Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki wysokiego lotu


Piotr Ryka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grado GS-1000 zawitały dzisiaj do Warszawy i już miały do mnie jechać, ale zostały sprzedane. Żegnaj recenzjo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pienio

 

w Albatrosie dostaniesz Sennki i Koss'y. Nie wiem tylko jakie modele. Poza tym oni bezproblemowo sprowadzą każde inne. Z tego co wiem Beyerdynamici sciągają w oka mgnieniu. Z tym, że po normalnych cenach ( swoje 990 PRO kupiłem jednak kilka stówek taniej).

Z kolei w Sirze ściągają Grado. Niestety nie posiadają ani jednej pary w sklepie. Więcej źródeł słuchawków nie stwierdzam w 3city:) ( bo innych slepów nie znajut )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! A co powiecie na temat słuchawek "Philips SHP 895" ??? Właśnie je kupiłem, i jestem bardzo zadowolony.Mam też znakomite "Technics,y RP-F 30", tak że mam porównanie.Jednak chciał bym poznać opinie innych użytkowników.Przez chwilę miałem też "Philipsy HP 890", ale po pierwsze były uszkodzone a po drugie chyba jednak beznadziejnie grają te słuchawki.W wyszukiwarce niczego nie znalazłem o 895-tkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIONEER SE-A1000 sam nie wiem , za 300zł sluchawki i takie noty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak narazie dla mnie sluchawki wysokich lotow to moje creativy ;) hq1300 i hopsa, ale moze kiedys zakupie sobie jakies hifiowe sluchawki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>intuos

 

porownywales moze te pioneery SE-A1000 do sennhaiser 555/595 -- podobno jak senki maja 'przyciemniony dzwiek

ale jak z detalami , basem , gora nie jest zbyt ostra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pienio, 21 Lut 2007, 12:19

 

>>intuos

>

>porownywales moze te pioneery SE-A1000 do sennhaiser 555/595 -- podobno jak senki maja

>'przyciemniony dzwiek

>ale jak z detalami , basem , gora nie jest zbyt ostra ?

 

 

pienio....

 

o tych pioneerach pisalem juz duzo.

no ale ok powtorze to co napisalem.

po pierwsze musza sie dlugo wygrzewac-2 tygodnie, przez pierwszy tydzien bas dochodzi do siebie- jest go na poczatku duzo i buczaca momentami,po tygodniu zyskal na dynamice,kontroli i szczegolowosci,no i nie traci na kopie jaki ma od poczatku-miodzio bo jest on potezny ale swietnie kontrolowany-dla mnie to wzor milego grania basu bez przerysowan ale posiadajacego mase- tak ze czuc go nie tyle na bebenkach co na calych uszach ktore czasami drzą od niego.

detale sa na bardzo wysokim poziomie, i tu 2 tydzien wygrzewania kiedy to wysokie z lekkiej piskliwosci przechodza w gladkie i delikatne, takie ktore nie przeszywaja uszu a pokazuja kazdy detal- detal ktory znow nie jest przerysowany jak w senkach 600,poprostu slychac to co jest i co jest wazne-duzo zalezy od zrodla i wzmacniacza sluchawkowego czy to tranzystor czy lampa, osobiscie wole lampe.

senki 555 i 595 to troszke inny sposob grania,niby tez przestrzenny(uwazam ze nawet senki 595 nie maja takiej przestrzeni jak te pioneery) jezeli chodzi o podstawe basowa to niestety nie maja szans z pioneerami.

 

jak pisalem to so moje docelowe sluchawki ktore czynia dla mnie i mojego ucha muzyke na tyle mila do sluchania ze nie chce mi sie ich zdejmowac,boleje tylko nad tym ze nie moge ich sluchac w biurze, dlatego zawsze to robie w domowym zaciszu jak wroce z pracy i wtedy sie wylaczam, pioneery maja jeszcze jedna zalete/wade- oryginalnie posiadaja 6 m kabel w bawelnianym grybym oplocie, dzieki czemu mozna spokojnie zasiasc w fotelu, nawet jezeli ten jest daleko od zrodla sygnalu, dla mnie to plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa gadka korporacyjna.Tym razem u Pionka:

 

 

gdzie w Gdyni są dostępne słuchawki 1000?

 

proszę zadzwonić do Petexu!

 

wczoraj mi już powiedzieli, że nie mają żadnych słuchawek Pioneer,a czy w ogóle są w Polsce?

 

tak,sprawdzę w magazynie, oj ,niestety nie ma,

 

a były w ogółe zamawiane?

 

tak,były

 

a kiedy będą ?

 

jak z Belgii wyślą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec sluchalem dzis Sennheisera 555/595 , Philipsa 8900 i innych sluchawek za 100-250zł

 

opisze te najciekawsze ktore byly

 

Senki 595 : zagraly naprawde niezle , troche taki ciemny dzwiek , obszerny z niezlym przywaleniem -- mialo sie troche wrazenie ze dolne zakresy sa jakby troche podbite i wystepuje lekki pogłos

 

senki 555 zagraly gorzej od 595 w kazdym aspekcie chcociaz tez sa niezle (mniej detaliczne , troche gorsza przestrzen i nie czuje sie tej potegi co w 595)

 

ogolnie sennheisery to dobre sluchawki chicoaz mysle ze hd595 powinny kosztowac 500-600zł - i wcale nie sa takie super wygodne

 

Philips shp8900 : conajmniej o 1-2 klasy nizej od senkow 595 ale 2-3 razy tansze wiec .....

 

gorsze tez od 555 : co ciekawe philipsy8900 wydaly mi sie dosc neutralne , dosyc dobrze wszystko bylo slychac ale taki poprostu zwyczajny dzwiek bez polotu: nie bylo tego miecha , przestrzeni co w 595 i 555

 

odsluchiwalem dire straits i na philips8900 prekusja brzmiala slabiutko takie 'walenie w patelnie'(bez skojarzen :])

a nie ma glebokiego basu i porzadnego kopniecia jak to jest w senkach mysle ze te phile bardziej by sie sprawdzily do jakiejs elektronicznej muzy itp

 

niestety nie mieli Pioneerow :/

 

achhhh i jeszcze se sprawdzilem HD650: wszystkie zalety HD595 bez tego jakby podbicia i takiej efekciarskiej przestrzennosci i chyba byly bardziej neutralne (swietne sluchawki ale cena zabija)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pienio - Gdzie słuchałeś tych słuchawek? W Gdyni? Posiadam wymienione wyżej słuchawki Pioneera i chętnie bym je porównał z innymi. Niestety to pierwsze moje porządne słuchawki, więc nie podejmę się oceny brzmienia bez odniesienia do innych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomektoon

 

te co wymienialem: philips8900 ,sennheisery 555/595 , 650 .. to sluchalem w MediaMarkt w Gdańsku (zaraz jak wchodzidz to 3 rzad po srodku)

 

mozesz je tez wyprobowac na wzmacniaczach denona.hramana itp .

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

gdzie kupiles swoje pioneery ?

i tak w przyblizeniu mozesz powiedziec jak graja , intuos jak narazie tylko opisywal te sluchawki - przydalaby sie opinia kogos innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Media.. też słuchałem.. ale uznałem że to bez sensu w takim hałasie :/

Jak grają naprawdę trudno jest mi napisać bo nic innego tej klasy nie słuchałem. Kupiłem na Allegro. Jak chcesz mogę udostępnić do posłuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie bede kupowal ich do filmow dvd, komputera(mp3,ape,flac) a senki osobno do muzy

 

te sklepy u nas naprawde biednie sa zaopatrzone -- nawet jakbym porzyczyl je od ciebie to musialbym biegac po Gdańsku i porownywac do tego co jest bo przypuszczalnie te senki zagraly by tez inaczej u mnie niz w mm

 

skoro tak bronisz sie przed ich opisaniem - to chcociaz napisz czy kupilbys je 2 raz :] ?

no i jak np: sie slucha Briana Eno (takiego lekkiego ambientu) jak z basem , nie sa jakies zbytnio meczace i czy rzeczywiscie tak wygodne jak to opisuja w tescie - bez porownan do innych sluchawek

 

najwyzej jak beda zle graly to intuos bedzie zwracal mi peniadze :d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dla Graffa:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>najwyzej jak beda zle graly to intuos bedzie zwracal mi peniadze :d

 

hehhehehhe :)

 

 

beda graly dobrze zobaczysz

 

a do dvd i mp lepszych nie znajdziesz:)

 

podkreslam ze sa to sluchawki do sluchania muzyki a nie jej analizowania, maja kopa

tylko opinie prosze wyrazac po wlaczeniu do wzmacniacza sluchawkowego, bo nie ponosze odpowiedzialnosci za badziewne wyjscia sluchawkowe w cd itp :))))

 

pozdrawiam

 

ps

 

witam tomektoon- chyba jestesmy imiennikami:)

kup sobie chociaz holdregona zeby poczuc dobry dzwiek z tych sluchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek widzialem ze masz jak ja lampowca na pcl86(ja na 2)

 

mowie o holdregonie bo na tranzystorach zobaczysz jak punktualny i czysty bedzie bas duzo bardziej niz z lampowca, pozatym chodzi o przestery, i ta impedancja dla lampowca

 

wygrzej je dobrze-2 tygodnie , potem supreme:)

 

pozdrawiam i gratuluje dobrego zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby ktorys z naszych je testowal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najnowszy HI-FI CHOICE, bo jest w nim recenzja Grado GS-1000. Względem wcześniejszej recenzji modelu 325i jest ona jednak bardzo marna i całkowicie ogólnikowa. Sprowadza się do peanu pochwał i chóru zachwytów; że najlepsze, że jeszcze takich nigdy, że nawet zawodowy muzyk się zachwycał, a każdy nagraniowiec powinien koniecznie mieć. Super szczegółowe, przestrzenne, neutralne, dynamiczne i dokładne. W dodatku bardzo wygodne. No i tyle.

Audio System obiecywał mi je do posłuchania od lata ubiegłego roku, a kiedy wreszcie tydzień temu do nich dotarły, woleli je, bidusie, od razu sprzedać, niż wywiązać się z obietnicy, przy czym pan właściciel uznał całą sprawę za wyśmienity dowcip. Mnie jakoś mniej było do śmiechu. Postaram się jednak zrewanżować dowcipem i kupię je sobie od kogoś innego, choćbym miał nawet więcej zapłacić. A recenzję niech im napisze p. Pacuła, któremu sprzęt na odsłuchy sami w zębach zanoszą. To w końcu wybitny fachowiec i osoba całkowicie niezależna. Na pewno zrobi to lepiej i nieodpłatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, nie znam szczegolow twojej sytuacji, ale biorac pod uwage twoje glebokie zaangazowanie w tym segmencie audio, dystrybutor w Polsce powinien cie wyposazyc w jednostke po znacznie nizszym koszcie. Poniewaz w stanach w przemysle audio mamy nieco inne, badziej przyjazne metody wspolpracy pomiedzy producentami, dystrubutorami, etc, jezeli bedziesz zainteresowany, chetnie zadzwonie do Grado i poprosze o wybrany przez ciebie model po cenach przemyslowych oraz ci je podrzuce z mila checia do Polski. W kazdym razie nie plac "wiecej gdzies indziej"..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze jeżeli naprawdę zamierzasz zakupić owe Gs1000 To polecam firmy zajmujące się ściąganiem Laptopów ze Stanów. Np w Łodzi jest "GoToUSA" zajmuje się organizowaniem dla "ludu" wyjazdów do stanów w ramach pracy wakacyjnej i ciągnie Laptopy Della bez cła i podatku. Firma osobiście wypróbowana : ) Odbierając Lapa zapytałem się czy stanowiło by dla nich jakiś problem jednorazowe zamówienie słuchawkowe. Powiedzieli, że nie ma najmniejszych przeszkód. Sądzę że za takie Gs1000 wyszłoby około 1100-1200$. Ja mam już dość polskich kurierów i Audiosystemu. Jestem nimi po prostu zmęczony : (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-)

 

Miłe, co piszesz, ale Grado bardzo pilnuje, by do Europy ich wyroby trafiały po dużo wyższych cenach. Możliwe, że Tobie sprzedadzą taniej, ale chyba tylko pod warunkiem, że im nie powiesz dokąd chcesz je dostarczyć. Ekonomicznie powinienem mieć jasność sytuacji za jakieś dwa, trzy tygodnie, to się odezwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Ryka sluchal innych Grado i uslyszal ze zweryfikowanych zrodel, ze te sa niezle, nie nazywalbym tego zakupu jako kupna "w ciemno". Na podstawie doswiadczen z firma czesto sam kupuje nowe produkty danego producenta bez wielogodzinnego macania i pieszczenia i zawracania ludziom glowy. Nalzy pamietac, ze to nie sa naze ostanie sluchawki, odtwarzacz, samochod czy nawet dom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupuję zupełnie w ciemno? I tak, i nie. Z jednej strony nie mam żadnej możliwości posłuchania ich osobiście bez wyjazdu za granicę, a to by kosztowało więcej niż same słuchawki; z drugiej, znam opinię kilku miarodajnych osób i w zasadzie wiem, czego się spodziewać. Względem RS-1 większa i inaczej zorganizowana scena, bo prezentacja z odległości około 10 rzędu sali koncertowej, niżej schodzący bas, podobna szczegółowość, bardziej neutralna prezentacja, lepsze wybrzmienia ale mniej gorąca średnica. Podobno lepsze do muzyki klasycznej, ale niekoniecznie do rocka. Według Darka ze Studia Pro, którego uważam, za doskonale biegłego w ocenianiu brzmienia, grają od RS-1 spektakularniej i całościowo lepiej.

Ryzyko jest małe. Jak mi się nie spodobają, to albo syn będzie ich używał, albo sprzedam. Ale nie sądzę, by zaistniała taka potrzeba. Znam co najmniej dwie opinie, że są to najlepsze słuchawki w ogóle więc chyba da się z nimi wytrzymać. Poza tym narasta we mnie pasja kolekcjonerska. Na celowniku mam także AKG K-1000 i ATH-W5000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-)

 

Zgadzam sie z Toba.

 

Piotr Ryka

 

W takim ukladzie trzymam kciuki za ten zakup i jednoczesnie oczekuje dlugiej i pieknej recenzji (chociaz o to akurat jestem spokojny). Podoba mi sie ta pasja kolekcjonerska, tez bym tak chcial, jednak niestety czasu na nia mam wciaz niewiele. Po zakupie i przesluchaniu lamp NOS chcialbym kupic nastepne i posluchac. Po kupnie laczowki Nordost mam chec na Tare albo, nie wiem, Audioquest. I tak dalej i tak dalej. Do swoich sluchawek przyzwyczailem sie i wciaz potrafia mnie zaskoczyc jednakze mysle o ich wymianie ze wzgledow praktycznych (mam model z kablem-spirala; jest to okropnie uciazliwe). Ale i tak mysle, ze procentowo to wzmacniacz ma najwieksze znaczenie dla dzwieku.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski

 

Kciuki trzymaj za Jazza, żeby dał radę załatwić i dostardzyć do Polski, bo ja już swoją część "roboty" odwaliłem. Recenzję obiecuję napisać, ale wyłącznie tych GS-1000 spoza Audio Systemu, bo tamte to opisze Pacuła.

Słuchając T-H z nowymi 2A3 nie mogę się nie zgodzić z opinią o kluczowej roli wzmacniacza, wszelako dopiero od pewnego poziomu słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.