Skocz do zawartości
IGNORED

"Dyskretne" kino domowe


Marf41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zostałem poproszony o pomoc w dobraniu kina domowego. Ale, że głównym założeniem jest jak najmniejsza "widoczność" kolumn, odpada sprzęt pełnowymiarowy, a więc odpada cała moja "wiedza". Tak więc, zwracam się z proźbą o pomoc...

 

Założenia: pokój ma 3.9x4.6 metra, budżet to jakieś ~10k PLNów. Sprzęt głównie będzie używany do muzyki, ale przy filmach i tym podobnych rzeczach też powinien dać sobie radę. Do kupienia są kolumny i amplituner. Nikt z użytkowników jakimś strasznym audiofilem nie jest, ale jednak przy takich kosztach, wszyscy spodziewają się "czegoś więcej" :P

 

Z moich dotychczasowych badań, wynikły takie oto opcje:

1. KEF, seria T - np. zestaw T-205 (6,5k)

2. Paradigm, seria Cinema - 2x Trio na przód i 3x 200 na tył i środek? (5,3k) + sub

3. Definitive Technology, seria Mythos - 3x XTR-20 (9k) + sub

4. Monitor Audio, seria SoundFrame - 2x SF1 + 3xSF3 (8.4k) + sub

 

Nr 3 i 4 raczej odpadają, po dodaniu suba nie zostanie już nic na elektronikę...

O 1 spotkałem parę opinii, że zostaje luka w niskich tonach, między subem a resztą. O 2 zbyt wielu konstruktywnych wypowiedzi nie napotkałem...

 

A jeżeli jesteśmy przy elektronice - co polecacie do napędzania takiego zestawu? ( Myślałem też, żeby dać coś z Pre-Out'em, i namówić potem na GainClone, czy coś podobnego, na przody - miałoby to jakikolwiek sens? )

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę preferencje, pomieszczenie i budżet, zdecydowanie namawiałbym na kolumny KEF KHT3005 SE połączone ze wzmacniaczem Marantz SR6007. Spokojnie z taką konfiguracją zmieścimy się w założonym budżecie, natomiast jakość dźwięku (także przy odsłuchu muzyki) powinna Cię pozytywnie zaskoczyć. Kef KHT to moim zdaniem najlepsze systemy mini do muzyki.

Spójrz proszę na te produkty:

- http://q21.pl/marantz-sr-6007.html

- http://q21.pl/kef-kht-3005-se-dostawa-gratis.html

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań, wątpliwości lub oferty finansowej jestem do dyspzycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Definitive'a masz jeszcze kilka opcji:

2x Mythos 6 każda za 2000pln

1x Mythos 7 centralna za 2000pln

 

ew masz gotowca ProCinema800 za niecałe 6000pln

http://definitive.rafko.pl/produkty.php?p=systemy_kina_domowego&produkt=11708,definitive-technology-procinema-800-pro-cinema-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k PLNów. Sprzęt głównie będzie używany do muzyki, ale przy filmach i tym podobnych rzeczach też powinien dać sobie radę.

 

Ceny z ceneo:

Marantz SR5007 - 2700

2x Front PARADIGM SA-35 v.3 - 4400

3x Cen/Sur Paradigm AMS-250 v.4 - 2670

 

Według mojej oceny powyższy zestaw najlepiej poradzi sobie w muzyce stereo i spełnia resztę założeń.

 

Jedynie budżet może zostać przekroczony w przypadku gdyby okazało się za mało basu, ale w takim pomieszczeniu powinny dać radę same dość duże zabudowane kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z ceneo:

Marantz SR5007 - 2700

2x Front PARADIGM SA-35 v.3 - 4400

3x Cen/Sur Paradigm AMS-250 v.4 - 2670

 

Według mojej oceny powyższy zestaw najlepiej poradzi sobie w muzyce stereo i spełnia resztę założeń.

 

Jedynie budżet może zostać przekroczony w przypadku gdyby okazało się za mało basu, ale w takim pomieszczeniu powinny dać radę same dość duże zabudowane kolumny.

Jeśli dobierzesz odpowiednio wnęki (litraż) i je przygotujesz wewnątrz uzyskasz naprawdę bardzo satysfakcjonujący dźwięk. Instalowałem PARADIGM SA-35 razem z amplitunerem Yamaha RX-A3010 i uzyskany efekt przerósł moje oczekiwania. Koniecznie lepszy central adekwatny jakościowo do frontów.

 

Miłego Weekendu Panowie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za KEFami 3005 z marantzem, Denonem 2313, albo ewentualnie nowsze i tańsze KEFy E305 - fajny dźwiękowo i ładny z wyglądu zestawik 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Kefy nawet w połowie nie zagrają tak dobrze w muzyce jak proponowane przeze mnie Paradigmy.

Tak - to prawda te Paradigmy zagrają o klasę lepiej niż te Kefy, warto jednak zapytać o jaki stopień dyskrecji chodzi Marf41 czy to mają być właśnie maleństwa typu Bose czy wspomniane KEFy albo ewentualnie z Paradigma - Millenia One, czy instalowane w ścianę, typowo montażowe głośniki AMS/SA, Jeśli ingerencja w ścianę nie jest problemem to oczywiście podzielam twoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.