Skocz do zawartości
jarkog

Zobaczyć akustykę, czyli trochę teorii

Rekomendowane odpowiedzi

jakies wymiary pokoju?

probowales zwezic baze do np. 2 mtr i odjechac jeszcze w tyl z miejscem odsluchu?

nie masz wrazenia ze dzwiek przy odsluchu ucieka w prawo?

rysunek może trochę nie dokładnie oddaje proporcje ale całość to około 4,5 m x 5,5 m

z tą prawą strona to raczej nie ma znaczenia, z jednej i drugiej strony są otwarte półki z książkami - pochłaniają niemal wszystko. Tam w rogu po prawej za kolumna bas jest i to soczysty ale nie chce wyjść na środek pokoju...

odsuwając całkiem fotel i siadając na narożniku nie dodaje to ani basu ani stereofonii - tylko muzyka jakby dalej się odsuwała...

Muszę dodać że sufit to zawieszone płyty gipskarton z wbudowanymi halogenami... jak gra muzyka - przy dotknięciu drży...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W recenzji na hifiphilosophy napisano: Wielbiciele potężnego basu powinni je wesprzeć subwooferem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość D.S.D

Ja że swego doświadczenia wiem, że najważniesze są kształty pomieszczenia. W przypadku klasycznym czyli prostopadłiościanu proporcje. Złote proporcje. :)

U mnie jest do nich blisko. Mój pokój odsłuchowy na 5x4x3,5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi