Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  89 członków

MingDa Klub
IGNORED

Klub użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa


Elmero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji sporej już grupy zadowolonych użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa, mam zaszczyt otworzyć wątek o wyrobach z fabryki MingDa.

Zapraszam wszystkich chętnych do dzielenia się swoimi wrażeniami i gorącej dyskusji. W dobrym tonie będzie również dzielenie się wszystkimi Waszymi pomysłami dotyczącymi wszelkich zmian w waszych wzmacniaczach, które poprawiają jego zdolności soniczne.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FIRMA, nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "oryginalne lampy" jeśli chodzi o lampy przedwzmacniacza i sterujące, to szukaj lepszych bo te "oryginalne" nie grają zbyt dobrze. Natomiast jeśli chodzi o lampy mocy, to te niebieskie są całkiem całkiem, widziałem je do kupna na e-bay, za niewielkie pieniądze, te też z czasem warto zmienić na coś lepszego.

Jeśli kogoś interesuje, to podsyłam przy okazji instrukcję ustawienia biasu, wszystko jest dość dobrze pokazane, natomiast samo napięcie biasu, to proszę nie sugerować się ustawieniami 35-40 mA, śmiało można w zależności od preferencji sonicznych dojść do wartości 55 mA i tego już raczej nie przekraczać ( u mnie przy napięciu anodowym 412V można dojść do 60 mA, ale to już max lampy EL34 ) dobre i bezpieczne ustawienia to 45-50 mA.

Pozdrawiam

Wlmer

post-44158-0-68317500-1366992819_thumb.jpg

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne takie jakie sa przy zakupie lampy- modyfikacje mnie nie interesuja (moze kiedys), jak jest dobrze na samym poczatku..

mozna bez konca bawic sie w zonglowanie lampami jak ktos ma czas ale ja wole sluchac myzyki

to co w naszym kraju nie mozna kupic oryg. EL34 x 4 (JINVINA), 12AX7 x 2, 12AU7 x 2 nawet u dystrybutora?- co za bieda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wstawisz lepsze lampy to jeszcze lepiej będzie się muzyki słuchać. Te białe kondensatorki też proszą się o wymianę.

 

tylko na tym zdjęciu są takie kondki, ale to prawda, że warto wymienić kondensatory sprzęgające na coś lepszego. Sam myślę nad audyn true copper

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne takie jakie sa przy zakupie lampy- modyfikacje mnie nie interesuja (moze kiedys), jak jest dobrze na samym poczatku..

mozna bez konca bawic sie w zonglowanie lampami jak ktos ma czas ale ja wole sluchac myzyki

to co w naszym kraju nie mozna kupic oryg. EL34 x 4 (JINVINA), 12AX7 x 2, 12AU7 x 2 nawet u dystrybutora?- co za bieda......

 

To nie bieda to czysta kalkulacja, lampy JINVINA tanie nie są. W Polsce można zakupić np. Tung Sol w http://sklep.lampyelektronowe.pl które są zdecydowanie lepsze. Jak byśmy mieli ściągać te lampy to nasz zakup wyszedł by drożej jak zakup w Polsce Tung Sol.

 

Ale jak by się ktoś bardzo uparł to mamy lampy lecz trzymamy je jako części zamienne.

 

Zapraszam także na stronę internetową: http://www.mingda.pl są produkty, opisy, przeprowadzone testy i skromna lista dilerów.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jeśli można chciałbym się zapisać do klubu. Mam MC34-A od czerwca zeszłego roku i jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie dźwięk bardzo dobry i to na fabrycznych lampach! Do tej pory "0" problemów odpukać :)

Wzmacniacz gra z Monitorami Audio RX2, CD to Rega Apollo-r, gramofon Rega RP1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda MingDa MC34-A to mój pierwszy wzmacniacz lampowy, ale muszę napisać zupełnie szczerze, że jest rewelacyjny. Dźwięk cudowny, ciepły miły dla ucha z dużą dynamiką to jest, to czego oczekiwałem po lampie !!! wyraźnie słychać, która płyta CD z mojej kolekcji jest dobra, a która do bani wcześniej tego nie słyszałem mimo wielu prób i konfiguracji sprzętu, kolumn itp. Do ubiegłego roku czyli momentu kiedy wypożyczyłem na odsłuch MingDe z Elektropunktu i już u mnie została oczywiście! użytkowałem różne modele wzmacniaczy cyfrowych oraz miałem już praktycznie wszystko jeśli chodzi o amplitunery kina domowego począwszy od najtańszych Yamah, Onkyo przez amplitunery harman/kardon i wiele innych łącznie z YSP-5100 Yamahy (projektorem dźwięku) oraz jednym z flagowych modeli Yamahy RX-V1000 (moim skromnym zdaniem najbardziej udanym jak do tej pory!), to mimo wszystko ciągle mi w tym dźwięku czegoś brakowało. Generalnie nie potrafię tego wyjaśnić dźwięk był płaski, metaliczny nie wiem szorstki ?. Dopiero jak usłyszałem MingDe wiedziałem, że to jest to!!!! wiem również dobrze, że mój wzmacniacz to nie jest najwyższy model z ich oferty, ale jak dla mnie jest extra! Teraz rozumiem stwierdzenia kolegów na różnych forach, że żaden amplituner nie zagra w stereo tak dobrze jak wzmacniacz nie jest to możliwe. Przyszedł do mnie znajomy, który ma Yamahę RX-A2020 i zwariował ! a ja głupi zawsze chciałem pogodzić stereo z kinem domowym nie ma szans. WYBRAŁEM STEREO i jestem zadowolony !

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raf2007 świetnie, że ci odpowiada brzmienie MC34-A, pamiętaj, że w tym wzmaku drzemie jeszcze potencjał, zabawa lampkami obowiązkowa, wiem co mówię, przeszedłem już kawał drogi z tym wzmakiem i zabawą lampową ;)

Wiedz, że można jeszcze lepiej, z lepszym szczegółem, detalem, dobrym dołem pasma i fajną perlistą górą

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raf2007 świetnie, że ci odpowiada brzmienie MC34-A, pamiętaj, że w tym wzmaku drzemie jeszcze potencjał, zabawa lampkami obowiązkowa, wiem co mówię, przeszedłem już kawał drogi z tym wzmakiem i zabawą lampową ;)

Wiedz, że można jeszcze lepiej, z lepszym szczegółem, detalem, dobrym dołem pasma i fajną perlistą górą

 

Elmero dzięki za wszelkie ewentualne sugestie. Jestem bardzo ciekaw, co można jeszcze poprawić w brzmieniu tego wzmacniacza z moimi kolumnami Monitor Audio RX2 . Jeśli można jestem otwarty na wszelkie ewentualne zmiany lamp, a co za tym idzie i dźwięku. Dużo czytałem o lampach EL 34 Tung Sol i tak się zastanawiam czy warto kombinować z wymianą lamp na Tung Sole?. Czytałem, że to dużo zmienia w brzmieniu tego wzmacniacza. Tak samo wymiana lamp 12AX7 i 12AU7 jeśli to na jakie ?

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady aczkolwiek dodam, że jestem bardzo zadowolony z obecnego brzmienia i zmiana byłaby podyktowana tylko chęcią spróbowania czegoś nowego. Tak samo wygląda sprawa kolumn słyszałem, że bardzo dobrze wzmacniacz zagra z Dali Ikon, a co powiecie na podłogowe B&W 684 lub Monitor Audio BX5 ?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Ja również od miesiąca już, jestem szczęsliwym posiadaczem wzmacniacza Mingda na lampach 845. Akualnie testuję już drugie lampy sterujące 6sn7 firmy Northen Electric, po rosyjskich NOS'ach z tej samej chyba fabryki co lampy Sovtek. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to opiszę moje wrażenia. Wzmacniacz daje mi mnóstwo wradości i wart jest swojej ceny. Fascynuje mnie możliwość zmiany dzwięku przy użyciu różnych lamp, to tak jakbym miał kilka par wzmacniaczy w jednym, a ja lubie róznorodność i obfitość :).

 

pozdrawiam wszystkich kochającyh światło-dźwięk :)

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda MingDa MC34-A to mój pierwszy wzmacniacz lampowy, ale muszę napisać zupełnie szczerze, że jest rewelacyjny. Dźwięk cudowny, ciepły miły dla ucha z dużą dynamiką to jest, to czego oczekiwałem po lampie !!! wyraźnie słychać, która płyta CD z mojej kolekcji jest dobra, a która do bani wcześniej tego nie słyszałem mimo wielu prób i konfiguracji sprzętu, kolumn itp. Do ubiegłego roku czyli momentu kiedy wypożyczyłem na odsłuch MingDe z Elektropunktu i już u mnie została oczywiście! użytkowałem różne modele wzmacniaczy cyfrowych oraz miałem już praktycznie wszystko jeśli chodzi o amplitunery kina domowego począwszy od najtańszych Yamah, Onkyo przez amplitunery harman/kardon i wiele innych łącznie z YSP-5100 Yamahy (projektorem dźwięku) oraz jednym z flagowych modeli Yamahy RX-V1000 (moim skromnym zdaniem najbardziej udanym jak do tej pory!), to mimo wszystko ciągle mi w tym dźwięku czegoś brakowało. Generalnie nie potrafię tego wyjaśnić dźwięk był płaski, metaliczny nie wiem szorstki ?. Dopiero jak usłyszałem MingDe wiedziałem, że to jest to!!!! wiem również dobrze, że mój wzmacniacz to nie jest najwyższy model z ich oferty, ale jak dla mnie jest extra! Teraz rozumiem stwierdzenia kolegów na różnych forach, że żaden amplituner nie zagra w stereo tak dobrze jak wzmacniacz nie jest to możliwe. Przyszedł do mnie znajomy, który ma Yamahę RX-A2020 i zwariował ! a ja głupi zawsze chciałem pogodzić stereo z kinem domowym nie ma szans. WYBRAŁEM STEREO i jestem zadowolony !

Pozdrawiam

Rafał

 

A ja mialem Yamaha AZ-1 za 24000zeta i zestaw JBL Studio , zdjalem z sciany nakorzysc lampki i Hornów o wys skutecznosci 97dB

Pozdr

TAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem Yamaha AZ-1 za 24000zeta i zestaw JBL Studio , zdjalem z sciany nakorzysc lampki i Hornów o wys skutecznosci 97dB

Pozdr

TAD

 

Witam,

Faktycznie AZ-1 no, no!! kiedyś flagowy model Yamahy ! to było moje marzenie nigdy nie zrealizowane, ale teraz tylko stereo! Szkoda kasy na kino domowe już to przerabiałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może mi ktoś wyjaśnić, które lamy EL34 w MC34-A są odpowiedzialne za kanał lewy, a które za prawy? Jeśli będę kupować inne lampy niż fabryczne, to całą kwadrę i w które gniazda włączyć te lampy. To samo z lampami 12AX7 i 12AU7 dużo czytałem na temat lamp Tung Sol i czy warto w nie zainwestować? Czy wymieniając EL34 powinno się również wymienić 12AX7 i 12AU7 jeśli tak, to na jakie lampy, co polecacie?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Faktycznie AZ-1 no, no!! kiedyś flagowy model Yamahy ! to było moje marzenie nigdy nie zrealizowane, ale teraz tylko stereo! Szkoda kasy na kino domowe już to przerabiałem.

Pozdrawiam

 

ZgADZA SIE ,dojechalem przez 10lat z kolekcja 1200szt DVD (w tym ponad 200koncertów ,filmy mi sie przejadly) i wielokanalowego dzwieku?Poniekad posiadam BD Sony i z 50koncertow w BlueRay,u .Najnowszy nabytek to Patricia Barber w BD - POLECAM!!!

smiga to wszystko w stereo na lampce>

Powrócilem do vinyla w wersji z Hornami i zabawa jest od poczatku.

Yamaha (Gold) poszla do ginekologa za 10% wartosci ,kilka lat temu i wcale tego NIE Zaluje!

Pozdrawiam Wszystkich milosników Lampek,

Tad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może mi ktoś wyjaśnić, które lamy EL34 w MC34-A są odpowiedzialne za kanał lewy, a które za prawy?

 

jak wzmak stoi to patrząc od lewej strony masz lewy kanał ( na cały tor muzyczny lewego kanału składa się jedna lampa 12ax7, jedna 12au7 i dwie EL34 )

 

Jeśli będę kupować inne lampy niż fabryczne, to całą kwadrę i w które gniazda włączyć te lampy. To samo z lampami 12AX7 i 12AU7 dużo czytałem na temat lamp Tung Sol i czy warto w nie zainwestować?

 

Pamiętaj, że we wzmacniaczu typu push-pull zawsze wymieniasz całą kwadrę ( lampy w kwadrze powinny mieć prawie identyczne wyniki pomiarowe ) jeśli jest inaczej, sygnał z lewego i prawego kanału będzie inny i usłyszysz inny dźwięk z lewego kanału, a inny z prawego

 

Czy wymieniając EL34 powinno się również wymienić 12AX7 i 12AU7 jeśli tak, to na jakie lampy, co polecacie?

 

Nie musisz wymieniać wszystkiego na raz, najlepiej najpierw wymieniać lampki małę i zacząć od 12ax7, to one są najważniejsze w tym układzie, następnie 12au7 a na końcu EL34

 

@FIRMA i raf2007 jeśli chodzi o lampki sterujące, to choćby w temacie o mingda są jakieś moje wypociny na temat brzmienia lampek, macie tematy typu ranking lamp 12ax7 i 12au7, poszukajcie. Pamiętajcie też, że gra cały system, nie jedna lampka, u mnie ta sama lampa odda inny dźwięk niż u was, dużo zmiennych w tym wszystkim jest. Zabawa z lampkami to sama przyjemność, nikt za was tej drogi nie przejdzie.

 

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wzmak stoi to patrząc od lewej strony masz lewy kanał ( na cały tor muzyczny lewego kanału składa się jedna lampa 12ax7, jedna 12au7 i dwie EL34 )

 

 

 

Pamiętaj, że we wzmacniaczu typu push-pull zawsze wymieniasz całą kwadrę ( lampy w kwadrze powinny mieć prawie identyczne wyniki pomiarowe ) jeśli jest inaczej, sygnał z lewego i prawego kanału będzie inny i usłyszysz inny dźwięk z lewego kanału, a inny z prawego

 

 

 

Nie musisz wymieniać wszystkiego na raz, najlepiej najpierw wymieniać lampki małę i zacząć od 12ax7, to one są najważniejsze w tym układzie, następnie 12au7 a na końcu EL34

 

@FIRMA i raf2007 jeśli chodzi o lampki sterujące, to choćby w temacie o mingda są jakieś moje wypociny na temat brzmienia lampek, macie tematy typu ranking lamp 12ax7 i 12au7, poszukajcie. Pamiętajcie też, że gra cały system, nie jedna lampka, u mnie ta sama lampa odda inny dźwięk niż u was, dużo zmiennych w tym wszystkim jest. Zabawa z lampkami to sama przyjemność, nikt za was tej drogi nie przejdzie.

 

Pozdrawiam

 

Elmero dziękuję za wyjaśnienie i pomoc, tego właśnie potrzebowałem!

Pozdrawiam

raf2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy brali tego modelu, wszyscy pytają o różne niszowe lampy np. 845, 300 itp. a później to stoi i nikt nie kupuje, po kosztach trzeba wyprzedawać. Będą na razie modele na EL34, KT88, KT90. W późniejszym czasie dojdzie na KT120 i monobloki.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu, mój niezwykle pomocny "guru lampowy" ( mam nadzieję, że się Janek za to nie obrazisz ;P ) dogłębnie sprawdził schemat MC34-A i jednoznacznie stwierdził, że powinno się tam zrobić kilka poprawek, dokładnie chodzi o stopień wejściowy, posprawdzane zostaną napięcia na stopniu odwracacza fazy i chyba rzecz najważniejsza, powieszona jest jakaś dziwna choinka za transformatorami głośnikowymi ( a nie powinno tam przecież nic wisieć, chyba chłopaki mieli jakiś problem z transformatorami wyjściowymi ), na chłopski rozum to właśnie jest najsłabszy element tego wzmacniacza, jeśli uda się coś z tym żelastwem zrobić, to liczę na dużą poprawę w reprodukcji dźwięków.

Operacja zacznie się zapewne w przyszłym miesiącu, ale postaram się na miarę moich skromnych możliwości, podzielić się z wami wnioskami ze zmian, jakie będą robione. Jeśli będzie to krok do przodu i przeprowadzający zmiany nie zastrzeże patentów, to postaram się podzielić z wami informacjami odnośnie domowego "tuningu" w/w wzmacniacza.

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.