Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki wysokiego lotu


Piotr Ryka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr,

Nie wiem czy znasz znaczenie słowa "mitoman", nie wiem też czy zdajesz sobie sprawę z tego że każdy rozsądny człowiek przeczyta z tego tylko kilka pierwszych wyrazów i ewentualnie ostatni. tyle to wszystko warte.

Proszę zlituj się nad sobą, pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr Ryka

 

Może dla gagacka pisywałby Pan w formie komiksu i wklejał pliki w formacie jpeg? ;))) Dzisiaj nawet większość studentów najchętniej widziałaby nawet podręczniki akademickie przygotowane w takiej formie.

Niekiedy może należy pomyśleć o dopasowaniu formy do możliwości czytającego.

Tylko czy faktycznie jest tak jak gagacek twierdzi, że jemu podobnych jest na tym forum wielu? Jakoś nie chce mi się wierzyć ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, właśnie o to chodzi, że poprzez styl swojej wypowiedzi dobierasz sobie dyskutantów. Do komiksiarzy trzeba pisać krótko, prosto, dosadnie, z błędami ortograficznymi i bez interpunkcji. No i dużo emotikonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, nie wiem co chciałeś osiągnąć pisząc w ten sposób, ale na tej podstawie mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić ze mój tekst nie był dla Ciebie przeznaczony, w skrócie - nie ta liga. Dokładnie według tego co napisał michelangelo. Niezbyt grzecznie, ale szczerze. Nie musisz wybaczać, nie jest to nikomu do niczego potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michelangelo

 

Wiesz Michelangelo, ręce mi opadły jak przeczytałem wypowiedź odnoszącą się z dezaprobatą wobec nieco dłuższego tekstu. "Za długo" i pewnie ... "za literacko";).

Panowie, trzymajmy jednak pewien poziom. Tym bardziej, że wypowiedź o której wyżej mowa adresowana była raczej do człowieka piśmiennego (post P. Ryki do P. Stryjeckiego), a więc forma została dobrana chyba prawidłowo.

Nie zrozumiałem tylko w jakim celu ktoś mianem komentarza opowiada wszystkim na forum o swoich trudnościach obcowania z nieco dłuższym tekstem pisanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>clo2 "Tylko czy faktycznie jest tak jak gagacek twierdzi, że jemu podobnych jest na tym forum wielu? Jakoś nie chce mi się wierzyć ;))))"

 

Nie wiem, czy znasz wszystkie wystąpienia PR w jego dwóch dużych tematach. Ja przeczytałem te wątki w całości. Nie trzeba wiedzy psychologa, żeby zobaczyć megalomanię autora. Jego jedyna reakcja na słuszną nawet krytykę to z reguły złośliwy, czasami wręcz prostacki wpis. On chorobliwie nie znosi kwestionowania własnej twórczości i adekwatnie reaguje. Często nie licuje to z jego humanistycznym wykształceniem, którym tak się szczyci.

 

Ludzie po prostu nie lubią takiego zarozumialstwa. Cierpliwsi wtrącają jedną uwagę i dają sobie spokój, ale wielu nie odpuszcza.

 

Zwróć uwagę, że PR na każdym forum miał poważne konflikty. Nie każdemu forumowiczowi odpowiada pozycja na klęczkach przed Superrecenzentem. Doceniając wartość recenzji PR, pozbaw je tych barokowych ozdobników, a zostanie nie aż tak dużo. Dla kontrastu przeczytaj recencję Rudistora Pastwy: obszerna, treściwa i na temat. OK, ale to moje widzimisię - nie robię teraz z tego zarzutu.

 

Cytat z powyższego listu PR "Najwyżej coś czasem złośliwie skomentuję."

 

Niech nikt z młodszych stażem forumowiczów sobie nie pomyśli, że mógłby tak samo do P. Ryki, choćby w żartach.

 

No i niech się ta prywatna wojna wreszcie skończy, szkoda tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, moja wypowiedź była natury ogólnej, bez osobistych wycieczek i wynikająca z obserwacji nie tylko tego wątku. Poza tym stosuję od jakiegoś czasu zasadę, że kiedy ktoś coś pisze, to być może właśnie ironizuje. I wtedy widzisz tę wypowiedź w zupełnie innym świetle. Sam się kiedyś przekonałem, że ironia to zbyt ambitna figura stylistyczna dla co poniektórych, i może wywołać konflikt zamiast śmiechu, ale ja nie zamierzam przypochlebiać osobom mało "trybiącym". Bierzmy wszystko z większym dystansem, czasami w myśl zasady, że "lepiej nic nie powiedzieć i wyjść na głupka, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".

 

Pozdrowienia dla Słuchawkofili!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2

>ktoś mianem komentarza opowiada wszystkim na forum o swoich trudnościach obcowania z nieco dłuższym tekstem pisanym.

 

Pozwolisz że ja odpowiem? Nie jest moją winą że nie jesteś w stanie zrozumieć kto i co pisze, dlatego jeśli nie rozumiesz to po prostu nie komentuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak sie klocimy to musimy miec na sobie sluchawki wysokich lotow czy wtedy jakies slabsze lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gagacek

 

Za formę własnego komentarza przepraszam. Jednak jako czytający to wszystko z "zewnątrz" od niedawna (bo od niedawna temat mnie zainteresował i czytam na razie od początku oraz bieżącą końcówkę) niestety nie bardzo mogę się zorientować w tych aktualnie prowadzonych "gierkach" i utarczkach słownych.

Doskonale rozumiem o co chodzi Piotrowi, natomiast nie mogę na podstawie pobieżnych lektur "końcówki" za nic dojść o co chodzi niektórym innym osobom. Mogę się oczywiście nie "łapać" za każdym razem w "ironii" waszych wpisów i czasem nieadekwatnie skomentować ale wybaczcie ... nie jest to do końca moją winą. Widocznie należałoby w celu pełnej orientacji przeczytać całość wątku. Ja tego jeszcze nie zrobiłem (jestem w trakcie), a więc w świetle własnej sytuacji nie mogę za każdym razem rozpoznać widocznie tych niezwykle subtelnych "ironii" (jeśli takowa w czyjejś wypowiedzi się kryje).

Ale koledzy, decydując się na taką formę dwuznacznego pisania przyczyniacie się sami do dezorientacji osób go czytających.

Widocznie nie jest to wątek dla mnie tylko ... właśnie dla kogo? Dla waszych kolegów z którymi się "rozumiecie bez słów"?.

 

pozdrowienia

 

P.S. I niech wasza mowa będzie jasna koledzy;), o ile wątek ma służyć wszystkim zainteresowanym a nie był tylko polem słownych zabaw i rebusów.

Wątek Piotra Ryki na innym forum rozwija się ładnie i faktycznie traktuje o słuchawkach wysokich lotów. Żadnych problemów (dotyczących autora) o których wspominał jeden z kolegów kilka postów wyżej tam nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co więcej, na Audiohobby nawet Atopos zachowuje się bardzo przyzwoicie, uwierzycie?;).

Pytanie, gdzie leży przyczyna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kopaczmopa

>po prostu chciec to móc

 

Właśnie. Pytanie kolejne zmierzające ku większej jasności;) - dlaczego tam "chce/chcą" a tu ... nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dlaczego tam chce/chcą a tu ... nie?"

 

Oczywiście chyba prawie wszyscy prawidłową odpowiedź na to pytanie znają, a więc możecie je potraktować jako retoryczne;). Dość tylko dodać, że przyczyny tego stanu rzeczy są dość rozsądne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tu Clo2 jestem nieco innego zdania, to ze tu sie nie che a tam chce nie swiadczy tez dobrze i o osobie nie tylko o miejscu bo wszystko zalezy od naszych checi i podejscia, jak jest ono pozytywne to bedzie takie zawsze, jak negatywne to tez sie raczej nie zmieni na dlugo.

... ale czasem zmiany sa dobre:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, zrozum wreszcie ze tego wątku tutaj juz nie ma - umarł śmiercią nienaturalną na wyraźne życzenie PR, który z reszta żegnał sie z nim tutaj już kilka razy.

Niestety do głosu doszła himeryczna część natury oraz niczym nieuzasadniona głupawa ambicjonalność, a jedyne co tutaj obecnie się odbywa to durne same w sobie potarczki autora wątku z właścicielem forum, co postronnych w ogóle nie interesuje. Więcej - trzeba być idiotą aby śledzić co dłuższe i po prawdzie głupsze wypowiedzi. Reszta jest bez znaczenia.

Ze swojej strony proponuję tobie, jeśli chcesz naprawdę zgłębić temat to nie opieraj sie na jakichś-tam autorytetach mniej lub bardziej samozwańczych, tylko MĄDRZE zainwestuj trochę i sam sie przekonaj co to wszystko razem jest warte, słuchaj muzyki ciesz się nią i miej za przykładem niektórych w d. to co niektórzy łącznie ze mną wypisują. Miej własne zdanie i uwierz, będzie to zdanie najwłaściwsze, najrozsądniejsze. To jest właściwy kierunek, powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>clo2, 23 Kwi 2008, 16:47

Żadnych problemów (dotyczących autora) o których wspominał jeden z kolegów kilka postów wyżej

tam nie zauważyłem.

 

clo2 - zakładam, że jedynym powodem powyższego stwierdzenia może być brak uważnego przeczytania obu wątków, o których pisałem.

 

Nie sądzę, by inteligentny człowiek jakim jesteś nie zauważył tych oczywistych "popisów" autora w/w tematów. No chyba, że tak pojmujesz lojalność.

 

Nie jestem zainteresowany dalszą dyskusją o sprawach oczywistych i nic mnie nie interesuje, czy tylko ja widzę, że król jest nagi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

administrator, 23 Kwi 2008, 00:57

 

>P.Ryka:

>"Redakcja podzieli waszą troskę i usunie z tego wątku wszystkie "zbędne" wpisy, tak aby

>zainteresowani słuchawkową tematyką mogli bez zbędnego tracenia czasu przeczytać moje recenzje i

>porady, ku powszechnemu szczęściu użytkowników i zadowoleniu czerpiących zyski."

>

>Jeśli to jest życzenie założyciela wątku, wpisy off-topic oczywiście mogą zostać usunięte.

 

Niedoczekanie twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 22 Kwi 2008, 21:14

 

 

Masz niesłychanie dużo do powiedzenia w tym wątku od momentu gdy dostałem bana. Szalenie zaczął cię wówczas obchodzić. A może zechcesz mi wskazać w nim swoje wpisy merytoryczne, o które tak bardzo zabiegasz, bo jakoś nie mogę ich sobie przypomnieć. Może napiszesz także coś merytorycznego obecnie, wiesz, tak na dobry początek i zachętę dla innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 23 Kwi 2008, 17:14

 

> Niestety do głosu doszła himeryczna część natury oraz niczym nieuzasadniona głupawa

ambicjonalność, a jedyne co tutaj obecnie się odbywa to durne same w sobie potarczki autora wątku z

właścicielem forum, co postronnych w ogóle nie interesuje. Więcej - trzeba być idiotą aby śledzić co dłuższe i po prawdzie głupsze wypowiedzi. Reszta jest bez znaczenia.

 

Mam nadzieję, że jest dla ciebie oczywiste, że od tego momentu ze sobą nie rozmawiamy. Dziwię się jedynie, że te wszystkie "głupoty" tak uporczywie śledzisz i komentujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>od tego momentu ze sobą nie rozmawiamy

To Twój wybór i ja go szanuję, chociaż ze swojej strony uważam to za dziecinadę.

 

>Dziwię się

>jedynie, że te wszystkie "głupoty" tak uporczywie śledzisz i komentujesz.

 

Dokładniej - przeczytałem tylko te krótsze, tak jak zaznaczyłem na dłuższe szkoda czasu.

A co do reszty to wybacz, ale akurat jestem przy komputerze i jeśli widzę jak ktoś uporczywie, na siłę, z "godnym podziwu" samozaparciem prezentuje buractwo i szczeniactwo w jednym, w stylu zupełnie nieadekwatnym do wieku autora to pozwolę sobie na komentarz. Po prostu żenada, wstyd i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr Ryka, 21 Kwi 2008, 17:29

 

>Zakładaj, kopaczmopa, zakładaj. Pisz, recenzuj, doradzaj. Zbig i Walery z redakcji "HI-FI i muzyki"

>ci pomogą.

 

???

 

Mam jakieś alter ego czy ktoś tu całkiem oszalał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka, 23 Kwi 2008, 18:25

 

>McGyver, 22 Kwi 2008, 21:14

>

>

>Masz niesłychanie dużo do powiedzenia w tym wątku od momentu gdy dostałem bana.

 

Nie od momentu gdy dostałeś bana. Nie pochlebiaj sobie. Tak naprawdę to Twój ban mnie ani ziębi ani parzy. Wypowiedziałem się w tym wątku w momencie kiedy zaczął być niszczony mnożeniem niemerytorycznych wpisów. A potem już poleciało, bo zacząłeś mnie "prostować" na PW, a i w wątku żeście się na mnie kupą rzucili, bo śmiałem zwrócić uwagę na to, że zaczyna być zaśmiecany.

 

>Szalenie zaczął cię

>wówczas obchodzić.

 

Nie, zaczął mnie obchodzić już wtedy, kiedy powstał. Nie udzielałem się w nim, ale go z przyjemnością czytałem. Zwłaszcza Twoje merytoryczne wpisy, które zdradzały niemałe osłuchanie, i autentyczną pasję. Kiedy wątek zaczął schodzić na psy, to mnie ruszyło i skłoniło do zabrania głosu.

 

>A może zechcesz mi wskazać w nim swoje wpisy merytoryczne, o które tak bardzo

>zabiegasz, bo jakoś nie mogę ich sobie przypomnieć.

>Może napiszesz także coś merytorycznego obecnie,

>wiesz, tak na dobry początek i zachętę dla innych.

 

Za późno na jakiekolwiek merytoryczne wpisy. Gówno to da. Wątek został nieodwracalnie zniszczony, i to głównie dzięki jego własnemu autorowi.

Kilka stron wcześniej kolega Frank usiłował sprowokować was do merytorycznych wypowiedzi na temat słuchawek AKG. I co? I gówno! Olaliście go, jeszcze mu się dostało, mimo że miał szczytne zamiary, bo woleliście w swojej małostkowości nadal wymachiwać szabelką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>McGyver, 24 Kwi 2008, 00:24

No właśnie olaliśmy go ciepłym moczem ale nie trolowaliśmy wątku i powinieneś to docenić i podziękować za to. A to że przypałętały się jakieś psuje wstawiające teksty typu "AKG K66 świetne słuchawki co sadzicie o nich" to miej do nich pretensje .Jak Ci zależy to pożycz od kogoś jakiegoś Rudi Stora podepnij go do paru słuchawek Staxa i napisz recenzje,kto Ci broni? Słynny Blue Hawai nie był recenzowany u nas np z topowym Sony,jeszcze wszystko przed Tobą jest masa słuchawek i sprzętu do opisania,po prostu zrób to ratuj ten wątek.Ja niestety wysiadam u mnie najdroższe są uszy,reszta to za wysokie progi za drogie międzynarodowe przesyłki ale z pomocą finansową Redakcji kto wie ? Wątek ten może rozkręci pozostałą część Audiostereo i wyjdzie poza nią. Nie dziwię się Piotrowi szukając leszka na kajak-do wiosłowania niektórzy nie dają się złapać na "miłą wycieczkę"

 

Rafael

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie ten temat, ale może ktoś mi doradzi ?

Nie jestem wielkim miłośnikiem słuchawek, posiadam Shure 4 ,które używałem z 3-4 razy ,

ale prawie co dziennie potrzebuję słuchawek podczas biegania i treningu siłowego.

Używam Koss portaPro i zniszczyłem już 3 parę , muszę kupić nowe.

Czy jest coś lepszego na rynku ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Sennheisery PX100, PMX100, iGrado, Koss KSC75, KSC55. Na jednych grajkach przenośnych lepiej grają Koss Porta Pro, na innych PX100. Dla mnie te ostatnie są wygodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sporta pro, do tego celu znacznie wygodniejsze, a na ebay za parę $ są do dostania komplety z kilkoma parami pasujących do nich gąbek, wydaje mi sie ze to jest najlepsza alternatywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Sennheisery PXC 250 ,ale sa niewygodne - mają ten tłumik dźwięków zewnętrznych - i to przeszkadza....... Dźwiękowo chyba lepsze od Kossów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.