Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do Primare I21


goofer1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Jeszcze raz przypomnę,kupić,sprawdzić!

Teraz podam Ci kolumny / Amplituner i CD, Polaris-120 /Technics SA-EX- 120 /SL-PG-590,

Taki zestaw pogrywał u mnie jakieś 20 lat temu.

 

Ale gdy otwór jest z tyłu i przyłożysz rękę to po ok 10cm prawie nie dmucha a po 20cm to już na pewno.

 

BZDURA,chyba że słuchasz szeptem,jak nie,to nie wrzucaj wszystkich kolumn do jednego wora !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój high end dmucha Max 10cm od otworu BR. Twój może dalej.

Być może są takie kolumny które dmuchają 20 a może i 30cm ale 300cm

to....idź na spacer, dotleń się, pogłaszcz kota....może rozum wróci!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Przyjmij do swojego móżdżku,że efektywność wydmuchu bass-reflexu zależne jest od strojenia kolumny i głośniki wielkości 12-16 cali jak to piszesz wcale nie muszą dać większego wydmuchu z tuneli od głośników 6-7 cali,jest to następna BZDURA którą napisałeś.

 

<br />....idź na spacer, dotleń się, pogłaszcz kota....może rozum wróci! <br />

Powinieneś faktycznie się dotlenić bo całą noc się produkujesz ze swoimi głupotami,nie wiesz co czytasz,co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie na luz.... Wolny dzień jest przecież, po co takie jazdy.

Większość br raczej nie da sie mierzyć skala Beauforta :-)

Natomiast rzeczywiście spotkałem jedne kolumny ,które dmuchaly z br jak z odkurzacz (bez przesady, aż rękę odpychalo) i były to gemme katana, w których jest jakiś taki patent na pogłębienie basu wlasnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może być jakiś wyjątek.Nie jest też tak że wielkie przetworniki muszą dmuchać bardziej bo faktycznie zależy to od strojenia kolumny.

Co więcej małe przetworniki często muszą się wychylać bardziej żeby bas był słyszalny ale znów swoją małą powierzchnią nie pompują wielkich ilości powietrza. Nawet jeśli jakaś kolumna mocno dmucha z otworu BR to powietrze to wypadając z otworu na otwartą przestrzeń pokoju natychmiast się rozprasza we wszystkich kierunkach co zresztą Pan Kisiel dobrze opisał w zamieszczonym wyżej artykule i nie ma opcji żeby było czuć podmuch z odległości 1m a co dopiero 3m!! Ale rydz brnie dalej w te bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-0-55423200-1369939948_thumb.jpg

post-1391-0-55423200-1369939948_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się dowiedziałem jak proac 125 zagra z primare... ;] ... mam nadzieję tyle że mi kolumny nie odlecą jak ten br dmuchnie z dołu... :o

 

 

W Top Hi Fi mówili mi ze to połączenie synergiczne więc wypożyczyłem Studio 130 na weekend ale żadnej synergii nie odkryłem - dźwięk nieciekawy, zestawienie zupełnie nie wciągało to już ciekawsze granie było z B&W CM7.

Kolejne głośniki jakie próbowałem z Primare to Audio Physic: Tempo 6, Sitara, Yara Superior - obiektywnie najlepsze były Tempo ale ze względu na to że Sitary były tańsze i nie dużo gorsze wybrałem te drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie tak kolegów wyzywać od idiotów!

Ale czego można się spodziewać po osobniku tej klasy.

Z bassrefleksu....".wiatr odnowy wiał, darowano reszty kar,

znów się można było śmiać"....z takich kmiotków jak ty.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydz jest zawsze bardzo "sympatyczny".

W jednym ze swoich wpisów spłodził tekst pokreślając swoją wrażliwość

i kulturę jako prawdziwy analogowiec bo ponoć vinylomaniacy tacy już są,

ale w kolejnym wpisie chyba do kolegi Rocha rzucił typowym dla siebie "mięchem"

i ordynarnymi wyzwiskami.

Ot taki swoisty....wrażliwy człowiek kultury...... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego goofer1980 u mnie obecnie z Primare I32 graja Dynaudio Focusy 160 jestem bardzo zadowolony z usyskanego brzmienia, polecam odsluch jak równiez KEFów LS50. Do Twojego metrazu jak znalazl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze,chyba nikt komu zależy na kreowaniu sceny muzycznej nie ustawi kolumn 5-10cm od ściany.

Po drugie,zależy od kolumn na ile może dmuchnąć bass-refleks,a może !! nawet do 2-3 metrów,

więc jakieś po raz kolejny pierdołki piszesz sly :)

2-3m z bass refleksu? Ty chyba coś popalasz!! Nie rozśmieszaj mnie a siebie nie ośmieszaj.

Widziałem wiele kolumn tego typu. Oddalając rękę 20cm od otworu z żadnej nie było już czuć podmuchu.

Zresztą coraz częściej używane twarde membrany przetworników basowych najczęściej bardzo mało się

wychylają więc nie tłoczą dużych ilości powietrza.

16 calowiec Focala jest potęgą na basie i w ogóle nie czuć wydmuchu nawet 10cm od otworu.

2-3m....hehehe....ale jazda....chcę wziąć to samo co ty ale podwójnie.

 

Pewnie w twoich super kolumnach są jakieś turbiny powietrzne....hehe

 

Uważaj rydz żeby podmuch z BR nie przewrócił kolumn na ciebie albo kogoś z domowników!!... :-)

One mogę odlecieć jak na silnikach odrzutowych.

 

Potwierdzam to co pisze rydz. Posiadałem jeszcze wczoraj Monitor Audio RX8 (sprzedałem) , bassreflex z przodu i z tyłu, jak się je porządnie rozkręci w utworze z głębokim basem to czuć podmuch w miejscu odsłuchu, jakieś 2,3 metra. Co do odległości od ścian, to nie ważne czy otwór z przodu czy z tyłu. Na ten moment mam małe Kefy Q1 postawione na półkach :) jakieś 5 cm od ściany ( BR z przodu) i bas dudni, wyraźnie podbity wyższy bas, gdy stały na standach 40 cm od ściany nic nie dudniło:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodu koledze nie wierzyć ale spór o wydmuch tak na prawdę dotyczył kwestii odległości kolumn od ściany

i kolega potwierdza to co napisałem, że ze względu na wylot BR odległość nie ma znaczenia.Ma znaczenie z innych powodów

ale fakt, że wylot BR jest z przodu czy z tyłu nie ma znaczenia. Nie powinno więc mieć to wpływu na wybór kolumn a krąży taki

pogląd że jeśli wylot BR jest w tył to kolumny trzeba mocno odstawiać od ścian.

 

Co do tezy iż w jakiejś kolumnie czuć podmuch 3m dalej to w swojej 30 letniej historii różnych odsłuchów i bytności w wielu miejscach,salonach

z kolumnami jeszcze nigdy takich nie spotkałem. Z reguły podmuch czuć do 20cm, może w niektórych nieco dalej ale 3m jest abstrakcją szczególnie, że po wylocie z otworu BR powietrze traci ciśnienie, impet i rozprasza się we wszystkich kierunkach.

Żeby było czuć 3m dalej to strumień powietrza nie tylko musiałby mieć gigantyczne ciśnienie ale też musiałby być skupiony a to bardzo trudno zrobić.

Pomijając, że nigdy nie spotkałem takich kolumn to nawet nie mogę sobie tego wyobrazić żeby coś takiego miało miejsce tym bardziej, że musiałoby

to oznaczać ogromne wychyły membran basowych a czym większe wychyły tym większe zniekształcenia a tego przecież każdy producent chce uniknąć. Właśnie dlatego w poważnych kolumnach basowce bardzo mało się wychylają, w niektórych prawie wcale bo grają bardziej powierzchnią niż wychyłami. Wtedy albo są to duże przetworniki albo mniejsze ale jest ich więcej.

Nie wyobrażam sobie też z jaką głośnością musiałby grać takie kolumny. W końcu mówimy o sprzęcie domowym i domowych

odsłuchach.

 

Jeśli nawet jest jakaś kolumna która dmucha z otworu BR na 3m to jest to wyjątek i do tego raczej niskiej klasy z ogromnymi zniekształceniami.

Tak przypuszczam. Mnie nigdy nie było dane taką widzieć....i całe szczęście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez muszę przyznać ze mnie te 3 metry szokują, bo to musiałoby oznaczać, ze wydmuch powietrza był ciągły, a nie w rytmie muzyki, No chyba ze sie słucha płyty z nagraniem ciągłym (np. 40 minut) sygnalizatora okręgowego na przykład.

 

A moze za kolumna stała teściowa z odkurzaczem? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodu koledze nie wierzyć ale spór o wydmuch tak na prawdę dotyczył kwestii odległości kolumn od ściany

i kolega potwierdza to co napisałem, że ze względu na wylot BR odległość nie ma znaczenia.Ma znaczenie z innych powodów

ale fakt, że wylot BR jest z przodu czy z tyłu nie ma znaczenia. Nie powinno więc mieć to wpływu na wybór kolumn a krąży taki

pogląd że jeśli wylot BR jest w tył to kolumny trzeba mocno odstawiać od ścian.

 

Nie ma znaczenia bo bez względu na to czy BR jest z przodu czy z tyłu kolumny trzeba odstawić zawsze, bo inaczej jest podbicie na basie, nie mówiąc już o innych aspektach jak stereofonia.

 

 

Hahahaha :))))))

 

No tak, no "Hahahaha" , nie wiem jak głośno słuchacie, nie wiem czego słuchacie, bo jak plumkania albo rocka to tam średnio z takim basem, w rocku raczej wyższy dominuje. W muzyce np elektronicznej, ambiet czy downtempo głęboki bas jest w prawie każdym utworze.

 

TAK ŻEBY BYŁO JESZCZE BARDZIEJ ŚMIESZNIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.Jeden obraz wart tysiąca słów. Trudno nie przyznać racji widząc ten film.Nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

Słuchałem wielu kolumn z różnych półek cenowych ale z takim podmuchem z BR nigdy nie miałem do czynienia.

Dziwna i chyba wadliwa konstrukcja tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna i chyba wadliwa konstrukcja tych kolumn.

 

Zniekształcenia muszą być ogromne ale być może dla kogoś nie ma to znaczenia.

Każda potwora znajdzie swojego amatora.

 

No proszę nagle wadliwa konstrukcja kolumn:) Nonono:)

 

Nagle piszecie o zniekształceniach? Czasem rozbraja mnie to forum. Nie ma to jak kłócić się o coś przez dwie strony nie mając za bardzo pojęcia o temacie, a potem wypisywać o wadliwych konstrukcjach i zniekształceniach:)

 

Jeśli na filmie gościowi wiało na 2 metry, to po ściszeniu będzie mu wiało na metr, pół metra, wtedy to zniekształcenia raczej są znikome. Przegońcie czasem te wasze kolumny bo wam zwoje zardzewieją:)

 

A w tym pierwszym filmie pod koszulą nie ukryto dwóch harcujących kotów? :-)

 

16stu cyganów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj konstruktorów kolumn.

Jeśli przetworniki maja duże wychyły a w tym przypadku tak musi być

to zawsze generują duże zniekształcenia.

Dlatego właśnie porządne kolumny nie furkoczą przetwornikami jak szmatami na wietrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tylko takie porównanie obrazujące nadmiernie wychylajace się przetworniki.

Skoro pompują tak duże ciśnienie że podmuch czuć 3m dalej to one bardziej niż muzyką

zajmują się tłoczeniem powietrza. A nie od tego są. To nie jest pompa..... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.