Skocz do zawartości
IGNORED

deezer czy spotify?


piroman

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkudziesięciu? Ja całą swoją kolekcję ze Spotify znalazłem na WiMP. Mam ok. 50 różnych playlist i wszystkie w Hi-Fi. Trafiłem dotąd tylko z 3 wykonawców w niższej jakości. Jak na razie jestem zadowolony.

U mnie podobnie ;). Przerzucilem playlisty ze Spotify i doslownie widzę sladowe braki. Oczywiscie pytanie kto co słucha ;) ale moje niszowe playlisty ozywily się i graja duzo duzo lepiej :)

 

 

Wyslane z Taptalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakuje kilku wykonawców jak E.S. Posthumus czy 2 Steps From Hell. Na szczęście większość ich płyt CD już mam. Pozostałe muszę z USA kupować. Dlatego liczyłem na WiMP z Hi-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Spotify. Na razie wersja Free na próbę i już jestem oczarowany i zafascynowany. Czy to na pewno całkowicie legalne ? :-)

Jeżeli tak to jest to rewolucja. To śmierć świata jaki znaliśmy do tej pory - żegnajcie pliki mp3 na moim dysku, żegnaj płyto kompaktowa :-)

 

Mam takie same odczucia po zainstalowaniu Spotify. Szok i jeszcze raz szok. Tak jak napisałeś, to koniec pewnej ery. Jeśli z czasem zaczną strumieniować pliki bezstratne (wimp już to robi), to i najbardziej wybredni wymiękną a płyta cd pozostanie tylko miłym gadżetem kupowanym raz na jakiś czas jako prezent dla wujka...

 

Ja przymierzam się do ipada + nuforce air daca. Zobaczymy jak to będzie się sprawdzało.

 

A propos pytania jaki serwis, zainstalowałem Wimpa na próbę wpisałem Deep Purple i jednak Wimp ma zdecydowanie mniej albumów. Z drugiej strony wpisałem George'a Michaela i Wimp ma najnowszą płytę Michaela a Spotify nie ma.

 

I teraz nie wiem. Zostać przy Spotify i poczekać aż wprowadzą bezstratne strumieniowane (jeśli wprowadzą) czy jednak Wimpa i bezstratnie strumienować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Wimp. Jest bardzo intuicyjny. Duży plus to helpdesk w języku polskim. Walczę właśnie z wersją próbną bo nie działa u mnie odtwarzanie w jakości hifi. To może być problem z moim laptopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Wimp. Jest bardzo intuicyjny. Duży plus to helpdesk w języku polskim. Walczę właśnie z wersją próbną bo nie działa u mnie odtwarzanie w jakości hifi. To może być problem z moim laptopem.

 

U mnie też nie działa hifi na próbnym trybie. Mało tego, nie działa wersja premium próbna mimo, że dostałem info, że ma działać. Interface lepszy dla mnie niż w Spotify.

 

Ale mojej muzyki ma więcej Spotify i to sporo. Funkcja radia też bardziej podoba mi się w Spotify. Na razie zostaje przy Spotify. Może kiedyś zmienię na Wimpa, no chyba, że SPotify wprowadzi bezstratne pliki, wtedy wybór dla mnie będzie jasny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być kwestią czasu kiedy Deezer i Spotify ruszą z jakością bezstratną. Dziwna sprawa w takim razie z tym hifi w Wimp. Wysłałem do nich logi aplikacji i czekam na odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe.

Pozostaje tylko trzymać kciuki, aż autorzy programu dodadzą w końcu wsparcie dla ASIO..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na WIMPa ze względu na bezstratny format muzyki. Interface jest dla mnie też przyjemniejszy. Spotify ma trochę więcej mojej muzyki, ale zdarzają się też sytuacje odwrotne, tzn jest coś na WIMPie a nie ma na Spotify. To raz. Dwa, cały czas zasób będzie poszerzany na WIMPie, natomiast nie wiadomo kiedy będzie jakość bezstratna na Spotify. Trzy, WIMP ma więcej polskiej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od dawna Wimpa, od jakiegoś czasu Hi-Fi i jestem bardzo zadowolony. Do szczęścia brakuje gapless, poza tym jest super.

 

Na Asio przy Wimpie też jest sposób, Asio Bridge się nazywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również przesiadłem się na wimp odkąd wprowadzili flac.

zresztą, spotify po jednej z ostatnich aktualizacji przypomina..... nie wiem co, chyba próbują uderzyć w stylistykę około-apple'ową. niby proste ale jakieś takie przesadzone i zupełnie nieintuicyjne.

 

problem z wimpem jaki dotąd zauwazyłem - powinni to poprawić chyba że to moje maszynki mają problem - mam wersję i na pc i na tablet i na komórkę; mimo że na wszystkich uzywam tego samego konta, albumy dodane jako playlisty i ulubione się nie synchronizują z kontem, więc mam inne ulubione i playlisty na pc i inne na komórce a to potrafi zaskoczyć; siedzę i wybieram na pc i dodaję, rano komórka w drodze do pracy a tam playlist brak... dziwne toto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne plusy dla WIMPa: jest Rammstein (nie ma na Spotify), jest też Kult, którego brakuje u konkurencji. Czyli generalnie jest tak, że czasem czegoś nie ma na jednym serwisie, jest na drugim i na odwrót. W tym momencie FLAC + lepszy interface sprawiają, że wybieram raczej WIMPa.

 

Ps. Rammstein jest jednak trzeba kupić (wytwórnia się nie zgodziła by udostępnić). Czyli de facto nie ma. Kult, Kazik, Korowód Grechuty są - to podtrzymuję. Właśnie zakupiłem pierwszy miesiąc, zobaczymy jak się będzie WIMP sprawował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od dawna Wimpa, od jakiegoś czasu Hi-Fi i jestem bardzo zadowolony. Do szczęścia brakuje gapless, poza tym jest super.

 

Na Asio przy Wimpie też jest sposób, Asio Bridge się nazywa.

 

Dzięki, działa z Wimpem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam spotify,ale przez konwerter USB/SPDIF M2Tech mam dźwięk lekko zniekształcony.Można temu zaradzić?

Niestety z kompa PCAudio nie mam wyjść audio,korzystam tylko z USB.

Po HDMI na TV jest dźwięk czysty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zmniejszyć poziom głośności w samym Spotify (np. do wartości 80%)

Możesz też spróbować wyłączy w opcjach programu funkcje automatycznego dostosowywania głośności utworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że kiedyś będzie tak, że zakładamy konto na jakimś serwisie i słuchamy tego co chcemy? Czy to tylko utopia i nigdy nie będzie... (może nie wszystkiego, bo to chyba niewykonalne, ale żeby było tak, że chcemy czegoś posłuchać i to akurat jest).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smykus, ja już jestem w stanie znaleźć 80-90 procent tego czego szukam. Zdziwiłem się, że np Corde Oblique jest, nie wszystko, ale większość.... czyli nie jest źle. Ty słuchasz bardziej niszowych rzeczy więc pewnie masz gorzej.

 

Wiele braków wynika też ewidentnie z braku porozumienia z daną wytwórnią (brak Toola, brak Rammsteina, na wszystkich platformach streamingowych). Myślę, że jednak z czasem będzie coraz lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie znaleźć 80-90 procent tego czego szukam

 

W mnie bardzo podobnie.

Większość muzyki mam zapisaną jako playlisty w Spotify, posegregowane wedle kategorii.

Mega wygodne (i całkowicie legalne) :)

Tak wygodne, że świadomie przedkładam brak bezstratnej jakości materiału, na rzecz wygody i swobodnego dostępu do mojej muzyki z każdego PC, laptop czy smartfona z obojętnie jakiego miejsca na ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na WIMPa HIFI, więc mam też jakość bezstratną plus wszystkie zalety Spotify. Zasoby porównywalne, jak pisałem wcześniej czasem jest tak, że wydaje się, że Spotify ma więcej, po czym okazuje się, że przy innych wykonawcach to WIMP ma przewagę.

 

Tak czy inaczej, niezależnie jaki serwis wybierzemy, jest to rewolucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale parę postów wcześniej ktoś pisał o dosyć poważnym problemie imho:

 

problem z wimpem jaki dotąd zauwazyłem - powinni to poprawić chyba że to moje maszynki mają problem - mam wersję i na pc i na tablet i na komórkę; mimo że na wszystkich uzywam tego samego konta, albumy dodane jako playlisty i ulubione się nie synchronizują z kontem, więc mam inne ulubione i playlisty na pc i inne na komórce a to potrafi zaskoczyć; siedzę i wybieram na pc i dodaję, rano komórka w drodze do pracy a tam playlist brak... dziwne toto.

 

zentaur: jak u Ciebie z Wimp i playlistami na wielu urządzeniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale parę postów wcześniej ktoś pisał o dosyć poważnym problemie imho:

 

 

 

zentaur: jak u Ciebie z Wimp i playlistami na wielu urządzeniach?

 

Na razie gram tylko z PC. Docelowo będzie tablet plus nu force air dac (najprawdopodobniej), na PC będę słuchał tylko przez słuchawki, ale głównie będę korzystał z jednego urządzenia. Czytałem ten komentarz, więc na razie nie buduje za wielu playlist właśnie po to by nie było tak, że będę robił to samo dwa razy jak już będzie urządzenie przenośne, choć jak wspomniałem w 90 proc będę korzystał z jednego urządzenia, więc aż tak bardzo mnie to nie dotyczy (na razie). No ale Jest to jakieś niedopracowanie.

 

Sprawdzałem Deezera, Spotify i WIMPa. Żaden serwis nie jest idealny niestety. WIMP jak już pisałem wygrał najczytelniejszym interfacem i bezstratną jakością. Spotify też mi się podoba, ale musiałem coś wybrać i padło na WIMPa. Na razie przynajmniej. Jeśli Spotify wprowadzi bezstratną jakość, to będę się znowu zastanawiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość flac na pewno spowoduje odpływ klientów spotify; prawdopodobnie wprowadzą streaming bezstratny, pokerową zagrywką byłoby wprowadzenie abonamentu na poziomie 29,99 a więc kolejna iteracja cennika w interwale 10zł - czyli zgodnie z pozostałymi opcjami, i przy okazji szansa na odbicie częsci klienteli z powrotem od wimp.

ale byc może to czcze bajdurzenie...

 

w weekend sprawdzę raz jeszcze synchronizację albumów pomiędzy urządzeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie czy Spotify w ogóle to poczuje i ile ludzi tak naprawdę korzysta z WIMP HIFI. Jak patrzę na młode pokolenie, które słucha sobie muzyki z telefonów, to myślę sobie, że jesteśmy (audiofile) niszą, że procentowo jesteśmy niewielką częścią rynku, a zabieg WIMPa może być mniej skuteczny niż zabieg Spotify by wprowadzić darmową wersję na wszystkie urządzenia, również przenośne.

 

Mam nadzieję, że się mylę i że z czasem świadomość wśród ludzi będzie rosła i że będzie jednak presja na inne firmy by wprowadzały jakość bezstratną poprzez właśnie odpływ klientów. Bo jeśli Spotidy wprowadzi flaci, to rywalizacja będzie jeszcze bardziej ostra - z korzyścią dla klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wprowadzenie dźwięku bezstratnego to nie takie hop w jeden tydzień. Spotify jest w tyle jeśli jeszcze tego nie zaczęli. No chyba że pracują nad tym już od jakiegoś czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, aby któryś z programów (a szczególnie Wimp) współdziałał z Asio albo Wasapi?

Jak najbardziej, instalujesz oba codeci (Asio4all oraz Wasapi) na kompie oraz software

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , instalujesz go oraz laczysz z kontem Spotify. Konto MUSI byc Premium, inaczej soft nie dziala. W opcjach wybierach ktory codec ma grac, mozna go zmienic w kazdej chwili, ja roznicy pomiedzy asio i wasapi nie slysze.

Gram na takim zestawieniu od kilku dni, spotify z PC przez ubs do Daca (Lampizator Big 6). Jakosc mnie bardzo zaskoczyla, powiedzial bym ze wrecz zszokowala, na tyle ze wyrzucilem do kosza 50% moich zbiorow z dysku twardego bo byly albo w gorszej jakosci, albo niepelne. Obsluga jest bardzo intuicyjna, sterowanie tabletem na androidzie. Niestety programu fidelify nie da sie obslugiwac androidem.

Polecam wszystkim takie zestawienie, to juz granie na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio króluje wyłącznie WiMP HiFi - coś wspaniałego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję właśnie WIMP hi-fi i potwierdzam ogromną ilość muzyki dostępną w jakości bezstratnej.

Jakość dźwięku po prostu super.

Ale strasznie denerwuje mnie sposób zarządzania playlistami w WIMP

W Spotify mogę stworzyć foldery playlist, np ambient, longue, electro, minimal-wave itp, i dopiero do określonych folderów wrzucać playlisty do konkretnych albumów.

Tym sposobem, od lat kataloguję swoją kolekcję muzyki (folderami, wedle gatunków) i nie wyobrażam sobie innego sposobu.

Więc jeżeli nie ma takiej możliwości w WIMP, to nawet nie myślę o przesiadce ze Spotify, bo przy tej ilości muzyki którą posiadam w swojej audiotece (a w zasadzie teraz w ilości playlist w Spotify) - w życiu nie połąpię się co jest gdzie.

Albo gdzieś jest taka funkcja w WIMP jak zakładanie folderów playlist, która gdzieś mi ominęła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tej sprawie do supportu WIMP'a i odpowiedzieli mi, że póki co takiej opcji nie ma, ale ma być w przyszłości.

Także ja zostaję przy Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.