Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre tranzystorki do końcówek mocy.


Cawe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do budowy dobrego wzmacniacza 5.1 o mocy na przednich 100w , a na centralnych i tylnych koło 60 i nadchodzi czas żeby zdecydować czy budować na LM4780 czy na jakiś ładnych tranzystorkach ? Jak tranzystory to myślałem by wziąć te :

2N3773

bądź

MJ15003G

lub

2N5886

 

Gdzieś słyszałem opinie że te 2N całkiem nieźle się sprawują . Jak myślicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do budowy dobrego wzmacniacza 5.1 o mocy na przednich 100w , a na centralnych i tylnych koło 60 i nadchodzi czas żeby zdecydować czy budować na LM4780 czy na jakiCHś ładnych tranzystorkach ? Jak tranzystory to myślałem by wziąć te :

2N3773

bądź

MJ15003G

lub

2N5886

 

Gdzieś słyszałem opinie że te 2N całkiem nieźle się sprawują . Jak myślicie ?

 

Jakiś ładny to może być Gienek. Na tranzystorkach - to "jakiCHś ładnych.

Z drugiej strony co tu mają za znaczenie ładne tranzystorki?

Dla mnie np. 2N3773 są szorstkie w dotyku i nieprzyjemne w obejściu.

 

Proponuję zacząć szukać dobrego, sprawdzonego wzmaka DIY, z dobrym opisem uruchomienia i projektem PCB, a dopiero później pytać czy zastosowane tam tranzystory należą do szczytowych osiągnięć techniki.

 

Zainteresuj się np. konstrukcją zwaną Gainclone, która doczekała się wielu odmian, w tym z dodatkowymi stopniami mocy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ewentualnie jeśli czujesz się na silach możesz poskładać np. "Ugodę" - to już klasa sama w sobie.

Po drodze jest jeszcze kilka mniej, lub bardziej udanych konstrukcji, proponuję lekturę tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainclon to nic innego jak zastosowanie aplikacji do scalaka i ciekawsze rozwiązanie zasilania . Nie wiem co w tym takiego szczególnego? Daje jakieś lepsze efekty rozbudowanie sekcji zasilania na dwa prostowniki na szybkich diodach i jego wyprostowanie ? We wszystkich starszych książkach które czytałem zasilanie było trafo-prostownik-kondy równolegle - i prosto bez stabilizacji na końcówki . Sam tak też robiłem przy budowie wzmacniaczy na kostkach TDA . Na tranzystorach zbudowałem jeden prościutki wzmacniaczyk na płytce stykowej :) . Tyle że w moim wzmaku nie mogę puścić sygnału prosto na końcówki bez żadnego preampa . Będzie jeden z korekcją riaa i inne bajery, a także przycisk omijający wszystko, ale to mniej ważne. W takim razie dobrze rozumiem że gainclon to po prostu wystabilizowane zasilanie do końcówki ? Pozdrawiam .

 

Sygnał analogowy za DAC i DSP (bądź prosto z wejść ) będzie wstępnie wzmacniany przez 2x OPA2107 (dwa do możliwych zabaw w konfigurację) przed którymi będzie bufor lampowy na ecc88 , bądź jak złapię tanio to ecc83. Zasilanie to trafo 450 - 550 w (na razie mam 450, jak złapie mocniejsze to się wpakuje) toroidalny z dwodczepami na końcówki 36v (po filtrze ~50v) symetrycznego i osobne na pre i scalaki 18 i 12v też symetryczne. Do lampek albo będzie budowany powielacz( raczej wątpię) albo trafo 230 - 100v z filtrami 4x 220uf i 100n . Na główne na końcówki idą kondy :

 

Na lewą 3x 10000uf i 100n na dodatni i tak samo na ujemny

Na prawą 3x 10000uf i 100n na dodatni i ujemny

 

Osobny odczep jest na prawy i lewy kanał . Tył i central najprawdopodobniej będą pracowały na 25v z oczepów pod scalaki , bądź coś się wykombinuje :) . O to taki wstępny projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Co do oczekiwań ma to ładnie grać . Moc na przód 100w tył i central 60w . Posiadam kostki do końcówek LM4780 i OPA2107 jako pre , a także wszelkie procesory dźwięku i DAC 8 kanałowe jak i stereo jak i ADC . Wypiszę później dokładniej jak zakończone zostanie projektowanie wstępne. Koszty więc tak obudowę wykonam sam . Rezystory małej mocy i audio mam . Do zakupu będzie trafo 110v, płytki z firmy kilka potencjometrów i przycisków. Wyświetlacz na przedni panel mam . Program do obsługi 5.1 (surround) się pisze . Może uda się załatwić także dekoder dolby . Oczywiście kondy dam zwykłe 10000 50v bądź 63v nie żadne audio(według mnie ściema w sekcji zasilania) . W sygnale dam jakieś mkt jeszcze nie mam sprecyzowanych ale już coś lepszego skłaniam się ku Cross Cap w dobrej cenie są (3-6zł). Przełącznik wejść będzie na przekaźnikach na 5 bądź 3v starowanych procesorowo. Procedury post także będą żeby łatwo diagnozować.

Budżetu ogólnego nie mam sprecyzowanego. Powiedzmy mogę dopłacić 400zł . Tranzystory od on semiconductor jako że jestem studentem będę miał jakie chce po 5szt (do 10 rodzajów ) za 20$ .

 

Zastanawiałem się czy nie lepiej pójść w tranzystory w końcówkach , zamiast gotowe scalaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w gotową końcówkę mocy np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I zająć się wtady samym pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sam cały zbudować od podstaw(wiadomo o co chodzi jak to co się zbuduje zaczyna ożywać :) ). Na razie wydawanie 1.5 tys mi się nie widzi. Myślałem żeby spróbować zbudować coś na poziomie yamaha rx-v596 . Największy kłopot będę miał z cyfrową częścią ( oprócz mikrokontrolerów które znam) dźwięku czyli DAC i ADC i DSP , ale to już kupuję książkę i biorę się do czytania bo się na tym nie znam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Sam pre można też się zająć w jednej budzie. Strasznie dużo do główkowania tam nie ma . Najtaniej chyba bufor lampy (z opcją od razu wrzutu na końcówkę dla CD , PC) i za tym na dobrych kościach przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie symasym -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Za kilka złotych/szt. możesz kupic tranzystory 2sa1943/2sc5200 z TME . Mają oryginały i nawet udaje się dobrać w pary pod względem hfe . Ja kupiłem po 4 sztuki i udało sie znaleźć 2 pary niemal idealne ( mniej niz 10% rozrzutu ) . Jako sterujące kup 2sa1930/2sc5171 od markg_2006 z allegro - dedykowane do audio . Ten człowiek ma tez duży wybór innych tranów do audio - np 970/2240 itd itp . Za 100PLN zbudujesz 3 solidne końcówki mocy , oczywiście bez zasilacza i trafa . Zagra to nieco jaśniej i bardziej ,,tranzystorowo" od gainclona ale czy to lepiej ? Sam nie wiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterujących już niedobierzesz od tego markg_2006, kupiłem ostatnio kilkanaście par i ani jednej dobranej.

Tak samo ciężko dobrać 970/2240 bo ma już resztki, a z ceną za nie to przesadza.

Co do kitów avt to porażka, lepiej wziąść pcb symka od flodinsa z diy lub uniampa irka, jak ma być tanio.

Z drugiej strony symek czy uni dobrze grają na bc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pecha bo te z ON Semi nie są najlepsze owszem są for audio, i tylko tyle. Ale zacząc budowę wzm od wyboru tranzystorów ? hmmm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POlecam 2SK1530+2SJ201 lecz sa to mosfety;) lub Irf 240 lub 9540 ale tylko z firmy International Rectifier . Te pierwsze zaś to Tosiba ;) Ps. ON Semi tylko się nazywają for audio lecz z audio mają niewiele wspólnego dzwiękowo :):)):D

 

aaaaa zapomnialem dodać ,że do subwoofera idealnie się nadają 2N3055 lub KD502 503 KU607 mają idealny bas do filmów ;) do audio juz troszkę nie ponieważ srednie z nich są krzykliwe a wysokie zapiaszczone zaś bas zbyt miękki i rozlazły ... ;) No chyba ,ze komuś się podoba taka prezentacja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mosfetach nigdy nie budowałem.

 

Do AudioST . Muszę zdecydować czy scalaki z Texasa czy tranzystorki :)

 

Polraven mówisz o tych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chyba jedna zdecyduje się by budować na lm . Oto ich specyfikacje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie lm ma w specyfikacji że maksymalne napięcie to 94v

Ja mam w trafie piękne dwa odczepy 36v co po wyprostowaniu i filtrach daje 52 symetrycznego czyli 104v . Czy stosować stabilizatory przed tym ? żeby uzyskać 40 -45 v symetrycznego ? Wydaje mi się że wytrzymają ale chciałbym poznać wasze zdanie. Wtedy użył bym szybkich diod i solidnych prostowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Boguś Boguś... :(((:( To Ty nie wiesz ,że dla Arcama produkują cacy ? a dla sklepów jak chcą ? :( Niestety ... Arcam zamówi według własnych specyfikacji i guzik skopiujesz Arcama :( wiem bo próbowałem z prawie kazdym wzmacniaczem ... zawsze była roznica ... zapytasz skąd wiem ? odpowiem tak : Moje Avanti nie kłamią :) Ps. Cawe :) a co za różnica bipolar czy mosfet? tranzystor to tranzystor :) w mosfetach masz tylko róznicę ,ze nie musisz ich sterować prądowo a napięciowo :) dodatkowo jeszcze tylko dajesz dwie diody na bramkę aby się nie przebiły OT i cała Filozofia :) (to tak w skrócie ) Natomiast rodzi się jeszcze pytanie : jakie będą kolumny ? jakie kable ? bo jesli ponizej tysiąca to nie zauwazysz ogromnej róznicy pomiędzy tranzystorowym wzmacniaczem opartym o mosfety w cenie około 30 zł za szt a eLeMem :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kable oprócz grubości nie wierzę patrząc z punktu widzenia fizycznego . Głośniczki to Tonsil ZG30C114 . Graja bardzo ładnie. W późniejszym czasie planuję zamienić na coś mocniejszego , albo do tych wpakować głośniki 80w. I czytac dokłądnie notę katalogową . Widzę że większość radzi iść w tranzystory :) Myślicie że duża była by różnica między lm a tranzystorami. Jakimś strasznym audiofilem nie jestem dla mnie TDA2050 + opa2107 gra bardzo ładnie tylko brakuje trochę dynamiki i czasami jest cienka góra.

LM :

Supply Voltage |V+| + |V-

| (No Signal) 94V

Supply Voltage |V+| + |V-

| (Input Signal) 84V

To chyba dobrze dać tam jakieś stabilizatorki. :) . By wytworzyć 40 + - . Nie wprowadzają dodatkowych zanieczyszczeń takie stabilizatory ? Lm na przednich kanałach grał by w wersji mostkowanej , tył najprawdopodobniej normalnie dwa kanały na jednym a przód albo na tym LM ,albo na LM3876 bądź LM3876

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz że producent zaleca zasilanie pod dane obciążenie?

I te max 94V to bez sygnału i np pod 4 omowym obciążeniem scalaki wyparują.

A jakie chcesz wstawić stsbilizatory które wytrzymają tak duże obciążenie?

Widze że nie chcesz zrobić raz a dobrze tylko tanio i z tego co posiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozbudowywać zasilanie na dwa mostki prostownicze jak w gaincool ?

Nie chce raz a dobrze. jak będzie trzeba trafo się kupi . Faktycznie ze stabilizatorami ciężko. Jeden co wpadł mi w oko to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tylko na każdy kanał takich 3 :(

W takim razie muszę szukać trafa z od czepami 30v .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię zabardzo nierozumiem.

Chcesz budować wzmacniacz kina domowego z full kodekami i w dodatku za 400zł?

Lepiej i taniej wyjdzie jak zakupisz amplituner kina domowego, jakiś np starszy denon.

Co do mocy, zasilania i obciążenia znajdziesz w nocie którą sam wstawiłeś.

Skoro z tym masz problem to co będzie np z prowadzeniem mas?

Zastanów się :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy radę :) . Fundusze podałem orientacyjnie, wiadomo że im mniej tym lepiej . Procesory już wszystkie posiadam , sporo kondów i rezystorów także .

Obudowa w cenę się nie wlicza. Damy radę .

W trafo coś tego pokroju chyba będę celował. Cena całkiem niezła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bądź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poszukam używanych to taniej powinno wyjść. Nie sztuką wydać kilka tysięcy zł ale sztuką jest wydać kilkaset złotych i by grało to podobnie ;) . Mam dostęp do sampli , więc koszty sporo maleją.

 

Strasznie pobieżnie przeczytałem specyfikację faktycznie już przy 35v mamy pełną moc przy 8 R. Wstyd i hańba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz budować wzmacniacz kina domowego z full kodekami i w dodatku za 400zł?

 

Zważywszy że samo zasilanie na przeciętnych komponentach wyjdzie jakieś 200 zł to też mnie to trochę dziwi. Ale to wolny kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator 200zł + plus kondensatory 100zł. Zobaczymy. Jak coś się dołoży . Powiem inaczej. Jak będzie z czego to się dołoży. Nie muszę go zbudować na hura .

Budował ktoś z was kiedyś filtr CLC do audio na linii zasilania ? Niby mamy na nim większy spadek napięcia podczas wzrostu prądu ale filtrowanie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nowicjusz, skoro uważa, że DIY wychodzi taniej niż fabryka :)

Nie sądzę, żeby ktoś stosował taki filtr, bo w układach niskoprądowych robi się i tak stabilizację, a w końcówki mocy mają zwykle PSSR na poziomie kilkudziesięciu dB i ważniejsza jest odpowiedź impulsowa zasilacza.

Co do kosztu, zdaje się, że chcesz zlecić wykonanie pcb? Wiesz jaki to koszt przy produkcji jednostkowej? W najtańszym chyba Merkarze ok 80zł za samo przygotowanie klisz i sitodruku na każdą płytkę.

Jak dla mnie trochę się rozpędzasz. Z takimi ambicjami radziłbym ci zająć się najpierw procesorami, bo to będzie najtrudniejsze. Jak uda ci się to opanować wybór końcówek mocy, czy transformatora do zasilania to już pikuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Na procesorach już trochę pracuje (Atmega), znam język C i to w nim będę programować . płytki pod końcówki i zasilacz wykonam sam. Zostaną dwustronne na DAC i procesory, przedni panel i wejścia wyjścia .

Merkar :

wykonanie sit opisowych 5,00 zł/dm2

wykonanie klisz z pliku PCB 6,00 zł/dm2 kliszy

 

Zaawansowany nie jestem ale nie jest to pierwszy wzmacniacz, ani pierwsze urządzenie jakie buduję . Czasu na budowę w zasadzie mam tyle ile zechce terminy mnie nie gonią. Wiem że mogę kupić yamaha rx y 596 za 400zł z pilotem itp. ale nie o to tu chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszym rozwiązaniem do wzmaka 5.1 będą scalaki LM4780, na centralny LM3886, i TDA7294 jako kanał basowy. Takie rozwiązanie umożliwi zachowanie zwartej konstrukcji, dobrej jakości dźwięku i pozwoli uniknąć wielu rozczarowań przy uruchamianiu, co ważne ograniczy koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.