Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Mars One - człowiek na Marsie w 2023 r.


bady

Rekomendowane odpowiedzi

To początek.

Za 100 lat na Księżycu i Marsie będzie zapewne kilkuset ludzi.

Sam bym pojechał na urlop na Księżyc popatrzeć przez teleskop na niebo...

 

Spoglądacie czasami w ogóle w niebo...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od patrzenia w gwiazdy można doznać dziwnych rzeczy, starzy ludzie mówili żeby im się zbytnio nie przyglądać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze wydane podczas wyścigu zbrojeń wystarczyłyby , aby wybudować elektrownie atomowe na Saharze , które by zasiliły maszyny do odsalania wody morskiej celem jej uzdatnienia do spożycia i nawadniania pól , ale komu na tym zależy ?

Niestety , nie doceniamy naszego pięknego domu -ZIEMI , który mamy na wyciągnięcie ręki .

 

Musiałbys powybijac lokalnych watazków i pół alkaidy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To początek.

Za 100 lat na Księżycu i Marsie będzie zapewne kilkuset ludzi.

No to super.

Ciekawe czy ktoś już policzył ile chociaż w przybliżeniu będzie to kosztować albo czemu miałoby służyć na przykład.

 

Sam bym pojechał na urlop na Księżyc popatrzeć przez teleskop na niebo...

 

Spoglądacie czasami w ogóle w niebo...?

Ja akurat na kosmosie nie rozeznaję się za bardzo, ale z tego co jednym uchem mi wpadło, a drugim wypadło,

to tam odległości się liczy w latach świetlnych czy czymś, a ile jest z Ziemi na Księżyc... niecałe 400.000 kilometrów?

To jest raptem średni przebieg używanego auta w Polsce i myślisz, że stamtąd będzie coś lepiej albo jakoś inaczej widać?

Różnica będzie taka sama jakbyś sobie Księżyc przez zabawkową lornetkę oglądał ze swojego okna i z tarasu Pałacu Kultury.

Warto w to ładować tyle forsy przez 100 lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Parantulla.

Chodzi o brak atmosfery. Dlatego teleskopy buduje się w wysokich odludnych (smog) górach.

 

 

Ciekawe czy ktoś już policzył ile chociaż w przybliżeniu będzie to kosztować albo czemu miałoby służyć na przykład.

Przecie ani Pan, Pan i ta Pani za to nie płacą. Już o tym pisałem.

Pisałem również, że jak tu wymrzemy od komety to stamtąd wrócą i zasiedlą ponownie Ziemię.

 

Przede wszystkim zaś na takim Księżycu można zbudować kosmodrom do dalszych podróży.

No tak, dla Ciebie to bezsens...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kompletny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podobno planety z diamentowym jądrem.

Jak NASA je przyciągnie, ale będzie można nawycinać pierścionków...

Kobietom się spodoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech przyciągną Gwiazdę Śmierci, to przynajmniej jakaś akcja będzie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marsa najpierw należy wysłać krowy żeby produkowały gaz cieplarniany. Dopiero jak będzie tam ciepło wysłałbym ludzi a jeszcze przed nimi polityków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę pisać na temat !

Tylko ostrzegam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę na temat tylko ty tego nie rozumiesz, ale to już nie moja wina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to miłe.

A jak asteroida pieprznie w Ziemię to tamci z Marsa ponownie zasiedlą matkę Ziemię...

 

Gatunek będzie podtrzymany.

Chyba, że jesteś egoistą?

 

Grzegorz nie mam nic przeciwko wybudowaniu ARKI , ale niekoniecznie na Marsie , lecz na orbicie geostacjonarnej Ziemi lub na znacznie bliższym nam księżycu , z ekonomicznego punktu widzenia nie stać nas na eksplorację i zasiedlenie Czerwonej planety , po prostu apeluję o zdrowy rozsądek , choć zdaję sobie sprawę że ciekawość nie uznaje takich argumentów .

A propos zagrożeń , znacznie realniejsze i bliższe w perspektywie jest dla mnie widmo III wojny światowej oraz postępujące i nasilające się z każdym rokiem zanieczyszczenie środowiska naturalnego i wizja głodu ( np. wymieranie populacji pszczół ) .

Grzegorz , największym zagrożeniem dla przetrwania ludzkości , jak na ironię losu jest sam człowiek ( jak ochronimy się przed samymi sobą ? )

Na marginesie dodam , że też mi się marzą podróże międzyplanetarne oraz chciałbym choć raz zobaczyć naszą Matkę Ziemię z kosmosu , ale to pieśń przyszłości , prawdopodobnie nie spotkamy się Grzegorzu na wspólnej kawie księżycowej ? ( a szkoda !)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z punktu widzenia ekonomii Mars jest lepszy od Księżyca bo jego wielkość daje szansę na utrzymanie sprzyjającej atmosfery. Co nie znaczy, że kolonisci i tak nie będą zmuszeni do przebywania pod gruntem ze względu na promieniowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro 747 jest tyle ważniejszych i pilniejszych rzeczy do zrobienia na Ziemi (głód , bezdomność , bezrobocie, analfabetyzm , brak opieki lekarskiej , wyczerpujące się złoża kopalne , zanieczyszczenie środowiska , itd.,......), nie mam nic przeciwko rozwojowi nauki , ale adaptacja Marsa do życia ze względu na koszty oraz w obliczu tak wielu i tak wielkich nierozwiązanych problemów ludzkości wydaje się być kuriozalnym zbytkiem potrzeb i

 

Czemu mamy budować dom na Marsie skoro mamy gdzie mieszkać ?

Ziemia , to najwspanialszy i najpiękniejszy dom dla wszystkich ludzi , być może w całym bezkresnym wszechświecie nie ma drugiego , tak pięknego i cudownego "mieszkania" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro 747 jest tyle ważniejszych i pilniejszych rzeczy do zrobienia na Ziemi (głód , bezdomność , bezrobocie, analfabetyzm , brak opieki lekarskiej , wyczerpujące się złoża kopalne , zanieczyszczenie środowiska , itd.,......),

 

Sorry, ale ty mnie pytasz?? Co to ja, światowy przywódca jestem???

 

OK, możemy na ten temat podyskutować ale co do głodu to jak jebnie planetoda to bogatych i biednych, ateistów i spasionych księży-pedofilów wytłucze i wszelkie problemy znikną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ty mnie pytasz?? Co to ja, światowy przywódca jestem???

 

Jaro , to nie było pytanie personalne , zadając te pytania chciałem abyśmy wszyscy się wspólnie pochylili nad doczesnymi problemami trapiącymi ludzkość i racjonalną alternatywą ich rozwiązania , uzmysłowienie sobie powyższych problemów może nas skłoni do konstruktywnego działania , mrzonki i bajania nie uchronią nas od katastrofy (sorry za mój pragmatyzm , nie potrafię inaczej )

 

OK, możemy na ten temat podyskutować ale co do głodu to jak jebnie planetoda to bogatych i biednych, ateistów i spasionych księży-pedofilów wytłucze i wszelkie problemy znikną.

 

Znacznie tańszą i racjonalniejszą alternatywą ze względu na koszty oraz technologię , jest utworzenie tarczy chroniącej nas przed ewentualnymi zagrożeniami z kosmosu (asteroidy )

 

alpy_salzburskie1.jpg

 

z11207323X.jpg

 

 

 

 

 

popkorn.pl_architektura_norwegia_202391.jpg

 

110817630768381284122903333_pres.jpgz10374928Q,Victoria--wodospad--Zambia-Zimbabwe--Wodospady-Wiktorii.jpg

IMG_1086.jpg123398Zachod_slonca_nad_Jeziorem_Necko.....jpg

 

 

zdj15.jpg

 

 

 

CZYŻ ZIEMIA NIE JEST NAJPIĘKNIEJSZYM I NAJWSPANIALSZYM DOMEM , KTÓRY OTRZYMALIŚMY ZA DARMO !

 

Bardzo proszę o nieusuwanie zdjęć i dziękuję ! ( myślę , że nie zaśmiecam wątku ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie tańszą i racjonalniejszą alternatywą ze względu na koszty oraz technologię , jest utworzenie tarczy chroniącej nas przed ewentualnymi zagrożeniami z kosmosu (asteroidy )

Wreszcie zacząłeś Piotrek pisać na temat...

 

123398Zachod_slonca_nad_Jeziorem_Necko.....jpg

Czerwona planeta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie dodam , że też mi się marzą podróże międzyplanetarne

oraz chciałbym choć raz zobaczyć naszą Matkę Ziemię z kosmosu ...

Ale to nie trzeba na Księżyc ani na Marsa od razu lecieć, wystarczy telewizor włączyć.

 

Oczywiście jak ktoś chce i się uprze, to od ręki wynajdzie przynajmniej tysiąc pięćset sto dziewięćset powodów,

dla których obecność człowieka na Księżycu czy Marsie jest jednym z najbardziej palących problemów ludzkości.

Z globalnym ociepleniem nie za bardzo wyszło, ptasia grypa też nie do końca wypaliła, koniec świata okazał się lipą,

zagrożenie nuklearne ze strony Iraku czy Korei to już w ogóle śmiech na sali i porażka, a kasę na czymś trzeba robić.

Tylko na czym jak wszystko już było... no to może sobie Marsa skolonizujemy za sto lat, czemu nie, wystarczy pretekst wymyślić.

Wybudujemy setki zbędnych ośrodków badawczych, zatrudnimy tysiące bezrobotnych profesorów, przeżremy miliony dolarów

i kto nas z tego wszystkiego rozliczy jak za sto lat tylko spróchniałe kości po nas zostaną... To co, pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A ja myśle ze znaleźli coś arcybiskup ciekawego na masie i chcą tam najszybciej dotrzeć pod szyldem misji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie trzeba na Księżyc ani na Marsa od razu lecieć, wystarczy telewizor włączyć.

 

+

 

Ale , to nie to samo , co do reszty się z Tobą zgadzam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona planeta...

 

na+bloga%255E%255E+2.jpg9aa59b9fde4bc89a850fdb1dbf35f84d,13,1.jpgz11380573Q,Przyroda-Puszczy-Bialowieskiej---fot--Shutterstock.jpgjesienna-przyroda-nad-jeziorem.jpg

 

 

 

 

 

To ja jednak zostaję , na zapierającej dech w piersiach Ziemi !

 

mars_mera_sol_1000_panorama.jpg

 

 

Posępnego Marsa zostawiam śmiałkom i bogom wojny .

 

1266170132_by_mario9406_600.jpg

 

Bez urazy , po prostu nie mogłem się oprzeć !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marsie jest instalacja do wytwarzania atmosfery, nawet jest o tym film dokumentalny ze Szwarcenegerem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marsie jest instalacja do wytwarzania atmosfery, nawet jest o tym film dokumentalny ze Szwarcenegerem!

 

A i owszem , nawet pamięć "absolutnieje "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by pewnie trzeba było zacząć jak już coś - może to właśnie tam jest ta instalacja :D -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox. A Ty rozumiesz sens osadnictwa w kosmosie?

Pytania nie rozumiem...A My to niby gdzie żyjemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że Cię rozczarowałem. Łopatologicznie poproszę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz? Oczywiście, że nie. Przede wszystkim nie mamy ku temu technicznych możliwości. To tak jak z Generatorem Tesli i Zimną Fuzją.

 

Oj, Fox... ;(

A tak poza tym to nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi...

Pytania nie rozumiem...A My to niby gdzie żyjemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.