Skocz do zawartości
IGNORED

Cieplejsze CD....


andrzejeka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie?

Przecie to ładnie brzmi - Furukawa.

Jak Ci dźwięk w domu bliższy niź posiadane metki, to spróbuj solid cora z Castoramy.

Najwyżej będę Ci dłużny 20 zł...:)

 

To też taniocha:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Może kiedyś spróbuję...chociaż czasem odnoszę wrażenie,że swego czasu w normalnych pieniądzach było już prawie wszystko.Teraz mi się po prostu już nie chce.

A z anomalii,która utkwiła mi mocno w pamięci było wpięcie IC z marketu za 11PLN,kupowałem na szybko ponieważ potrzebowałem długich odcinków do monobloków na 6C33C.Kabel został...mimo podchodów ze strony znacznie kosztowniejszych konektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,

solid core to solid core.

Miałem kilka ciekawych głośnikowców u siebie i z tego jestem najbardziej zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,

solid core to solid core.

Miałem kilka ciekawych głośnikowców u siebie i z tego jestem najbardziej zadowolony.

Ja Ci wierzę:)

 

A odnośnie zapytania andrzejki,można by skierować wzrok w kierunku szkockiego Atlasa,przewinął się swego czasu model Voyager-chyba takiej zmiany byś potrzebował-tylko to interkonekt.

Z głośnikowych Hyper-też po nieco "zaokrąglonej" stronie.

Polecanie kabli to jednak trochę "gra w ciemno"-najlepiej samemu wyrobić sobie opinię,czy mają wpływ,czy nie mają,jeżeli tak-to jak wielki...wszystko zależy od systemu,Twoich uszu i podatności na sugestie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterovox'y to bardzo dobre kable ale trzeba dobrać je do systemu, jak każde zresztą ;)

U mnie z caspianem wypadły rewelacyjnie a z innym wzmacniaczem już niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że teraz glos Anny Marii Jopek stracił tę szklisto-metaliczną barwę i wrócił w pobliże lekkiego aksamitu.Jak wspomnialem ubylo troche detali, dzwięk sie bardziej zlewa.....ale już nic nie drażni i nie kluje w uszy.Wiem, że trudno o sugestie cieplego i dobrego kabla glosnikowego, bo nie wiadomo, jak zabrzmi w tym systemie, ale moze ktoś ma bogatsze doświadczenie i jakieś swoje typy.Nie twierdzę, że stereovox jest zly, z Caspianem grał akuratnie, z Leemą inacze, detal, scena, separacja dzwieku fajna, ale ta klująca szklistosc ..brrr j.Przy okazji wszedlem na stronkę pana Dubiela, ktoś wspominal o Nirvanie.Nirvana jak Nirvana , ale jest (był) w ofercie CD Marantza modyfikowany przez pana Dubiela, czy ktoś slyszal, poleca, ma jakies zdanie odnosnie tego modelu.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jesteś w stanie zapłacić za kable głośnikowe, które rozwiążą twoje problemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ile moge zaplacić?Nie mysle o tym taki sposob.Zmienilem wzmacniacz, zmienil sie dzwięk, sporo na plus , jedno też na minus.CD to nie mistrzostwo świata (moje) ani kolumny , ale nowy wzmacniacz pokazał, jakie możliwosci jeszcze w nich tkwiły ( w kolumnach).Nie szukam swojego dzwiekowego Eldorado, chcę by muzyki sie sluchalo z przyjemnoscią,z relaksem, bez zmeczenia.Jeśli udaloby mi sie zachowac detalicznosc, budowanie sceny itp. stereovoxa bez tej szklistej pświaty, to bylbym zadowolony i już.Mam te 1,5 mm kabelki glosnikowe i gra....ale wiem, że mozna troche wiecej z kabli wyciągnąć, wiec pewnie bede coś tam szukal, probował, stad prosba o jakieś typy wsazowki.Na pewno na kable nie wydam ilus tam tysiecy, ta kasa zbiera sie powoli na inne kolumny itp., ale jesli kabelek za 1-2kzl , moze coś poważnie zmienić, to czemu nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie poczytaj se jeszcze raz swój własny założony wątek.

TU masz już odpowiedzi;)

 

znaleźć się w dźwięku życzę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz p0is0n,

ja tego 3.1x porównywałem "łeb w łeb" ze Starszym Bratem - Audio Note CD3.

Nie bez kozery napisałem z dużych liter.

Miałeś taką okazję?

:)

mówię szczerze: NIE porównywałem i wszystko piknie-może jest lepszy, ale ja go nie deprecjonuję - tylko twierdzę, że te kable nie zrobią tego dobrego co podłączenie dowolnego z tych ANów.

A co do castorama cables - to powiedz moze jakiej firmy sa takie dobre, to sobie w ramach eksperymentu sprawdze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko twierdzę, że te kable nie zrobią tego dobrego co podłączenie dowolnego z tych ANów.

Ależ oczywiście!

AN cd3.1x to taki efekciarz na średnicy, trochę słabo u niego z rozdzielczością wysokich, CD3 to już Klasa)

Natomiast o głośnikowcach pisałem w kontekście zrównoważenia tonalnego obecnego systemu założyciela tego wątku.

Zachęcam do prób - koszty praktycznie żadne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Ja ponad rok jeździłem i słuchałem różnych playerów za 4-6.ooo i wszystkie miały taki sobie jeśli nie nawet męczący dźwięk. Ok, detaliczny ale bass, zupełnie nie gładki i mało który w ogóle potrafił zejść nisko. O lapidarności (tandetności) tacek napędów nie wspominając.

Polecam używki: Naima, Pioneer'a od PDS901 w górę (tylko te z laserami dostępnymi jeszcze), Rega Saturn, Marantz CD94 mkII, Yamaha 1050. Pewnie jest jeszcze kilka. Tych sprzętów wspaniale się słucha i są uniwersalne. W nowych sprzętach bywa tak że kupno jednego klocka ciągnie niepotrzebną lawinę zmian a na koniec i tak nie brzmi fajnie..

 

Z nowych tak grających to trzeba płacić ponad 10K z tego co widzę. Teraz zupełnie inne przetworniki i inne priorytety przy projektowaniu.

A tak w ogólę to zostaw to co masz jako napęd i kup ciepły DAC np AudioNote, Rega używany albo coś z wyjściem na lampach. Są też pewnie fajne DACe powstające jednostkowo (nawet krajowe) ale ja nie mam doświadczenia bo mało gdzie można ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.Jestem za..wstrzemiężliwoscią w zmienianiu klockow, bo rzeczywiscie jedna zmiana powoduje lawinę....I tak od ciepłych CD przeszliśmy do cieplych kabli a następnie do ciepłych DACow...piszę to bez ironii.Wątek sie rozwija, ktoś za jakis czas moze go przeczyta i zawsze coś pożytecznego sie dowie, ja skorzystalem .Znam już CD po cieplejszej stronie, dobrze, jak ktoś poda typy cieplejszych DACow, jak one u kogoś zagrają, to niewiadoma, ale punkt wyjscia jest.Wrocilem z wyjazdu i ide zamienic kabelki na 1,5 mm...kupilem nowe...bo te moje stare to byly ciensze, .....circa 1mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki 1,5 mm podłączone, muzyka , wokale, struny, fortepian gra i nie kluje, ten szklisto-metaliczny drażniący zafarb znikł.Jeszcze raz dziękuje wszystkim za rady, teraz moge znow swobodnie , relaksowo cieszyc sie sluchaniem muzyki, Anna Maria Jopek ozyskala aksamit.Teraz wiem, że trzeba jeszcze mocniej ważyc zasadnosc zmian w systemie, nawet jesli chce sie lepiej...i wydaje sie to możliwe.Jeszcze przy okazji, tak ze zwyklej ciekawosci, czemu polecano mi kable 1,5 mm a nie np. 2,5 mm czy 4 mm, ma to jakieś uzasadnienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za porady, przydaly sie niezmiernie.Nie kupilem nowego CD, nie kupilem nowych "cieplejszych" kabli a mimo to gra teraz calkiem calkiem, a nawet lepiej niz calkiem , calkiem.Z powrotem jest wpięty kabel glosnikowy Stereovoxa i jest kremowo, bez cienia ostrosci.Nawet czasem przybylo w niektorych momentach detalu, fajnie sie teraz slucha trąbki, gitary, a wokal jest jakby lekko ocieplony, , choc niewiele.Może ktoś zasugeruje jakiś neutralny, nie zamulajacy kabel interkonektowy, za niewygorowane pieniadze.Acha, za waszą radą zmienilem kolumny i wpasowaly sie znakomicie.Dobrze, że nie pospieszylem sie ze zmianą CD i posluchalem glosow rozsadku.Teraz gra w miare naturalnie i neutralnie, choc lekko po stronie cieplejszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Brawo, wyszedłeś z obronną ręką w pojedynku z samym sobą .

 

Ja ostatnio doznałem olśnienia po przesiadce z Resona TBB na Totem Acoustics SINEW. Ten kabel w moim zestawie zagrał fenomenalnie, bardzo przestrzennie, naturalnie, lekko ale bardzo czytelnie i bez zamęczania górą. Pokonał też Eichamanna Express 6, najnowszą generację Resona, oraz Fadela Aerolink.

 

Ale Resona nadal lubię, bo to kabel który nie robi nikomu krzywdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Brawo, wyszedłeś z obronną ręką w pojedynku z samym sobą .

 

Ja ostatnio doznałem olśnienia po przesiadce z Resona TBB na Totem Acoustics SINEW. Ten kabel w moim zestawie zagrał fenomenalnie, bardzo przestrzennie, naturalnie, lekko ale bardzo czytelnie i bez zamęczania górą. Pokonał też Eichamanna Express 6, najnowszą generację Resona, oraz Fadela Aerolink.

 

Ale Resona nadal lubię, bo to kabel który nie robi nikomu krzywdy :)

 

Ja z kolei od wielu lat używam głośnikowych kabli Totema - Tress. Ale "ciepłymi" bym ich nie nazwał, raczej przypisałbym im te cechy, które wymieniłeś opisując Sinew. A Resony są ok, używam ich w małym systemie ale trochę wycofują górę a z Harbethami raczej tego nie potrzebuję. Dziwne natomiast, że nikt nie polecił Resonów andrzejkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejeka,

czy ja dobrze rozumiem, że najpierw na Stereovox'ie było źle (szklisto i metalicznie), kolejno wpiąłeś inny kabel było lepiej a potem wróciłeś do Stereovox'a i już nie jest źle a nawet jest dobrze (kremowo) ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie wszyscy chyba czytali wątek od poczatku, powtorzę.Po zastąpieniu Caspiana nowym wzmacniaczem i podpieciu nowych kabli glosnikowych stereovoxa okazalo się, że zaczelo grać ostro, szkliscie......, po wymianie glosnikowych Stereovoxow na zwykle 1,5 mm miedziane poprawilo się.Myslalem, że to wina CD i chcialem go wymieniac, niepotrzebnie ...jak sie okazalo i tu mi radzono.Kupilem nowe kolumny , wpiąłem z powrotem stereovoxa i gra teraz soczyscie, kremowo.Gdybym sie nie posluchal kolegow i wymienil CD na jakiś "mulący", pewnie bym dziś pytal, doradzcie coś na "mulasty dzwięk".Tak przy okazji to mialem trochę szczescia bo przy zakupie Caspiana i CD Arcama spasowalo to doskonale, chyba spora w tym zasluga Caspiana..Teraz nowe kolumny, nowy wzmacniacz , stary CD Arcama i znowu gra świetnie, i na wyższym poziomie.Czytając na forum, jak to ciezko czasem dobrac sobie wspołgrajace klocki, mogę powiedziec, że mi sie udalo na tyle, że bede unikal jak ognia wiekszych zmian....Czyli..zgodnie już z tradycją tego wątku, skoro wymienilem wzmacniacz na wyższy model (Leema) i kolumny na nowsze.... , ......jaki CD do tego dokupić, by zagral lepiej niż stary Arcam cd fmj 23?))))))))aZ sie przestraszylem sam tego pytania, a w zasadzie potencjalnych konsekwencji, ale......popytac można...., co tam.(jakieś uzywane widzialem na gieldzie, neutralne,warte polecenia)))).Myślalem, że wątek sie zakonczy..a tu....chyba nie.Podziekowania wszystkim za glosy rozsadku, rozwagi i wstrzemieżliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki triode.

@andrzejeka

Napisz do forumowicza stecko - on mial Leeme wzmacniacz I cd - moze cos doradzi.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad rok jeździłem i słuchałem różnych playerów za 4-6.ooo i wszystkie miały taki sobie jeśli nie nawet męczący dźwięk. Ok, detaliczny ale bass, zupełnie nie gładki i mało który w ogóle potrafił zejść nisko.

... i Ty myślisz że płytki bas to przez CD? ... człowieku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.