Jump to content
IGNORED

IC Reson na Bulletach czy VDH The Name


Guest Synthax

Recommended Posts

Guest Synthax

(Konto usunięte)

Witajcie,

Chciałbym się zapytać przed odsłuchem i zakupami, jakie są między nimi różnice w charakterze. I ewentualnie jakie inne propozycje kabli tłumiących nieco górę proponujecie. Dziękuję za pomoc.

Nie podaję konfiguracji ponieważ chcę zainwestować w uniwersalny kabelek.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję jedynie wypożyczenie kabla i przetestowanie we własnym systemie. To jedyne bezpieczne rozwiązanie tak, abyś był w pełni usatysfakcjonowany.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

A czego słuchałeś do 1000zł, że w takie odważne twierdzenie uderzasz?

Ostatnimi czasy we trzech szukaliśmy interkonektów i głośnikowych do naszych systemów, plus to, co już mieliśmy i znaliśmy,

Qed, Sonic Link - Black Rhodium, VdH, Oyaide, XLO, Kimber, Linn, Musical Fidelity, MIT, i wiele, wiele innych. Cardasy po prostu wymiatają. DNM Reason czy PBJ niby są przestrzennymi kabelkami, ale nawet przy najtańszym Microtwin jakby nie miały sceny, głębi, powietrza. Testy i poszukiwania trwały w sumie wiele tygodni nawet. Cardasy nie były najdroższymi przewodami w testach. Osławione 4TC Kimbera zabrzmiały jak sznur od nocnej lampki przy Twinlinku, a przecież to prawie te same pieniążki. Tak, do 1000 z interkonektów osobiście nie słyszałem nic bardziej neutralnego od Microtwina, ale warto dołozyć kilka stówek, Quadlink przenosi nas do sali koncertowej. Dla mnie osobiście cudnie gra też Linn Analogue Silver Interconnect, najładniejsza średnica, barwa, głos ludzki i instrumenty akustyczne, ale brak sceny, brak głębi, wybrzmień. Cardasy mają w sobie coś takiego, że z początku nie zachwycają jakby, ale później już nie ma powrotu do innych drucików. Acha, tak przy okazji, popełniłem też kilkanaście interkonektów DIY, osławionych srebrnych drucików w teflonie... Ludzie, zmądrzyjcie, nie traćcie czasu i kasy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Synthax

(Konto usunięte)

Ja kilka samoróbek też mam za sobą, również te srebrne. I o dziwo słucha mi się na nich lepiej niż na Resonie. Reson ma w sobie fajny środek, ale bas i perlistość góry są wyraźniejsze w sreberku.

Chętnie wypożyczę Cardasy. Ale czekam też na więcej Waszych doświadczeń.

 

Pisząc o samoróbkach mam na myśli że srebro w teflonie brzmi najlepiej, bo niestety kable mikrofonowe nie przyniosły oczarowania. Wiążę pewne nadzieje z MOGAMI, znajomy muzyk pokazał mi przy syntezatorze jak brzmią w porównaniu z innymi i bas był wyraźnie wybijającej się jakości.

Link to comment
Share on other sites

Cardasy mają w sobie coś takiego, że z początku nie zachwycają jakby, ale później już nie ma powrotu do innych drucików. Acha, tak przy okazji, popełniłem też kilkanaście interkonektów DIY, osławionych srebrnych drucików w teflonie... Ludzie, zmądrzyjcie, nie traćcie czasu i kasy.

 

Sam najpierw "zmądrzyj"...

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie osobiście cudnie gra też Linn Analogue Silver Interconnect, najładniejsza średnica, barwa, głos ludzki i instrumenty akustyczne, ale brak sceny, brak głębi, wybrzmień.

 

Czyli "kwadratowe jajko"...

Może masz odsprzedać?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Link to comment
Share on other sites

4TC to nie kabel głośnikowy ?

Czytaj uważnie, testowaliśmy kilkadziesiąt interkonektów i kabli głośnikowych. Byłem zaskoczony, jak sztuczny, plastikowy dźwięk zaprezentował 4TC, 4VS jest lepszy.

 

Czyli "kwadratowe jajko"...

Może masz odsprzedać?

Niestety, polujemy z kumplem na używkę, bo cena sklepowa poraża.
Link to comment
Share on other sites

Guest Synthax

(Konto usunięte)

Ostatnio na allegro poszedł używany VDH The Name za 140pln.. (nowy ok 700 w PL). Warto polować na używki.

Link to comment
Share on other sites

Guest Synthax

(Konto usunięte)

Przepraszam , moje przeoczenie - miałem na myśli D102 Hybrid..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Synthax

(Konto usunięte)

Po dłuuugich poszukiwaniach. I posłuchaniu kilku kabli ( w tym Eichmann Six, 'nowy' Reson, Fadel Aero Litz, MIT StyleLine SL 6, Totem Sinew.. ) na 99,9% wybiorę aktualnie wpiętego Micro Twina 300b, a to dlatego że ten kabel ma w sobie coś poza poprawnością, detalami i przestrzenią. Jest taki gęściejszy niż pozostałe. Cieplejszy niż MIT, i wyraźniejszy w przekazie i przestrzeni niż Reson. Po prostu podoba mi się jego charakter. Na marginesie MIT najbardziej szczegółowy jednak za słaby w dole..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.