Skocz do zawartości
IGNORED

Genialnie prosty wzmacniacz słuchawkowy


Luiis

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwałem od jakiegoś czasu prostego i jednocześnie dobrze brzmiącego wzmacniacza zdolnego napędzić słuchawki o imp. 30-60 ohm.

wybór padł na opracowanie ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) łączące banalną wręcz prostotę ze znakomitymi "osiągami".

Z pomocą kol FERB, który wykonał płytkę do testów zmontowałem i uruchomiłem "hedampik".

Efekt przeszedł moje oczekiwania, wzmaczyk gra świetnie, co prawda jeszcze nie zaliczył nawet 50h grania ale już teraz mogę powiedzieć, że za znikomą kwotę włożoną w jego budowę nie usłyszymy niczego lepszego. Zaryzykuje stwierdzenie, że jest to "Gain-Clone" wśród "wzmaczków" hybrydowych.

w stosunku do oryginalnego schematu poczyniłem niewielkie modyfikacje polegające przede wszystkim na zamianie duotriody novalowej dwoma nuvistorami prod. dawnego zsrr - 6C51H-B (6S51N-W) i niewielką modyfikacją wejścia. w prototypie zastosowałem to co było pod ręką więc, C1 zastąpiłem poj. 1 µF na na wyjściu dałem 330µF. Ograniczyłem też bias do 100mA przez zastosowanie rezystora R3 - 12R zamiast 10R.

Zasilanie tego ampa można zrealizować z prostego ale dobrze filtrowanego zasilacza +12V, bateri akumulatorów np. w samochodzie lub (nie próbowałem tego jeszcze) z napięcia 12V w Waszym kompie PC.

Wzmacniacz działa w klasie A, całkowity - zmierzony pobór prądu wynosi ok 400mA.

Niestety pewną wadą (nie dla każdego) może okazać się temperatura, która w czasie pracy jest dość wysoka i żeby ją rozproszyć traeba zastosować radiator, przynajmniej na LMie i IRFie. W łapkach raczej tego nie utrzymamy, zatem wersja "spacerowa" raczej odpada......, a szkoda ;)

Poniżej schematy, widoki płytek drukowanych i fotki działającego właśnie ampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8644-0-31706900-1366493670_thumb.jpg

post-8644-0-91259200-1366493679_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do rudiego.

Widzę,że robiłeś na innej pcb niż z pdf-u.

Planowana lista na wykonanie pcb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu hybrydy słuchawkowe są popularne od dość dawna.

Projekty ukazywały sie w necie tak na stronach zagranicznych jak i polskojęzycznych, w różnych wersjach.

 

Zamiast źródła prądowego na LM-ie stosuje się na drugi tranzystor MOSFET.

 

W styczniowym numerze 2010 r w Elektronika dla Wszystkich ukazał sie projekt podobnej hybrydy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta hybrydka gra całkiem fajnie (mam ją) ale ma parę ograniczeń konstrukcyjnych.

 

Projekt RJM jest lepszą bazą do zrobienia znakomitego słuchawkowca:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bedzie miał lepsze parametry elektryczne i daje mozliwość wykorzystania różnych typów lamp.

 

Policzyłem, że da się nawet zrobić butikową wersję na lampach 2a3/45 (wzmocnienie napięciowe ok. 4).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A feeee..... jakie brzydkie kabelki do potencjometru ... fuuujjj... :):):P:D aż się prosi o jakąś srebrzankę w teflonie np. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa krytyki:))

Podobieństwo do Rudiego - minimalne, takie źródło prądowe jest i w innych wzmacniaczach.

Nie mniej jednak gdzie chodzi o prostotę ten LM jest niezawodny:)

PCB zostało zaprojektowane do lamp dawnej zsrr więc jest inne, chodziło jeszcze o to by zminimalizować projekt i to się udało.

Myślę, że układem powinni zainteresować się mniej doświadczeni hobbyści, aby - być może doznać pierwszego spotkania z lampą.

Audio-Purystom (którzy bez srebrnego IC i sieciówki VanDenHul w ogóle nie włączają żadnego sprzętu) stanowczo odradzam ten wątek, nie znajda tu nic ciekawego.

Pozostałych zachęcam do zapoznania się wątkiem (tu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- gdzie napisano sporo na temat tego wzmaczka.

Dużo jest na temat tego układu w linku w 1 poście niniejszego wątku, od siebie dodam, że wzmak jest do bólu prosty, działa od kopa, a jednym PRkiem ustawiamy tylko bias na poziomie 1/2 VCC.

 

Co do brzmienia, to sadzę (a jestem dopiero na początku odsłuchów) ze nie jeden "rasowy" - niezmiernie skomplikowany i drogi wzmak zostanie "zmieciony" ;) Docelowo zamierzam wbudować go do kompa, wprost w obudowę.

Próby robione dotychczas nie wykazuję jakichkolwiek wpływu zakłóceń z mojeo PC, z którego pobieram sygnał.

Tymczasem zasilanie jest z dobrego zasilacza (do radiostacji) ale będzie próba na baterii i z kompa.

 

Co do zastosowanych lamp, to nie przypadkiem mój wybór padł na 6S51N-W - ten nuvistor pracuje od pewnego czasu w mojej SOHA, i na razie nie widzę lepszej alternatywy dla tej lampy.

Dodatkowo zaletą jest też to, że pojedyncze 6V żarzenie tych lamp pozwala na łączenie ich w szereg i zasilanie z napięcia 12V, czego nie zrobilibyśmy z innymi niskonapięciowymi lampami a w szczególności z E88CC, która z tej racji nadawała by sie idealnie. Innymi korzyściami są: całkowity brak mikrofonowania i absolutne zero szumów.

Przy odkręconej gałce na maxa ma się wrażenie że wzmak jest wyłączony.

Poza tym brak podstawki i sporo mniejszych rozmiarów lampy czynią ten projekt bardzo kompaktowym tym samym możliwym do wbudowania w różne konstrukcje, pozostaje jedynie odprowadzenie sporej ilości ciepła z Mosfeta i LMa.

W ostatniej wersji pcb uwzględniłem ten problem i można przykręcić te elementy wprost do obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no :) bez urazy :) ))) napisałem tak odnośnie kabelków ponieważ kiedyś udawalo mi się pięknie skopać cały układ montując pierwsze z brzegu kabelki do potencjometru ... dlatego naumiałem się stosować bezwzględne minimum jakim moim zdaniem są srebrne druciki w teflonie ... lecz wszystko jeszcze zależy w jakim torze będzie pracowało takie cuś ... :) Jeśli komp i takie tam to nie ma w ogóle tematu ... ale jesli np. AVANTI + drukarka makintosz :D to już słychać WSZYSTKO i trzeba uważać aby drobincą nie spieprzyć całości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja sie nie obrażam, ale żeby zaraz srebro i.. teflon;))

Każdy zapoda sobie części jakie zechce..., zresztą nie ma za wiele opcji:))

Toto u mnie gra już tak dobrze, że tak sie zastanawiam co tu można by poprawić... }:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wzmacniaczyk oparty na takiej samej koncepcji (single ended) a pożera dużo mniej prądu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Schemat ten ma wartość historyczną- prawdopodobnie jest to pierwszy schemat tranzystorowego słuchawkowca jako oddzielnego modułu (Siemens- lata sześćdziesiąte, trzydzieści lat przed Passem):

 

Gra niegorzej od hybrydy. Brzmienie można modyfikować wymianą tranzystora wzmocnienia napięciowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wzmacniaczyk oparty na takiej samej koncepcji (single ended) a pożera dużo mniej prądu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Schemat ten ma wartość historyczną- prawdopodobnie jest to pierwszy schemat tranzystorowego słuchawkowca jako oddzielnego modułu (Siemens- lata sześćdziesiąte, trzydzieści lat przed Passem):

 

Gra niegorzej od hybrydy. Brzmienie można modyfikować wymianą tranzystora wzmocnienia napięciowego.

 

No braawo!... a gdzie.... lampa? ;(

 

Jak będzie płytka do tego projektu to się piszę :P

Będą chętni to się pomyśli :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No braawo!... a gdzie.... lampa? ;(

 

Liczyłem na merytoryczną, konstruktywną dyskusję...

OK- już nie "zaśmiecam" wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zamiast "zaśmiecać" [/size]po prostu przyjąć, że człowiek zrobił kawałek dobrej roboty i chce podzielić się tym co mu wyszło. Czytałem pierwszy wpis Michała i jakoś nie widzę tam zaproszenia do dyskusji, prośby o konsultację, poradę, itp.

 

Gdyby doszło do zamówienia na płytki, to też jestem chętny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się piszę na płytkę, może zrobić wersję z zasilaczem na jednej płytce. Aby w jednej obudowie mniej miejsca zajmowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, bez urazy - nie odrzucam dyskusji o fajnych - nawet legendarnych schematach, ale mam takie nieodparte przeczucie, że jest kilka osób, które mogły by i chciały spróbować, tej jakże prostej konstrukcji, która na dodatek nie sprawi absolutnie żadnego kłopotu z uruchomieniem - i to właśnie z tą lampą - obecnie całkiem dostępną....

Konstrukcja z innymi lampami była "walcowana" na wspomnianym forum i kto chce może sobie poczytać a potem zrobić sobie wzmacniaczyk (są linki do PCB).

Mogę już dzisiaj powiedzieć, że nuvistor jest jakby stworzony do tej konkretnej konstrukcji.

Dlaczego "tfurca" tego projektu go nie stosował - doprawdy nie wiem:)

Jak wspomniałem wcześniej jestem gotów udostępnić całą dokumentację wykonana przeze mnie lub jeśli zbiorą się chętni zamówić pcb (tam gdzie zegary, więc tanio:).

pozdrawiam

L

 

p.s.

rozważałem też zamianę stopnia wejściowego typu wspólna katoda na SRPP, ale to wymaga zastosowania drugiej triody i nieco komplikuje dalszy układ.

Niewykluczone że i taki schemat pojawi się w tym wątku.

 

Damian, darujmy sobie może zasilacz na PCB, bo to może być naprawdę cokolwiek (może lepiej oddzielnie), byle by miało +12V... Oczywiście im lepszy tym lepiej:)) Pamiętajcie, że to może działać z baterii!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzmienia, to sadzę (a jestem dopiero na początku odsłuchów) ze nie jeden "rasowy" - niezmiernie skomplikowany i drogi wzmak zostanie "zmieciony" ;) Docelowo zamierzam wbudować go do kompa, wprost w obudowę.

:) super .

 

Toto u mnie gra już tak dobrze, że tak sie zastanawiam co tu można by poprawić... }:D

podwójne super.... co mozna poprawić ? dodać jeden rezystor oraz włączyć słuchawki w układzie 4 przewodowym .ale to już będzie inna bajka i inny wzmacniacz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważałem też zamianę stopnia wejściowego typu wspólna katoda na SRPP, ale to wymaga zastosowania drugiej triody i nieco komplikuje dalszy układ.

Niewykluczone że i taki schemat pojawi się w tym wątku.

 

To by był dobry krok, taka konstrukcja miała by wiecej do zaoferowania i raczej więcej ludzi byłoby nią zainteresowanych. Lepsze brzmienie.

Zwłaszcza, że te lampy nie stoją drogo i jeśli już zamawiać, to za razem większą ilość.

 

Opublikujesz schemat takiego układu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa zasilana napięciem 12V... Żartujecie sobie, prawda? Czy wy tak serio o tym piszecie? Bo nie wiem.

 

Tutaj jest wszystko na ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślisz, że ta strona nie jest na serio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Nie wiem, w necie jest dużo stron z żartami, służącymi do wkręcania naiwnych. Ja słuchałem 12AU7 przy wielu okazjach, w różnych konstrukcjach, w wielu wzmacniaczach słuchawkowych. Ze stopniami transformatorowymi, z wtórnikami White'a, w mu-followerach, ze sprzężeniem, bez sprzężenia, z napięciami przeróżnymi. Także 200-250 V. Po tych ostatnich doświadczeniach odsłuchowych (z wysokimi napięciami) myślę, że to nie jest na serio, albo autor jest kretynem do kwadratu. Tak jak i klonerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz więc tą swoją opinię (zwłaszcza to, że autor i jego naśladowcy są kretynami do kwadratu) w wątku poświęconemu temu wzmacniaczowi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

110 Stron (1093 posty) i nikt się nie zorientował że to wkręcanie naiwnych? Na szczęście my, Polacy mamy Ojca PiO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślę, że to nie jest na serio, albo autor jest kretynem do kwadratu. Tak jak i klonerzy.

 

Nic prostszego jak zmontować i posłuchać:)

pozdrawiam Ojca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotny schemat jest na tej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A poniżej schemat z modyfikacjami, o których Luiis pisał w pierwszym wpisie.

post-21311-0-56690700-1366750101_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadziłem dzisiaj kilka prób z różnymi kondensatorami, jak dotąd najlepiej wypada 2,2µF na wejściu ale Polipropylen - Poliester 1µF niestety strasznie wyostrzał. Przedtem był również 1µF lecz PP i było OK.

Nieco większa pojemność na wejściu skutkuje potężnym basem (jeszcze nie wiem czy mi się to ostatecznie spodoba), natomiast wyjściowy kondensator o poj. 470µF jakby polepsza scenę, próbowałem w tym miejscu MUSE nichicona o poj. 100µ i było totalnie źle.

Ostatecznie zastosowałem BC z serii ultra-low ESR i to może być to. Potężny bas jakim teraz dysponuje ten wzmak może być po części zasługą również tych kondów na wyjściu, postaram się to sprawdzić, ale może jutro..

Jest jeszcze jeden aspekt, który mi się nasuwa podczas odsłuchów (być może to przyczyna słabego potka - chociaż to alps), a mianowicie niezbyt szeroka scena, ograniczę wylewkę masy i połączę ja w jednym punkcie.

Może nawet zasilanie powinno być prowadzone oddzielnie dla lewego i prawego kanału.

Na tym etapie jeszcze tego nie sprawdzę. Może następna płytka prototypowa pozwoli to sprawdzić....:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.