Jump to content
IGNORED

Nagrywanie głosu domowe

ella.f

Recommended Posts

Hej wszystkim,

chciałabym stworzyć sobie niewielkim kosztem studio nagraniowe w pokoju. Śpiewam od dość dawna, ale nigdy nie miałam odwagi wejść do studia, choć najomi mnie na to namawiali. Wiem, że to też troszkę kosztuje, więc póki co chciałabym przełamać lody i stworzyć coś w swoim gniazdku. Mam trochę podkładów, trochę mają znajomi i z netu można coś znaleźć, a ja bym chciała pośpiewać i to nagrać, żeby było przyzwoitej jakości. Chyba prosiłabym Was o radę - po pierwsze 1) mikrofon - jaki możecie polecić i 2) jakiś program, który by mi sprawnie w twórczości pomagał.

Sprzęt chodzi mi żeby nie był bardzo tani, z najniższej półki, ale powiedzmy z niższej średniej lub średniej.

Mam nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc,

nadszedł czas na spełnienie mojego marzenia;)

Hej Tobie

Trochę mało sprecyzowałaś, ale co tam. Może zacznę od tego, że powinnaś najpierw postarać się o zadbanie o odpowiednią akustykę, a więc w tym przypadku o jakiś nawet niewielki kącik, ale mocno wytłumiony. Bez tego będziesz miała, niezależnie od reszty (sprzętu), zawsze jakąś, najczęściej kiepską, naleciałość akustyczną pomieszczenia. Mikrofonów jest dzisiaj w klasie średniej wielkie mnóstwo. Nie podałaś czy będziesz miała do czego podłączyć. Jeśli nie, to może dobry będzie wielkomembranowy MXL DRK – USB. Jeśli masz (będziesz miała) mikser bądź kartę dźwiekową z zasilaniem Phantom to coś w stylu MXL 770. Zachęcam jednak do przejrzenia oferty sklepów ze sprzętem nagraniowym. Programu nie polecę, bo każdy ma inne preferencje.

Ok, dzięki! Uznałam, że tu znajdę kogoś, kto mi pomoże - ha! i pojawił się ktoś.

Nie znam się za bardzo, dlatego chciałam do kogoś bardziej w temacie uderzyć.

Co do akustyki to jasna sprawa - nie pisałam, bo uznałam za oczywiste. Co do kompa to mam "dobrego laptopa" jak nie mojego, to małżonek może użyczy do spełniania marzeń:) Zagłębię się w temat i mam nadzieję bardziej precyzyjne pytania przyjdą.

Postaram się poszperać na tym forum co podałeś i najwyżej za jakiś czas odświeżę pytanie.

Dzięki!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.