Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Heco Metas 500 będą dobre jako kolumny uniwersalne?


bartazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słucham różnej muzyki (jazz, trance, jakiś chillout, czasem rock) i zastanawiając się nad kolumnami pomyślałem ostatnio o Heco Metas 500 ponieważ można jeszcze znaleźć je w cenie do 1800 a tyle mogę wydać. Czy sprawdzą się jako kolumny uniwersalne? Aktualnie posiadam wzmacniacz Dual CV-1260 ale to pewnie się zmieni za jakiś czas. Ciężko już o te kolumny dlatego pytam czy jest sens szukać miejsca, gdzie mógłbym je posłuchać we Wrocławiu. Widziałem na forum jakieś wypowiedzi o tym, że Taga Platinum F-60 też jest dobrym rozwiązaniem, czy warto je porównywać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Metas 500 jest nie dostępny od ponad 2lat. Kolejno był metas 501XT a teraz jest Music Style 500. Cena ok 2600zł para.

 

Tutaj są czarne, a w innym kolorze są tańsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na Allegro jest też coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko mam mieszane uczucia co do takiego zakupu, nie wiem czy warto ryzykować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W REDCOON wszystko jest dostępne he he he. Kolego heco metas 500 jest nie dostępny jako nowe i kropka. Metas 501 Xt można kupić jako używane lub powystawowe bo od roku już nie są produkowane. Teraz zamiast serii metas jest seria Music Style 500 jako metas 501XT oraz seria Music Style 800 jako seria metas 701 XT.

tu masz linki do nowych modeli gdzie można je dostać:

Music Style 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Music Style 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak coś to napisz do chłopaków ze Świdnicy oni zawsze robią dobra cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metasy 500 to uczciwe paczki. Są w stanie zagrać wszystko jeśli zapewni im się dostatecznie jasną i gładką elektronikę. Na przyciemnionym sprzęcie lub z natury nieprzyjemnie ostrym dźwiek momentalnie straci detale i powietrze. W tej cenie bedzie trudno o coś lepszego majac na względzie jakieś audiofilskie zapędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest też coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko mam mieszane uczucia co do takiego zakupu, nie wiem czy warto ryzykować...

Bierz spokojnie, 1,5 roku temu kupiłem u nich magnaty 655 z lekkim wgnieceniem z tyłu 600 zł taniej. Stan na zdjęciach i opis, w moim przypadku zgadzał się w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń bezpośrednio do Elco-Eximu - często mają jakieś "ostatki" nawet za pół ceny.

Wydaje mi się, że te "klasyczne", najstarsze Metasy będą lepsze od nowych, bardziej "oszczędnościowych" wersji.

 

Nie bierz Heco i Magnatów jeżeli nie pochodzą od polskiego dystrybutora - niektórzy handlarze sprzedają nie trzymające parametrów, "poserwisowe potłuki" z Niemiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Heco i Magnatów jeżeli nie pochodzą od polskiego dystrybutora - niektórzy handlarze sprzedają nie trzymające parametrów, "poserwisowe potłuki" z Niemiec.

RADUL - bardzo dobrze prawisz! I ktokolwiek chcący dokonać zakupu skrzynek np. Magnata od polskiego handlarza/sprzedawcy, niech pierwsze podjedzie sobie pooglądać, niech nigdy nie kupuje na odległość! Bardzo często zdarza się, że w kolumnach są "pozrywane" śruby którymi przytwierdzone są głośniki do obudowy. Boże, nie chce wymieniać nazwy sklepów działających w internecie które przez kilka lat napsuły mi tyle zdrowia, że po prostu gdyby to było bliżej to chyba załatwiłbym ten temat konkretnym wpier**lem bez względu na to, czy byłaby to kobieta czy mężczyzna. Wyobraźcie sobie ludzie traki motyw, kolumny są "niby" nowe, trafiają do mnie i widzę, że były używane. Ja je zwracam a one lądują na allegro znowu jako NOWE po czym ktoś je kupuje w drodze licytacji, po upływie kilku tygodniu ktoś zwraca te kolumny do sklepu a one z powrotem lądują na allegro jako NOWE! Jaki wniosek? Będąc przedsiębiorcą i mając "dar" wystawiania kart gwarancyjnych + sporą reputację wywodzącą się z autopromocji, można robić tego typu przekręty. Z Niemiec sprowadza się kolumny "poserwisowe", odrestaurowane, rozdziewiczone i sprzedaje się je w Polsce jako NOWE! Bo co? Bo Polak kupi i zamknie sobie mordę? NIE! Z takimi chamami trzeba walczyć i pluć im prosto w twarz bo ja z autopsji wiem, że takie coś boli jak drzazga w fiucie. Kupujesz NOWE, płacisz jak za NOWE a dostajesz co? UŻYWANE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Dzwoniłem do gościa z aukcji z metas xt 501 którą podałem wyżej z pytaniem o pochodzenie, czy nie są z jakiegoś serwisu. Mówił, że kolumny przywożone są z Niemiec, jego szef ma umowę z Magnatem i skupuje kolumny powystawowe, które wracają z różnych sklepów i sprzedaje na ebay niemieckim i na Allegro. Cena jeszcze do stargowania. Na pytanie o pochodzenie kolumn mówił, że miały nalepkę jakiegoś sklepu rtv MediaMarkt albo coś takiego. Czy warto się zastanawiać? Cena jest dla mnie kusząca, mają tylko jedno otarcie. Do podanych wyżej sklepów będę dzwonił w poniedziałek.

Przeglądając oferty zauważyłem jeszcze, że nowe kolumny MAGNAT QUANTUM 655 lub 605 są w przystępnej cenie. Duża jest różnica między nimi a Heco?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się zastanawiać?

Warto, moje magnaty nie mają wad, grają równo porównywałem z innymi. Po półtora roku żadne wady się nie objawiły. Jak ktoś się bardzo upiera to niech je klasyfikuje jako używane, w końcu cena na to pozwala 600-800 zł taniej na parze. Ryzykując miałem świadomość że przy jakimś podejrzeniu mogę je odesłać, a brak krytycznych komentarzy mnie utwierdził, bo za stary to sprzedawca żeby coś nie wyskoczyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% upustu dostaniesz na nowe Magnaty od polskiego dystrybutora - nie ma co ryzykować, już wolałbym kupić używki od "Audiofila" niż te, wyrzucone na śmietnik przez Niemców składaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej kupić nowy model. Wiadomo jak jest z tymi już niedostępnymi modelami. Wędrują czasem po całej europie a na końcu trafiają na rynek jako poobijane i porysowane. Czy od dystrybutora czy nie, ważne żeby były faktycznie nowe i oryginalnie zapakowane wtedy masz 100% jakości produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty i Heco (jako jedne z nielicznych) są tańsze w Polsce niż w rodzimych Niemczech, więc jeżeli te przywiezione zza zachodniej granicy można kupić w "jeszcze lepszej" cenie - to muszą być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% upustu dostaniesz na nowe Magnaty od polskiego dystrybutora

Dobra ja tam się nie upieram, bo nie mam w tym żadnego interesu. Sam dla siebie jestem zadowolony. Ale widzę kolego że w temacie kolumn i ich handlowaniem jesteś specem. To taka prośba bo to mi się przyda, jak sobie załatwić te 30% zniżki? jest na to jakiś bayer? nieustępliwość? na następne kolumny dobrze byłoby wiedzieć, bo większość widzę że kupuje w sugerowanych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dobrze poszukać i negocjować cenę, i kupić nowe na gwarancji w kraju a nie gdzieś na końcu świata. No chyba, że ktoś woli inaczej i chce zaoszczędzić. Jego kasa i jego wybór. Nie u nas w domu będzie to grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam nikogo, kto kupuje "w sugerowanych cenach" - teraz nawet jak wchodzisz do media-marketów typu MixElktronix,Neonet czy MediaExpert dostajesz rabat, wystarczy tylko się o to upomnieć.

Dystrybutorzy specjalnie zawyżają "ceny sugerowane", po to, żeby Sprzedawcy mogli Klientowi .zrobić spory rabat.

Marże na sprzęt audio są bardzo wysokie, więc można liczyć też na spore zniżki - myślałem, że każdy o tym wie i z tego korzysta...

Teraz ludzie targują się nawet w osiedlowych spożywczakach - takie gówniane czasy - olbrzymia presja, żeby jak najwięcej zaoszczędzić lub zarobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ktoś woli inaczej i chce zaoszczędzić. Jego kasa i jego wybór. Nie u nas w domu będzie to grało.

Jak to się mówi punkt widzenia, zależy od miejsca siedzenia. Za 1300 zł mogłem sobie kupić magnaty supreme 1000, albo 655 z małym wgnieceniem i dodam że dokonałem właściwego wyboru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem trochę uprzedzony do takich zakupów powystawowego bądź używanego przez nieznaną osobę sprzętu to zdecydowałem się na to, że jeśli do 2000 jakiś cudem uda mi się w najbliższym czasie dorwać Heco Metas to je kupie (używane zadbane od kogoś kto szanował też wchodzi w grę). Jeśli nie to raczej Magnaty 655. Zauważyłem też w podobnej cenie Roth Oli 30. Zatem jeśli nie Metas to jedno z tych dwóch. Będę wdzięczny za jakieś informacje odnośnie Roth na tle Magnatów jako kolumny uniwersalne, obie postaram się odsłuchać ale wszelkie informacje na pewno mi pomogą. Przy tym zestawieniu podejrzewam, że kolumnę Taga Platinum F-60 lepiej sobie darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Tagi tak łatwo nie odpuszczał - dobre kolumny w dobrej cenie.

Ja jakiś czas temu dostałem taką ofertę:

Taga Harmony Platinum F-100 - 1750zł (przy oficjalnej cenie 2500zł)

Taga Harmony Platinum F-60 - 1500zł (przy oficjalnej cenie 2000zl)

Na Magnaty też powinieneś dostać podobne (%) zniżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze używane Roth Oli 40, były na Allegro za 950zł w idealnym stanie jeszcze na gwarancji i nikt nie kupił, może jeszcze są dostępne...

 

Ja jakiś czas temu dostałem taką ofertę:

Dzwonić po sklepach i pytać o zniżki czy może masz jakieś konkretne sklepy, gdzie łatwiej o wspomniane o zniżki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj wszędzie - dodam, że warto skontaktować się też z forumowymi przedstawicielami znanych sklepów.

Chociaż ja najlepszą ofertę dostałem z "innego źródła".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Metas 500 sprawują się u mnie od roku bardzo dobrze w połączeniu ze wzmacniaczem Yamaha A-S500. Dają przyjemność słuchania jazzu, bluesa i rocka. Mogę zaprosić na odsłuchy.

Kupowałem je właśnie w Redcoonie i były fabrycznie nowe, oryginalnie zapakowane. Cena była jednak trochę niższa, bo po 823 zł za sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te Tagi odstawił w niepamięć jak można kupić najnowszego Magnat Quantum 677 za 2200zł para.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe z gwarancją na 24 miesiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj wszędzie - dodam, że warto skontaktować się też z forumowymi przedstawicielami znanych sklepów.

Chociaż ja najlepszą ofertę dostałem z "innego źródła".

Dokładnie - ja też dokonałem korzystnych zakupów po długich poszukiwaniach i porównaniach cen - u mało znanego sprzedawcy.Warto pytać i się targować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Magnata to jest rzeczywiście prosta sprawa.

Większość lokalnych sklepików z Car-Audio (radia samochodowe, CB, głośniki) współpracuje z Elco-Eximem.

Ja przykładowo na Magnaty Quantum 755 (w "oficjalnej" cenie 5000zł) dostałem ofertę na 3300zł.

Takie sklepy znajdują się nawet w niewielkich miasteczkach - trzeba tylko trochę "pomęczyć" Sprzedawcę (uproszczone zadanie w przypadku Właściciela).

 

Ale ja bym tak jednoznacznie nie wskazywał na "lepszość" Magnatów Quantum 67x względem nowych Tag Platinum (te drugie mają lepsze głośniki, elektronikę w zwrotnicy i są lepiej wykończone).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.