Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z FiiO TAISHAN-D03K


MiR88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Kupiłem dzisiaj FiiO TAISHAN-D03K podpiąłem kablem optycznym do dekodera TV. I nie mam dźwięku na programach HD. Na zwykłych jest ok. Czy to kwestia tego,że nie dekoduje sygnały DTS czy może jak podepne Coaxialem to będzie działało. Myślałem, że jeżeli nawet nie dekoduje tego sygnały to dźwięk będzie bo zdekoduje to to tuner Telewizji. (chciałem zaznaczyć ,że jestem zielony w tym temacie) Trochę było by to dziwne, jeżeli jest to urządzenie reklamowane jako "ulepszenie" dźwieku np. Bluraya przeciez rzadko sie zdarza by Bluray nie był DTS bądź DOlby.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RADUL za pomoc. W PC-cie sobie poradziłem zmieniłem na brak obsługi DTS i DOlby i teraz Bluray mi śmiga. Natomiast w dekoderze PACE 500GB. Z oprogramowaniem Cyfry+ menu jest tak bogate ze w opcjach dźwięk jest tylko Stereo lub Mono (-: Więc niestety w dekoderze programy HD nie będą mi działać.

Mam jeszcze jedno pytanko podłączyłem Natia Player po Opticalu róznica dźwięku na plus i to duży plus. Mam tam Music Only On Demand MOOD. Bardzo dużo płyt online z muzyką i naprawdę niema porównania z tym jak grało bez FiiO.

Ale co do pytania podłączyłem to po optical i teraz jak na Netia Playerze ściszam to wogóle nie raguje. Głośnośc jedynie na wzmacniaczu. To jest norma po Optical czy coś nie tak z tym Netia Playrem jest. ?? Szukałem w Google ale nie znalazłem jednoznacznej odopwiedzi.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do pytania podłączyłem to po optical i teraz jak na Netia Playerze ściszam to wogóle nie raguje. Głośnośc jedynie na wzmacniaczu. To jest norma po Optical czy coś nie tak z tym Netia Playrem jest. ?? Szukałem w Google ale nie znalazłem jednoznacznej odopwiedzi.

Pozdrawiam.

 

Na wyjściu optycznym dźwięk jest w wysyłany w postaci cyfrowej, część sprzętów ma wbudowane DSP do przetwarzania dźwięku cyfrowego i może go np. ściszyć, ale jakość DSP w tanich sprzętach jest raczej niska i to nawet dobrze, że ten Netia Player nie próbuje ingerować w sygnał cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.