Jump to content
IGNORED

Nowy wzmacniacz do Paradigm 11v7


Ri.3236

Recommended Posts

Witam, potrzebuję sugestii, bądź naprowadzenia (wraz z uzasadnionymi opiniami) jaki wzmacniacz mógłbym zastosować do powyższych kolumn.

Aktualnie pracują z HK980, który przy tych kolumnach spisuje się na umownie średnim poziomie. Obnażając negatywne cechy, przede wszystkim bas jest przepakowany, wcale nie czuć obiecywanej "potęgi", średnie tony dość przytłamszone (dźwięk jak zza kotary). Brak muzykalności. Co tu pisać, nie jestem rozczarowany, to sprzęt za nieco ponad 1000zł.

 

Słucham głównie New Age (Era, Gregorian, Enya, Enigma), PoP, niezbyt ostry i hałaśliwy rock, PoP/rock 80'-90'. Raczej unikam dance, trance, techno, metal, disko-disko-hip-hop.

 

Paradigm 11v7 słyną raczej z lekko wycofanego środka, miłej dla ucha kopułki, która niestety może się zemścić na słuchaczu ostrością i kłuciem przy niezbyt trafionym wzmacniaczu.

 

Szukam właśnie czegość co pomoże lekko nasycić środek (a przynajmniej zrobi to ciut, ciut lepiej od Harmana/Kardona), jednak zarazem nie wpadnie w ostrość i kłucie po uszach w najwyższym paśmie.

Ze względu na muzykę New Age, bas powinien być wtedy, kiedy został nagrany na płycie. Musi potrafić budować napięcie, by w odpowiednim momencie wybuchnąć. Dynamika obowiązkowa.

 

2500-4000zł planowany budżet.

 

Pozdrawiam

 

Miałem okazje słuchać Cambridge Audio 851, co prawda na modelu niższym paradigm, jak i w innych warunkach odsłuchowych (umownie dostatecznych) i ta para nie grała czarująco. Strasznie zamieszanie panowało, zwłaszcza przy bardziej szczegółowych kawałkach.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

posiadany przez Ciebie wzmacniacz jest wąskim gardłem systemu i kompletnie nie jest w stanie wydobyć jakości, jaką Twoje Paradigm mogą zaoferować.

Biorąc pod uwagę Twoją konfigurację oraz gust muzyczny, napewno na początek zaproponowałbym wzmacniacz NAD C356BEE. Jest to urządzenie które nie będzie ostrzejsze niż HK, natomiast przede wszystkim doda wypełnienie oraz kontrolę i dynamikę w basie. Połączenie NAD / Paradigm bardzo często wybierają nasi Klienci po odsłuchach.

Drugą propozycją jest wzmacniacz hybrydowy Xindak XA-6900 (2011 Edition). Jest to bardzo mocne urządzenie, oferujące pełny, lekko ocieplony dźwięk. Konstrukcyjnie jest to lampowy przedwzmacniacz i klasyczna, mocna, tranzystorowa końcówka mocy. Także świetne połączenie z Paradigm, w stosunku do NAD jednak brzmienie będzie trochę spokojniejsze, łagodniejsze, będzie mniej energii. Za to będzie więcej ciepła, plastyczności.

Ostatnią propozycją jest wzmacniacz Roksan Kandy K2 Integrated. Jest to urządzenie o szybkim, mocnym i bardzo równym brzmieniu, bez ostrości, agresywności. To jest moja rekomendacja do Twojego systemu.

 

Czy masz możliwość podjechania do naszego salonu ? Powyższe urządzenia oraz dziesiątki innych modeli są dostępne od ręki, proponuję odsłuchy, porównania. Jest także oczywiście możliwość odsłuchu konfiguracji w Twoim systemie w domu.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Niestety do was mam pół świata :( Aczkolwiek myślałem nad wypożyczeniem dwóch wzmacniaczy na odsłuchy do domu.

 

Interesuje mnie jeszcze różnica pomiędzy Xindak XA-6900 (2011 version) oraz Xindak XA-6950. Na forach internetowych wszelkie informacje na temat tych chińskich grzejników to totalna egzotyka.... Ktoś gdzieś czasem usłyszał jednego xindaka i się spodobało... To wszystko. Sprzedawcy nie polecają XA-6950 prawdopodobnie z braku dostaw tej wersji, a model XA-6950(09) już jest znacznie droższy. Ale może to tylko moje niepoprawne rozumowanie?

 

Nad byłby "nade" ciekawy. Nad C356 BEE i dac w prezencie. 50% mojej muzyki to flac z komputera. Jednak boję się, że ludzie wybierają to co w salonie brzmi efekciarsko, a w domu na spokojnie, entuzjazm minie, a dźwięk okarze się męczący.

 

Oczywiście Roksana K2 nie pomijam, aczkolwiek jest to aktualnie dość drogi wzmacniacz, z tego co widzę jego cena od dnia premiery drastycznie urosła. Pewnie przez zainteresowanie tym sprzętem (to pochlebia?)

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

zacznę od Xindaka - model XA-6900 (2011) to urządzenie trochę słabsze pod względem mocy od XA-6950 (09), ponadto model wyższy gra bardziej dynamicznie, mocna, efektownie. XA-6900 (2011) jest natomiast bardziej subtelny, łagodny, ciepły, oferuje trochę delikatniejszy bas.

Rzeczywiście są problemy z dostępnością XA-6950 (09), natomiast jako alternatywa tego modelu mogę zaproponować najnowszy wzmacniacz Vincent SV-227 (nowa wersja dodatkowo z wbudowanym USB DAC). Urządzenie oferuje moc, dynamikę podobną do XA-6950 (09), natomiast gra cieplej, bardziej spójnie i plastycznie. Są to oczywiście jedynie moje subiektywne odczucia.

Kwestia wzmacniacza NAD - myślę że nie jest to efekciarstwo, proszę mi wierzyć że często wybór dokonywany jest po kilku odsłuchach (czasem nawet 2-3 godzinnych) gdzie pierwsze wrażenie przechodzi i wygrywają prawdziwe cechy urządzenia. Porównując jednak ze wzmacniaczem np. Xindak czy Vincent rzeczywiście NAD jest bardziej efektowny.

Roksan moim zdaniem jest złotym środkiem. Jest niesamowita moc, dynamika, swoboda grania. Jest także ciepło, plastyczność, to brzmienie które powoduje, że słuchamy muzyki z przyjemnością. Kwestia cent Roksana - nie jest to polityka polskiego dystrybutora, tylko pewien czas temu Roksan podniósł ceny detaliczne i ceny dystrybutorskie. Proszę mi jednak wierzyć, że biorąc pod uwagę klasę jaką oferuje Kandy, cena jest bardzo atrakcyjna.

 

Jeśli podany na początku przedział cenowy jest aktualny, z upustem klubowym zdecydowanie proponuję moją ostatnią propozycję. Wzmacniacz możemy wysłać, daje to możliwość posłuchania całego systemu. Jeśli jednak to nie będzie brzmienie które szukamy, ryzykiem jest tylko koszt przesyłki zwrotnej wzmacniacza do naszego salonu - myślę że to jest warte tak komfortowego wyboru i 100% pewności dobrego zakupu.

 

Przemyśl sprawę, w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to pojawiło się wszystko co brałem pod uwagę. Xindaki i to w 3 wersjach.

XA-6900 (2011 version)

XA-6950

XA-6950 (09)

 

Nad, jednak tylko C356 BEE DAC, na wyższy model nie będzie mnie stać.

 

Kandy k2 (który jeżeli mieści się moim przedziale cenowym po rabacie, może być ciekawie =) ).

 

Vincent SV-227, który cieszy oko najbardziej, a DAC w prezencie.

Jak jestem przy Vincencie, poruszę jeszcze kwestie modelu Vincent SV-236Mk, u was akurat jest bardzo drogi, jednak napotkałem oferty innych salonów audio, jeden nawet wytłuszczonym drukiem zaznaczył promocje/wyprzedaż za 4300zł. A tym samym klasyfikacja cenowa poniżej sv-227. Czyżby aż tak ciężko było go sprzedać?

 

Bardzo dziękuję za uprzejme rady, na pewno będę musiał przespać się jeszcze z problemem, i wybrać faworytów, gdyż nie stać byłoby mnie na kaucje na więcej niż 2 sprzęty :)

 

Dodam jeszcze, że posiadam dobrze wytłumione pomieszczenie. Przeciwległe ściany są pokryte matą akustyczną, rogi pomieszczenia również są "zadbane". Więc mogę spodziewać się lekkiego ocieplenia. Oczywiście będę się bał tez ryzykować w zmaczniacz, który z założenia może zagrać za ostro na górze.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

kwestia Vincenta SV-236MK2 - są jeszcze egzemplarze poekspozycyjne, które salony próbują sprzedać. Niestety często są to urządzenia 3-5 letnie, które służyły jako wzmacniacze odsłuchowe. My już nie mamy naszego SV-236, mamy najnowszy model SV-237, natomiast mogę jutro sprawdzić dostępność i możliwą cenę "236" ale fabrycznie nowej.

Co do brzmienia "236" to teoretycznie jest to model wyższy od SV-227, natomiast oferuje zupełnie inną charakterystykę brzmienia. Jest to urządzenie które pierwsze kilka wat oferuje w klasie A, brzmienie jest bardzo łagodne, ciepłe, miękkie, blisko brzmienia lampowego. SV-227 jest bardziej dynamiczny. Wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji. Nie ukrywam jednak, iż nawet nie zwracając uwagi na cenę, więcej osób wybiera model SV-227.

 

Jeśli natomiast szukamy urządzenia o typowym brzmieniu ciepłym, bardzo bogatym, ze świetnym środkiem pasma, jest bardzo dobry wzmacniacz Xindak PA-M, bardzo solidna konstrukcja dual-mono, pracująca w czystej klasie A. Problemem jest dostępność urządzenia, ale już w najbliższym czasie spodziewamy się dostawy, tak więc będzie także można go posłuchać.

 

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Że pozwolę sobie zacytować Twój własny wpis:

Jednak boję się, że ludzie wybierają to co w salonie brzmi efekciarsko, a w domu na spokojnie, entuzjazm minie, a dźwięk okarze się męczący.

Czemu sam jeszcze na to nie wpadłeś jeśli chodzi o swoje kolumny ? Czy ktoś na tym forum próbuje robić "klony" paradigmów, albo traktuje je jak wzorzec audiofilskiego brzmienia ? Szwagier Ci polecił, czy jak ? Obym był złym prorokiem, ale możesz znów wtopić parę złotych. Lepiej je sprzedać, amatorzy się znajdą. Zakładam jednak że próbę ze słuchawkami zrobiłeś i wypadła dla tych kolumn pozytywnie; wtedy to, co tu wysmażyłem - bezwarunkowo cofam i najserdeczniej za wszystko przepraszam, bo tego właśnie szukałeś. Życzę sukcesów.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Link to comment
Share on other sites

Roksan kandy nowy kosztuje 4000. Dlaczego nikt nie proponuje używanego sprzętu?

Do 2500 używka powinna być lepsza od tego Roksana. Tylko która?

Sam stoję przed takim dylematem.

To audiofilskie powietrze we wnętrzu tego wzmacniacza trochę mnie zaniepokoiło.

Przybywajcie z pomocą bo Q21 już osacza ofiarę.....:))

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Link to comment
Share on other sites

Roksan kandy nowy kosztuje 4000. Dlaczego nikt nie proponuje używanego sprzętu?

Do 2500 używka powinna być lepsza od tego Roksana. Tylko która?

Sam stoję przed takim dylematem.

To audiofilskie powietrze we wnętrzu tego wzmacniacza trochę mnie zaniepokoiło.

Przybywajcie z pomocą bo Q21 już osacza ofiarę.....:))

 

Po pierwsze to czepiasz się Q21, po drugie nie każdy chce kupować używki ze względu na niewiadomą przeszłość urządzenia i jego uzytkowania.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to czepiasz się Q21, po drugie nie każdy chce kupować używki ze względu na niewiadomą przeszłość urządzenia i jego uzytkowania.

To raczej Twój post nic nie wniósł do tematu.

O Q21 pisałem z przymrużeniem oka......

A używkami sam jestem zainteresowany.

A po trzecie to adwokat jakiś jesteś....Q21?

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Link to comment
Share on other sites

Mam u siebie Nada c356bee. To dopiero pierwszy dzień odsłuchów, ale jest kiepsko.

Na sam początek bardzo denerwujące jest ustawianie głosności. Lekko ruszysz -wzmacniacz gra dość wyraźnie, próbujesz korektować na ciszej -gra tylko jedna kolumna, z drugiej leca tylko wysokie tony -"masakra". Na godzinie 10-bardzo głośno. Na 11 kolumny osiągaja przesterowanie.

Dźwię suchy, ostry, bez szczegółów. Nie gubił sie jak cambridge, ale był pusty, bez wyrazu, przekazywał tylko to co jest na pierwszym planie, wyraźnie i dobitnie.

Wcześniej miałem zestaw Tonsil rapsodia (kolumny za 300zł~) z cambridge audio 540 albo 550? Nawet to grało, a przynajmniej grało jak zestaw za 1500zł i to na dvd manta.

Odkąd kupiłem te paradajmy rozpoczęła się "pogoń za króliczkiem".

HK980, ok to wzmak za 1000zł, nie wymagam rewolucji.

Cambridge 851, teraz nad 356...

Skorzystam chyba z propozycji Q21 z wypożyczeniem sprzętu do domu, bo tylko w taki sposób mogę na coś trafić.

Tylko od którego zacząć, albo od którego "duetu" gdyż wolałbym wypożyczyć za kaucją aż dwa sprzęty w nadziei, że chociaż jeden się sprawdzi :)

XA-6900 (2011 version)

XA-6950

Vincent SV-227

Vincent SV-236mk

Roksan K2

Link to comment
Share on other sites

Powiem tylko tak, jak ktoś Ci doradził do tych kolumn HK 980 to za bardzo osłuchany nie był. Kolumny które się drą do wzmacniacza, który krzyczy. rewelacyjne zestawienie. A Q21 oby sprzedać i wepchnąć coś nowego klientowi. A parę postów wcześniej doradzają do tych kolumn HK3490. ŻENADA.

Link to comment
Share on other sites

Mam u siebie Nada c356bee. To dopiero pierwszy dzień odsłuchów, ale jest kiepsko.

Na sam początek bardzo denerwujące jest ustawianie głosności. Lekko ruszysz -wzmacniacz gra dość wyraźnie, próbujesz korektować na ciszej -gra tylko jedna kolumna, z drugiej leca tylko wysokie tony -"masakra". Na godzinie 10-bardzo głośno. Na 11 kolumny osiągaja przesterowanie.

Dźwię suchy, ostry, bez szczegółów. Nie gubił sie jak cambridge, ale był pusty, bez wyrazu, przekazywał tylko to co jest na pierwszym planie, wyraźnie i dobitnie.

 

No to zapadła cisza w temacie i koniec rad bo już raz "doradzili".

:]

Ja tylko dorzucę od siebie...

 

... wybierając wzmacniacz dla siebie, jednym z powodów wybrania AA na test do domu był brak rekomendacji tego wzmaka od wszechwiedzących i wszystko już słyszących "znafców" i "audiofilóf". Zawsze przewijały się NAD'y, Harman'y czy inne Cambidge'e (oczywiście w założonym przeze mnie budżecie) i najczęściej "oni" mieli polecane wzmacniacze u siebie w systemach. Trafiłem tylko na "szczątkowe" opinie w internecie o AA ale raczej pochlebne, szczególnie jeśli chodzi o dźwięk. Gorzej wypadała funkcjonalność pilota. Po wypożyczeniu za kaucją wzmacniacz pograł u mnie kilka dni i spodobał mi się dźwięk jaki tworzył u mnie w domu z kolumnami KEF C7. Postanowiłem nabyć i wyluzować z przesłuchiwaniem kolejnych wzmacniaczy.

 

Konkluzja jest oczywista.

By nie doznać zawodu trzeba wypróbować sprzęt w domu. Tym większa jest taka potrzeba im większe i bardziej sprecyzowane są wymagania "pacjenta" odnośnie sprzętu.

 

No ale to wydaje się oczywistą oczywistością.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.