Skocz do zawartości
IGNORED

AT-HA5000 Clone - PCB


pkrecz

Rekomendowane odpowiedzi

Na zamknięcie tematu wzmacniaczy słuchawkowych postanowiłem zrobić swoją wersję AT-HA5000. Na forum jest to znane jako HA-2013 - główna zmiana to zmiana LSK389 na 2*2SK170. Jedna płytka to jeden kanał. Jest to wersja bez zabezpieczeń i bez zasilacza. Wygląda to jak w załączniku. Jakby ktoś się ma ochotę się przyłączyć to zapraszam ... można zrobić listę. Projekt sprawdzony i przetestowany , bo robiłem prototyp. Powiedzmy, że na chętnych czekam do 21 kwietnia (niedziela) włącznie. Cena płytki (jeden kanał) to 24 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak to we wkładkach , słuchawkach. projekt AT nie jest "rozjaśniony"? Mam na myśli odchudzony w basach.Porównując do LC.

Jak z powszechnością występowania tranów.

A może jakiś pre (nie RiAA)?

Po LC nakęciłem się na te ZPTy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, mógłbyś podrzucić do wglądu obie warstwy?, top i bottom?

Z oczywistych względów mnie to interesuje, a niestety nie mogę przeanalizować jak poprowadziłeś ścieżki.

 

Jak byś podniósł R28 w górę to mógłbyś zastosować pełnowymiarowe złącze na wyjściu, czyli np. takie jak do zasiania.

 

Ech, że też Ci się chce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie gadają co chcą, ale... Ech, fajnie że są ludzie którym się chce :)) .

I zacznę.. :

1. gasolin - kpl. 2 płytki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PSU 317/337 pociągnie ?

Trafo 35W.

Jeden kanał pobiera 200mA więc tak średnio to się nadaje ... chyba, że dasz spore radiatory i większe trafo.

Do tej konstrukcji potrzeba niestety KONKRETNEGO zasilacza. W oryginale jest zasilany napięciem niestabilizowanym. Trafo 2*15-20VAC + kondensatory 10.000uF załatwiają sprawę. Wybór zależy od dłubacza :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywania są zależne od rodzaju komponentów :))) Temat szeroki. Ja mam w zasadzie wszystkie elementy w szufladzie, więc nie mam potrzeby liczenia. Elementy w sumie łatwo dostępne. Zasilanie chyba będzie bardziej kosztowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka wygląda zachęcająco. Również pisałbym sie na 2szt.

 

Pkrecz nie myślałeś by równolegle do C8,C9 (diod Zenera) dołączyć kondy ceramicze 220nF ? Może byc od spodu do masy. Piszę o tym, gdyż niedawno przypadkiem natnkąłem się na to w diyaudio.com - w pomiarach tłumiło bardziej szum diod Zenera, szkody by nie zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą zapisy na płytki ?

 

Projekt sprawdzony i przetestowany , bo robiłem prototyp. Powiedzmy, że na chętnych czekam do 21 kwietnia (niedziela) włącznie. Cena płytki (jeden kanał) to 24 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby to hobby ... Jak przestanie mi się chcieć, to trudno ... Nie będzie co pokazywać .... :)))

Jak rozumiem, wolisz nie pokazywać warstw top i bottom?

Prosiłem Cię o to i nie otrzymałem odpowiedzi. Myślę, że nie tylko ja chętnie rzuciłbym okiem na projekt.

Jeśli to pytanie z jakichś powodów jest dla Ciebie niewygodne proszę odpowiedź na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ... rzucić okiem można :)

Proszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę brak zainteresowania następnym słuchawkowcem. Czy będziesz zamawiał płytki, bo ja po poczytaniu opinii na temat tego wzmaka, chętnie bym go złożył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę brak zainteresowania następnym słuchawkowcem. Czy będziesz zamawiał płytki, bo ja po poczytaniu opinii na temat tego wzmaka, chętnie bym go złożył.

 

Jak się znajdzie parę osób to pewnie tak :))) Też chciałbym go złożyć ... ale jednocześnie nie płacić 50 zł za sztukę płytki ... Poczekajmy do 21 kwietnia i się sprawa wyjaśni :)))

 

Wstępnie wygląda to tak:

 

1. gasolin - 2 szt.

2. mirrus - 2 szt.

3. mabor55 - 2 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się znajdzie parę osób to pewnie tak :))) Też chciałbym go złożyć ... ale jednocześnie nie płacić 50 zł za sztukę płytki ... Poczekajmy do 21 kwietnia i się sprawa wyjaśni :)))

 

Wstępnie wygląda to tak:

 

1. gasolin - 2 szt.

2. mirrus - 2 szt.

3. mabor55 - 2 szt.

 

4. mufcore - 2szt (mam nadzieję w przyzwoitej cenie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na razie odpuszczę to wspólne zamówienie. Żeby utrzymać cenę trzeba byłoby zamówić 6-7 kompletów więcej. Na chwilę obecną nie stać mnie na "zamrażanie" takiej gotówki w PCB.

Tak czy siak doceniam Wasze chęci :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Złą robotę " zrobił poprzedni projekt.Na tyle dobry że są obawy czy nowy będzie współmiernie do kosztow lepszy. No i wieksza ilosć elementów do skolekcjonowania.:)Może zamówienie na kpl z częściami by ożywiło temat.Nie ma co się zniechęcać - odgrzać wątek przed świętami. Gwiazdka lubi prezenty,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na kontr-opinie:)

 

 

 

czekamy na kontr-opinie

 

 

Sorka że spytam w tym temacie a jak BCL premium? ... mam pierwszą edycje i jest elegancka, w drugiej edycji jest skok jakościowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego z ostatniego wydania pkrecz'a i bardzo sobie chwalę . Rodzinny junior bardziej wyczulony na niuanse ocenia że w klasie 1000- się mieści, choć taniej kosztował .

A testował z róznymi słuchawkami, BD, AKG i niezaleznie od impedancji gra pełnią .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie PCB dojdzie do skutku, ale w cenie 30 zł/szt. Płytki zamówione. Będzie kilka kompletów wolnych. Jakby ktoś chciał się dołączyć to proszę pisać na E-MAIL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.