlisty i nagle się zatrzymuje. Czytając zagraniczne fora, administratorzy podpowiadają, iż należy zmienić jakość streamingu (prawdę mówiąc nie słyszę i nie widzę różnicy).

Moim prywatnym zdaniem spotify bije na głowę deezer. Używam zwłaszcza na telefonie. Zainstalowanie spotify na komputerze otwiera dodatkowe możliwości. Około 100 najróżniejszych programów, które generują rozmaite playlisty ustawianie według wielu założeń. Z pewnością nudy brak. Audiofile raczej nie będą się rozpływać, dla mnie natomiast jakość w zupełności wystarczająca.

Wieszczę koniec muzyki z pliku (o cd nie wspomnę), przepowiadam nową erę muzyki ze streamu, która za kilka lat wyprze zupełnie chęć posiadania muzyki..... nawet w chmurze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu. Jakie są możliwości słuchania spotify czy deezer na sprzęcie audio. Raczkuję w temacie sam używam spotify na kompie i telefonie. Chciałbym puścić sygnał na system audio jestem w stanie zaakceptować skompresowany sygnał mając do dyspozycji tak bogatą bibliotekę z tego serwisu. Zestaw mam tradycyjny czyli cd + wzmacniacz + kolumny. Mam dość bogatą kolekcję cd lecz chcę dorzucić możliwość przesłuchiwania spotify na sprzęcie. Rozważam zakup dac i cd wykorzystać jako transport + do dac podpiąć komputer. Ale ideałem był by telefon z aplikacją spotify jako pilot do sterowania. Czy telefon da się podpiąć pod dac kablem bądź najlepiej przez sieć sygnał puścić do dac czy jestem skazany na komputer? Czy ktoś ćwiczył podobne zestawienia i jakie rozwiązania najlepiej się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu. Jakie są możliwości słuchania spotify czy deezer na sprzęcie audio. Raczkuję w temacie sam używam spotify na kompie i telefonie. Chciałbym puścić sygnał na system audio jestem w stanie zaakceptować skompresowany sygnał mając do dyspozycji tak bogatą bibliotekę z tego serwisu. Zestaw mam tradycyjny czyli cd + wzmacniacz + kolumny. Mam dość bogatą kolekcję cd lecz chcę dorzucić możliwość przesłuchiwania spotify na sprzęcie. Rozważam zakup dac i cd wykorzystać jako transport + do dac podpiąć komputer. Ale ideałem był by telefon z aplikacją spotify jako pilot do sterowania. Czy telefon da się podpiąć pod dac kablem bądź najlepiej przez sieć sygnał puścić do dac czy jestem skazany na komputer? Czy ktoś ćwiczył podobne zestawienia i jakie rozwiązania najlepiej się sprawdzają.

no niestety wciąż nie ma możliwości słuchania spotify i deezera na odtwarzaczach audio, wyjątkiem jest tutaj deezer na squezeboxie, uwazalem ze poważne firmy umozliwia odtwarzanie muzyki ze streamingu ale się myliłem, jeszcze trzeba poczekać i nie ma gwarancji ze się doczekamy cyyba ze nadejdzie czas ze będzie to konieczne, ale już bliżej jak dalej do ery streamingu. Pozostaja problematywne systemy komputeropodobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy telefon android czy iphone z aplikacją spotify moze być źródłem sygnału dla dac np wpięty kablem usb? Czy jestem skazany na komputer? Odtwarzacza cd raczej zmieniać nie będę - zamierzam go wykorzystać jako transport cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Spotify. Na razie wersja Free na próbę i już jestem oczarowany i zafascynowany. Czy to na pewno całkowicie legalne ? :-)

Jeżeli tak to jest to rewolucja. To śmierć świata jaki znaliśmy do tej pory - żegnajcie pliki mp3 na moim dysku, żegnaj płyto kompaktowa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy telefon android czy iphone z aplikacją spotify moze być źródłem sygnału dla dac np wpięty kablem usb? Czy jestem skazany na komputer? Odtwarzacza cd raczej zmieniać nie będę - zamierzam go wykorzystać jako transport cd

 

Iphone + apple tv za 300 zł z ebaya. Apple tv podłączasz optykiem do dac. Na iphona masz aplikację spotify. Lub jak wyżej polecił Rochu - Sonos.

 

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

 

Zainstalowałem Spotify. Na razie wersja Free na próbę i już jestem oczarowany i zafascynowany. Czy to na pewno całkowicie legalne ? :-)

Jeżeli tak to jest to rewolucja. To śmierć świata jaki znaliśmy do tej pory - żegnajcie pliki mp3 na moim dysku, żegnaj płyto kompaktowa :-)

 

Bez przesady. Jakość dźwięku ze spotify raczej nie zachwyca.

 

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego zjadacza chleba, który słucha muzyki na sprzęcie za kilkaset złotych i dla niego jakość mp za dużo nie odbiega od jakości cd to w zupełności może się pokusić o przerzucenie swojej biblioteczki muzycznej do spotify.

Amplitunery Onkyo mają możliwość odtwarzania muzyki ze Spotify.

Jeżeli chodzi o podpięcie androida (telefonu, tabletu) do wzmacniacza to raczej nie znajdziesz kontrolera do zdalnego sterowania, ale mając postawiony komputer (laptop,netbook) na Windows (lub Linux) to wtedy ze smartfona na androidzie można fajnie sterować aplikacją.

 

Moja sugestia :

nebook + dac + wzmacniacz + kolumny , do zdalnego sterowania smartfon i enjoy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego zjadacza chleba, który słucha muzyki na sprzęcie za kilkaset złotych i dla niego jakość mp za dużo nie odbiega od jakości cd to w zupełności może się pokusić o przerzucenie swojej biblioteczki muzycznej do spotify.

Amplitunery Onkyo mają możliwość odtwarzania muzyki ze Spotify.

Jeżeli chodzi o podpięcie androida (telefonu, tabletu) do wzmacniacza to raczej nie znajdziesz kontrolera do zdalnego sterowania, ale mając postawiony komputer (laptop,netbook) na Windows (lub Linux) to wtedy ze smartfona na androidzie można fajnie sterować aplikacją.

 

Moja sugestia :

nebook + dac + wzmacniacz + kolumny , do zdalnego sterowania smartfon i enjoy!

 

Zgadzam się w 100%. 320 to jakość, która sprawi że zdecydowana większość kupujących muzykę, przestanie ją kupować w postaci nośników fizycznych. Ja długo się broniłem ale teraz zmierzam już do konfiguracji jaką podałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia :

nebook + dac + wzmacniacz + kolumny , do zdalnego sterowania smartfon i enjoy!

Moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy zaczną streamowac bezstratne pliki w pakietach premium. Już teraz te usługi (deezer,spotify,wimp) prawie niczym się nie różnią nawet ceny mają identyczne i niedługo, któraś usługa zapragnie zabłysnąć, że jest lepsza od pozostałych i zaoferuje stream bezstratny. Dla mnie 320 też jest do zaakceptowania i tak dalej będę kupował cd jak coś mnie zachwyci. Odnośnie konfiguracji sprzętowej ten netbook wydaje mi się zbędny w tym układzie skoro telefon jest w stanie dostarczyć do dac taki sam sygnał. Propozycja z airplay, która pojawiła się wyżej jest ciekawa ale to tylko z telefonami apple. A co z telefonami z android, ćwiczył ktoś jakieś sensowne rozwiązania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy zaczną streamowac bezstratne pliki w pakietach premium. Już teraz te usługi (deezer,spotify,wimp) prawie niczym się nie różnią nawet ceny mają identyczne i niedługo, któraś usługa zapragnie zabłysnąć, że jest lepsza od pozostałych i zaoferuje stream bezstratny. Dla mnie 320 też jest do zaakceptowania i tak dalej będę kupował cd jak coś mnie zachwyci. Odnośnie konfiguracji sprzętowej ten netbook wydaje mi się zbędny w tym układzie skoro telefon jest w stanie dostarczyć do dac taki sam sygnał. Propozycja z airplay, która pojawiła się wyżej jest ciekawa ale to tylko z telefonami apple. A co z telefonami z android, ćwiczył ktoś jakieś sensowne rozwiązania?

 

Jeśli chodzi o spotify to ja również uważam, iż komputer tradycyjny (laptop,stacjonarny,netbook) można w tym układzie pominąć. Telefon z androidem będzie stanowił wtedy podstawowe źródło dźwięku i jednocześnie będzie rozbudowanym pilotem z kolorowym wyświetlaczem. Przeze mnie taki system był sprawdzany w konfiguracjach z następującymi wzmacniaczami: Vincent MK 236, Yaqin ms 34, Dayens Ampino, rega brio, Nu force DDA 100. Do tego w pewnych konfiguracjach z dac wolf nostromo oraz matrix mini. Jeśli chodzi natomiast o przekaz "in the air" (bez kabla) to ja jestem, aktualnie zwolennikiem odtwarzania przez moduł bluetooth (dwa dotychczasowe modele advanced acoustic, w tym jeden z możliwością podpięcia daca). Jak dla mnie śmiga. Bez kabli. Do 15 m2. I nic mi się na kolanach (czytaj: "j..jkach")nie grzeje.

I jestem naprawdę szczęśliwy. I moja żona. I dzieci też. Bo mogę odpalić disco polo i Selenę Gomez. A potem Dire Straits. A nawet piątą symfonię Ludwika Van do kotleta.

I wszystko to w odstępach kilku sekund. Czego chcieć więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś obeznany w temacie. Też myślałem nad jakimś modułem bluetooth ale to na samym końcu. Na razie stoję przed wyborem dac . Możesz rozwinąć swoje doświadczenia z matrixem mini. Czytałem dużo pochlebnych recenzji na jego temat. Czy sprawdzi się jako transport cd i czy da się do niego podipąć telefon po kablu usb z aplikacją spotify ewentualnie moduł blooetoth ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś obeznany w temacie. Też myślałem nad jakimś modułem bluetooth ale to na samym końcu. Na razie stoję przed wyborem dac . Możesz rozwinąć swoje doświadczenia z matrixem mini. Czytałem dużo pochlebnych recenzji na jego temat. Czy sprawdzi się jako transport cd i czy da się do niego podipąć telefon po kablu usb z aplikacją spotify ewentualnie moduł blooetoth ?

Napiszę tak. Czasem mam wrażenie, że słoń nadepnął mi na ucho, gdyż różnica z dac lub bez dac w mojej ocenie wynosi na poziomie do 10 procent polepszenia jakosci dźwięku. Stale korzystam z matrixa mini oraz dac magic cambridge audio. Cambridga mam podpietego na stałe do wzmacniacza lampowo tranzystorowo Vincent, zaś matrix obecnie chodzi z: yaqinem, rega brio, dayens ampino. Uważam, że wszystkie z tych konfiguracji fajnie chodzą, przy czym nie przeceniał bym funkcji daców użytych w tych zestawach. W mojej ocenie wzmak + kolumny to podstawa, a dac to jedynie "wisienka na torcie". Można podpiąć do matrixa telefon po kablu (są takie przejściówki usb za około 80 zł). Używałem takiej konfiguracji wykorzystując matrixa jako wzmak słuchawkowy i...podpiąłem słuchawki bezpośrednio do fona, porzucając całkowicie matrixa jako wzmacniacz. Ten kabel o którym piszę nie był przeze mnie spotykany w długości powyżej 0,5m, tak więc jego funkcjonalność dla mnie spadła znacznie.

Na wszystkie twoje pytania jest zatem odpowiedź twierdząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Przybliżę może moją konfigurację i pomysły jakie mi chodzą po głowie. Wzmacniacz i kolumny mam myślę taką solidną średnią półkę - monitor audio rx8 i denon 1500ae. Za źródło robi u mnie CD player Denon 510ae z podstawowej serii. Pomysł z dac pojawił mi się jako element, który podciągnie mi nieco źródło na wyższy poziom i do tego zwiększy funkcjonalność systemu o możliwość podpięcia kompa oraz tego co na czym mi najbardziej zależy telefonu z aplikacją spotify. Muszę to jeszcze rozważyć bo skoro dac niewiele wniesie to dokupię po prostu moduł bluetooth podepnę prosto do wzmacniacza i będę się cieszył dostępu do całej biblioteki spotify + jeszcze stream bez kabli i komputera grzejącego jajka. Na funkcjonalności wzmaka słuchawkowego w dac mi specjalnie nie zależny. Na słuchawkach słucham tylko poza domem prosto z telefonu. Jestem świeży w temacie dac'ów i tak naprawdę niczego nie słyszałem to nie wiem czego się spodziewać Z tego co piszesz dace niewiele wnoszą do tematu. A jeszcze bardziej zniechęca mnie fakt konieczności dokupowania dodatkowych zasilaczy, które dopiero pozwalają dac'om grac jako tako. Robi się z tego dużo pudełeczek plątanina kabli i ołtarzyk z półaudifilskim badziewiem, którego chciałbym uniknąć. Cenię sobie proste rozwiązania. Interesujący jest jeszcze NuFore Air Dac. Tu kolega Violet testował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Podobno znakomicie nadaje się do strumieniowania bez kabli z telefonu czy komputera. Jest jeszcze Arcam rBlink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wpadłem, też na Twoją recenzję cyfrowego wzmacniaczna NuForce i opisujesz, żródło w postaci Samsung Galaxy S3 i modułu bluetooth Advance Acoustic. Kurcze sporo tego i przyznam, że mam mętlik w głowie i nie wiem w którą stronę pójść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainteresowała mnie ta dyskusja. Aktualnie korzystam z Deezer'a w wesji Premium wiec tylko z kompa (pc, laptop). Narazie myślałem żeby sterowac notebookiem (podłączonym do wzmaka) ze smartfona lub tabletu. Czy są jakieś alternatywy ?

 

@andrzeyk : wspomnialem o module BT wpinanym we wzmacniacz. Gdzie, w jakie gniazdo się taki moduł wpina ? pytam na przyszłośc gdybym mial wykupiony dostep do spotify czy deezera z poziomu komóry czy taba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz jako dodatkowe zródło do gniazd RCA wzmacniacza. Tu masz przykładowe zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

do listy serwisów streamingowych dorzuciłbym jeszcze WiMPa, tym bardziej, że jeśli ktoś chciałby na spokojnie posłuchać z niego muzyki bez konieczności używania PC/Smartfona w systemie audio wystarczy dokupić abonament za 9,99zł w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i grać z dekodera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spotify to ja również uważam, iż komputer tradycyjny (laptop,stacjonarny,netbook) można w tym układzie pominąć. Telefon z androidem będzie stanowił wtedy podstawowe źródło dźwięku i jednocześnie będzie rozbudowanym pilotem z kolorowym wyświetlaczem.

 

Jak już pisałem prędzej nie znalazłem jeszcze żadnego sensownego kontrolera (pilota) do mobile Spotify.

Wyobraź sobie sytuację , że słuchasz muzyki z telefonu poszedłeś do kuchni i chcesz wyłączyć muzykę, ściszyć lub dać głośniej?

Mając ją podpiętą do osobnego źródła (netbook, laptop, pc itp) wyciągasz telefon z kieszeni i dajesz głośniej.

 

Puścić to po blucie? Jakoś nie czuję ,baterii w tak eksploatowanym smartfonie :/

 

Aktualnie mam konfigurację: mikser audio = netbook (spotify) + stacjonarny pc (do wszystkiego) + 2 playery CD ---> wzmacniacz --> kolumny i smartfon jako pilot netbooka .

Teraz przymierzam się do zakupu DAC i wzmacniacza oraz kolumn i takie rozwiązanie rozwiąże moje wszystkie problemy

 

Ps. Dla znawców jakości dźwięku pytanie: Czy eliminując z tego zestawu mikser zyskam na jakości dźwięku? (mam na myśli, to czy tani mikser zniekształca dźwięk ?- w końcu to dodatkowe pudełko przez które dźwięk musi przejść)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący jest jeszcze NuFore Air Dac. Tu kolega Violet testował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Podobno znakomicie nadaje się do strumieniowania bez kabli z telefonu czy komputera. Jest jeszcze Arcam rBlink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...rzeczywiście Nuforce dac wygląda obiecująco, nie zapominaj jednak, że na chwilę obecną jest on dedykowany tylko urządzeniom Appla (tak wynika z opisu dystrybutora oraz wpisów na zagranicznych stronach audio). W przyszłości ma pasować także do andka.

Arcam rblink rzeczywiście ciekamy i ma dobre recenzje w prasie zagranicznej. Obsługuje ten sam kodek co advance acoustic tj. apt x.

Może się skuszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zainteresował moduł Advance Acoustic wtx500. To chyba najtańszy i najprostszy sposób na spotify z telefonu. Możesz opisać swoje doświadczenia z użytkowania go. Chodzi mi głownie o opis dźwięku w porównaniu do tego puszczonego przez dac - matrix mini czy cambridge audio. Czy nie ma się wrażenia ze po zmianie źródła z dac na ten moduł nagle dźwięk ubożeje, tracą się szczegóły, siada przestrzeń. Czy może przejście jest płynne i nie ma odczuwalnego spadku komfortu słuchania. Jak z baterią w telefonie, szybko siada przy długim strumieniowaniu ? Co się dzieje jak zadzwoni telefon :) przestaje grać ? Są jakieś irytujące przypadłości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj są tańsze moduły, lecz bez sterowników apt x(np.sony,belkin, qed, harman kardon oraz cała masa wynalazków niewiadomego/wiadomego pochodzenia na ebay). W systemie (vincent+jbl)w którym mam podpięty wtx 500, gra również squeezebox duet przepuszczony przez dac magic. Jak dla mnie obecnosc daca daje + 5%. Przy czym moje kolumny potrafią zejsc tak nisko, iż na bas nie narzekam nawet bez daca. Spokojnie mozna słuchac bez daca. W innym systemie (regA brio r+divine acoustic electra 2) mam za to wtx 1000 + matrix mini. Tam również nie ma wielkiej różnicy z daciem lub bez. Uważam że poruszamy się na progu słyszalności. Co do telefonu sgs3 to radzi sobie super. W przypadku dzwonka muzyka wycisza się, a po rozmowie wraca do poprzedniego stanu.Ja nie widze żadnych przypadłości. Smartfony i tak trzeba codziennie ładować. Korzystanie ze streamu nie wpływa mocno na zużycie baterii - ot standard samsungowy.Wczesniej przez pewien czas korzystałem z coctail audio + telefon jako pilot (dlna). Zrezygnowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj są tańsze moduły, lecz bez sterowników apt x(np.sony,belkin, qed, harman kardon oraz cała masa wynalazków niewiadomego/wiadomego pochodzenia na

 

 

Sorry, sprostowanie: qed posiada sterownik apt x. Również cambridge audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ipadem mini steruję sbt oraz wysyłam z niego strumienie do małego kompa z xbmc i to wszystko na aktywne dynaudio, prosto i przyjemnie bez audiofilskich zawiłości i muzyka płynie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.