Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  89 członków

MingDa Klub
IGNORED

Klub użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa


Elmero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja coś niecoś dorzucę. W swoim MD 845A zmieniłem ECC82 (Fullmusic) na RCA Baldwin oraz cebulki (6sn7) na militarne JAN RCA z lat 50-ych. Wpływu zmiany na ECC82 raczej nie zauważyłem, w ogóle wydaje mi się, że te lampki FullMusic są naprawdę spod dobrej ręki, natomiast RCA Jan pozytywnie wpłynęło na poprawę (a może zmianę) góry pasma, na nieco bardziej doświetlone, otwarte, już chyba na tym samym poziomie co w moim Naimie. Bez szału, ale jednak zmiana. A odczucia, to raczej kwestia gustu i oczekiwań odbiorcy. Natomiast niezły ubaw miałem będąc ze wzmakiem w Nautiliusie w Krakowie. Myślę, że narobił nieco zamieszania w głowie sprzedawcy, który zasugerował mi tuning, ale gdy zobaczył wnętrze :-) . . . to lepiej niechby sam dokończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Informacyjnie, MingDa będzie dostępna w tym tygodniu w Q21 – Pabianice, województwo łódzkie oraz niebawem w Warszawie w salonie Planeta Dźwięku. Gwarancja od dziś wynosi 2 lata po rejestracji, szczegóły będą na naklejkach na opakowaniu.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2-letnia gwarancja na sprzęt MngDa bardzo fajnie! Moim zdaniem to potwierdza, że sprzęt jest wysokiej jakości, a producent nie ma obaw.

Mam MC34-A już ponad 15 miesięcy i wszystko jest super (odpukać :) żadnych problemów, a sprzęt cały czas pracuje na fabrycznych lampach !

Po Waszych wpisach, aż korci mnie aby wymienić fabryczne lampy, ale jeszcze nie teraz :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raf2007 nawet nie wiesz ile tracisz grając małymi padakami chińskimi, naprawdę wiele tracisz, nie ma na co czekać tylko wymieniać.

 

@raf2007, wiele pozytywnych emocji przyniesie Ci jeszcze ten wzmacniacz jak zaczniesz żonglować 'żarówkami' (jak mówi moja żona).

 

Elmero i CDC,

Dzięki oczywiście myślę na temat wymiany lamp. Najpierw chciałbym wymienić lampy 12AX7 i 12AU7 tylko nie mogę się zdecydować Elektro-Harmonix czy Tung Sol ?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... jakby to powiedzieć, ani jedne, ani drugie ;)

 

Elemero jeśli te są złe, to proszę podaj jakie są najlepsze w rozsądnej cenie :) do tego wzmacniacza. Generalnie słucham bluesa. Tylko te lampki i tak kupie za jakiś czas ponieważ zmieniłem swoje RX2 na Paradigm reference studio 20v5 i teraz sie wygrzewają. Grają dopiero około 30h, ale wysokie tony są o niebo lepsze niż w MA RX2 tylko na chwile obeca bas jest mniejszy, ale po wygraniu powinno być lepiej !!! Natomiast scena dzwiękowa, przestrzeń jest rewelacyjna jestem zachwycony ! Są bardzo muzykalne

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez raf2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Elemero jeśli te są złe, to proszę podaj jakie są najlepsze w rozsądnej cenie :) do tego wzmacniacza. Generalnie słucham bluesa. Tylko te lampki i tak kupie za jakiś czas ponieważ zmieniłem swoje RX2 na Paradigm reference studio 20v5 i teraz sie wygrzewają. Grają dopiero około 30h, ale wysokie tony są o niebo lepsze niż w MA RX2 tylko na chwile obeca bas jest mniejszy, ale po wygrzaniu powinno być lepiej !!! Natomiast scena dzwiękowa, przestrzeń jest rewelacyjna jestem zachwycony ! Są bardzo muzykalne

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zagrało całkiem fajnie, szkoda trochę że nie było ariesów. 368bse prezentowała się dzielnie. Pokoik całkiem miły i jak zawsze stosunek cena do jakości pobił chyba większość co można było posłuchać, zobaczyć na wystawie. Ogólnie 368bse fajnie się zgrywa z kolumnami p. Grzegorza. Obecnie testuje jego ciekawą konstrukcję z 2009 na etonie i usher :D

Edytowane przez CDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Była naprawdę dobrze. Zaskakujące dla mnie niedrogie połączenie MC34-A z monitorkami Studia 16 Hertz dawało dużo przyjemności ze słuchania muzyki. Nawiązując do wcześniejszych wpisów, w swoim MD-845 A wymieniłem ECC83 z chińskich FullMusic na Sylvania Baldvin. Zauważalna poprawa, ale i tak uważam, że jedne i drugie FullMusic prezentują wysoki poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.mingda.pl pojawiło się już przedłużenie gwarancji, informatyk już kończy pracę także myślę że w ciągu 2 dni będzie można już przedłużać.

 

Jest też nowy diler ART-AUDIO – Niepołomice koło Krakowa

 

Aktualna lista dilerów: http://www.mingda.pl/gdzie-kupic/

 

W ciągu w dwóch dni pokażą się na polskiej stronie nowe produkty, które dotrą wraz z następną dostawą.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędrując dalej trafiłam do pokoju szczelnie wypełnionego ustrojami, kolumnami tyskiego producenta Studio 16 Hz i lampowa elektroniką MingDa Spędziłam tam dłuższą chwilę z zadowoleniem słuchając dwu i pół drożnych podłogówek Minas Anor III grających w zestawieniu ze wzmacniaczem MC368-BSE na lampach KT 90. Dźwięk był bardzo przyjemny, posłuchałam kilku utworów i naprawdę grało to bardzo przyjemnie, wysycona średnica, dość szybki bas z niezłą kontrolą i bardzo przyzwoita przestrzeń jak na tak Zaskoczyły mnie ceny prezentowanych urządzeń, bo okazały się być w zasięgu portfela przeciętnego zjadacza chleba. Kolumny oparte o przetworniki scan speaka w średnio i niskotonowcu i jedwabną kopułkę Morela, w naturalnym fornirze w podstawowym kolorze kosztują 6500zł, pozostałe wersje również w lakierze fortepianowym są w cenie 7500zł. No przyznam, że byłam w szoku, bo wzmacniacz lampowy kosztował niecałe 5500zł, a wszystko razem grało naprawdę na poziomie godnym wystawy, bądź co bądź drugiej pod kątem wielkości w Europie. Ale zupełnie rozbroił mnie ciut mniejszy i również tańszy zestaw monitorów Canto One ( przypominających do złudzenia monitory Dynaudio) i wzmacniacza opartego o lampy EL 34 za niecałe 4000zł. Wyszłam zadowolona i w szoku, że można za przyzwoite pieniądze zrobić bardzo dobre brzmienie.

 

Źródło: http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/audio-show-2013-hotel-radisson-blu-sobieski-c-art404.html

Copyright © Audiostereo.pl

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.