Jump to content
IGNORED

Najlepsza muzyka w filmie

Risto
 Share

Recommended Posts

Panowie, Proszę nie łączyć PRAWDZIWEJ muzyki filmowej z soundtrackami, czyli zlepkiem piosenek połączonych z filmem. To profanacja.

Zgoda, też uważam, że jest zasadnicza różnica pomiędzy "klasyczną muzyką filmową", stworzoną/skomponowaną do konkretnego filmu, a "ścieżką dźwiękową", będącą tylko kompilacją powstałych już wcześniej utworów, które zostały wykorzystane w filmie.

Jeśli podajemy filmy tylko z muzyką skomponowaną specjalnie na potrzebę danego filmu to ok, natomiast raczej nie ograniczał bym się tylko do muzyki klasycznej bo było by to trochę ubogie. Soundtracki to nie tylko klasyka.

Faktycznie niektóre utwory, które podałem istniały wcześniej i zostały tylko wykorzystane, może źle zrozumiałem przesłanie wątku ;)

Edited by omen

Użytkownik Meloman dnia 08.06.2013 - 17:10 napisał:

Panowie, Proszę nie łączyć PRAWDZIWEJ muzyki filmowej z soundtrackami, czyli zlepkiem piosenek połączonych z filmem. To profanacja.

Wyświetl postUżytkownik eMeReKo dnia 08.06.2013 - 17:44 napisał:

Zgoda, też uważam, że jest zasadnicza różnica pomiędzy "klasyczną muzyką filmową", stworzoną/skomponowaną do konkretnego filmu, a "ścieżką dźwiękową", będącą tylko kompilacją powstałych już wcześniej utworów, które zostały wykorzystane w filmie.

Jeśli podajemy filmy tylko z muzyką skomponowaną specjalnie na potrzebę danego filmu to ok, natomiast raczej nie ograniczał bym się tylko do muzyki klasycznej bo było by to trochę ubogie. Soundtracki to nie tylko klasyka.

Chyba źle mnie zrozumiałeś... ;)

Używając określenia klasyczna muzyka filmowa miałem na myśli muzykę filmową w dosłownym tego słowa znaczeniu, klasycznie, wzorcowo skomponowaną dla potrzeb filmu, a bynajmniej nie miałem na myśli, że ma to być tylko z zakresu muzyki klasycznej... :)

Faktycznie niektóre utwory, które podałem istniały wcześniej i zostały tylko wykorzystane, może źle zrozumiałem przesłanie wątku ;)

Omen, w przesłaniu wątku nie było żadnych ortodoksyjnych ograniczeń, więc raczej nie ma co sobie nimi zawracać głowy :) Ewentualnie niech się sam założyciel wypowie.

To przecież to samo napisałem, że akurat w tym wątku nie jest to sprecyzowane, ograniczone i jest pełna dowolność - ja rozumiem to jako w ogóle muzykę wykorzystaną w filmie:

Jednakże tytuł tematu brzmi: Najlepsza muzyka w filmie...

:)

When the music's over turn out the lights...

• 2 weeks later...

Omen, w przesłaniu wątku nie było żadnych ortodoksyjnych ograniczeń, więc raczej nie ma co sobie nimi zawracać głowy :) Ewentualnie niech się sam założyciel wypowie.

Prawda:)

To przecież to samo napisałem, że akurat w tym wątku nie jest to sprecyzowane, ograniczone i jest pełna dowolność - ja rozumiem to jako w ogóle muzykę wykorzystaną w filmie:

Oczywiście, w sumie to żadnych ograniczeń. Muzyka , cała ścieżka, pojedynczy utwór, wykorzystana, dedykowana bez znaczenia jeśli tylko film na tym znacząco zyskał.

Basil Poledouris - świetny rzemieślnik. Można mówić że przerysowane, kiczowate, ok. Ale to kino! Za to wyczucie na kadr, montaż, manipulacja emocjami na najwyższym poziomie. Tylko ten wybór filmów nad którymi pracował, specyficzny że tak powiem ale cóż, jego wybór :D

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

No i polska szkoła muzyki filmowej: Komeda, Kazanecki, Lorenz, Kaczmarek, Kurylewicz których najbardziej doceniam (Kilar mniej jakby zważa na kadr i tempo montażu, robił bardziej pod siebie :D ).

• 3 weeks later...

Hidden Content

Piękne - dzięki!

Nikt nie wspomniał Amelie, muzyka Yann'a Tiersen'a. Chyba się łapie.

A wspomniana muzyka do 'Into the Wild' - zachęcam do obejrzenia filmu. Daje do myślenia.

Powrót po dłuższej przerwie...

Jedna z najbardziej współgrających z filmem to wg mnie:

Hidden Content

"Planeta małp" z 1968 roku i muzyka Jerry'ego Goldsmitha.

Edited by SzuB

• 1 month later...

Wojciech Kilar, Ennio Morricone, Vangelis (BLade RUnner, 1900 Człowiek legenda, Conquest of Paradise ,westerny...) , składanka z filmu Pluton z Addagio for strings i kawałkami oddającymi klimat i muzyę tego czasu, Dobra muzyka była w Cudownych latach, Muzyka z Amelii od pierwszej do ostatniej nuty. No ale mało filmów oglądam :)

Edited by 1siedem

• 2 weeks later...

Basil Poledouris - Conan the Barbarian

Hans Zimmer - The Last Samurai

Hans Zimmer - The Thin Red Line

John Williams - The Schindler's List

Cliff Martlinez - Solaris (2002)

Clint Mansell (+Mogwai) - The Fountain

Craig Armstrong - Moulin Rouge

Craig Armstrong - The Quiet American

Dario Marianelli - The Atonement

M. Lorenc - Bandyta

M. Lorenc - Exit in Red

S. Fisher Turner - Caravaggio (ostatnia melodia)

• 2 months later...

ten ost na 2CDs też niszczy: Planet Ocean

Hidden Content

Muzyka jak muzyka, wporzo, ale zdjęcia przepiękne!

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Hidden Content

Hidden Content

uwielbiam i greenawaya i nymana

Muzyka jak muzyka, wporzo

Też tak miałem po pierwszym i drugim odsłuchu. Po 4-5 i nast. razie wsiąkłem w nią. Może nic ultra wybitnego, ale świetnie się tego słucha. Co do zdjęć, ...nawet nie wspominałem. Z pięknymi zjęciami i świetną muzyką jest jest film SAMSARA, notabene za muzykę odpowiedzialna jest Lisa Gerrard ; )

Edited by SVART

• 3 weeks later...

K-PAX.

Bardzo przyzwoity film, natomiast muzyka cudowna, ... na długie chłodne wieczory.

Hidden Content

Edited by climax99