Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa uliczna sieje zakłócenia ?


czester15.30

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zaiste ciekawy jednak porady o uszkodzenie mienia wołaja o pomste do nieba i zastanawiam sie gdzie jest moderacja, takie rzeczy są karane.Zastanawiam sie czy rozmawiaja ze sobą dorosli ludzie czy 12 latkowie.Totalny debilizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, oj tam oni tylko żartowali , ale pomysł z wyjęciem w dzień bezpiecznika to super , tylko lampa ma górne zasilenie i grom wie gdzie ten bezpiecznik , pewnie gdzieś jest i " odcina " całą ulicę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o istnieniu PAR. Przynajmniej spróbuj do nich zadzwonić i spokojnie wytłumacz, że od dłuższego czasu masz zakłócenia radiowe, że przypuszczasz, że zapłonnik lub żarówka są niesprawne bo to i to.

 

Jakchcesz przeprowadzic badania to weź do reki przenośne radyjko, zobacz jak jest w domu i przejdź się w okolice latarni. Jeżeli na radyjku będzie trzeszczało w domu to im bliżej tym bardziej. bardziej wrażliwe będzie takie z zakresem fal średnich lub czymkolwiek na AM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o istnieniu PAR. Przynajmniej spróbuj do nich zadzwonić i spokojnie wytłumacz, że od dłuższego czasu masz zakłócenia radiowe, że przypuszczasz, że zapłonnik lub żarówka są niesprawne bo to i to.

 

Jakchcesz przeprowadzic badania to weź do reki przenośne radyjko, zobacz jak jest w domu i przejdź się w okolice latarni. Jeżeli na radyjku będzie trzeszczało w domu to im bliżej tym bardziej. bardziej wrażliwe będzie takie z zakresem fal średnich lub czymkolwiek na AM.

 

Zgłosiłem do zakładu energetycznego i do urzędu miasta , na razie zaczekam , zobaczymy czy pomoże wymiana samej żarówki , bo tych bebechów to za pierwszym razem pewnie nie wymienią .

Radyjka na baterię nie mam , myślałem podjechać samochodem , ale pracuję w tym tygodniu na drugą zmianę , jeżdżę rowerem do pracy , a po 22 - drugiej nie chce się mi wyciągać samochód z garażu . To na pewno lampa , ona już od dawna gasła i zapalała się ,a ale gdy zapalała się to pracowała długo i pewnie wciąż poprawnie , aż do zgaśnięcia . Najgłośniejsze zakłócenia są gdy od razu załączą światła ( tak domyślam się po niedzielnej obserwacji , gdy byłem w domu ) . Po 22 - drugie też są trzaski , ale po włączeniu świateł na ulicy ( może gdy lampa zimna ? ), aż na krótką chwilę przerywało .

 

W urzędzie miasta też powiedzieli , że przed świętami majowymi nie wymienią , a ja im na to : ja to rozumiem , to proszę niezwłocznie po świętach majowych , a on tat , tak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie miasta też powiedzieli , że przed świętami majowymi nie wymienią , a ja im na to : ja to rozumiem , to proszę niezwłocznie po świętach majowych , a on tat , tak .

 

proponuję w ramach akcji "tajemnicza ręka audiofila" wymienić lampę na wersję audio w czynie społecznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie pozostanie po partyzancku wykręcić bezpiecznik. W starych typach lamp na dole słupa są blaszane drzwiczki zamknięte na tzw kolejarski "kwadrat" czasem ma nacięcie i można śrubokrętem się dostać do środka, w środku powinna być oprawa bezpiecznikowa, albo popularna "S". Wyłącz lampę w ten sposób , wkręć spalony bezpiecznik tak żeby nie doszli, że to Ty grzebałeś

 

proponuję w ramach akcji "tajemnicza ręka audiofila" wymienić lampę na wersję audio w czynie społecznym.

Lampa w wersji audio? Chyba tylko klasyczna żarówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o istnieniu PAR. Przynajmniej spróbuj do nich zadzwonić i spokojnie wytłumacz, że od dłuższego czasu masz zakłócenia radiowe, że przypuszczasz, że zapłonnik lub żarówka są niesprawne bo to i to.

 

PAR nie istnieje od 1 stycznia 2001 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, albo detem popchnąć .

 

a4c6ce00dc0574152bfb515dffa8ac4b.jpg

 

Ostatecznie pozostanie po partyzancku wykręcić bezpiecznik. W starych typach lamp na dole słupa są blaszane drzwiczki zamknięte na tzw kolejarski "kwadrat" czasem ma nacięcie i można śrubokrętem się dostać do środka, w środku powinna być oprawa bezpiecznikowa, albo popularna "S". Wyłącz lampę w ten sposób , wkręć spalony bezpiecznik tak żeby nie doszli, że to Ty grzebałeś

 

To taki słup i ma górne zasilenie .

 

Slup%20blizniaczy[2].jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAR nie istnieje od 1 stycznia 2001 roku.

 

No rzeczywiście, ale jaja!

Ja miałem do czynienia z poprzedniczką czyli PIR. teraz szukam i widzę takie rzeczy: PIR->PAR:

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

 

PAR - Państwowa Agencja Radiokomunikacyjna - powstała w dniu 1 stycznia 1991 na podstawie ustawy z dnia 23 listopada 1990 roku o łączności (Dz. U. Nr 86 poz. 504 z dnia 15 grudnia 1990 roku) jako następczyni PIR.

, później

"1 stycznia 2001 r. PAR została włączona w struktury Urzędu Regulacji Telekomunikacji".

Czytam o URT i widzę coś takiego:

"W 2002 r. URT został zastąpiony przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty."

No to sprawdzam, co to za jedni i czytam:

"Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) - w latach 2002-2006 urząd administracji rządowej, obsługujący Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. URTiP zastąpił działający wcześniej Urząd Regulacji Telekomunikacji.

W styczniu 2006 r. URTiP został zastąpiony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 09:34

 

 

 

Użytkownik janek_dolas dnia 29.04.2013 - 23:14 napisał

.Totalny debilizm.

 

trochę dystansu życzę na przyszłość

hehheh taki to nie zrozumie nawet co to dystans :) pewnie pisowiec katolik :x którego zona uciekła z kimś z po :x Ps. odnosnie takiej lapki to miałem kiedyś podbny problem w pewnym zakładzie pracy :) na szczęscie moje męczarnie trwały krótko :) po zgłoszeniu w ciągu tygodnia żarówka została wymieniona wraz z całą lampą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja , dzisiaj gdy byłem w pracy na drugą zmianę to wymienili w dzień , świeci się wciąż białym światłem , wcześniej był żółta .

Pytałem matkę czy widziała ich , widziała i pytali ją czy całą lampę , czy tylko żarówkę , a ona : chyba tylko żarówkę ( pewnie ktoś przekazał szczątkowo ekipie moje uwagi ) .

W dzień może zobaczę czy nowa lampa , ta z żółtym światłem miała mocno kosz zakurzony ( , a może tylko przetarli szmatą ) .

W każdym razie nie ma trzasków i lampa wciąż świeci się .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehheh taki to nie zrozumie nawet co to dystans :) pewnie pisowiec katolik :x którego zona uciekła z kimś z po :x

 

Mam nadzieję że Twoja żona lub dziewczyna nie bawi się członkiem PIS lub PO, ale przecież Tobie jest wszystko jedno ,bo Ty masz dystans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuję : lampa raczej stara , tylko żarówkę zmienili .

Pewnie zorientowali się ze masz niezwykle sentymentalny stosunek to tej lampeczki i nie chcieli psuć Ci ustalonego porządku rzeczy.

Teraz słuchając sobie radia bez zakłóceń możesz zacząć ciepło myśleć o lampie.

 

Ale jaja , dzisiaj gdy byłem w pracy na drugą zmianę to wymienili w dzień , świeci się wciąż białym światłem , wcześniej był żółta .

no to jednak nie są konserwatywni, trochę zaburzyli wcześniej ustalony porządek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.