Skocz do zawartości
IGNORED

Początek z audio - prośba o pomoc w wyborze ampli


Marek_49596

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierwszy mój post na forum, także serdeczne dzień dobry wszystkim użytkownikom.

Po przeprowadzce na coś swojego nadszedł czas nagłośnić pomieszczenie i myślałem, że dam sobie radę samodzielnie, ale niestety muszę zdać się na pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Na wstępie powiem, że audiofil ze mnie żaden, ale chciałbym mieć najlepszą wartość za daną kwotę i żeby sprzęt w miarę ładnie się ze sobą zgrywał.

 

Na początek kilka info:

- pomieszczenie: 5x4m z "otwartą" jedną scianą

- co będzie grane: głównie rock, trochę indie, elektronika. Na pewno żadnego techno ani HH

- z czym: na wstępie będzie to stereo od STXa - F140 lub F200 a docelowo rozbudowa do 5.1

- źródło: dekoder nc+, lap z póki co cieniutką X-Fi, ale to do czasu. W zamyśle solidna dźwiękówka i jakiś cd player

 

Na oku mam kilka modeli i liczę na pomoc w zakresie wyboru jednego z nich. Zasadniczo sprzęt będzie używany i w granicach 500 PLN; nie musi mieć HDMI, ale wiadomo - mógłby, jednak nie jest to poważny argument. Poniżej modele, nad którymi się zastanawiam:

 

- YAMAHA RX-V630RDS

- DENON AVR-1907

- MARANTZ SR5400

- SONY STR-DG910

- ONKYO TX SR506

 

Na początku byłem mocno nastawiony na Denona i dalej pozostaje moim faworytem, ale jestem otwarty na zmianę zdanie i proszę o rzeczową pomoc.

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (poczytaj nie sugeruj się , że jest 2307 ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czemu takie stare modele , nie lepiej coś nowszego z nowszymi dekoderami niekoniecznie nowiutkie czy Ty po prostu chcesz "wejśc" w stereo , nie jestem bardzo doświadczonym w tym zakresie ale ja bym żadnego z nich nie kupił wolałbym poczekac nawet pół roku a kupic coś nowszego z nowymi dekoderami , skoro masz zamysł na coś porządnego to po czego wydajesz kasę na to barachło żeby zagracac pokój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) poczytaj też , fakt pewnie niektóre z nich są dobre ale brak w nich nowości przed którymi się nie ucieknie ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- co będzie grane: głównie rock, trochę indie, elektronika. Na pewno żadnego techno ani HH

- z czym: na wstępie będzie to stereo od STXa - F140 lub F200 a docelowo rozbudowa do 5.1

Skoro piszesz o muzyce to dlaczego podajesz przykłady amplitunerów kina domowego? Przyznaj się, że nie czytałeś wcześniej forum. I dlaczego od razu STX?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że audiofil ze mnie żaden, ale chciałbym mieć najlepszą wartość za daną kwotę i żeby sprzęt w miarę ładnie się ze sobą zgrywał.

zeby to miec musisz niestety trochę jeszcze poczekac po co wydawac niepotrzebnie kasę . Nie trzeba byc audiofilem żeby wiedziec , po uprzednim prześledzeniu rynku , że za tą kasę nawet jednej dobrze grającej kolumny nie kupisz biorąc pod uwagę to co napisałeś.

 

I podzielam pytanie sittka

 

Skompletowanie sprzętu takiego jaki sobie wymyśliłeś nie jest takie łatwe jak Ci sie wydaje , a skoro chcesz miec i stereo i kino to niestety wiąże się to z "ciut" droższymi "klockami" . Ludzie chcą wydac po kilka tysięcy i uwierz wcale nie jest łatwo wybrac i spasowac ze sobą sprzęt i kolumny żeby sprostał ich oczekiwaniom , niektórzy mają na to 2-2,5 tys to jest dopiero szok coś sensownego wybrac , w takich przypadkach najlepszym wyjściem jest pochodzenie lub pojeżdżenie i posłuchanie zestawów grających ze swoją muzą ( niektórzy jeżdżą po kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów), wtedy nawet jeśli kolumny będą w cenie tysiąca a będą Ci podchodziły to sobie je weźmiesz bo tak już jest , że co kolumna to gra inaczej zresztą to dotyczy każdego sprzętu każdy ma swój charakter dźwięku i najlepiej trzeba sobie przesłuchac kilka par kolumn z różnymi amplitunerami lub wzmakami ( ewentualnie wybrac ze dwa interesujące Ciebie) i z nimi , jedne grają ostrzej inne bardziej neutralnie , jedne eksponują górę , śednicę , skraje pasma , dół pasma , i teraz trzeba dopasowac kolumny , które też grają podobnie jak wzmaki i ampli bo inaczej bardzo szybko stracisz ochotę do słuchania muzy na sprzęcie na który dajmy na to wydałeś kilka tysi i człowiek się wkurza . Właśnie , żeby temu zapobiec niestety trzeba trochę przy tym posiedziec , poczytac , bo opinie ludzi są pomocne nie mówię , żeby w zupełności kierowac się nimi bo właśnie jest taka możliwośc samemu posłuchac. Co miałeś na myśli pisząc: " W zamyśle solidna dźwiękówka i jakiś cd player" . Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby to miec musisz niestety trochę jeszcze poczekac po co wydawac niepotrzebnie kasę . Nie trzeba byc audiofilem żeby wiedziec , po uprzednim prześledzeniu rynku , że za tą kasę nawet jednej dobrze grającej kolumny nie kupisz biorąc pod uwagę to co napisałeś.

 

I podzielam pytanie sittka

 

Skompletowanie sprzętu takiego jaki sobie wymyśliłeś nie jest takie łatwe jak Ci sie wydaje , a skoro chcesz miec i stereo i kino to niestety wiąże się to z "ciut" droższymi "klockami" . Ludzie chcą wydac po kilka tysięcy i uwierz wcale nie jest łatwo wybrac i spasowac ze sobą sprzęt i kolumny żeby sprostał ich oczekiwaniom , niektórzy mają na to 2-2,5 tys to jest dopiero szok coś sensownego wybrac , w takich przypadkach najlepszym wyjściem jest pochodzenie lub pojeżdżenie i posłuchanie zestawów grających ze swoją muzą ( niektórzy jeżdżą po kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów), wtedy nawet jeśli kolumny będą w cenie tysiąca a będą Ci podchodziły to sobie je weźmiesz bo tak już jest , że co kolumna to gra inaczej zresztą to dotyczy każdego sprzętu każdy ma swój charakter dźwięku i najlepiej trzeba sobie przesłuchac kilka par kolumn z różnymi amplitunerami lub wzmakami ( ewentualnie wybrac ze dwa interesujące Ciebie) i z nimi , jedne grają ostrzej inne bardziej neutralnie , jedne eksponują górę , śednicę , skraje pasma , dół pasma , i teraz trzeba dopasowac kolumny , które też grają podobnie jak wzmaki i ampli bo inaczej bardzo szybko stracisz ochotę do słuchania muzy na sprzęcie na który dajmy na to wydałeś kilka tysi i człowiek się wkurza . Właśnie , żeby temu zapobiec niestety trzeba trochę przy tym posiedziec , poczytac , bo opinie ludzi są pomocne nie mówię , żeby w zupełności kierowac się nimi bo właśnie jest taka możliwośc samemu posłuchac. Co miałeś na myśli pisząc: " W zamyśle solidna dźwiękówka i jakiś cd player" . Pozdrowionka.

 

Bardzo mi się spodobał Twój post. Sam zaczynam z tym przygodę i już trochę na razie kumam pojęcia. Jednak mam dylemat, który może ktoś pomoże mi rozwiać. Brać wieżę denona m39 czy najtańszy, ale też dobry ampli pioneer, jv czy denon + dobre kolumny frontowe typu Tonsil Maestro jako początek zabawy? Koszt ten sam 1,5k, ale jakość dźwięku nie da się zmierzyć jak ktoś nie miał wcześniej z tym doświadczenia czy rozeznania. Problem początkujących jest takich, że potrzebują sprzętu na start, żeby mogli go potem rozwijać, a nie za 2k+. Czy jest to możliwe?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tys to możesz kupic sam amplituner nawet do dwóch tysi już będzie niezły, nawet taki do 1,5 tys zł napewno będzie o wiele lepszy od tego maleństwa Denona , potem zbierac na kolumny a potem na odtwarzacz i suba , mając w miarę dobry amplituner dopiero od niego możesz rozwijac swoje kino o właśnie głośniki , suba , odtwarzacz a tamten amplitunerek może byc do kuchni z tymi malutkimi głośniczkami jako umilacz w czasie robienia obiadu itp, zobacz ten zestawik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , za 1999 Onkyo 414 i Taga 606v.3 (kolumny 5.0) później dozbierałbyś na suba i odtwarzacz a za odtwarzacz proponowałbym jakiegoś LG lub Samsunga za 4 stefy , który czyta wszystko i po sprawie , nie wszyscy z nas są audiofilami żeby kupowac Oppo za 6 czy 7 tysi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo taki odtwarzacz i na Pioneerach zbudowac zestaw np. ampli 922 miał nagrodę za ampli roku 2012 i te Tagi

 

ale to już ponad 3 tys. ( 3,6) ale to już dobrze na start no i te Maestro też przyjemne kolumy ale to wszystko zależy do jakiej wielkości pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeszcze raz ten link bo wyskakuje błąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

 

Ja również mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu.

Chciałabym sprawić mężowi prezent urodzinowo-ojcowski. Wiem, że chciałby mieć amplituner z usb i głośniki ale ja zupełnie nie wiem jak zabrać się do zakupu, co wybrać. Wiem jedynie, że chiałabym przeznaczyć na to około 3 tysiące złotych (+/- 500 zł). Chodzi mi o przyzwoity sprzęt dla absolutnych amatorów, którzy zazdroszczą pasji audiofilom.

 

Niestety nie mogę poświęcić czasu i pochodzić po sklepach/ pytać sprzedawców bo za około 2 tygodnie mam termin porodu i po prostu nie jestem w stanie samodzielnie wybrac się na tak zaawansowane zakupy. Zostają mi sklepy internetowe. Forum przeglądam już od kilku dni, ale muszę przyznać, że informacje jakie są tu zamieszczane są dla mnie trochę jak czarna magia i zbyt skomplikowane. Jeżeli ktoś może/chce mi doradzić, to będę bardzo wdzięczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Mira - opisz pomieszczenie, w którym będzie ustawiony ten sprzęt: wymiary, powierzchnia, jak jest umeblowany, układ okien i drzwi, przymiarki do ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mira , i na pocz. tak jak dziadekwłodek

 

Mira - opisz pomieszczenie, w którym będzie ustawiony ten sprzęt: wymiary, powierzchnia, jak jest umeblowany, układ okien i drzwi, przymiarki do ustawienia.

 

myślę , że nie bawmy się w większe szczegóły , ogólnie opisz pokój na sprzęt i jego wymiary , jeśli myślisz o kinie to czy jest miejsce pod tv na głośnik centralny ,czy jest miejsce na kolumny efektowe ( surroundy) tak , żeby co najmniej były z boku miejsca odsłuchowego ( bedą to monitorki (małe kolumienki) ,wiec takie 30-35 cm wysokości i ok. 20 cm głębokości i kilkanaście cm szerokości ( podałem w przybliżeniu , żebyś wiedziała czy znajdzie się na nie miejsce w pokoju )

 

"powiedz" też jakie będzie źródło z którego będzie coś tam odtwarzane ( dekoder platformy cyfrowej, tylko tv, komputer) czy jest jakiś odtwarzacz w domu chociażby dvd i czy może chcecie go zmienic ( jeśli dvd to najwyższa pora ), czy chodzi o odtwarzanie tylko z usb czy ma byc w zestawie też odtwarzacz bluray ( innego się nie opłaca kupowac ) , czy ma byc to tylko amplituner z kolumnami , to ważne i czy z kolumnami stereo czy takimi do kina domowego ( 5 sztuk plus subwofer), wiedz , że z usb w amplitunerze można słuchac tylko muzyki , nie oglądnie się filmów wiec jeśli w grę wchodzi też oglądanie filmów to musi byc odtwarzacz , tego nie wiemy bo nie napisałaś , jeśli weźmie się pod uwagę tylko ampli i stereo to komponenty mogą byc ciut lepsze jeśli wielokanałówkę ( kino domowe ) to niestety jakośc spadnie to normalne , myślę, że zdajesz sobie z tego sprawę ,

 

następnie , żeby takie coś kupic niestety trzeba bardzo ale to bardzo dobrze wiedziec jakie ta osoba ( mąż ) ma preferencje co do dźwieku , tzn jaki lubi rodzaj dźwięku , czy bardziej z basami czy nie, bo wiesz , nie sztuka wydac nawet te trzy czy trzy i pół tysiąca jak nie będzie mu podchodził dźwięk i będzie ogólne niezadowolenie a nie niespodzianka , fakt na pocz. może byc zachwyt , że coś takiego wogóle dostał ale gdy usłyszy to może byc ? KUPA . A tego nie chcesz prawda ?

 

Więc to nie taka prosta sprawa jak Ci się wydaje . Kolumn o różnym brzmieniu na rynku jest mnóstwo i w różnym przedziale cenowym . Znaleźc kolumny nie wiedząc jakie brzmienie lubi Twój mąż będzie okrutnie ciężko . Może nie byc jako takiej niespodzianki bo zawsze proponuję odsłuch takiego zestawu przed zakupem czy podejdzie jakośc brzmienia . Rozumiesz . Można zrobic coś takiego w tej cenie , że kupic ampli z parą kolumn a resztę można by było dokupowac jeśli Ci takie coś odpowiada jeśli chcecie miec kino domowe .

Mogę podac kilka zestawów stereo i kina w tej cenie a Ty byś zdecydowała , "mówię" , wszystko zależy jaki dźwięk podchodzi mężowi , czy kino czy stereo , czy sam ampli czy też z odtwarzaczem uufff .

 

Może prościej i szybciej : napisz jakiej muzy słucha mąż wtedy mniej więcej będzie można wyczaic jaki preferuje dźwięk , dodaj też swoje bo przecież i Ty coś będziesz słuchała na tym co nie ?

 

Napisz też czy lubicie "dac głośniej" czy to będzie takie cichutkie plumkanie , wiadomo gdy przyjdzie dziecko nie będzie można trzodzic ale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.