Skocz do zawartości
IGNORED

cyfrowy DCC jak numerować utwory?


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

czy wie ktoś może jak w magnetofonach DCC900 itp numerować ścieżki do utworów? nagrywam wszystko na pałę jak leci nie potrafie nadawać nazw oraz numerować utworów,czy ktoś wie jak to robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Wszystko masz opisane w instrukcji obsługi...

 

Ps. Z jakiego powodu zaczynasz zdania małą literą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie odkupił bym instrukcję w języku polskim,z przelewem nie będzie problemu,jeśli ktoś ma takową i chce sprzedać to zapraszam na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Polsce i nie muszę znać języków obcych,a jeśli już znam to nie język techniczny,dlatego tać mnie na zakup przetłumaczonej instrukcji która będzie bardziej precyzyjnie przetłumaczona,a w sprzęcie audio liczą się szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tam w zasadzie języka technicznego to nie ma w ogóle ;-) Opisane są przyciski i ich działanie - to jest elementarz. Opisane są też opcje automatycznego wstawiania znaczników. No ale Ty jesteś w Polsce... ;-)

 

PS. Jako DIYowiec i elektronik powinieneś doskonale wiedzieć w jaki sposób cyfrowe rejestratory takie jak DAT DCC czy MD mają rozwiązaną funkcję wstawiania znaczników. Prawie wszędzie jest podobnie. Ty zaś wolisz zadawać lamerskie pytania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety okazało się ze jest problem z wejściami cyfrowymi i widać wyrazne ślady grzebania w okolicach układów cyfrowych DCC,niestety sprzęt nagrywa tylko analogowo,i nie ma możliwośći nagrywania cyfrowego przez wejście Coax oraz optical,sprzęt zostaje jako ciekawostka technologiczna i bardzo rzadki model(odtwarzający DCC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczniki wstawiają ssię same podczas wciskania włącznika STOP,niestety dodawanie numeracji utworów od 1,2,3,4 nie działa i nie wiem jak to zrobić,być może też ta funkcja jest uszkodzona! dodatkowo instrukcja w j.angielskim jest od DCC900 a ja mam morantz-DD82 i funkcja "write marker" u mnie nie istnieje jedynie są oznaczenia Marker-start,erese,renumber,next,reverse, funkcja STAR marker nie uruchamia się podczas nagrywania jedynie podczas odtwarzania,ale numeracja utworów nie następuje,jest tylko wstawiany znacznik!

 

temat tyczy się magnetofonów DCC ponieważ funkcje są podobne bliżniaczo z DCC900

 

jeśli nie jasno się określiłem to nie chodzi mi o wstawianie znaczników,tylko Numeracja utworów,tak aby po włożeniu kasety widoczne były numery od 1 do..... na wyswietlaczu w tabelce"TRACK" nie stety pomimo dodawania znaczników na tabelce TRACK są puste kreski i takim sposobem jest bałagan na kasecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi dokładnie o cyfrę po lewo,u mnie nie potafię tego zrobić i są puste kreski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nagrywasz w trybie analogowym z włączoną opcją auto a więc ścieżki będą Ci się zmieniać same po wykryciu przerwy 3s z poziomem mniejszym niż -60dB. Po zakończeniu urządzenie powinno zapisywać ilość ścieżek i czas trwania tego co nagrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że masz taką obszerną wiedzę na temat DCC,od razu zorientowałeś się że nagrywam analogowo:) dziękuje bardzo,zaraz wszystko posprawdzam z tym poziomem,i wycofuje wszystko z tematu analog co powiedziałem,faktycznie masz bardzo dużą wiedzę.

 

z poziomem 60db to ciekawe nawet nie za bardzo wiem jak to ustawić,szkoda że nie nagrywa mi cyfrowo,nie wiem co tam jest skopane,poniewarz poprzedni właściciel,strasznie naklajstrował kalafonią prawie wszystkie kondensatory,elektrolityczne na płytce,tkz wymiennym kartridzu,chyba odpowiedzialnym za konwersje cyfrowo analogową,oraz dolutował rezystor smd do układu HCu04..... tzw,zwarł w tym układzie 2nóżki dolutowując rezystor,czyli coś tam było kombinowane,poprzednio,postaram się zrobić dokładne zdjęcia tego modułu z poklajstrowanymi kondensatorami,wyczytałem że taki zabieg przeprowadza się w celu wymiany wyschniętych kondensatorów,jeśli w DCC są problemy z dzwiękiem na wyjściu

 

niestety wszystko sprawdziłem,i magnetowon nie zapisuje ścierzek,pomimo 3sekundowej przerwy,robi tylko znacznki i podczas przewijania na podgladzie wyszukuje utwory,niestety czas leci całością od początku kasty,oraz nie numeruje utworów,czyli coś jest skopane

 

poprawka czas jest zaznaczany bardzo dobrze,po karzdym znaczniku"przerwie" zeruje się licznik time" niestety ścieżek nie numeruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem dcc i miał problemy z odczytem numerów ścieżek, gdy "głowica był brudna". Dedykowana do tego kaseta czyszcząca załatwiała sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem już,głowicę płynem IPA,mam czyste kasety i poprostu nie zapisuje mi numerów ścierzek,nie wiem może jesli bym nagrywał cyfrowo to by zapisywał ale niestety nie działają wejścia cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób można zamarkować numerki? próbowałem przyciskać już wszystko i nie wiem jak to zrobić

 

jeśli markery to przerwy w utworach ,w których od poczatku utworu resetuje się czas i zatrzymuje taśma,to u mnie nie ma najmniejszego problemu z wyszukiwaniem tych przerw,oraz numerkami mode mogę np wcisnąć 3razy do tyłu i przewinie mi o 3piosenki,

 

Niestety nie potrafię zrobić numerków TRACK, rzeby po włożeniu taśmy odrazu zczytywał ile jest utworów na taśmie i jak na kompakcie wybierwm utwór np:5 i do niego mi przewija,niestety tego u mnie nie można zrobić albo się nie da albo jest coś uszkodzone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno istnieje funkcja edycji utworów po nagraniu,wpisywanie tekstów i numeracja.To wszystko jest dostępne z pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak: numerowanie na kasecie opanowałem,min trzeba włorzyć kasetę przewiniętą do samego początku i przycisnąć REC,wtedy pojawia się funkcja LOad...coś tam:)) kilka sekund coś sobie zapisuje,nastepnie pojawia się cyferka z numerem"1" i wyzerowany licznik,po wciśnięciu pauzy dodaje się cyferka z nr"2" itd,

 

niestety bez pilota bezpośredni dostęp do numerków jest nie morzliwy, ale już jest na kasecie porządek,bo jeśli kaseta będzie odtwarzana w środku to i tak pojawi się cyferka z numerem utworu i już łatwiej się odnależć:)

 

niestety nie znam pozostałych funkcji edycji,nie mam pilota,więc chyba nie będe mógł wstawiać tekstu,mam tylko przycisk na panelu TEXT

 

 

Martwi mnie tylko brak działania wejść cyfrowych,podłączałem odtwarzacz DVD po optyku i coax,ale może te DCC działają tylko z odtwarzaczami CD i orginalnymi płytami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pilota niestety nic nie zrobisz.Z panelu masz tylko opcje wyświetlania tekstu jeśli taki oczywiście jest wgrany na kasetę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda:( ale ogólnie fajne urządzenie do zgrywania płyt winylowych,niestety kroi dynamikę:( ale za to gra bardzo wiernie i jest cholernie muzykalny,kompresja z płyt winylowych nie jest aż tak bardzo duża,na dobrym sprzęcie da się wychwycić,ale napewno jest dużo lepsza jak mp3-320cbr

 

Niesety próbowałem wykasować ,ostatnich kilka utworów i nagrać na nich coś innego,to po wciśnięciu erese wykasowało mi znaczniki,ale nie chc dodawać kolejnych cyferek,są tylko puste pola,wciskam start erese to mam tylko przerwe i nie ma cyferek,skąplikowana maszyna:)

 

ale nagrywanie mam już opanowane,teraz pozostaje tylko dojść dlaczego nie nagrywa cyfrowo,ale tego bez pomocy kogoś kto się na tym zna będzie bardzo ciężko zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przełącznik żródeł jest ustawiony odpowiednio,na analog,nagrywa bardzo dobże,niestety po przełaczeniu na coax bądz optical,nie wchodzi sygnał cyfrowy,sygnał cyfrowy puszczam z odtwarzacza DVD i orginalnych płyt CD,sprawdzałem dwa odtwarzacze DVD na każdym tak samo,CISZA.

 

z dvd podłączam do wejścia IN dcc

 

czyli optical/in ew coax/in

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy,że z DVD nie możną było nagrać po cyfrze, ale może się mylę bo to już ładnych kilka lat minęło.Spróbuj z odtwarzaczem CD wtedy będziesz miał pewność czy ewentualnie urządzenie jest uszkodzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? możesz mieć całkowitą rację,bo ściągnołem instrukcję,do DCC900 i tam piszę coś po angielsku odnośnie jakiś zabezpieczeń cyfrowych ale nie mogę zrozumieć,bo nawet po przetłumaczeniu wychodzą jakieś farmazony,że niby kopia z cd może być ale nie do końca kilka,i pisze coś jeszcze o tv cyfrowej,ale nie za bardzo rozumie.

 

Jeśli by to była prawda to kiepsko bo nie mam odtwarzacza CD tylko dvd,oraz myślałem ze kupię konwenter cyfrowy usb i tak też podłącze,ale może być problem.

 

W takim razie bardzo proszę użytkowników magnetofonów cyfrowych DCC o sprawdzenie czy nagrywają cyfrowo z odtwarzaczy DVD,czy tylko z CD

 

Mam jeszcze pytanie do kolegi,paul_67 min byłem dzisiaj u takiego Pana starszego,po jedną sprawę,i w domu na półce stał sobie u niego,stary wielki magnetofon,szpulowy,ARIA hai-fi,nie pamiętam modelu,sprzęt jest w pełni sprawny i włączył i działa,wielkie to jak cholera,pytałem czy sprzedaje to powiedział że może się pozbyć jak o de mnie za 100zł bo żona każe mu uciekać z tym do piwnicy bo nie ma miejsca a on mówi że teraz na szpulach nikt nie słucha i pytał mnie po co mi to:)

 

Bardzo prosze o opinię czy to jest warte 100zł i czy to ma jaki taki dzwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawny i głowice niestarte to może być, ale byś musiał sprawdzić czy dobrze przewija i nagrywa.Po tylu latach jak nie był odpowiednio serwisowany może sprawiać kłopoty.Tak więc spokojnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem jak mi prezentował jak gra to odtwarza bardzo ładnie,no i mówił że niedawno coś tam na niego nagrywał z komputera,

dziękuje za opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.