Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie o audio.


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem tylko jedno jak system gra...to sie nie chce nawet palcem kiwnac a co dopiero mieszac akustyka , kablami...lipa jednym slowem panowie i nuuuuda u was az strach.

To przychodzi z czasem . O akustyce w UK prawie nic się nie mówi i wszyscy są happy.Przeciętna rodzina angielska ma po 2 systemy audio w domu i kochają muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak daleko od siebie mamy pokoje odsłuchowe bo coś fajnego doradziłbyś na miejscu bo myślę o tapecie dżwiekowej

na fragmencie jednej za ścian.

Pewnie, ze szkoda.

Pamiętam o zaproszeniu:) i przyznam, że miałem w planach podjechać m.in. do Ciebie.Niestety, dalej widzę podwójnie, a to uniemożliwia mi sprawne i bezpieczne poruszanie autem po PL.Do tego mogę zapomnieć o precyzyjniejszych pracach, projektach itp. bo jak tu robić, gdy się dwoi w oczach.Obiecuję, że jak się poprawi, to przyjadę:)

 

Gratulacje. Świetnie się w takim wnętrzu słucha Mozarta czy Chopina.

Dziekuję:)

Myślę, że aranżacja dodaje tej muzyce nieco klimatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze szkoda.

Pamiętam o zaproszeniu:) i przyznam, że miałem w planach podjechać m.in. do Ciebie.Niestety, dalej widzę podwójnie, a to uniemożliwia mi sprawne i bezpieczne poruszanie autem po PL.Do tego mogę zapomnieć o precyzyjniejszych pracach, projektach itp. bo jak tu robić, gdy się dwoi w oczach.Obiecuję, że jak się poprawi, to przyjadę:)

 

 

 

 

Czy aby nie trafił Cię jakiś mikro wylew, nie ma żartów; zbadaj się pod tym kontem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano, właśnie kolega miał takie objawy. Znajomy neurolog stwierdził, że prawdopodobnie jest to efekt przemęczenia. Kolega miał mocne zapalenie oskrzeli i brał antybiotyk. Lekarz zalecił mu - sen. Kazał iść spać o normalnej godzinie, wyspać się i dać odpocząć organizmowi. Na drugi dzień objawy zniknęły. Jednak tak jak napisał Rafaell mogą być to oznaki czegoś poważniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać, ale leżałem na neurologii i wywrócili mnie flakami na lewą stronę.Prześwietlili z kontrastami, punkcjami itp.

Czyściutko jeśli chodzi o wylew itp.Ogólnie wyniki wzorowe.

Uszkodzenie nerwu wzrokowego i "proces naprawczy" trwa wiele tygodni, niestety.:(

 

Czy aby nie trafił Cię jakiś mikro wylew, nie ma żartów; zbadaj się pod tym kontem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powrotu do zdrowia życzymy bo bez niego cała reszta g. warta ja tak na 3 lata ostatnio wyleciałem z obiegu i cieszy mnie już nawet byle co ;)

 

Dzięki Chłopaki za słowa wsparcia.:)

To prawda.Jak świeczka przygasa, to zaczynamy dostrzegać to co wcześniej było niedostrzegalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano , nie możesz się teraz przemęczać - najlepiej jakbyś wziął kilku dniowy urlop z rodziną. Z bliskimi jest zawsze rażniej i weselej.

Korzystaj ze spacerów zwłaszcza jeśli macie czworonoga - przyjaciela.Dużo dobrego i szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, Chłopaki!:))

Ot, zdawałoby się zwykłe posty, a ile znaczą dla morale.

Leczę się jak mogę.Teraz T.Stańką:) "Dark Eyes" i imho, chyba najbardziej koi mnie; strona pierwsza, utwór trzeci:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Sądzę, że istnieje potrzeba bardziej ogólnego tematu, gdzie można będzie swobodnie porozmawiać o audio. Do tej pory, wiele wątków było zaśmieconych wpisami nie na temat. Jednak spora część tych wpisów była ciekawa i szkoda było je usuwać. Mam nadzieję, że ten temat wprowadzi większą przejrzystość tej zakładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań:)

 

Rafaell,

Cholerka z tymi lalkami, to jest problem, bo się dwoją w oczach:)

Zasłoń sobie na jaki czas jedno oko, a zobaczysz ile..,nie zobaczysz.

Do tego dochodzi stres, ze nie nie mam pewności czy wróci do normy, lekkie zaburzenia błędnika i parę innych.

 

W sumie nie ma co beczeć.Na oddziale widziałem dużo bardziej poszkodowanych, cierpiących, więc i tak los obszedł się ze mną łaskawie.

Dobra..,dosyć marudzenia:)

 

Miłego dzionka Panom życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że ten wątek się znalazł w tym dziale, a nie na bocznicy. Będzie mniej offtopów, a jak, będą to śmiało można je wyciąć i wrzucić tu.

 

P.S. Magico Q7 nie są... kolumnami.

Magico Q7 są.... MAGICO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywo zainteresowany tematem adaptacji "podtynkowych".

 

Tak to tylko w "Erze".

Cokolwiek zabudowane twardym materiałem traci swoje właściwości - nie ma tak lekko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

O ile nie lubię pisać rzeczy w stylu "gra o klasę lepiej", to w przypadku Q7 niestety muszę - gra o klasę lepiej!

Q7 są zupełnie przezroczyste, absolutnie rozdzielcze i spójne jednocześnie. Wybitnie transparentne, nie mają niczego za dużo, ani niczego za mało. Jest tyle samo basu, średnich i wysokich. Wszystko wypełnione, bogate. Wbrew temu co się czasami czyta - nie mają w sobie cienia kliniczności czy ostrości.

W połączeniu z Vivaldim i Soulution - no, drodzy Panowie, wstaję z rozdziawioną japą i biję brawo! (to ja, nie wiem jak inni :) ).

Realizm, potężna scena. Podczas grania znikają - tak wspaniale tworzą wydarzenia na owej scenie.

Chcecie muzykalności - proszę bardzo! można się zatracić i zapomnieć. Przy tym wszystkim nadal jest baaardzo wyczynowe granie (nie, nie, na pewno nie studyjne).

Znając Wasze upodobania co do systemu, to połączyłbym je z jakimś dobrym, w miarę mocnym i troszeczkę ocieplonym wzmakiem który jednocześnie nie przeszkadzałby w torze. Ja słuchałem również na D'Agostino i myślę Sly, że to byłoby granie dla Ciebie. Mógłbyś spróbować też może z Jeffem Rowlandem, może z Vitusem. Coś w ten deseń. Dla mnie z Soulution i Vivaldim było wybornie. Zupełne oderwanie od rzeczywistości, którą przecież widziałem. A widziałem 2 duże kolumny i kilka biało - srebrnych klocków :)

Co ciekawe - instrumenty dęte grają z taką samą energią i kopem jak na tubach.

Stopa w perkusji jak na wielkich basowcach. A to wszystko nie przebrzmiałe i wyolbrzymione ale w skali 1:1.

Fortepian i gitara wprowadzają w drganie powietrze w całym pomieszczeniu

Wokale to jakiś trójwymiarowy a jednocześnie narkotyczny cud. Jesteś na koncercie a Panie Krall, Franklin patrzą Ci w oczy :)

 

Jestem w ciężkim szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sam, bo trochę mnie do tego zmuszono.Dziś większość stolarzy nastawionych na masówkę lub chcą zedrzeć skórę do max.na jednej pracy.Rozmawiałem z paroma, bo średnio mi się chciało w tym babrać i każdy odpowiadał, że coś tam...

Miałem już dość proszenia, zadarłem rękawy, podwinąłem kiecę i zrobiłem.Mam dobrze opanowaną sztukę montażu sztukaterii gipsowej, kładzenia gładzi, malowania, jednak trochę gorzej jest z pracami w drewnie.Na tym polu mam pewne braki i musiałem pytać, improwizować, ale gdy ludziska oglądają pracę, to nikt nie marudzi:)), więc wyglada na to, że zrobiłem co najmniej dobrze i jest - jak piszesz- satysfakcja:)

 

Pozdrawiam, M.

Przylaczam sie do gratulacji i stawiam kolejke po dobrej robocie:)

Muzyka jest dobra na dochodzenie do zdrowia, milego sluchania:)

 

Lukasiq,

 

Ale masz dobre pioro, az sie chce posluchac po Twoim opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,:)

 

100% racjii!Muza zawsze ratowała mi tyłek i potrafiła podtrzymać w chwilach słabości.

 

łukasik,

Mam ślinotok przez Ciebie:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale nie przesadzajcie :) Napisałem to na gorąco w kilka minut. Pamiętajcie również, że kolumny grały w towarzystwie elektroniki i kabli za, lekko licząc, ponad bańkę.... I jak ktoś mi teraz powie, że kasa nie gra, to niestety, ale byłem świadkiem, że gra. Na końcowe brzmienie kolumn miał wpływ i Vivaldi i Soulution i Siltech. Choć słyszałem podobny zestaw na Wilsonach, to jednak sprawy z Magico zaszły o wiele dalej, może nawet o krok za daleko :)

 

Ahaa, na odsłuchy jeżdżę ostatnio m.in. z ostatnim albumem Sigur Rós - "Valtari". Włączam track nr 3. "Varúð" (Tak w ogóle to cudowny)

 

Z Magico, Vivaldim i Soulution po praz pierwszy usłyszałem, żeby nic się nie pogubiło, a jednocześnie nie straciło energii i magii. Tak od momentu 3:30 zaczyna się dziać bardzo dużo. Na tym systemie był jedno wielkie WOW!

 

Z resztą posłuchajcie sami, najlepiej całego kawałka. W słabym systemie zazwyczaj jest jeden wieli jazgot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mój dobry znajomy dealer został przedstawicielem Boulder - a.

Namawia mnie na odsłuch.

Ktoś słuchał (nie mylić ze słyszał) ?

 

I jeszcze jedna sprawa.

Wczoraj na Audiomarkt pojawiłe się do sprzedania ........ moje sprzedane B&W 800D.

Nie było by w tym nic dziwnego gdyby sprzedawcą była osoba , która ode mnie to kolumny kupiła.

Ale kolumny stoją teraz na Bayerach a ogłoszenie było z Portugalii.

Nawet moje zdjęcia oszust wkleił na swojej stronie.

Tak więc "czuj ,czuj, czuwaj...." przy zakupie.

 

Ale już gdzieś słyszałem na innym wątku ,że takie rzeczy się nie przytrafiają i bez obawy można kupować np. na E-bay sprzęta różnej maści.

A tu taki niefart ;)

 

pozdrawiam myślących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciężkim szoku.

 

 

Musimy Cię reanimować, wyślemy Ci jakąś źle zrealizowaną płytę żebyś powrócił do nas; co Ty na to?

 

Ahaa, na odsłuchy jeżdżę ostatnio m.in. z ostatnim albumem Sigur Rós - "Valtari". Włączam track nr 3. "Varúð" (Tak w ogóle to cudowny)

 

Z resztą posłuchajcie sami, najlepiej całego kawałka. W słabym systemie zazwyczaj jest jeden wieli jazgot.

 

Musisz Sigur Rós zaprosić do siebie żeby usłyszeli co nagrali ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na zagranicznych forach, tu na forum raczej nikt nie słuchał, ewentualnie Elb. Podobno bardzo dobrze to gra, choć za takie pieniądze nie wiem czy warto. Giganty z mocą liczoną w kW w klasie A.

Będę teraz monotematyczny, ale wypożycz Soulution. Połączenie z Focalem chwalą sobie ludzie na zagranicznych forach.

 

Rafaell,

Obawiam się, że możesz mieć rację, co do słabszego materiału. Ale tu z pomocą przychodzi Soulution 745. W 100% zgadzam się z W. Pacułą na jego temat. Poczytaj recenzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie słucham w celach eksperymentalnych 6 płytową squadankę zrobiona przez Virgin i na niej każdy system się wysypie, wysłał bym Ci ale jest pożyczona i na pewno oddam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie słucham w celach eksperymentalnych 6 płytową squadankę zrobiona przez Virgin i na niej każdy system się wysypie, wysłał bym Ci ale jest pożyczona i na pewno oddam :)

No co ty na najdrozszych systemach zadna plyta sie nie wysypie, najwyzej zagra dziwacznie bez dynamiki i to wszystko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym a by tak było :) ale zawsze złożą się jakieś dźwięki które w tym a nie innym systemie zrobią dysonans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym a by tak było :) ale zawsze złożą się jakieś dźwięki które w tym a nie innym systemie zrobią dysonans.

 

eeee tam....

 

jak ma dobre kable, to i bez prądu pójdzie

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam....

 

jak ma dobre kable, to i bez prądu pójdzie

:)

 

Mówisz , masz :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaa, na odsłuchy jeżdżę ostatnio m.in. z ostatnim albumem Sigur Rós - "Valtari". Włączam track nr 3. "Varúð" (Tak w ogóle to cudowny) Z Magico, Vivaldim i Soulution po praz pierwszy usłyszałem, żeby nic się nie pogubiło, a jednocześnie nie straciło energii i magii. Tak od momentu 3:30 zaczyna się dziać bardzo dużo. Na tym systemie był jedno wielkie WOW!

 

 

Sciagnalem sobie ten kawalek we Flac-u. No i musze przyznac ze to w mojej kolekcji najtrudniejszych plikow, ten najtrudniejszy z najtrudniejszych. :D Co prawda dzwiek sie nie sypie jest trzymany za morde slychac co sie dzieje na gorze ala na basie absolutnie nie wiem co sie dzieje, moze dlatego ze to sluchawki i nie przenosza tak niskich dzwiekow. A moze system mi sie sypie sam nie wiem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.