Skocz do zawartości
IGNORED

"Audiofil" we Wrocławiu


sarvaveda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Ta czarna to remaster?

 

No jak ten system, gra lepiej? Choć pomieszczenie w sam raz na te kolumny i nie tylko :)

Remaster z kosza w Carrefourze czy MediaMarkt za 19,99zl. Kupilem w celach edukacyjnych by przypomniec sobie jak grac na gitarze "Heart-Shaped Box", co by zagrac ten kawalek kolezance z pracy - "ryczacej samotnej czterdziestce" z ktora milo mi sie rozmawia i patrzy na nia. Wiem, ze leci na moje gitary ;)

 

Jak gra? Lepiej. Myslalem, ze byles wczoraj i siedziales na tylach. Widocznie masz sobowtora ;)

 

RCM broni sie przed atakiem hejterow. Przyznam szczerze, ze z checia posluchalbym w tej sali Isophonow Berlina RC11, ale nalezy wziac pod uwage, ze jam niepoprawny politycznie przygluchy pseudoaudiofil, ktory ceni sobie "cykanie na gorze i pi3rdolnięcie na basie" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No i co? Jest Nirvana?

 

Wczoraj była, wystarczyło tylko usiąść w 3 rzędzie bądź dalej. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem to był problem tubowych kolumn czy czegoś innego?

 

Odniosłem wrażenie jakby głośniki nie dawały sobie rady z utrzymaniem tempa. The Doors zabrzmiało płasko, zero dynamiki nie mówiąc już o jakimś wykopie. W innych gatunkach (klasyka, jazz) czuć było energię a na takich Doorsach powietrze zeszło całkowicie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo ogólnie tubowe kolumny mają zawsze potężną dynamikę i wykop, czasem aż za mocno. Jeśli na jednych nagraniach było dobrze a na innych źle, to raczej nie jest wina kolumn, a bardziej nagrań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo zaskoczony takim słabym brzmieniem Doorsów tym bardziej że vinyl L.A Woman nie należy do "płasko" brzmiących. Ta płyta nawet na słabym zestawie brzmi dynamicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz byłem na takim pokazie i w sumie to nie był stracony czas. Sala super za wyjątkiem podłogi która miałem wrażenie wpływała na bas. Do minusów to jeszcze moim zdaniem system gramofonu gdzieś momentami za bardzo wyostrzał dźwięk / górę. A reszta super szczególnie z szpuli to się zgrało przynajmniej to co słyszałem. gdybym nie musiał jechać to został bym jeszcze na jeden odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odniosłem wrażenie jakby głośniki nie dawały sobie rady z utrzymaniem tempa. The Doors zabrzmiało płasko, zero dynamiki nie mówiąc już o jakimś wykopie. W innych gatunkach (klasyka, jazz) czuć było energię a na takich Doorsach powietrze zeszło całkowicie .

Czyli nic nowego to samo co w zeszłym roku.

 

RCM broni sie przed atakiem hejterow. Przyznam szczerze, ze z checia posluchalbym w tej sali Isophonow Berlina RC11, ale nalezy wziac pod uwage, ze jam niepoprawny politycznie przygluchy pseudoaudiofil, ktory ceni sobie "cykanie na gorze i pi3rdolnięcie na basie" ;)

Nie wiem o jakich hejterach piszesz. Przy swojej cenie Sensor 2 produkt już hajendowy. To znaczy, że co nie można krytykować ? Natomiast trochę samokrytyki przydało by się panu właścicielowi firmy bo w zeszłym roku zachowywał się tak jakby wszystkie rozumy pozjadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przyznam, ze wczoraj mialem mieszane uczucia. Wokale mialy specyficzny poglos i wybrzmienie, tak jakby wokalistow zamknac w duzym pomieszczeniu wykonczonym plytkami ceramicznymi. Nie dawalo mi to spokoju. Dzisiaj zagralo lepiej. Zdecydowanie poprawie ulegly wysokie tony i wyzsza srednica, ktore to wplynely na lepsze aspekty barwowe i przestrzenne. Dzisiaj poprosilem o puszczenie muzyki ze swoich plyt i po kilku godzinach sluchania uwazam, ze system - oparty o zrodlo analogowe SME 20/3, elektronike RCM Sensor i Einstein oraz najwieksze kolumny Odeon - zagral muzyke przez duze "M". Jedna z moich plyt jest dosc trudnym materialem muzycznym, bardzo bogate instrumentarium, olbrzymie zmiany dynamiczne. Tony informacji. System obronil sie wg mnie bardzo dobrze. Byc moze cos mozna bylo jeszcze poprawic w kwestii systemu i akustyki tego wielkiego pomieszczenia o powierzchni ponad 250mkw i ogromnej kubaturze, bo sufit byl wiele wiele metrow nad posadzka. Ale chyba duzo lepiej niz w pokojach hotelowych. Tak mi sie wydaje.

 

Pieknie zagral magnetofon szpulowy. Daje to do myslenia jak pieknie gra tradycyjny analog, ktory ma swoje lata i zero wstydu jesli chodzi o barwe dzwieku, dynamike i sposob przekazywania emocji. Mialem dzisiaj kilka razy ciary na plecach. Nozka chodzila. A to juz mi mowi ze jest naprawde dobrze.

 

Wystawca postawil poprzeczke dosc wysoko. Jeszcze dwie kolejne prezentacje przed nami. Latwo nie bedzie moim zdaniem. Na szczescie muzyka to nie wyscigi i czas mozna milo spedzic w kuluarach.

 

 

Czyli nic nowego to samo co w zeszłym roku.

 

 

Nie wiem o jakich hejterach piszesz.

To nie bylo to samo, co w zeszlym roku. Wtedy puszczano te sama moja plyte i tamto granie mam jeszcze w swej pamieci. Teraz bylo inne granie - moim zdaniem.

 

Z hejterami i dinozaurem/mammutem na fotce mial wyjsc zart. Wyszlo jak zwykle - do D. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć w to co piszecie, ale nie było mnie więc mogę tylko domniemywać, że faktycznie było super. Jednak patrząc na pomieszczenie, mimo iż tuby są bardziej kierunkowe niż normalne przetworniki, to jednak jakoś trudno mi uwierzyć w tę nirvanę...

 

Z hejterami i dinozaurem/mammutem na fotce mial wyjsc zart. Wyszlo jak zwykle - do D. ;)

Od kiedy to mamut jest dinozaurem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć w to co piszecie, ale nie było mnie więc mogę tylko domniemywać, że faktycznie było super. Jednak patrząc na pomieszczenie, mimo iż tuby są bardziej kierunkowe niż normalne przetworniki, to jednak jakoś trudno mi uwierzyć w tę nirvanę...

 

Od kiedy to mamut jest dinozaurem?

 

A co złego widać na zdjęciu pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic złego, prócz tego, że to w zasadzie hala... - a w takich warunkach powinieneś wiedzieć, że budowanie sceny może być mocno utrudnione..., nie wspominając o innych aspektach akustyki... Oczywiście, to tylko moje domysły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Nie mialem pod reka mamuta. Dinozaur byl ;)

No to niech będzie dinozaur - w sumie jeden i drugi ma już swoje lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

(...) System obronil sie wg mnie bardzo dobrze. Byc moze cos mozna bylo jeszcze poprawic w kwestii systemu i akustyki tego wielkiego pomieszczenia o powierzchni ponad 250mkw i ogromnej kubaturze, bo sufit byl wiele wiele metrow nad posadzka. (...)

kangie - Sala Kameralna ma 220 m2. Piotr jak zwykle "trochę" przesadził a wystarczyło zajrzeć na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i sprawdzić. Dla porównania Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej ma 256 metrów. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To ciekawe bo ogólnie tubowe kolumny mają zawsze potężną dynamikę i wykop, czasem aż za mocno. Jeśli na jednych nagraniach było dobrze a na innych źle, to raczej nie jest wina kolumn, a bardziej nagrań.

 

Cholera...Takie samo zjawisko wystąpiło w poniższym zestawieniu...spłaszczenie dźwięku w ciężkich brzmieniach... ???

 

http://www.audiostereo.pl/high-end%E2%80%99owy-lipiec-w-premium-sound_112890.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak patrząc na pomieszczenie, mimo iż tuby są bardziej kierunkowe niż normalne przetworniki, to jednak jakoś trudno mi uwierzyć w tę nirvanę.

Myślę że musieli pójść na jakiś kompromis bo jakby skierowali głośniki do środka to tylko część słuchaczy mogła się cieszyć dobrą sceną. Ja na początku usiadłem gdzieś w środku krzesełek i tam faktyczne scena trochę była gorsza i ta podłoga co bas jakby rozmywała ( rezonowała). Ale przesiadłem się do pierwszego rzędu i tam było super. Scena najmniejsza (tak raczej między kolumnami) była z szpuli ale wokal Diany Ross nie był jakiś powiększony i przez to bardziej naturalny. Ale najprawdopodobniej będzie to uzależnione od nagrania bo z CD pościli utwór instrumentalny z bębnami (sory że nie podam tytułu nie znam utworów a i pamięć zawodzi) to tam już był popis. instrumenty zawieszone w powietrzu niezwykła dynamika a bas pieknie wibrował i ja bym powiedział że to była scena z lokalizacją instrumentów ale wyolbrzymione bo dźwięki unosiły się wysoko nad kolumnami a wszerz znacznie poza kolumny. Najmniej Podobały mi się wokale z gramofonu jakieś wyostrzone mój irDAC gra bardziej analogowo w tym względzie. Ale to było pouczające i częściej muszę jeździć na takie odsłuch by wiedzieć gdzie mój system się teraz znajduje. A i jeszcze przypomniało mi się przy płycie Rogera Watersa niestety nie wiem co to za utwór takiego czegoś w stereo nie słyszałem żeby dźwięki słyszeć z tyłu głowy właściwie to byłem w środku sceny ja nie wiem czy coś takiego doznałem w kinie. Jakby ktoś wiedział co to za utwór to bym prosił o podanie chciałbym sprawdzić jak to by brzmiało u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A i jeszcze przypomniało mi się przy płycie Rogera Watersa niestety nie wiem co to za utwór takiego czegoś w stereo nie słyszałem żeby dźwięki słyszeć z tyłu głowy właściwie to byłem w środku sceny ja nie wiem czy coś takiego doznałem w kinie. Jakby ktoś wiedział co to za utwór to bym prosił o podanie chciałbym sprawdzić jak to by brzmiało u mnie.

 

Pierwszy utwór...

http://artrock.pl/recenzje/202/waters_roger_amused_to_death.html

 

 

Żeby to usłyszeć nie potrzeba jakiegoś wyrafinowanego, drogiego systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że te same dechy podlogowe mam u siebie w chałupie ;)

 

Gdybyś przesunął aparat trochę bardziej na lewo, chyba byłbym na tym zdjęciu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Zgodnie z planem już niedługo kolejne spotkanie.

A gdzie na ten plan można spojrzeć? Kiedy to ma być i gdzie tym razem?

Strona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wydaje się aktualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.