Skocz do zawartości
IGNORED

cyfrowy Marantz-DD82 opinie


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie ostatnio magnetofonik cyfrowy DCC marantz-DD82,bardzo spodobał mi się wygląd tego użądzenia oraz będzie grał u mnie zamiast odtwarzacza dvd,mam nadzieje że z tego modelu uzyskam fajną jakość,lubię wszelkie MD,DAty itp stare cyfrowe nośniki,uwielbiam nagrywać sobie cyfrowo a ten stary sprzęt wygląda na solidny,płyty CD są paskudne,rysują się i nienawidzę słuchać na odtwarzaczach CD,

 

Co mozecie powiedzieć o tym magnetofonie? czy jekość pomiędzy zwykłą kasetą a kasetą cyfrową będzie wyczuwalna? wachałem się pomiędzy Philipsem-DCC900 ale jedno i drugie w środku to chyba to samo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie ostatnio magnetofonik cyfrowy DCC marantz-DD82,bardzo spodobał mi się wygląd tego użądzenia oraz będzie grał u mnie zamiast odtwarzacza dvd,mam nadzieje że z tego modelu uzyskam fajną jakość,lubię wszelkie MD,DAty itp stare cyfrowe nośniki,uwielbiam nagrywać sobie cyfrowo a ten stary sprzęt wygląda na solidny,płyty CD są paskudne,rysują się i nienawidzę słuchać na odtwarzaczach CD,

 

Co mozecie powiedzieć o tym magnetofonie? czy jekość pomiędzy zwykłą kasetą a kasetą cyfrową będzie wyczuwalna? wachałem się pomiędzy Philipsem-DCC900 ale jedno i drugie w środku to chyba to samo:)

 

Był taki okres ,ze Philips wykupil Marantza kilkanascie lat temu, mialem mozliwosc odsluchu Marantza i Philipsa najnowszy model w okresie tygodnia ( za zgoda przedstawiciela).

No i jednak zostalem przy Marantz,u ,ktory gra do dzisiaj i chyba nia zmienie.

Nadmieniam ,ze nie byl to magnetofon DC ale sprzet ponad 5000zl jak na tamte czasy.

Marka jednak sie liczy - nie wiem jak dzisiaj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Marantz DD-82 to niezłe urządzenie ale ograniczeniem jest sam standard DCC. W sumie taki ni pies ni wydra. Kasety gra gorzej niż porządny deck a jako cyfra jest o dwie klasy gorszy od DATa. Jak nie z płyt CD to z czego chcesz robić cyfrowe kopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, sprzedałem.Kasety drogie i coś mi świszczało na wysokich.Nie wiem, chyba jestem uczulony na cyfrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopie głównie bedą z pc i z plików FLAC,zapodane kowenterem cyfrowym DIy na PCM2704,albo światłowodem albo coax,to się zobaczy,nie ukrywam że mam kilka SACD-iso i myslałem nad puszczeniem tego przez Foobara z ftyczką i zgranie po analogu na ten cyfrowy magnetofon,myślę że jakość może być niezła zwłaszcze że samo SACD gra wyraznie lepiej od flac, DCC trochę to okroi i skompresuje ale prosto z SACD może być nawet lepiej jak ta sama wersja płyty zgrana z CD,

 

ogólnie jak z awaryjnością tego urządzonka? czy kasety DCC bardzo się wycierają? i ile razy można taką taśmę męczyć z nagrywaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i trochę pozgrywam z gramofonu,bo gramofon idzie na sprzedaż,przekładanie dla mnie winyli,ustawianie,regulowanie to dla mnie masakra z mordęgą i droga krzyżowa w jednym:)

 

mogę puscić te flaki przez pcm2704 i DCC użyć jako przetwornik,ale w nocy lubie mieć ciszę i nie będe świecić szumiącym pcetem,zresztą pliki to takie bezduszne,wolę mieć kasetkę,płytkę itp w ręku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy są dość delikatne.Raczej bym nie nagrywał kilka razy na tym samym.Z tego co używałem najlepsze były Philipsa.Panasonica już nie była tak dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze czy możecie powiedzieć jak ma sie cyfrowy zapis DCC w stosunku do MD co ma wyższą jakość?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a możesz powiedzieć jaki ty magnetofon DCC miałeś i jak oceniasz jakość dzwięku? oraz co miałeś na myśli że taśma panasonica już nie była taka dobra? przestawała działać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze czy możecie powiedzieć jak ma sie cyfrowy zapis DCC w stosunku do MD co ma wyższą jakość?

Oczywiście,że DCC! Nie ma nawet o czym dyskutować...

 

Temat chyba nie do zakładki Analog?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem w zakładce analog bo to własciwie magnetofon analogowy z możliwością DCC, w zasadzie nie wiem jakie są różnice w dzwięku na tym sprzęcie między DCC a kasetą,można by gęste pliki z pc zgrywać analogowo na zwykłą kasete hromową,moze by to polepszyło jakość w stosunku do DCC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej Paweł, jest o czym. Dobre MD z jedną z ostatnich wersji algorytmu powinno być lepsze od DCC.

Widocznie słuchałem wcześniejszych wersji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania kaset CC w magnetofonie DCC to mój Philips 600 odtwarza je nad wyraz dobrze, zwłaszcza te oryginalnie nagrane przez firmy fonograficzne, więc może warto?

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

napisałem w zakładce analog bo to własciwie magnetofon analogowy z możliwością DCC, w zasadzie nie wiem jakie są różnice w dzwięku na tym sprzęcie między DCC a kasetą,można by gęste pliki z pc zgrywać analogowo na zwykłą kasete hromową,moze by to polepszyło jakość w stosunku do DCC

 

Jest dokładnie odwrotnie. DCC powstało na początku lat 90-tych. Miał to być format cyfrowy pomyślany jako bezpośredni spadkobierca kasety analogowej CC stąd nazwa: Cyfrowa Kaseta Kompaktowa. Dlatego też pomyślano o kompatybilności wstecznej z kasetami CC (odtwarzanie). Zamysł był ciekawy ale powstało kilka trudności. Po pierwsze jakość odtwarzania zwykłych kaset była na mało zadowalającym poziomie a więc miłośnicy CC nie byli przekonani do DCC i traktowali go raczej jako ciekawostkę niż przyszłość dla nich. Po drugie jakość nagrania cyfrowego odstawała znacznie od tego co oferowali konkurenci. DCC powstała na fali nowych formatów cyfrowych: DAT i MD. Kaseta DCC była do tego największa i najmniej wygodna. Pamiętam jak reporterzy u nas w radiu odetchnęli z ulgą kiedy zamiast przenośnego DCC dostali MD. Dodatkowo MD dawał możliwości edycji i przenoszenia nagrań.

 

Co do odtwarzania kaset CC w magnetofonie DCC to mój Philips 600 odtwarza je nad wyraz dobrze, zwłaszcza te oryginalnie nagrane przez firmy fonograficzne, więc może warto?

 

Pzdr

 

Przywieź go do mnie;-)

 

napisałem w zakładce analog bo to własciwie magnetofon analogowy z możliwością DCC, w zasadzie nie wiem jakie są różnice w dzwięku na tym sprzęcie między DCC a kasetą,można by gęste pliki z pc zgrywać analogowo na zwykłą kasete hromową,moze by to polepszyło jakość w stosunku do DCC

 

Co to jest "kaseta hromowa'?

 

Na DCC nie nagrasz na zwykłym CC - służy tylko do odtwarzania. Nagrywa na specjalnych kasetach DCC. Poza tym co do tego mają gęste pliki? Kup źródło z prawdziwego zdarzenia a przede wszystkim wzmacniacz i kolumny. Jakość dźwięku z tego kompa nawet przy najbardziej gęstym pliku będzie wciąż kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniak , moje pojęcie dobrego grania może znacząco różnić się do Twojego, ja to z audiofilstwa wyleczyłem się dawno temu i teraz nawet jak szumi i brzęczy a muza ładna to mi się podoba, szkoda gadać schodzi człowiek na psy :-(, ale przywieźć mogę akurat w Krakowie stoi :-)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym świszczeniem na wysokich nie żartowałem.Dlatego się go pozbyłem.Co ciekawe inni tego nie słyszeli.Co do odtwarzania kaset CC mogę tylko powiedzieć,ze grało to dla mnie jak za kotary.Bez finezji i polotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Discomaniak , moje pojęcie dobrego grania może znacząco różnić się do Twojego, ja to z audiofilstwa wyleczyłem się dawno temu i teraz nawet jak szumi i brzęczy a muza ładna to mi się podoba, szkoda gadać schodzi człowiek na psy :-(, ale przywieźć mogę akurat w Krakowie stoi :-)

Pzdr

 

Witam w klubie;-) Obecnie stawiam na przyjemność ze słuchania muzyki. Szybko się dogadamy;-)

 

Co do odtwarzania kaset CC mogę tylko powiedzieć,ze grało to dla mnie jak za kotary.Bez finezji i polotu.

 

A ja mogę powiedzieć tylko: pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pozostałe żródło to ja preferuje tylko i wyłącznie słuchawki,kolumny to nie w tym domu i nie wtym bloku i w innym świecie:) słuchawki i wzmacniacz mam nadzwyczai dobre bo HD580 i OTL lampowy Kamyk na lampach mullard,obecnie gram na DVD-SACD ale pozbywam się go,nie stać mnie na płyty SACD,dlatego za pieniądze z odtwarzacza średniego kupiłem wysokiej klasy odtwarzacz DCC,lubie stary dobry sprzęt.

 

Pliki będe zgrywał z PC i on mi posłuży jako maszynka do cyfrowego zgrywania,SACD po analogu to eksperyment.

 

Podobno układ PCM2704 jest bardzo dobry jako konwenter USB/spdif,dłubie trochę w diy więc zobaczymy:)

 

plików i pc nie chce,stawiam na stary sprzęt z wysokiej pułki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyżuciłem kasy w błoto,bo jakość i tak będzie bardzo dobra,a ja chciałem mieć cś co nagrywa cyfrowo,a org płyty SACD mam gdzieś,nie mam zamiaru walić po 100zł za płyte,a ten marantz zagra ze 100razy lepiej jak odtwarzacz DVD,nawet super hiper SACD w tanim DVD nie pomoże,widziałem bebechy tego marantza,i niejeden cd z serii sony ES mozę mu pozazrdrośćić,sama obecność kondensatorów elna-duorex oraz przetwornika TDA1547,spokojnie pozamiata większość odtwarzaczy CD niby z wyrzszej pułki:)

 

kasety DCC to w razie wyłączenia pc,a pliki FLAC można przesyłać bezstratnie w trybie przetwornika do DCC i nic tam się nie kompresuje jeśli nie nagrywamy na taśme,więc o co kaman?

 

kończe tymat bo mało ludzi miało do czynienia z tym marantzem ,już raz posłuchałem się ze gramofon jest super i ma super dzqwiek,poszedłem na ausio schow i dzwięk gramofonu,tragedia kluchowata z zamuleniem.

 

tak więc moja kasa i uważam że DCC będzie 100x lepszy od byle jakiego SACD-dvd dobry SACD zaczyna się od kilku tysięcy zł

 

najwiekszym wywaleniem ksy w błoto jast dla mnie zakup gramofonu,płyty winylowe dałem dziecku żeby ciskał nimi w powietrze bo fajnie latają:)

 

paskudny analogowy dzwięk mnie mdli,dlatego nastepny w kolejce będzie magnetofon DAT z jeszcze wyższej pułki.

 

a wygląd tego marantza mówi sam za siebie,w porównaniu z gramofonem który wyglada jak kibel w miejskiej szalecie z otwieraną przezroczystą klapą,to wygląd DCC jest przepiękny i dzisiaj takiego SACD już nie robią a jeśli to koszt zaczyna się od 10.000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Zapalasz się i gaśniesz tak szybko jakbyś miał 15 lat.

Dostałeś w prezencie porysowane płyty winylowe z Pronitu. Ktoś nimi posadzki pewnie szlifował.

Kupiłeś PRL-owskiego zdechlaka - gramofon znaczy się- przekonany, że on jest świetny i nijak było ci wytłumaczyć, że wręcz przeciwnie. Tak jak i te płyty zresztą. Cwaniaczyłeś, ze go zrobisz, bo jestes mistrz DIY i będzie hajend za 100zł, a za drugie 100zł zrobisz pre gramofonowe.

 

I co ja widzę? Parę dni mija i masz juz czysty i ostry osąd, że gramofon to dupa :)

Zabawny jesteś. Jak piętnastolatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poprostu gramofon nawet zdechlak! zagra dobrze z dobrym pre,takie pre miałem w bardzo drogim wzmacniaczu yamahy,ale czsy się zmieniły i nie będe wydawał 1000zł za pre,+drugi 1000 za używany gramofon,płyty mam też nowe ze sklepu,min: maykela jacksona,dałem za niego 80zł i też fajnie działa jako podstawka pod tależ z obiadem.

 

cyfrowe nośniki DAT miałem i wspominam bardzo dobże np sony ct-670 tani prosty model a grał na poziomie mojego SACD,tak więc jak ktoś ma kase to niech sobie kupuje org płytki po 100zł czy to gramofonowe czy SACD ja tą kase wole dołożyć do nowego mognetofonu cyfrowego,i poprzegrywać wszystkie pliki CYFROWO! a jeśli DCC ma jakość na poziomie MP3-320CBR to pomiędzy SACD a Mp3-320 jest bardzo znikoma różnica na sprzęcie za kilkaset zł,wiec się nie przejmuje

 

często kupuje stare sprzety tylko dla wyglądu,jak bym chiał super dzwięk,to zrobił bym sobie przetwornik na PCM1794,96 i zrobił bym tym gramofonom,jesień średniowiecza,ale taki przetwornik był by bez duszy i stał by pewnie martwy w jakimś plastikowym pudełku,więc nie robie,a wygląd starych sprzetów cyfrowych kaset,bezcenny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

nie poprostu gramofon nawet zdechlak! zagra dobrze z dobrym pre,takie pre miałem w bardzo drogim wzmacniaczu yamahy,ale czsy się zmieniły i nie będe wydawał 1000zł za pre,+drugi 1000 za używany gramofon,płyty mam też nowe ze sklepu,min: maykela jacksona,dałem za niego 80zł i też fajnie działa jako podstawka pod tależ z obiadem.

 

cyfrowe nośniki DAT miałem i wspominam bardzo dobże np sony ct-670 tani prosty model a grał na poziomie mojego SACD,tak więc jak ktoś ma kase to niech sobie kupuje org płytki po 100zł czy to gramofonowe czy SACD ja tą kase wole dołożyć do nowego mognetofonu cyfrowego,i poprzegrywać wszystkie pliki CYFROWO! a jeśli DCC ma jakość na poziomie MP3-320CBR to pomiędzy SACD a Mp3-320 jest bardzo znikoma różnica na sprzęcie za kilkaset zł,wiec się nie przejmuje

 

często kupuje stare sprzety tylko dla wyglądu,jak bym chiał super dzwięk,to zrobił bym sobie przetwornik na PCM1794,96 i zrobił bym tym gramofonom,jesień średniowiecza,ale taki przetwornik był by bez duszy i stał by pewnie martwy w jakimś plastikowym pudełku,więc nie robie,a wygląd starych sprzetów cyfrowych kaset,bezcenny

 

Ale pierdoły. Raczej taki z Ciebie DIYowiec jak z koziej d... trąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.