Skocz do zawartości
IGNORED

Zesetaw 5.0 w budrzecie 1800,-


Grzegorz_48916

Zestaw 5.0 w cenie do 1800,-  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zestaw 5.0 w cenie do 1800,-

    • Jamo S 606 HCS 3
      0
    • Quadral Quintas 5000
      1
    • Wharfedale OBSIDIAN
      2
    • Taga Harmony TAV-406
      3
    • Magnat SUPREME 800 / 100 / C250
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze zestawu głośników w systemie 5.0 w budżecie do 1800,- Głośniki będą współpracowały z amplitunerem ONKYO TX-NR616 w pokoju o kubaturze 20m2. Miałem na odsłuchu tylko indiana line nota 550, ale nie mam porównania, no i niestety to przekracza mój budżet. Zestawm będzie uzywany 40%filmy 60%stereo i nie powinien zawierać suba. Muzyka głównie Rock, Blues, Jazz. Pod uwagę biorę:

Jamo S 606 HCS 3

Quadral Quintas 5000

Wharfedale OBSIDIAN

Taga Harmony TAV-406

Magnat SUPREME 800 / 100 / C250

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoją konfigurację, pomieszczenie i preferencje brzmieniowe zdecydowanie proponowałbym zestaw Taga TAV-606 lub przy minimalnie wyższym budżecie (ale uwierz mi że warto dołożyć) Taga Azure 5.0 Set (F-60). Dobrym rozwiązaniem (szczególnie do Onkyo) będzie także zestaw Wharfedale Obsidian 600 HCP Set.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań, oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę Twoją konfigurację, pomieszczenie i preferencje brzmieniowe zdecydowanie proponowałbym zestaw Taga TAV-606

Zgięło mnie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Każdy proponuje zestawy w coraz większym budżecie a te są dużo tańsze. Dobry to sprzęt? Zależy mi na tym żeby kolumny miały trochę basu bez suba, ale też zależy mi na tym żeby nie były krzykaczami i można było spokojnie słuchać muzyki w tle dnia codziennego gdzie będzie można rozmawiać nie przekrzykując się. Nie jestem z branży to trudno mi tu fachowym terminem sypnąć, mam nadzieje że wiesz o co chodzi.

 

Popieram Q21 ,oprócz ostaniej propozycji

Wharfedale OBSIDIAN? Tak po zaniechaniu jamo na nie się troszeczkę szykowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to trzeba było tak od razu z tym basem , Tagi 806 basowe 20-to cm-owe i po sprawie

 

a jak tak bardzo nastawiłeś sie na Obsidiana to poczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) byc moze i Tobie też przypadną do gustu , gośc napisał , że przy głośniejszym słuchaniu basu im nie brakuje a przy cichym jak ? Ale jak dokładnie opisał zapraszam do jego opinii

 

czytaj do końca

 

a i tu poczytaj warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zrób tak jak napisał ostatni : raulcarlos zawsze byłem tego samego zdania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przy głośniejszym słuchaniu basu im nie brakuje a przy cichym jak ? Ale jak dokładnie opisał zapraszam do jego opinii

DZięki za linka przeczytałem wątek razem z postami poniże:

"Zgadzam się z kolegą basu tu nie ma za grosz, góra i środek jest ok."

Trudno wywnioskować coś sensownego gdy w jednym wątku takie sprzeczne opinie.

 

TAGA 806 stoją po 1800 to jeszcze by podeszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym jest problem. W moim mieście jest tylko jeden porządny salon muzyczny gdzie można zrobić odsłuch ale tam kolumny zaczynają się od 2500. W MM nic nie ma stoją jedne JBL i DENON poza tym gwar i harmider. Dobrze że przynajmniej coś zaczyna się klarować co kilka zestawów to nie wybór z dziesiątek. Na scenie zostają chyba Jamo, Taga, Obsidian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie żadne o ile nie masz wstrętu do używek.

W tym budżecie wykazując odrobinę cierpliwości uskładasz coś co będzie mercedesem przy w/w trabantach.

Taga/Koda - ludzie litości, owszem firma która to sprowadza to geniusze marketingu - bez żadnej złośliwości - geniusze.

Ceny dawno już przekroczyły wartość "muzyczną" tych kolumn". Tym bardziej szacunek za marketing.

 

Ja miałem ta nieprzyjemność iż posłuchałem kilku budżetowych wynalazków typu Eltax, VK, Taga, Koda, Jamo.... Brrrrr, traumatyczne przeżycie.

I powiem iż nigdy więcej. Lubię i stereo i kd. Ale sorry, jakiś pułap minimum nawet dla kd mam !!!

 

Ale to moje subiektywne zdanie, dla kogoś to może być hi-end made in Allegro. (np.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś budrzet założyciela tematu Shrek777 chyba wszystko w temacie , nie każdy ma 2-3 razy tyle na kolumny ,

posłuchałem kilku budżetowych wynalazków typu Eltax, VK, Taga, Koda, Jamo.... Brrrrr, traumatyczne przeżycie.

łoł bez jaj , wacpan masz jakieś szlachetne uszy jakieś takie wrażliwe na dźwięk , że kuł je dźwięk z tych kolumn , przypuszczam , że każdy kto by miał do wydania z 5-10 tys by wybrzydzał i mówił , że te za 1200-1500 zł nie mają żadnego brzmienia , k**wa zejdźmy na ziemie a nie latajmy w kosmosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ci żyłka pęknie, tak się napinasz - handlujesz tymi hmmm "kolumnami" ???

 

Niestety rozczaruję Cię ale to naprawdę byle co. W większości promowane przez różnej maści sprzedawców ( i słusznie: biznes is biznes).

Ale sorry, ale czy to Koda, Eltax, Jamo, vk, czy Biedronka - grają tak samo *** - dla mnie nie do przyjęcia.

A Taga 406 jako zestaw bez suba do kina to się nadaje wyłącznie 1 kwietnia do opowiedzenia ( a to jeden z wielu kwiatków z ankiety)

Pożartowałem, a teraz serio:

 

 

1800 zł to dużo pieniążków jeśli wydaje się je z głową.

Policzmy:

Na wspomnianym Allegro można spotkać dobre acz używane kolumny. Np. ostatnio widziałem jedne b. dobre kolumny stereo - podłogówki - cena sklepowa ok. 2600 zł. Wiek ok 5 lat - stan b. dobry, kolumny org. Poszły ok 800 zł +przesyłka.

Drugie - cena sklepowa ok 2500 ... euro, wiek 10 lat, stan b. dobry, podłogówki poszły za ok. 900 zł. Obie br miały z przodu - dużo łatwiejsze do ustawienia....

Marek świadomie nie podaję, ale to cenione kolumny. I to cenione w Europie.

Czyli za 1000 zł można kupić porządne używane kolumny przy których te z ankiety to chłam kosmiczny.

Z 1800 zł zostaje 800.

Za 400 zł można trafić dwa monitorki - zagrają lepiej niż jakiekolwiek tylne z zestawu kina domowego za 3-4 tys. i jakiś centralny.

Zostaje 400 zł za który można kupić używany sub który jak dinozaur tupnie rozsypie nam wątrobę.

 

I co da się mieć porządne acz używane kolumny za 1800 zł - da się.

Owszem trzeba się wykazać wiedzą i odrobiną cierpliwości....

 

Ale co kto woli...

I dla rożnej maści trolli nie handluję sprzętem audio, ani nowym, ani używanym. Ot czasami dla hecy pokażę komuś że jedyna słuszna droga wcale nie jest ani najlepszą, ani najkrótszą, lol.

Ale co kto i gdzie kupi decyduje dysponent pieniędzy. Amen

 

*** Tak samo to skrót myślowy, oczywiście grają inaczej, ale każdej coś brakuje. A to góra typu najgorszy Altus, a to środek jakby poduchą z puchu dostał, a w tej bas uciekł. W tym sensie tak samo - tak samo daleko od ideału.

 

P.S. Także @Grzegorz_48916 nie ważne co i gdzie kupisz.

Ważne żebyś to robił głową - a będziesz później zadowolony.

Chyba, że zachorujesz na audiofilizm - ale tego nikomu nie życzę - brrrr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777

 

Bo ci żyłka pęknie, tak się napinasz - handlujesz tymi hmmm "kolumnami" ???

 

nie kolego ja też niczym nie handluję , a już na pewno nie sprzętem audio,nie mam na tyle wiedzy i ceierpliwości do ludzi , nie spinam się tylko szkoda mi ludzi , dla których no niestety takie coś by odpowiadało a wszyscy wszem i wobec wpierają , że to nie gra wogóle, powtórzę jeszcze raz nie każdy ma tysiące do wydania , nie każdemu odpowiada kupienie "używek" ( ja też bym podszedł do tego z dużym dystansem, w końcu nie wiadomo jak były używane ale przyznam , że lepiej kupic dobrego klocka z wcześniejszej serii ale nowego z gwarancją ), ludzie wolą kupic nowe i miec gwarancję na to ,

masz pewnie większe doświadczenie w tym zakresie to pomóż koledze wybrac coś sensownego za taką kwotę i zarzuc kilka konkretów , ja osobiście uwarzam , że Taga 606 v.3 gra ładnie , fakt , nie są to za mocne kolumny ale czy ktoś będzie w domu robił dyskotekę ( w moich 25-ciu m2 potrafi narobic hałasu w dobrej jakości ) , gdy zarzuciłem sobie ostatnio Dire Straits i ich Brothers In Arms to była uczta dla uszu , czyściutko , z detalami , bez jakichkolwiek naleciałości dźwiękowych , po prostu miodzio , spotkałem się z opinią , gdzie ludzie mówili , że grają dźwiękiem audiofilskim , byc moze , mi się bardzo podoba ich dźwięk , mogłoby byc trochę wiecej basu ale w sumie to zależy od słuchanej muzyki .

 

*** Tak samo to skrót myślowy, oczywiście grają inaczej, ale każdej coś brakuje. A to góra typu najgorszy Altus, a to środek jakby poduchą z puchu dostał, a w tej bas uciekł. W tym sensie tak samo - tak samo daleko od ideału.

 

zgadzam się z Tobą w stu procentach ale cóż można oczekiwac za taką cenę , sam "powiedz"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi nie wyszła znowu kobyła to w punktach.

 

1. Jak masz mało pieniędzy to musisz zdecydować, idziesz na łatwiznę i masz byle co, Ale nowe i z paragonem. Albo czytasz, szukasz i potrzebujesz odrobiny szczęścia. I masz używkę, ale za to jak grającą....Każda nówka po tygodniu to... używka ? ;P

 

2. Nie namawiam na używki. Jest mi obojętne co autor wątku kupi. Po prostu pokazałem iż za te same pieniądze można mieć sprzęt który naprawdę zagra w stereo, a i w kd zdeklasuje te hmmm "kolumny z ankiety" To po prostu trzeba usłyszeć. Adek45 ciekaw byłbym Twojej opinii gdyby po posłuchaniu Twoich Tag za chwilę posłuchałbyś (pardon) naprawdę dobrych kolumn. Tego jak sexu - się nie opisuje, to trzeba przeżyć ;P

 

3. Nie podaję marek używek które warto kupić, bo: primo nie chcę nakręcać cen (jest na tym forum od groma różnych cwaniaków promujących nowe i stare guano) Sekundo: co jednemu zagra.... Zawsze mówię szukaj na zachodnich forach. Tam opinię są uczciwe (bez kasy w tle)

 

4. Są nowe kolumny grające pięknie, z tym że..... nie kosztują 1800 zł za zestaw 5.0 (ale za to np. ich skrzynie nie są wykonane z.... prasowanego papieru - ;)). Sorry taki rynek, takie jego prawa... Kiedyś najtańszy telewizor, wykastrowany ze wszystkiego, firmy krzak, potrafił kolorami dorównać markowemu i też pograć 20 lat. Dzisiaj najtańszy to niestety.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niema co na sile sugerowac komus drogiego sprzetu. Zawsze sie znajdzie klient na Dacie Logan, ktory bedzie zadowolony; klient na VW Golfa, na BMW 5 i taki, ktory nie kupi nic ponizej Porsche Panamery. A wszystko zalezy od potrzeb i zasobnosci portfela. Zreszta i tak samemu trzeba sie przejechac zeby zobaczyc co mi pasuje i czy jestem w stanie dolozyc do Golfa, bo Logan wg mnie "nie jedzie" itd. Ja sam moglbym wydac na kino 10k ale po co? I tak jak narazie gra mi w salonie stare plastikowe kino, ktore sluzylo przez lata i czasem zrobi halas. Ja jestem swiadomy, ze szukajac KD do 3k bede mial namiastke kina. Ale moze tyle mi wystarczy? A jak juz odbede wizyte w salonie, odslucham pare zestawow to sam zobacze, a jak kupie moj "budzetowy" zestaw, ktory bedzie gral tak jak chce - nie bede sie zastanawial: a co by bylo gdybym mial kolumny za 10k sztuka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się nie odzywałem ale byłem poza miejscem zamieszkania z tabletem jedynie. Czytałem wszystko nie mogąc się jednocześnie włączyć do dyskusji.

Shrek777 masz absolutną rację jednak to taka oczywista oczywistość. Ja muszę mieć coś z gwarancją bo mając do czynienia z dzisiejszymi produkcjami 50% produktów kupowanych przeze mnie w sklepie przeważnie reklamuję na różne wady. (jestem dość pedantyczny i jeżeli mam siedzieć przed kolumną i patrzeć się w jej obtłuczony narożnik.... to oczywiście tylko przykład)

 

Nie chcę wysłuchiwać opinii że za te pieniądze to będzie tzw gówno i należy zwiększać budżet. Kasy jest tyle ile jest więc albo będzie zestaw w budżecie 1800 albo nie będzie wcale, więc reasumując na pewno za tę kasę co bym nie kupił będzie lepsze od niczego. Obecnie TX-NR616 podłączyłem do pewnego rodzaju tosnili 40W o nazwie ZG10C (przynajmniej jeden głośnik tak się nazywa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z czego jedna kolumna jest inna a druga inna Jedna była z przełącznikiem na zwrotnicy i bez bass reflexu a gwizdek siedział w tubie. Druga miała oryginalnie zamiast przełącznika bass refleks i inny gwizdek. Grały każda inaczej i u góry i u dołu. Basy zostały wymienione przeze mnie na GDN40/20 bo takie wpadły mi w ręce a stare GDN30/20 były porwane a i wpadły mi w późniejszym czasie w ręce gwizdki GDWK120/9 jakoś tak i oby obie grały tak samo niski puszczony jest bezpośrednio bo nie było dostępu do obliczonej cewki a gwizdki chodzą oba przez obliczony kondensator. W tej kolumnie gdzie był przełącznik wywalony jest i zrobiony z niego bass reflex. Przeżyliśmy w czasach studenckich jak i później wiele dość głośnych imprez wraz z WS442. Oj bywało że trzeba było do tonsila po imprezie głośniki niskotonowe nosić do przewinięcia. Pan w tonsilu w białymstoku znał mnie już . Jedna ma tą naklejkę ZG10C druga nawet nie wiem jakaś prostsza wersja. Wg mnie mimo trochę dudnienia gra to dość dobrze.

 

Przyjmuję tłumaczenie że dali zensor są lepsze od jamo i nie będę nie mogąc tego sprawdzić z tym dyskutował.

 

Moja uwaga w tym wątku została zwrócona na TAGA 606v3 nie mam żadnej szansy odsłuchać je u siebie, ale przeraża mnie cena bo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a z subem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co mnie w nich zachęca to dwa niskie przetworniki i BR z przodu, trochę naczytałem się nt. problemów z ustawieniem kolumn z BR z tyłu.

 

Na liście zakupowej pozostają jeszcze:

JAMO 606HCS (trochę kusi mnie ten boczny bass bo nie stały by przy ścianie z boku, szkoda tylko że BR w nich jest jednak z tyłu)

Quadral 6000 bo to podobno z onkyo gra dobrze i występuje nawet w zestawach (tak samo brak możliwości odsłucu).

OBSIDIAN 600 Wyglądają mi jak jamo i kosztują prawie tyle samo bas z boku itd. nic nie mogę na ten temat powiedzieć.

 

Proszę o korekty mego rozumowania.

 

Ps. Gdybym mógł odsłuchać wątku bym nie zakładał.

 

 

 

 

 

i została przeze mnie przerobiona zwrotnica na króko, niskki idzie bezpośrednio a gwizdki zostały puszczone basy wymienione zostały bo wpadły w ręce na bodajrze GDN40/20

Bo basy powstawiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

te jamo w 20m2 będą się dusić, ale jak tylko do kina to możesz spróbować, plus jest taki że nie musiałbyś kupować suba - tyle mogą wygenerować basu, sąsiad takie kupił i bardziej łupały niż sub z kompletu z 20cm membraną.

więc moja rada byś sub kupił oddzielnie ale taki z 25 , 30 cm membraną żeby pomasował kichy, bo zwykły hałas to zrobią przody.

jamo spokojnie nagłośnią i 40 m2.

uprzedzając pytanie czy dźwięk mi się podobał napiszę prawdę, że nie, ale ja mam trochę lepsze kolumny i w dodatku sluchłem niewygrzanych,

do stereo na 20m2 odradzam , do KD możesz zaryzykować (najwyżej odeślesz) ale bierz zestaw bez suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench co Ty pier**lisz ludziom w głowach , to co generują kolumny nijak się ma do basu w subwoferach , człowieku co Ty ludziom za głupoty opowiadasz , masz chyba mylne pojęcie o basie z suba i w filmach , poza tym zanim wybrałem swoje kolumny słuchałem ich i gówno a nie bas miały , człowieku , chyba nie słyszałeś basu z suba , tu nie chodzi o łupanke w stylu techno a jebnięcie na najniższych rejestrach których bardzo żadko która kolumna potrafi a już na pewno nie za tą kasę wiec przestań pier**lic , że do kina nie trzeba suba

 

te jamo w 20m2 będą się dusić, ale jak tylko do kina to możesz spróbować, plus jest taki że nie musiałbyś kupować suba - tyle mogą wygenerować basu, sąsiad takie kupił i bardziej łupały niż sub z kompletu z 20cm membraną.

 

bo sub w komplecie był do dupy i już

 

większych bzdur nie słyszałem , jakim basem one grały ? 40-50 Hz bo napewno nie 20-25 więc może dlatego tak dawały a niech spróbują "zejśc" niżej to gówno je będzie słychac bo będzie taki spadek mocy , poza tym żadna kolumna nie dorówna aktywnemu subwoferowi , który ma zejście na 20 Hz i niżej , co Ty za SF opowiadasz ,

 

uprzedzając pytanie czy dźwięk mi się podobał napiszę prawdę, że nie,

i wszystko w temacie ,

chyba , że chodzi Ci tylko o buczącą napierdalanke a nie mocny , szybki , precyzyjny i dobrze kontrolowany bas ale niestety nie w tym przypadku .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studząc emocje podzielę się spostrzeżeniami jakie odniosłem po odsłuchu.

 

Do dosłuchu wybrałem

Pink Floyd "Take it back" z uwagi na początek rozchodzacy się po paśmie

Pink Floyd "Comming back to life" Z uwagi na wysoki głos Gilmoura i mocne uderzenie Masona

Geroge Benson "The getto"

Jean michael jarre "oxygen"

 

Odsłuch odbył się na ONKYO Tx-NR616 czyli taki sam jak u mnie w domu.

 

 

Jamo 606

Mimo negatywnych opinii grają czysto i w klasie cenowej w miarę dobrze jedyny problem jaki miałem podczas odsłuchu z tymi kolumnami to bass. Aby mieć go na żądanym poziomie trzeba mocno rozkręcić zestaw. Przy zejściu do poziomu normalnego słuchania bas znika całkowicie, jakość znośna. Problem z basem bo amplituner wymagał by korektora w zależności od poziomu wysterowania a takiego chyba nie ma. Niestety dyskwalifikacja basu odstawiła mi w kolejce te kolumny bo chcę móc słuchać w tle dnia codziennego więc pojawia się problem. Zestaw około 1500,-

 

Taga 606v3

Kompletne dno. Płasko nieczysto, kolumny grają tak jak by ktoś je kocem przykrył dodatkowo wysokie tony jak by kują w uszy czuć jakąś nieczystość w głosie która kłuje w uszy brak basu. Przewaga to wygląd bo wyglądają na prawdę fajnie i to mnie zwiodło. Rozumiem że sprzedają się tylko dla tego że jest to produkt prawdopodobnie marketowy i przy braku możliwości odsłuchu i porównania mając na względzie wygląd jeszcze się sprzedają. Niewprawne ucho mojej żony po dwóch kawałkach kazało mi wyłączyć. Ale bym się wkopał bo chciałem kupić te tagi na razie i przez rok szukać sobie spokojnie czegoś docelowego. Zdecydowanie odradzam. Bez włączenia koloryzatorów w ampli gra dużo dużo w tyle za moimi 40W tonsilami z roku 83. Dźwięk jest bardzo męczący. Zestaw około 1200,-

 

Indiana Line nota 550

Porządne kolumny, wyglądają niepozornie są najmniejsze ze wszystkich testowanych ale drzemią w nich moce. Przy pure audio brakuje basu pasmo jest równe w całej rozciągłości tak samo mocno gra góra, środek i dół. Bardzo czysto. Przy włączeniu koloryzatorów pojawia się bas dość mocny jak na tej średnicy głośniczki choć nie mięsisty . Można na nich słuchać bardzo cicho i nie leci to na jakości. Wiadomo małe głośniki dobra skuteczność już przy małym wysterowaniu (pewnie trochę pokićkałem pojęcia bo nie jestem z branży ale pewnie każdy zrozumie) Zestaw 2400,-

 

Monitor audio MR4

Cycuszek pameli anderson jak to się zwykło mawiać w moich młodzieńczych czasach. Kolumny grają amerykańskim brzmieniem czyli mocny bass środek trochę wycofany do tyłu i mocna góra. Czyli w porównaniu do indiana jest większe kopnięcie i uderzenie basu i mniej słychać środek. Nie potrzebują kolorowania żeby w rocku uderzyć, ale też nie boją się tego. Zestaw 3100,-

 

Wg mnie na odsłuchu Indiana i Monitor wypadły najlepiej co pewnie zrozumiałe patrząc chociażby po cenie. Jamo nie grają źle tu zaznaczam bo potrafią dostarczyć czysty dźwięk miły dla ucha dzwięk ale musi być głośno w przeciwnym razie grają jak głośniki z jamnika choć czysto. Nie jestem jeszcze taki stary więc mam jeszcze trochę szczeniackiego nawyku do basu zwłaszcza że kocham rocka więc szukam czegoś co uderzy i tu monitory są na pierwszym miejscu za 5 lat gdy będę się skłaniał bardziej ku muzyce klasycznej na pierwszym miejscu postawiłbym indiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletne dno. Płasko nieczysto, kolumny grają tak jak by ktoś je kocem przykrył dodatkowo wysokie tony jak by kują w uszy czuć jakąś nieczystość w głosie która kłuje w uszy brak basu

 

Grzegorz_48916 , ONE NIE MAJĄ BASU , KOLEGO CO TY MOŻESZ O ICH GRANIU POWIEDZIEC SKORO PRZESŁUCHAŁEŚ RAPTEM DWA KAWAŁKI I ŻONA KAZAŁA CI JE ODŁĄCZYC , HEHE :) ŻONA KAZAŁA , DLATEGO , ŻE NIEWPRAWNE UCHO DLATEGO KAZAŁA A I ZAPEWNE DLATEGO , ŻE NASŁUCHALIŚCIE SIĘ BUCZĄCEGO BASU I JUŻ , UCH O SIĘ PRZYZWYCZAIŁO I TYLE A W NICH JEST NAPRAWDĘ FAJNY BAS KTÓREGO JEST TYLE ILE TRZEBA PRZYNAJMNIEJ NIC NIE BUCZY , NAPRAWDĘ , ŚMIECHU WARTE CO NAPISAŁEŚ , FAKT NIE MAJĄ BASU ESTRADOWEGO ALE BEZ JAJ , znowu , z niedowierzaniem włączyłem sobie U2 The Joshua Tree , Pink Floyd The Wall no i co , albo ktoś z nas ma drewniane ucho sorki nie chcę ani Ciebie ani Twojej żony obrażac ale jak można ocenic kolumny po dwóch kawałkach nie zmieniając rodzaju muzyki , ŚWIETNY ODSŁUCH chyba kobieta śpieszyła się na zakupy :) ale jak komuś pasuje buczenie a nie bas to powodzenia , ALEŚ SIĘ ZMĘCZYŁ SŁUCHANIEM TYCH DWÓCH KAWAŁKÓW KOLEGO POCZYTAJ COŚ NAPISAŁ , POWTÓRZĘ , JAK MOŻE COKOLWIEK ZMĘCZYC PO DWÓCH KAWAŁKACH CO ZA BZDURY , NIECZYSTO GRAJĄCE , HAHAHAHA NAPRAWDĘ ŚWIETNY ODSŁUCH DWA KAWAŁKI I ODŁĄCZYC , EH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Adek. Gosc posluchal paru zestawow i w porownaniu Tagi zagraly mu najgorzej. Tyle. Sam sie niedlugo przymierzam do ich odsluchana a slysze rozne opinie i sam ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek45 nie wiem skąd twój zapał odbicia piany, twoje opinie nie wnoszą kompletnie nic poza haosem. nie wiem skąd się przypałetales do tego wątku i wracaj skąd przyszedles. jeżeli nie chcesz obrażać mojej żony to nie rób tego w kolejnym zdaniu. znam bardzodobrze takich jak ty. przeczytaj uważnie czego tym tagom brakowało tam chyba nie o basie było. kup sobie tagi i zejdź mi z oczu.

 

jeżeli czyta to administrator zgłaszać niską wartość wypowiedzi i zwroty obraźliwe.

 

ps.

caps ci się zepsuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I DLATEGO NIECH NIKT SIĘ NIE SUGERUJE NICZYIMI PROPOZYCJAMI TYLKO NIECH IDZIE I SAM POSŁUCHA ALE NIE TAK JAK GRZEGORZ , DWA KAWAŁKI I SZLUS , ja na odsłuch nagrałem sobie trzy płyty z różnego rodzaju muzyką , 20 kawałków na każdej płycie + jedna płytka z audio dvd ( nie mylic z dvd audio ) z 4-ema płytami z muzą (w 24 bit 96 KHz ) od transu przez poważną do filmowej i po kilka razy je przesłuchałem nawet po kilka razy jeden kawałek I WCALE NIE W MARKECIE KUPOWAŁEM A TAK PRAWDĘ MÓWIĄC TO W ŻADNYM MARKECIE ICH NIE WIDZIAŁEM ,

M-Audio ( nie Monitor Audio oczywiście), Koda , Jamo , Quadral , Prism Onyx , Magnat , JBL Loft , te tak , marketowe kolumny

ciekawi mnie Grzegorz po jakim czasie będziesz wymieniał kolumny na inne ,

A POZA TYM JAK MOŻNA PRZYRÓWNYWAC KOLUMNY KOSZTUJĄCE NIECAŁE 1200ZŁ ZA ZESTAW Z TAKIMI CO KOSZTUJĄ DWA , TRZY RAZY TYLE , PORÓWNAJ KOLUMNY KOSZTUJĄCE 1200 ZŁ ZA KOMPLET Z KOLUMNAMI Z TEGO SAMEGO PRZEDZIAŁU CENOWEGO TO WTEDY PRZEKONASZ SIĘ KTÓRE BĘDĄ GRAŁY BEZ BASU ALE NIE PO DWA KAWAŁKI przy odsłuchu A ZE DWIE TRZY PŁYTY ,

kolego trzeba było włączyc coś z jazzu i posiedziec przy nim to byś się przekonał czy mają bas i posłuchac choc z jedną płytę w całości nie tylko dwa kawałki , zarzuciłem teraz tego pana Georga Bensona i jego płyty Live The Best of... i gdzie Ci brakowało basu fakt nie wylewał się jak z suba ale nie można powiedziec , że go nie było , nie rozumiem tego ale przyzwyczajenia robią swoje , jak zależy Ci na większym basie to spróbuj posłuchac Tagi , tak Tagi ale 806 , albo JBL ES80, 90 lub 100 ale to też nie ta półka cenowa , ja też słuchałem tych mr4 i mi z kolei nie podobał się ich bas , szczegułowośc , detalicznośc , stereofonia tak ( choc muszę przyznac , że 606-tki wcale im nie ustępowały ), ale za mało basu , właśnie skończyłem Tsuyoshi Yamamoto Trio (płyta), jazz , fajnie chłopaki tną i jest w deche naprawdę nie rozumiem Ciebie, Dire Straits Brothers In Arms (płyta) świetnie zaraz po jazzie i też nie wiem czego tu brak ,

 

gdzie robiłeś odsłuch , w sensie jakie to było pomieszczenie ,

 

I nie chce mi się wierzyc , że inny ampli spowodował taką różnicę w brzmieniu , że niby na tym co odsłuchiwałeś "..." jeśli to można tak nazwac a mianowicie Onkyo był brak basu , inna jest tego przyczyna ale to tylko moje zdanie , brakuje Ci basu to może posłuchaj sobie tych

 

uuuuuuuuuu obraźił się Pan bo ktoś pojechał po Waści

 

BO TAKA JEST PRAWDA PANIE NIKT NIE ROBI ODSŁUCHU ( W TYM PRZYPADKU W ŻYCIU BYM TEGO TAK NIE NAZWAŁ ) NA DWÓCH UTWORACH

A PAN JESTEŚ NIEKULTURALNY LUDZIE CHCĄ POMÓC A PAN SZKODA "SŁÓW"

 

 

No ale Adek. Gosc posluchal paru zestawow i w porownaniu Tagi zagraly mu najgorzej. Tyle. Sam sie niedlugo przymierzam do ich odsluchana a slysze rozne opinie i sam ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu.

 

Piteero wg Ciebie posłuchanie dwóch kawąłków na jednych kolumnach to osdsłuch , chyba WIELKI ŻART A POZA TYM JAK JUŻ CHCIAŁ SŁUCHAC I PORÓWNYWAC DO KOLUMN TAGA TO MÓGŁ POSŁUCHAC KOLUMN KOSZTUJĄCYCH PODOBNIE A NIE DWA TRZY RAZY TYLE TEŻ MI ODSŁUCH ZRESZTĄ WYZEJ WSPOMINAŁEM O TYM NO ALE POWODZENIA BO JAŚNIE WIELMOŻNY PAN SIĘ OBRAZIŁ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45

Bardzo mi szkoda że wątek na temat kolumn przerodził się w okładanie się pięściami. Czy mógłbyś nie wynurzać się w tym wątku bo wszystko straciło swój pierwotny sens. Na prawdę nie interesuje mnie jakiej muzyki słuchasz i w jaki sposób prowadzisz odsłuchy. Tym bardziej nie interesuje mnie twoje osobiste zdanie na mój temat.

 

Sugeruję opuścić ten wątek i pozwolić mu się rozwijać w sposób naturalny, w tym temacie nie wnosisz niczego a jedynie pyszczysz się na innych i prowadzisz monologi mam wrażenie że nikt ciebie nie słucha a ty się pchasz. Załóż sobie wątek i tam prowadź swoje debaty bo mnie to nie interesuje i przeszkadzasz mi tylko. Po długości wypowiedzi zaczynam wnioskować że zaczyna docierać tylko trudno to zrozumieć. Nie potrzebuję twoich monologów, obelg etc. i ich nie chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu po pierwsze jak żeś taki audiofil i znawca to po kiego "tu" przyszedłeś , jak myślę po pomoc bo po cóż innego , po drugie pisząc to wszystko u góry chciałem w jakiś sposób zrozumiec i jak mi się wydawało wytłumaczyc pewne sprawy ale teraz żałuję , że wogóle się odezwałem po trzecie każdy z "nich" wypowiadający się "tu" skądś się przypałętał i o ile umiem czytac nikogo nie obraziłem

 

 

GRZEGORZ tak trzymaj a na pewno w przyszłości ktoś Ci pomoże

 

 

Kompletne dno. Płasko nieczysto, kolumny grają tak jak by ktoś je kocem przykrył dodatkowo wysokie tony jak by kują w uszy czuć jakąś nieczystość w głosie która kłuje w uszy brak basu.

 

a to co , jak nie o bas ale już nie ważne

 

pewnie nic Ciebie to nie interesuje i zapewne jakbys przeczytał ze zrozumieniem to co napisałem po Tobie to byś się domyślił , że ja już mam te Tagi i dlatego wiem jak grają i kupe muzy różnorodnej na nich słuchałem i powiem Ci Panie kochany , ŻE W TEJ CENIE NIC NIE ZAGRA LEPIEJ

ps. mnie jakoś nie zmęczyło słuchanie na nich muzy i filmów

to nie caps

podaj mi Pan jakieś słowo obrażające Ciebie lub Twoją Panią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Grzegorz, jesteś kolejna osobą, która się przekonała, że często te wszystkie opinie czy testy odsłuch brutalnie weryfikuje. Dobrze, że udało Ci się sprzęt własnym uchem sprawdzić.

 

Monitor audio gra właśnie odrobinę podbitymi skrajami pasma, więc jak lubisz kopnięcie na basie może Ci się spodobać. Tylko chyba budżet trzeba sporo podnieść :)

Nie wiem jak seria MR, bo słuchałem tylko RX i muszę powiedzieć, że tamte są świetnie wykonane, naturalny fornir, dobrze położony i spasowany.

 

Jeszcze jedno, dobre kino może Ci się podobać bez suba, dopóki nie posłuchasz z subem ;) Wcześniej czy później nieodzowny.

 

I jeszcze jedno. Płaski dźwięk przy cichym odsłuchu może wynikać także z niewydolności prądowej amplitunera, temat wielokrotnie poruszany na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORKI ALE JA NIKOGO NIE OKŁADAM PIĘŚCIAMI TO PAN ZACZĄŁ GROŹIC ADMINISTRATOREM , ŻE NIBY KOGOŚ OBRAŹIŁEM ŻEBYM STĄD SPADAŁ ITD WIEC DO WIDZENIA.

ps mam nadzieję , że znajdzie Pan dużo ludzi do pomocy i , że rozwinie się ten wątek jak Pan tego sobie życzył

wiem ,że Pana to wszystko nie interesuje więc po co w dalszym ciągu Pan tu jest równie dobrze może to się tyczyc każdego innego który się tu wypowiada a chce pomóc :) miłego wieczorka a człowiek chciał pomóc i sam pewne rzeczy zrozumiec

 

kolego omen możesz mi wytłumaczyc jak można stwierdzic jak gra kolumna słuchając na niej tylko dwie piosenki wytłumacz mi to bo nie rozumie przecież one nie zdąrzyły się rozgrzac a wspominane Tagi grają górą pasma i wogóle nie zgadzam się z opinią Pana Grzegorza

 

napisałeś:

" I jeszcze jedno. Płaski dźwięk przy cichym odsłuchu może wynikać także z niewydolności prądowej amplitunera, temat wielokrotnie poruszany na tym forum.

 

więc to też musi dac do myślenia Panu G

myślę , że ostudzi to Pana G od wyganiania ludzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Monitor audio gra właśnie odrobinę podbitymi skrajami pasma, więc jak lubisz kopnięcie na basie może Ci się spodobać. Tylko chyba budżet trzeba sporo podnieść :)

 

 

Koszt zestawu 3100. Niemało ale nie mam za bardzo nic do porównania Próbowałem odsłuchać jeszcze Roth oli30 i Klisph C5 ale nie są dostępne. Pozostałe to już daleko za drogo. Myślę że posunąłem się już na tyle daleko z pierwotnym budżetem 1800 że strzelanie w coś jak dali zensor 5 przekracza możliwości mojej fantazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, żeby dobrze ocenić kolumny wiadomo, że potrzeba więcej czasu, ale czasami od razu słychać, że to nie jest to jeśli dźwięk znacznie odbiega od oczekiwań słuchającego.

 

Druga ważna sprawa to akustyka pomieszczenia, te kolumny u Grzegorza w domu mogą zagrać całkiem inaczej. Ja słuchałem w sklepie kilku dużych konstrukcji, które wydawało się, że zupełnie nie mają basu. Moim zdaniem była to jednak specyfika pomieszczenia, było one dosyć duże, wysokie chyba na 4 metry oraz wielkie szyby wystawowe. Te same kolumny w standardowym 20 metrowym pokoju mogłyby mieć basu aż nadto, kto wie.

 

Dlatego Grzegorzowi doradzam zakup sprzętu z opcją zwrotu, jeśli w miejscowym sklepie się nie zgodzą to np. przez internet, wtedy jest 10 dni na zwrot.

 

Subwoofer jest pewnym wydatkiem podnoszącym cenę zestawu, jednak w dobrym kinie na dłuższą metę niezbędnym. Dlatego jeśli ktoś nie ma naraz tyle pieniędzy proponuję kupić same głośniki, a suba za jakiś czas.

Zresztą kwestia suba to też temat często nieprosty i na osobną dyskusję, wie to ten kto stanął przed takim wyborem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ,

 

żeby dobrze ocenić kolumny wiadomo, że potrzeba więcej czasu

wychodzi albo słaba znajomośc tematu albo takie preferencje założyciela tego tematu tylko dobija mnie to , że za taką małą kasę Pan ma takie wielkie oczekiwania ,skoro dysponuje się daną kwotą słucha sie kolumn z tego przedziału bo wiadomo , że jeśli kolumny kosztują o wiele więcej będą grały tylko lepiej od tych w zakładanym budżecie a później gdy wróci się do kolumn z "naszego" przedziału cenowego we wszystkich będzie niedosyt i coś będzie nie tak , niestety tu nie ma kompromisu, będa tak grały ile kosztują choc nawet w o wiele droższych konstrukcjach każdy znajdzie jakieś wady , które wg niego zdyskfalifikują dane kolumny

 

ja też jak wybierałem te Tagi byłem na NIE ( za mało basu (ale nie brak) , wyeksponowana góra) ale po przesłuchaniu innych wróciłem do nich i poświęciłem im więcej czasu i wybór padł na Tagi a też słuchałem wspomniane przez Pana G Monitor Audio MR4 i Jamo 606 , słuchałem też QQ5000 i też mi podchodziły i to nawet bardzo ze względu na bas ale były w markecie i w komplecie z amplitunerem ,

ale wybór nie zależy ode mnie wiadomo co ucho to dźwięk .

 

A sub fakt inna bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba budżet trzeba sporo podnieść :)

Okazuje się że wcale niekoniecznie. Zacząłem wyceniać i sam jestem zaskoczony.

MR4 + MR1 + MRCENTER - 2600 zł to tyko 200 pln więcej od indiana line które też są świetne.

w takim wypadku pomyślałem o

MR4 + MR2 + MRCENTER i przy takiej opcji cena 2800

z transportem.

 

Zastanawiam się tylko co te mocniejsze tyły mi dadzą.

Kusza mnie MR6 ale ani nie mam możliwości odsłuchu a i koszt jest większy więc na tym się zatrzymam jak na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.