Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 500 zł


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

długo nie zaglądałem i z chęcią zaproponuję coś od siebie. Miałem okazję już kilku modeli posłuchać i zaproponowałbym następujące modele: HD600 - używane, ok 700-800 zł, wymieniasz gąbki i słuchasz. Do kwoty 500 zł polecam dtx501p (nowe 200 zł) lub DT880 (używane 400 zł). Ze wzmacniaczy słuchawkowych do 2000 zł - mikroforum za 100 zł z allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A podpowiesz gdzie? nIE ZNALAZŁAM ICH W CENIE, jaką podajesz

 

Beyerdynamic DT990 można za 600zł kupić.

 

Apodpowiesz gdzie? szukam i szukam i nie mogę w takiej cenie znaleźć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediaexpert zamówiłem za 629zł w połowie stycznia 2017r.

W mp3store masz za 599zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gromg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Od razu zaznacze, ze jestem laikiem w tych tematach dlatego zwracam sie o pomoc.

 

Planuje kupic sobie sluchawki, do 500 zl, nie jestem jakims audiofilem nie mniej jednak zalezy mi na w miare czystym dzwieku. Zrodlem dzwieku bedzie smartfon, tablet, laptop.

Zastanawialem sie nad sluchawkami bezprzewodowymi, jednak zdaje sobie sprawe, ze jakosc dzwieku znacznie rozni sie od przewodowych. Jednak czy w moim przypadku roznica bedzie az tak zauwazalna ? Czy np sluchawki przewodowe za 300 zl zjedza zywcem bezprzewodoww w cenie 500 zl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez niunias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Od razu zaznacze, ze jestem laikiem w tych tematach dlatego zwracam sie o pomoc.

 

Planuje kupic sobie sluchawki, do 500 zl, nie jestem jakims audiofilem nie mniej jednak zalezy mi na w miare czystym dzwieku. Zrodlem dzwieku bedzie smartfon, tablet, laptop.

Zastanawialem sie nad sluchawkami bezprzewodowymi, jednak zdaje sobie sprawe, ze jakosc dzwieku znacznie rozni sie od przewodowych. Jednak czy w moim przypadku roznica bedzie az tak zauwazalna ? Czy np sluchawki przewodowe za 300 zl zjedza zywcem bezprzewodoww w cenie 500 zl ?

Polecam dokanałowe Xiaomi do smartfona i laptopa a za pozostałe pieniążki AKG K701 do słuchania stacjonarnego. Albo od razu Shure SE215 dokanałowe do wszystkiego, Mam, chwalę, koledzy w pracy chwalą. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Hybrydy od Xiaomi. Spodobały mi się tak bardzo że zamówiłem wersję pro na trzech przetwornikach. Na basie klasyczny glosnik dynamiczny i dwa armaturowe na srednicy i górze. Już zwykła wersja na dwóch przetwornikach robi mega robotę. Sam jestem ciekaw co pokaże wersja Pro. Ale pod telefonem one grają na 50%. Pod porządnym Playerem pokazują sporo więcej i potrzebują prądu. Ogólnie to jestem w szoku co chińczyki potrafią zrobić za taką śmieszną cenę. I te wykonanie, pierwsza klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem 701-ki.To wymagajace sluchafony...Ale na przyklad mam dobre wspomnienia ze sluchawkami Yamahy HPH pro 500.Posluchajcie sobie kiedys:-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co powiecie o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Warte swojej ceny? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pisalem tu o Takstarach TS 671 , niezle sa z tym ze uaktualniam , padl po kilku miesiacach przetwornik .

Przesiadem sie na zupenie inne sluchawki ,o innym brzmieniu .Sony MDR 1R ta podstawowa wersja .

Roznice sa wielkie na plus i na minus z tym ze niechce mi sie teraz o tym pisac .Generalnie o czym wczesniej pisaem takstary mialy niemila gorke na wysokich srednich .Soniaki wysokie i srednie super jedynie basy sa sa gorsze niz w takstarach ale nie jakies badziewne ,zawsze cos za cos :) .

pozdrawiam milosnikow sluchawek .

Fota z neta z strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SonyMDR1r.jpg

 

PS te soniaki tez rekablowane na 4 przewody pod wzmacniacz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest że sie szuka i był temat od dość dawna mnie interesujący w kategorii przetworników dynamicznych a dokładniej przetworniki klasysczne czyli cylindryczna cewka poruszajaca sie w silnym polu magnetycznym magnesów przekazująca punktowo po okręgu wektor siły na plaską stozkowa membrane promieniujaca fale akustyczne czyli układ klasycznych słuchawek jak i klasycznych głośników "kontra" vs płaska cewka , cewka rozmieszczona na plaszczyznie , zintegrowana z z powierzchnią emitujaca fale dzwiękowe umieszczona w zupelnie inaczej umieszconym polu magnetycznym magnesow stalych .

 

Czyli klasyczne przetworniki elektromagnetyczne vs planarne przetworniki elektromagnetyczne , oba typy należa do tej samej rodziny ale różnią sie zasadniczo podejsciem konstrukcyjnym .klasyczny uklad przekazuje moment napedowy do emitera fal akustycznych stykowo po okregu a drugi jest zintegrowany plaszczyzna i przekazuje moment napedowy na wiekszosci plaszczyzny emisli dzwieku.

Chodz same przetworniki naleza n do tej samej rodziny przetwornikow dynamicznych sam koncowy efekt twozenia dzwieku jest diametralnie inny .

Ta napisalem te teksty sam niewiem dlaczego ale wracvam do sedna sprawy , postanowiłem kupić słuchawki o przetwornikach planarnych .myślalem przez jakis czas nad kupnem drogich słuchawek czyli zaczynajac od pulapu 2.5k zl ......Ale po drążeniu tematu planarów na forach nie tylko Polskich uznałem ze lepiej przerobic temat osobiscie na uznanej i cenionej lini niedrogich sluchawek firmy Fostex . piszac inaczej uznalem ze zleje mnustwo recezji i wpisow reklamowych a zaczne od podstaw czyli od jednej z bardziej szanowanych firm na swiecie produkujacych od dawna , naprawde dawna bo jakos od 40 lat słuchawki planarne dla profesjonalistow na całym świecie .

Więc dziś przyszly do mnie zakupione u nas , cena okolo 600 zl wiem to przekracza limit tematu w zotowkach .

Słuchafony znane wszystkim z branzy i pomijane bardzo w wszelkich rozmowach na temat sluchawek w kategori okolo 500zl .Ale były kiedyś tu wspominane przez miejscowe guru .

no dobra bo po tych chrzanieniach nawet bym zapomniał napisać o co chodzi czyli

gdzie muzyka gra za 500-600 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŁAŚNIE przelutowałem polaczenia w sluchawkach i wyprowadzilem na 4 przewody pod lepszy wzmacniacz ,bylo to banalnie latwe i nawet nie trzeba nic lutowac przy samych przetwornikach .Swoja droga przewody w sluchawkach najwyzsza liga ,teflon w orygale :) .no ale mam teraz te sluchawki pod wzmacniaczem w klasie A

dual stereo i w systemie balansed , cokolwiek to znaczy .dla mnie nie znaczy zadnego guru tylko poprostu dobry wzmacniacz .

I ......i to co wczesniej napisalem to bzdury bo wazne jak gra ......

a gra tak ze warte kazdej wydanej zlotowki .jestem zadowolony ze zaryzykowalem .,w dupie mam prowizje za reklame produktu ,nie biore ,nie cpam choc pije ale za swoje . :) jest temat sluchawki do 500 zeta te wykraczaja troche ale nie mozna ich tu przemilczec .pozdrawiam wszystkich sluchajacych muzyki .

 

fotka z neta ....

fostex_rpmk3_series_t50rp_mk3_stereo_1441113624000_1180066.jpg

 

PS gdyby kogos interesowaly szczeguly wrazen i normalna wymiana zdan to odpisze .Jesli idzie o warczenie to nie odpowiem .

---------------------------------------------------------------------------------

to sa moje pierwsze planary ............szok i nadal szok na pozytywie .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał brzmienie nowych Xiaomi Piston Hybrid PRO HD ze starszymi Xiaomi Piston V3 Iron Dual.

Wiadomo że te starsze mają 2 przetworniki a nowsze 3. Starsze mają oplot kewlarowy, nowsze - gumowy.

Osobiście używam tych starszych i wg mnie nie mają konkurenta w cenie dokanałówek do 300zł.

Dodam, że używam pianek Comply bo z gumowymi brzmią kiepsko. Czy jest znacząca różnica w brzmieniu na korzyść nowych?

Są warte kupna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał brzmienie nowych Xiaomi Piston Hybrid PRO HD ze starszymi Xiaomi Piston V3 Iron Dual.

Wiadomo że te starsze mają 2 przetworniki a nowsze 3. Starsze mają oplot kewlarowy, nowsze - gumowy.

Osobiście używam tych starszych i wg mnie nie mają konkurenta w cenie dokanałówek do 300zł.

Dodam, że używam pianek Comply bo z gumowymi brzmią kiepsko. Czy jest znacząca różnica w brzmieniu na korzyść nowych?

Są warte kupna?

kupuj , nawet 3 sztuki .bo jak piszesz nie maja konkurenta :)poco sie pytasz?

sorki ale sama ich nazwa -Xiaomi Piston Hybrid PRO HD . musisz to kupic .

ale mam prosbe serio do ciebie , mala prosba , wyjasnij mi to HD , hard dupa ?

sorki niechce ciebie urazic ale tak mam czasem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki wygrzane w 50% , te Fostexy wymagaja wygrzania dlugiego w granicach 100 godzin .mowa o fostexach t 50 najnowszej edycji ..po 50 godzinach wygrzewania pod radiem sa moim przyjacielem dzwieku ..

Wrescie mam na uszach sluchawki ktore sa nie drogie a jednoczesnie daja to czego szukalem dlugo kupujac i testujac mnustwo roznych producentow .Ok .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tu zasadnicza tresc mojej wypowiedzi . i teraz do sedna :) ta z usmechem , kocham muzyke i to wszystko !!!

a zarazem w dupie mam reklamowanie czegokolwiek bo nie z tego zyje !!!

dobra rozmydlilem sie w wypowiedzi ale do sedna ,Fostexy r 50 jedne z najlepszych co mozna miec za mala kase dla ludzi szukajacych brzmienia bez przeplacania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Tez zastnawiam się nad zakupem słuchawek może coś podpowiecie.

Myślałem nad hd SENNHEISER HD 598 CS około 160$ i HD 598 SE za 240$ co już wydaje sie być dużą kwotą.

Może wiecie albo znacie jakieś marki/modele które bardziej by się opłacało kupić w USA?

Narazie myślałem żeby dobrać do tego prodigy cube 99$ lub (co bardziej prawdopodobne) Fiio e10k 75$.

Z jakim kosztem powinnienem sie liczyc za wymiane kabla? (wiem ze mozna dać 2000Zł ale tak rozsadnie do sluchawek w okolicach 500-600zł).

Docelowo chciałbym do nich wzmacniacz jakiś lepszy może lampowy? co sadzicie? o co warto rozbudować taki system żeby fajnie zacząć przygode ze słuchawkami jednoczensnie żeby nie stracić zapału bo ceny powalą.

Dodam że muzyki słucham tylko z pc + granie na ps4.

Czekam na propozycje. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pięćset złotych to chyba najlepiej coś w stylu AKG K501. Tyle, że nie dla fanów basu. Dla fanów normalnego brzmienia jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie zapominajmy o Grado, w tej cenie mozna dostac SR80e. Wiem, ze jednak nie kazdemu przypadnie do gustu ich ortodoksyjny wyglad i wygoda, do uzytku glownie w domu (otwarte). Bardzo naturalne sluchawki, sam od 3 lat uzywam SR325e i nie szukam innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem Hybrydy od Xiaomi. Spodobały mi się tak bardzo że zamówiłem wersję pro na trzech przetwornikach. Na basie klasyczny glosnik dynamiczny i dwa armaturowe na srednicy i górze. Już zwykła wersja na dwóch przetwornikach robi mega robotę. Sam jestem ciekaw co pokaże wersja Pro. Ale pod telefonem one grają na 50%. Pod porządnym Playerem pokazują sporo więcej i potrzebują prądu. Ogólnie to jestem w szoku co chińczyki potrafią zrobić za taką śmieszną cenę. I te wykonanie, pierwsza klasa.

 

Hehe, co do wykonania pelna zgoda ale w moim przekonaniu graja tragicznie. Nie tego sie spodziewalem po wiele obiecujacych testach i opiniach. Podlaczalem do roznych "zrodel" i nie jest to dzwiek jakiego sie spodziewalem. W podobnej cenie mozna znalezc "lepsze" granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod telefon tez podlaczalem, slabo. Jakkolwiek by nie patrzec, nie sa to czopki przeznaczone do sprzetu stacjonarnego. Siedziec metr od (przy) mija sie z celem. Nie wiem, moze potrzebuja kilku godzin grania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je porownywalem chociaż by z Mee electronics za 150zl i wypadły bardzo blado. Podobnie Denon C260. Pewnie i są lepsze w podobnej cenie ale trzeba by chyba wszystkich posłuchać.

Xiaomi mają spokojna górę, nieco dużo basu. Ale przede wszystkim nie drażnią jak większość kanalowek i nie mają tego basu lejacego.

Grają ok pod odpowiednim grajkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenia sa zgola odmienne ale z opinia jest jak ..............reszte zapewne znasz. Dzieki za podzielenie sie wrazeniami. Jak trafie cos godnego uwagi w rozsadnej kwocie nie omieszkam podzielic sie moimi spostrzezeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu bylem w sklepie po sluchawki nauszne. Myslalem, ze znowu kupie neutralne i wygodne sen598... odsluchalem kilka roznych sluchawek i...wyszedlem z Audio-Technica za 800ziko wow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał otwarte, ale na dziś dzień muszę męczyć zamknięte.

Czekam na dostawę AKG K551 i Sony MDR-1A. Ciekawe jak się będą miały do tanich CAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może ktoś podać jakieś słuchawki nauszne bezprzewodowe dla kogoś niezamożnego? Mam malutką pociechę a lubię posłuchać mocnego rocka. Szukam słuchawek tanich. Stać mnie na takie do 120zł. Może ktoś przypadkiem zna jakieś warte polecenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dziadson1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sennheiser px 100 ewentualnie px 200 ,nie sa to pełne słuchawki..z tym że dzwiek kładzie na łopatki wiekszość sprzetów specjalistycznych z przedziału 100-300 zł...jesli chodzi o mainstream z media markt,sony philips,jbl,panasonic itd. żadne nie maja szans do 500-600 zł. Potem pełne senn. 285...a potem hd-600 ....i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.