Skocz do zawartości
IGNORED

Genialnie prosty wzmacniacz słuchawkowy


Luiis

Rekomendowane odpowiedzi

Powstał następny wzmacniacz, wszystkich niezdecydowanych zachęcam do zrealizowania tego projektu.

Podczas uruchamiania pojawił się problem ze zniekształceniami ale po konsultacji z autorem zastosowałem pierwszy schemat różni on się tylko brakiem diody D1 i rezystora R6 i problem znikną. Te nuvistory grają naprawdę rewelacyjnie na napięciu anodowym 12V. Porównywałem to z sohą mk III i OTL -em na pcl 86 mogę powiedzieć że wynik testu pozytywny. Ciekawe czy nuvistory dały by radę jako lampizacja dac-a .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-55243-0-80963300-1405403638_thumb.jpg

post-55243-0-73704400-1405403665_thumb.jpg

post-55243-0-03634000-1405403691_thumb.jpg

post-55243-0-24071200-1405403716_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem okazję słuchać tego wzmacniacza w wykonaniu Luiisa.

Powiem tylko tyle - świetny wzmacniacz - porównywałem go z moją SOHA mk IV BALANCED - w tym porównaniu Soha NA SZCZĘŚCIE okazała się lepsza, piszę "na szczęście" ponieważ spodziewałem się oczywistego zwycięstwa bardziej zaawansowanej konstrukcji, był to wszak pojedynek Dawida z Goliatem - ten prosty wzmacniaczyk był zasilany cały z jednego trafa i prostego zasilacza na LM, łącznie z anodowym, napięciem 12V!

W układzie mało wyszukane kondensatory układ "na desce" kabelki z łapanki... Moja "zośka" to zblansowane monstrum z rozdzielonym zasilaniem, anodowe 125V, najlepsze dostępne w PL podzespoły, solidna obudowa, przewody sygnałowe ze srebra...

Różnice na niekorzyść tej konstrukcji to nieco gorsza scena i separacja instrumentów, środek sceny jakby bardziej sklejony, wokalistka razem z instrumentami w jednej płaszczyźnie - to nie oznacza, że jest znacząco gorszy, absolutnie, ale w tym aspekcie różnice były najłatwiejsze do wychwycenia. Różnice można również wychwycić w lepszej jakości wybrzmień czy "powietrzu" wokół instrumentów. W SOHA również dynamika jest większa, ale to akurat może wynikać z konstrukcji zbalansowanej. Barwa w obydwu wzmacniaczach świetna, dźwięk bardzo przyjemny - o tej konstrukcji można pisać tylko dobrze - prościutkie, niedrogie, o świetnym dźwięku! Różnice wobec bardzie zaawansowanej konstrukcji nieznaczne, z tendencją do poprawienia po zmianie zasilania czy choćby kondensatorów w torze.

 

Niezdecydowanym i malkontentom polecam najpierw posłuchać zamiast zaocznie wydawać negatywne opinie...

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.