Skocz do zawartości
IGNORED

"Audiofil" we Wrocławiu


sarvaveda

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn., następnym razem jedziemy z ekipą filmową, najlepiej razem z TVN24 - oni teraz majom sporo zielonych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam te hajendy tubowe we Wrocławiu? Ponoć kiszka to mało powiedziane, scena płaska jak Tereska a łeb jak przetak. Po co organizować takie prezentacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że fajnie było zobaczyć Wrocław i pochodzić po rynku - piękne miasto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prezentacje są po to aby osoby, które załatwiają pieniądze z Urzędu Miasta na taki występ, mogły się zaprezentować. To jest perpetum mobile na koszt podatnika. No i zawsze może się trafić amator na zakup takiego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie straciłeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiż to cyrk? Bo ten cyrk to organizatorzy już porządny dali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem za swoje pieniądze, z drugiego końca Polski, zwiedziony miłą atmosferą i zachęcającym odsłuchem dobrego zestawu. Niestety jak to u nas bywa zostałem wprowadzony w błąd, lekko mówiąc. Ja jestem poważną osobą jak wskazuje mój awatar i w bambuko nie dam się robić. Wiele osób na forum mnie zna i dlatego ich przestrzegam przed facetem bardziej zdolnym niż Kaowiec za PRL-u. Poza tym to nie jest moje odosobnione zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co masz dalej do powiedzenia w sprawie prezentacji? Bo co do mojej osoby to widzę dużo. Jak podobał się Tobie ten hi-end? Słyszałeś "zjawiskowy sposób prezentowania przestrzeni"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy rodzaj, płaskiej przestrzeni :)

 

A co do stażu:

 

vasa

Użytkownicy

1613 postów

Rejestracja: 08.01.2004

 

arek67

Użytkownicy

2998 postów

Rejestracja: 21.01.2004

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

A co ma staż na forum do doświadczenia?

A co ma ilość przewalonych "klocków" do doświadczenia.

No i co masz dalej do powiedzenia w sprawie prezentacji?

Tyle samo co Ty. Fajny długopis.

A dyskusja o prezentacji ??? Po cholerę? Przecież wersja jest już zdefiniowana i ustalona a każdy kto się nie zgadza to ignorant który referencji nie słyszał.

 

PS. I pewnie nie słyszy różnicy pomiędzy bezpiecznikiem zwykłym i audiofilskim :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma ilość odsłuchanych sprzętów do doświadczenia ? Gdybyś nie poprzestał na tym co posiadasz i "przewalił" więcej sprzętów to byś wiedział... :-) a ty myślisz, że jak zdobywa się doświadczenie w audio? Czytaniem forum?... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się słyszy, to nie trzeba niczego ustalać, mi wystarczyło parę minut. Tyle ludzi wpatrzonych w niebyt, jak w jakiegoś Boga... - przerażające...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się słyszy, to nie trzeba niczego ustalać, mi wystarczyło parę minut. Tyle ludzi wpatrzonych w niebyt, jak w jakiegoś Boga... - przerażające...

Sugerujesz jakąś zbiorową hipnozę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Co ma ilość odsłuchanych sprzętów do doświadczenia ? Gdybyś nie poprzestał na tym co posiadasz i "przewalił" więcej sprzętów to byś wiedział...

Pewien facet miał jatkę końską. W ciągu kilku lat "przewalił" więcej koni niż ktokolwiek inny.

 

Ale nigdy nie twierdził że zna się na hippice.

 

A tak na marginesie. Czy to Tobie trzeba było ostatnio tłumaczyć co to transmisja zbalansowana a co dual mono?

 

Jak się słyszy, to nie trzeba niczego ustalać, mi wystarczyło parę minut.

Neo, czy napisałeś jakąkolwiek rzeczową notkę? Ty albo Arek67? Nic. Lekceważąca uwaga i koniec. To do czego można się odnieść?

Jedynie do prezentowanego lekceważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasa, byłem na prezentacji w sobotę. Ok, jak grało?

 

A grało tak, że po 5 minutach człowiek chciał już wyjść. Pomieszczenie, bez zrobionej akustyki, niskie, 2.35, może 2.5 metra, powierzchnia, z 50 m2 tam było, jakoś tak. Kolumny dość wąsko ustawione, prawie frontowo, bardzo niewielkie dogięcie. Tuby, jak to tuby, uważam, że spójności to tam nie było żadnej, grało szorstko, brudno, płasko i bez siły, dynamiki, zero kontroli. Czasem miałem wrażenie, że wysokich to w zasadzie nie było w cale. Tam wszystkiego brakowało. System tylko do niektórych instrumentów, jedynie trąbki z winyla mi się jako tako podobały. Jak na parę godzin tam spędzonych system w miarę zagrał jedną płytę?

 

Z cyfry to już kompletna pomyłka, nie ma co komentować. A co do gramofonu, 168 tysia za napęd, ramię 16 tysia, wkładka 40 tysia, liczyłem na coś na prawdę zawodowego... Mimo niezłych rozwiązań, grał tragicznie źle...

 

Połączenie końcówek mocy i kolumn też ciekawe. Double-Wiring? Dobrze, że się nic nie zjarało :)

 

Audiofil_2015_RCM-0035.jpg

Audiofil_2015_RCM-0032.jpg

 

PS: Dało się zauważyć, z roku na rok coraz częściej i coraz więcej uczestników, prawie przez cały odsłuch siedzi jak zahipnotyzowana, bez ruchu, nawet mało kto się odzywa. Czego oni tam szukają w tym przekazie, to nie wiem, ale jest to zastanawiające.

 

Źródło zdjęć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie my odnieśliśmy się do prezentowanego lekceważenia publiczności. Dokładnie taka jest nasza ocena jak zostaliśmy potraktowani. No chyba, że rzeczywiście tam spotyka się jakaś sekta, z określonym rytuałem i wszystkim to pasuje. Ale to trzeba wtedy napisać, że normalnym dziękujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za ten link to cię zbanują dożywotnio tak że pożegnaj się szybko z kolegami z forum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Pomieszczenie, bez zrobionej akustyki, niskie, 2.35, może 2.5 metra, powierzchnia, z 50 m2 tam było, jakoś tak. Kolumny dość wąsko ustawione, prawie frontowo, bardzo niewielkie dogięcie. Tuby, jak to tuby, uważam, że spójności to tam nie było żadnej, grało szorstko, brudno, płasko i bez siły, dynamiki, zero kontroli. Czasem miałem wrażenie, że wysokich to w zasadzie nie było w cale. Tam wszystkiego brakowało. System tylko do niektórych instrumentów, jedynie trąbki z winyla mi się jako tako podobały. Jak na parę godzin tam spędzonych system w miarę zagrał jedną płytę?

Generalnie sie z Tobą zgodzę co do tego co napisałeś wyżej. Jako prezentacja dźwięku systemu daleko było do doskonałości.

Czy to dobór dość egzotycznych kolumn? Czy wina pomieszczenia? Pewnie jedno i drugie i jeszcze kilka przyczyn. Czy da się w ciągu wieczora dostosować taką salę do grania? Pewnie nie. Czy można było wybrać jakieś bezpieczniejsze kolumny? Pewnie tak.

Tylko że zdając sobie sprawę z tego jak wygląda organizacja wystaw i pokazów nie oczekiwałem cudów.

 

Ale źródło było rewelacyjne. Sposób prowadzenia wkładki przez to proste i niedrogie ramię był perfekcyjny. Ilość i jakość informacji wydłubywanych z rowka wyśmienita. Roger szturchnięty pod żebro wydłubał trochę płyt z klasyki i okazało się że gramiak jest w stanie odczytać Finlandię Sibeliusa bez najmniejszego pomieszania. A to jest baardzo rzadko spotykana sytuacja że można bez problemu grupy smyczków wychwycić. Accardo i Paganini to kolejny tor przeszkód dla źródła. Jeden z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych utworów skrzypcowych został odtworzony tak że każde muśnięcie smyczka czy palca w strunę było słyszalne i żaden dźwięk solowy nie został zamazany przez orkiestrę. Ja nigdy nie będę z Wami rozmawiał o lampach czy (nie daj boże) kablach. Ale jeżeli chodzi o gramofony to jest to co czuję, słyszę i rozumiem.

I jeżeli twierdzicie że prezentacja była do dupy bo to i tamto a nie zauważacie elementu niezwykle wartościowego i nie potraficie (lub nie chcecie) tego wyłowić to rozmowa staje się trudna.

 

Co do sekty to w niedzielę była nieobecna.

 

@sly30

Pewien facet miał jatkę końską. W ciągu kilku lat "przewalił" więcej koni niż ktokolwiek inny.

 

Ale nigdy nie twierdził że zna się na hippice.

 

A tak na marginesie. Czy to Tobie trzeba było ostatnio tłumaczyć co to transmisja zbalansowana a co dual mono?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasa, prezentacja była do dupy i dlatego nie można było niczego ocenić. Chłopie, jak można w ogóle zaczynać jakąkolwiek ocenę przy prezentacji, która jest przykryta kocem, płaska, zabrudzona, szorstka...

 

To co piszesz:

Generalnie sie z Tobą zgodzę co do tego co napisałeś wyżej. Jako prezentacja dźwięku systemu daleko było do doskonałości.

 

I nagle:

Ale źródło było rewelacyjne. Sposób prowadzenia wkładki przez to proste i niedrogie ramię był perfekcyjny. Ilość i jakość informacji wydłubywanych z rowka wyśmienita. Roger szturchnięty pod żebro wydłubał trochę płyt z klasyki i okazało się że gramiak jest w stanie odczytać Finlandię Sibeliusa bez najmniejszego pomieszania. A to jest baardzo rzadko spotykana sytuacja że można bez problemu grupy smyczków wychwycić. Accardo i Paganini to kolejny tor przeszkód dla źródła. Jeden z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych utworów skrzypcowych został odtworzony tak że każde muśnięcie smyczka czy palca w strunę było słyszalne i żaden dźwięk solowy nie został zamazany przez orkiestrę. Ja nigdy nie będę z Wami rozmawiał o lampach czy (nie daj boże) kablach. Ale jeżeli chodzi o gramofony to jest to co czuję, słyszę i rozumiem.

 

To Twoja wiarygodność spada do zera. Tam nie można było niczego zobaczyć/usłyszeć, zero szczegółów.

 

Takie spotkania są ważne. Dobrze, że coś takiego się odbywa. Niestety, lekceważący stosunek organizatorów, którym zależy już tylko na samej sprzedaży doprowadził do tego, że mają w poważaniu nawet krytykę samych klientów. Jest jeszcze coś. To nie jest prezentacja latarek z cienkopisem tylko sprzętu za grubą kasę, który ma być wyznacznikiem takiej, czy innej jakości. Samym gramofonem/ramieniem człowiek nic nie zdziała. Jeśli to ma być referencja RCM`u to ja dziękuję.

 

Po takich prezentacjach, nie trzeba jeździć do ludzi, można przeczytać kto ma jakie doświadczenie i jak słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

A mnie naiwnemu wydawało się , że system za ponad 500 tys. powinien grać ..

Takie rozważania , że coś czasami gra to może przy cenach systemu za 10 tys...

Proszę o wybór opcji -

 

Opcja 1 - rzeź niewiniątek

Opcja 2 - zbiorowa hipnoza

Opcja 3 - ściema

 

No i po co takie prezentacje...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.