Skocz do zawartości
IGNORED

"Audiofil" we Wrocławiu


sarvaveda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja piszę żeby audiofil wyrwał się z domu i poszedł na koncert wspierając trochę kulturu

Nie widzę przeciwwskazań.

Poza tym pozwól, że każdy będzie spędzał swój czas wolny według własnego uznania. (Na ile mu żona pozwoli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak między nami -zawodowy muzyk nie ma czasu żeby siedzieć na forach i pisać takie bzdety .

Masz rację. Zawodowym muzykiem nie jestem, bo nie z muzyki się utrzymuję. Natomiast grałem kiedyś na ulicach Paryża i Monachium. Na szczęście nie z braku pieniędzy, tylko w okresie wakacyjnym, żeby miło spędzić czas, spotkać i poznać wielu często dziwnych ludzi, nawet kloszardów, z którymi ciekawie się rozmawiało. Często taka rozmowa była ciekawsza niż dyskusje z dzisiejszymi młodymi biznesmenami w tanich garniturach. Grałem również kilka koncertów, w czasie gdy udzielałem się w zespole muzycznym. Muzyka i sprzęt audio to jedno z wielu moich hobby.

 

 

A czy bzdety wypisuję? Myślę, że Ty wypisujesz jeszcze większe :)

 

Poza tym pozwól, że każdy będzie spędzał swój czas wolny według własnego uznania. (Na ile mu żona pozwoli)

AMEN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewydzwon nie jadam raczej parówek. A ty raczej z tych chamskich wielbicieli kultury wysokiej, jak widzę po wycieczkach ad personam. Widać obcowanie z kulturą nie powoduje jej przyrostu u obcującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zachować zdrowy dystans i odpowiedni balans pomiędzy audio i muzyką live i wszystko będzie ok. Widzę, że user lewydzwon gdzieś się zagubił i niepotrzebnie porównuje palca do dużego palca, ale co tam, jak lubi się pałować to niech się pałuje dalej - chętnie poczytam o jego atakach i frustrachach w nadchodzącym sezonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części rozumiem Lewydzwon.. Firmy za ogromne pieniądze dostarczają nam ersatz dźwięku na żywo, a przecież za taką kasę należy się nam jednak coś więcej. Lewydzwon apeluje by nie dać się nabrać, a przede wszystkim by nie ładować publicznych pieniędzy w pewien rodzaj przedsięwzięć manipulujących nami. W chocholi taniec w jaki nas wpędzili producenci, dystrybutorzy i recenzenci sprzętu audio ciągle trwa ( dotyczy to też wielu innych produktów jak chodźmy producentów żywności) a sposób wciągania w ten taniec jest co raz bardziej wyrafinowany. Nie ma problemu jeżeli wydajemy swoje prywatne pieniądze by uczestniczyć w tym tańcu bo to nasz wybór, ale co innego gdy są to publiczne pieniądze. One powinny być wydawane rozważniej i to na prawdziwą sztukę przekazu dźwięku jaką jest muzyka na żywo a przede wszystkim zainwestowane w edukację muzyczną w szkołach podstawowych gdyż ich poziom jest żenujący. Z drugiej strony, kupowanie płyt do tych oszukańczo grających rupieci to też jest jednak inwestowaniem w sztukę. Jeżeli wydajemy na ambitne gatunki muzyczne jak wyrafinowaną klasykę, jazz, ambitny rock(progresywny, art, alternatywny) z lat 60-80 , bluesa, wyrafinowaną muzykę filmową, poezję śpiewaną to budujemy dobrobyt ich twórców i wykonawców a tym samym przyczyniamy się do rozwoju tych gatunków. Wysoką kulturę można więc popierać także siedząc w domu ale wcześniej należy być poddanym prawidłowej, szeroko pojętej edukacji ogólnej, w której ambitna muzyka nie powinna być sprawą marginalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba czegoś nie doczytałem, albo nie zrozumiałem! Czy prezentacje sprzętu audio we Wrocławiu są sponsorowane przez miasto i pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu tego miasta? Jeżeli tak, to mój fokus na wypowiedż lewegodzwona nabiera zupełnie innego wymiaru i jak najbardziej zgadzam się z nim, że to raczej nie jest najlepszy pomysł, ponieważ komu i czemu taki pokaz ma służyć w świetle wydawania publicznych pieniędzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pokaz służy wydawaniu publicznych pieniędzy. I to jest ten cel. A wyższy cel to pokazać, że Pan lub Panicho nawet, ma gest i daje na rozrywkę dla ludu. Tak w prosty sposób kupuje się przychylność elektoratu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Sorry, ale chyba czegoś nie doczytałem, albo nie zrozumiałem! Czy prezentacje sprzętu audio we Wrocławiu są sponsorowane przez miasto i pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu tego miasta? Jeżeli tak, to mój fokus na wypowiedż lewegodzwona nabiera zupełnie innego wymiaru i jak najbardziej zgadzam się z nim, że to raczej nie jest najlepszy pomysł, ponieważ komu i czemu taki pokaz ma służyć w świetle wydawania publicznych pieniędzy?

Bo Wroclaw to miasto Audiofili i gitarzystow. Urzad Miasta sponsoruje nam Audiofila, a coroczne bicie Rekordu Guinessa daje mieszkancom miasta wiele radosci.

 

 

Panowie, wyluzujcie. Guzek ciagla gada o tych koncertach. Audiofil ma troche wspolnego z kultura i sztuka. A ze sprzet przy okazji? Gratka dla audiofila ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz mnie, to się wypowiem. Nie porównywałbym jakichkolwiek dotacji na rzecz festiwali i koncertowych imprez do audiofilskich spotkań i biczowania się nad sprzętem audio. Argument, że Wrocław jest miastem audiofili, więc urząd miasta sponsoruje tego typu akcje jest infantylny i zupełnie nie na miejscu. Otwórz sklep z gratami audio i spróbuj dostać dotacje z miasta na promocję swoich gratów, a zobaczysz z jaką się spotkasz reakcją! Każdy by tak chciał, ale co tam, i tak mam to w doopie i po prostu głośno myślę. W Warszawie, Krakowie, Poznaniu i wielu innych miastach też żyją audiofile i funkcjonują sklepy ze sprzętem - i co z tego? Może powinniście państwo postarać się o dotacje z UE na audiofilskie prezentacje sprzętu? To by była dopiero pompa i bomba hajendowa! Zastanów się kangie nad swoją powyższą wypowiedzią, bo to gniot jak diabli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

MarkN, to byla zartobliwa wypowiedz. Wiecej luzu i dystansu. Mamy impreze, ale widze ze pojawiaja sie przeciwnicy w stylu psa ogrodnika.

 

 

Rzeczywiscie lepiej czasami nie pisac, nie zapraszac. Stali bywalcy i tak przyjda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN, to byla zartobliwa wypowiedz. Wiecej luzu i dystansu. Mamy impreze, ale widze ze pojawiaja sie przeciwnicy w stylu psa ogrodnika.

 

 

Rzeczywiscie lepiej czasami nie pisac, nie zapraszac. Stali bywalcy i tak przyjda.

 

Kto jak kto, ale ja na pewno w tym temacie jestem wyluzowany i mam dystans, potężny dystans powiedziałbym - transatlantycki! Po prostu jest temat na forum, to piszę co o tym myślę. Po pierwsze historie dofinansowania z publicznych pieniędzy hobbystycznych klimatów audio jak i zresztą jakichkolwiek innych, nigdy nie powinne ujrzeć światła dziennego - i w tym kontekście zgadzam się z juzerem ziko369, że prawdziwy Polak to potrafi: nasmrodzić i póżniej jeszcze o tym napisać, że nasmrodził. Ale to nie tylko prawdziwy Polak tak potrafi - ten nieprawdziwy też to umie, a i niepolak też potrafi! Różne są ludzkie reakcje i chujnie - do wyboru do koloru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, kolego MarkN nie wyciągaj wniosków z kilku wpisów " wiecznie niezadowolonych". To, że ta impreza jest dofinansowywana przez miasto nie jest żadną tajemnicą i być nią nie musi. Kim jest pan Piotr i co zrobił i robi dla rozwoju kultury naszego miasta ludziom interesującym się muzyką tłumaczyć nie trzeba. Dzięki tej imprezie wielu audiofili dowiaduje się o wydarzeniach ze świata muzyki, o których nigdzie indziej by nie usłyszeli. Ta impreza zachęca do brania udziału w wydarzeniach kulturalnych na żywo przede wszystkim (co pan Piotr podkreśla za każdym razem) a odsłuchy sprzętu przy okazji których poznajemy np inne gatunki muzyki mają nas tylko do tego zachęcić.

 

Pozdrawiam wszystkich biorących udział w tej jakże bardzo potrzebnej naszemu miastu imprezie. :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, Wrocławianie! Powinniście pójść, bo to będzie dobry koncert!

 

Monika Borzym wystąpi w niedzielę (15 lutego) o godz. 19 w Vertigo Jazz Club & Restaurant przy ul. Oławskiej 13. Towarzyszyć jej będą: Michał Kowalski – fortepian, Artur Gierczak – gitary, Krzysztof Pacan – bas, Paweł Dobrowolski – perkusja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilu pamiętaj -sztuczna lala nawet najlepiej wykonana nie zastąpi kobiety !!!

No i eureka,ale i tak jesteś wspaniały,ze to....sprawdziłeś!Ja osobiście wolę naturalne lalunie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, Wrocławianie! Powinniście pójść, bo to będzie dobry koncert!

 

Monika Borzym wystąpi w niedzielę (15 lutego) o godz. 19 w Vertigo Jazz Club & Restaurant przy ul. Oławskiej 13. Towarzyszyć jej będą: Michał Kowalski – fortepian, Artur Gierczak – gitary, Krzysztof Pacan – bas, Paweł Dobrowolski – perkusja.

 

I np. o tym koncercie mówił Pan Guzek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Hey, Wrocławianie! Powinniście pójść, bo to będzie dobry koncert!

 

Monika Borzym wystąpi w niedzielę (15 lutego) o godz. 19 w Vertigo Jazz Club & Restaurant przy ul. Oławskiej 13. Towarzyszyć jej będą: Michał Kowalski – fortepian, Artur Gierczak – gitary, Krzysztof Pacan – bas, Paweł Dobrowolski – perkusja.

Wyrobilem sie. Zaraz tam wchodze. Ponoc nowy klub jazzowy i dzisiaj jego otwarcie.

 

MarkN, dzieki za cynk!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dawny P1 i filary na środku- coś nie mam przekonania żeby tam była akustyka-ale tam się wybiorę.

Audiofil z dziegciu kultury by się przydał i nie wierze ,że na to nie ma funduszy-?Jeżeli nie ma ,albo nie ma woli żeby tak było,to ja przepraszam.Można uczynić przerwę na zespół 15.00-16.30, ktoś z muzyków poopowiada, można posłuchać i trochę zrozumieć muzyków.A później dalej audiofilskie wypociny .Na dzień dzisiejszy ta impreza nie trafia w żadną cząstkę mojej wrażliwości muzycznej - i to jest smutne.

Można na komputerze jechać Hammerem H2 ,Porshe bi turbo,slalom gigant ćwiczyć -ale tez można na żywo tego dotknąć i spróbować.

I trochę chciałbym żeby ta "kulturalna"impreza taka była -ale jest inaczej

Można pokazywać jeszcze tak jak to jest w "płytomanii" PRII godz 15.00 które płyty są źle zrealizowane ,bla bla bla

Przypuszczam iż to wymaga wysiłku oraz przygotowania się i zgromadzenia materiałów innych na każde spotkanie

 

 

Na koniec

Proszę posłuchać w jaki przedziwny sposób zrealizowano(od strony dźwiękowej) ten utwór .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Muszę przyznać że ładnie grają. Na Audiofila pewnie nie przyjadą ;)

 

Miałem pomysł aby w tym roku zrobić kolejną sesję odsłuchową u siebie w domu i zaprosić mojego dobrego przyjaciela ze szkoły średniej - dyplomowanego muzyka instrumentalistę, kóry czynnie gra - żeby w przerwie między słuchaniem płyt zagrał nam na klarnecie i saksofonie. Jakieś 15-16 lat temu graliśmy wspólnie na ulicach Moachium, Berlina i Paryża. Może się uda. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Tymczasem za niecałe dwa tygodnie ma pojawić się na Audiofilu pan Roger Adamek z katowickiego RCMu. Wierzę, że zabierze ze sobą ustroje akustyczne i wspomoże salę odsłuchową.

 

Nie frustruj się tak. Przyjdź, posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po Swietach. Roger byl w zeszlym roku, teraz tak kurtuazyjnie goscinnie zawita czy cos konkretnie zaplanowano? Bardzo lubie wroclawskiego audiofila, z duza kultura i spokojem spotkania prowadzone przez Piotra Guzka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chyba jeszcze nic nie wiadomo jak z tym RCMem będzie. Trzeba śledzić aktualizację na stronie www:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najbliższy Audiofil: 11-12.04.2015 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nic nie wiadomo jak z tym RCMem będzie.

Z tego co wiem, to RCM jest przygotowany w 100-u procentach. Niestety stronka organizatora trochę kuleje. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.