Skocz do zawartości
IGNORED

Zesetaw 5.0 w budrzecie 1800,-


Grzegorz_48916

Zestaw 5.0 w cenie do 1800,-  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zestaw 5.0 w cenie do 1800,-

    • Jamo S 606 HCS 3
      0
    • Quadral Quintas 5000
      1
    • Wharfedale OBSIDIAN
      2
    • Taga Harmony TAV-406
      3
    • Magnat SUPREME 800 / 100 / C250
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Mocniejsze tyły raczej Ci w kinie niewiele dadzą, i tak odetniesz część basu i przekierujesz na suba lub fronty.

MR2 mają inną zaletę w stosunku do MR1, mianowicie mają bas reflex z przodu co będzie powodowało mniej kłopotów z dźwiękiem po zawieszeniu ich na ścianę. Wadą natomiast jest spory rozmiar, jak masz miejsce to nie ma sprawy, ale zwróć uwagę na wymiary 250mm głębokości do 180mm robi różnicę, to jest aż 7 cm.

 

Powiem Ci natomiast inną rzecz, do pomieszczenia takiego jak Twoje tj. 20m2 raczej nie wziął bym frontów MR4 tylko MR6. Ja mam podobnie 21m2 i wiem co mówię, tym bardziej, że z tego co piszesz lubisz mocne uderzenie.

MR4 generalnie to jest dosyć mała kolumna 850x185x255mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na odsłuchu Indiana i Monitor wypadły najlepiej co pewnie zrozumiałe patrząc chociażby po cenie.

 

Teraz rozumiesz dlaczego byłem bezlitosny dla kolumn za 1800 zł.

I udanych łowów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego Grzegorzu napisałeś (dopiero teraz to dojrzałem ) :

"z tym jest problem. W moim mieście jest tylko jeden porządny salon muzyczny gdzie można zrobić odsłuch ale tam kolumny zaczynają się od 2500. W MM nic nie ma stoją jedne JBL i DENON poza tym gwar i harmider. Dobrze że przynajmniej coś zaczyna się klarować co kilka zestawów to nie wybór z dziesiątek. Na scenie zostają chyba Jamo, Taga, Obsidian"

więc chyba rozumiem skąd taki "odsłuch" a i zapewne duża przestrzeń m.inn.dlatego też taki wynik

 

Przepraszam , że tak znowu się wcinam bo ma Pan już jak widac swój typ , rob18612 napisał tak

 

A tak na marginesie co wy byście wybrali do Cambridge audio 640a Dynaudio 2/8 czy Monitor audio MR6, powiem wam że ja mam dylemat bo jedne i drugie grają bardzo przyzwoicie,Dynaudio grają bardzo szczegółowo,dużo się dzieje w muzyce natomiast MR6 grają większym basem ale również dużo słychać. Oczywiście rozmawiamy o głośnikach do 3k.

 

post z pocz ubiegłego roku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiesz dlaczego byłem bezlitosny dla kolumn za 1800 zł.

I udanych łowów :)

No niestety już widzę że się nie obędzie bez dołożenia pieniędzy, nie tak dużo jak mi się wcześniej wydawało bo co 2600 to nie 3100 za zestaw MR4itd, Właśnie miałem klikać w kup a tu Omen zasiał we mnie ziarenko niepewności i znowu wpadam w rozważania :-)

Obawiam się że mocniejsze kolumny takie jak MR6 będą przy moim wzmacniaczu grały płasko bo są to już konstrukcje większej mocy i czy aby tyle mi potrzeba. No i kosztują jeszcze więcej. Przepiękne są KEF C5 ale nie mam możliwości odsłuchu. MR4 mam odsłuchane.

 

MR2 mają inną zaletę w stosunku do MR1, mianowicie mają bas reflex z przodu co będzie powodowało mniej kłopotów z dźwiękiem po zawieszeniu ich na ścianę. Wadą natomiast jest spory rozmiar, jak masz miejsce to nie ma sprawy, ale zwróć uwagę na wymiary 250mm głębokości do 180mm robi różnicę, to jest aż 7 cm.

Muszę się nad tym zastanowić. Przyznam że skusił mnie właśnie ten refleks z przodu. Ale nie zastanawiałem się nad ich wielkością. Widzę że MR2 idą w zestawy do małych kompaktowych wieżyczek różnica w cenie między dwoma MR1 i MR2 to 200 złotych to warte skuszenia się oczywiście muszę przeanalizować rozmiar.

 

Ps.

Widzę że na obecną chwilę trzeba by cyferki poprawić w tytule i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem rozmiary kolumn naniesione na jeden 3d rysunek.

1) MR6 970x200x300

2) MR4 850x185x255

3) MR2 350x185x250

4) MR1 260x165x180

 

No i faktycznie Omen MR2 ki są zrobione na tym samym głośniku basowym co MR4 czy MR6 i mają taki sam gabaryt co MR4 tyle że niższe

 

Teraz trochę tabel w zestawieniu

MR1

Pasmo częstotliwości 55 Hz-30 kHz

Czułość (1 w/1 m) 88 dB

Impedancja (?) 6

Moc (RMS) 70 W

Rekomendowana moc wzmacniacza 15-70 W

Komora basowa Bas-refleks, wylot z tyłu

Przetworniki 1 x 140 mm niskośrednio tonowy MMPII, 1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM

Wymiary (mm) 260x165x180

Waga (kg) 3,5

 

MR2

Pasmo częstotliwości 42 Hz-30 kHz

Czułość (1 w/1 m) 90 dB

Impedancja (?) 6

Moc (RMS) 100 W

Rekomendowana moc wzmacniacza 30-100 W

Komora basowa Bas-refleks, wylot z przodu

Przetworniki 1 x 165 mm niskośrednio tonowy MMPII,

1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM

Wymiary (mm) 350x185x250

Waga (kg) 5,6

 

MR4

Pasmo częstotliwości 36 Hz-30 kHz

Czułość (1 w/1 m) 91 dB

Impedancja (?) 6

Moc (RMS) 150 W

Rekomendowana moc wzmacniacza 30-120 W

Komora basowa Bas-refleks, wylot z przodu i tyłu

Przetworniki 1 x 165 mm niskośrednio tonowy MMPII,

1 x 165 mm niskotonowy MMPII,

1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM

Wymiary (mm) 850x185x255

Waga (kg) 12

 

MR6

Pasmo częstotliwości 33 Hz-30 kHz

Czułość (1 w/1 m) 90 dB

Impedancja (?) 6

Moc (RMS) 150 W

Rekomendowana moc wzmacniacza 40-150 W

Komora basowa Bas-refleks, wylot z przodu i tyłu

Przetworniki 1 x 165 mm niskośrednio tonowy MMPII,

2 x 165 mm niskotonowy MMPII,

1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM

Wymiary (mm) 970x200x300

Waga (kg) 17,2

 

MRCentre

Pasmo częstotliwości 60 Hz-30 kHz

Czułość (1 w/1 m) 91 dB

Impedancja (?) 6

Moc (RMS) 120 W

Rekomendowana moc wzmacniacza 20-120 W

Komora basowa Obudowa zamknięta

Przetworniki 2 x 140 mm niskośrednio tonowy MMPII,

1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM

Wymiary (mm) 165x460x165

Waga (kg) 6,2

 

 

Nie dziwi was taka sama moc MR4 i MR6? ale to chyba błąd bo MR6 mają jednego basiora wiecej no i w parametrach schodzą niżej od MR4. Ale to chyba tylko rozważanie hipotetyczne bo są za drogie 1200 za kolumnę przy MR6 i 800 przy MR4 to różnica znaczna.

 

W sumie to trapi mnie temat czy MR1 czy MR2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, napracowałeś się, jak widać zależy Ci.

 

No i faktycznie Omen MR2 ki są zrobione na tym samym głośniku basowym co MR4 czy MR6 i mają taki sam gabaryt co MR4 tyle że niższe

 

Na to chciałem właśnie zwrócić Twoją uwagę. Nie wiem ile masz z tyłu miejsca, bo u mnie np. pod tylną ścianą stoi kanapa i nad nią wiszą głośniki i nie mogę sobie pozwolić na powieszenie jakichś kolumbryn.

MR1 nie powinny być za małe do kina z tyłu, one mają dać tylko dobra górę, średnicę, lokalizację, dół i tak pójdzie na suba lub fronty. Zobacz jak jest np. robione kino na głośnikach dipolowych, one praktycznie basu wcale nie mają.

Dane fabryczne traktuj z lekkim przymrużeniem oka, często producent pisze co mu się podoba i czesto także kolumny z gorszymi parametrami grają lepiej ;)

 

Zastanów się nad tymi MR6, moim zdaniem warto, no ale to twoja decyzja, ty znasz swoje możliwości finansowe.

Pamiętaj też, że na markę Monitor Audio można często wytargować jakiś rabat, sklepy dostają te sprzęty w dobrej cenie, wiem bo znajomy kupował i sporo stargował na zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie np. pod tylną ścianą stoi kanapa i nad nią wiszą głośniki i nie mogę sobie pozwolić na powieszenie jakichś kolumbryn.

dokładnie tak samo jest u mnie.

Przymknąłem oczy i oczyściłem umysł naciskając zamawiaj MR4+MR1+MRcentre.

 

Bo tego obłędu nie było by końca.

 

Myślę że wytargowałem bardzo dobrą cenę. Za ten zestaw z wyjściowego 3100 do 2600 z przesyłką. Już chyba nie było z czego ukroić.

 

Będę starał się uniknąć suba to też było jednym z kryteriów zakupu MA w miarę dobry bas, na pewno są kolumny lepsze tańsze, zlepszym basem itd, ale nie miałem możliwości odsłuchu wiec zabazowałem na tym co słyszałęm nawet jeżeli było to dość skromne grono. Mam nadzieję że dokonałem słusznego wyboru. Szkoda mi tylko że nie udało mi się odsłuchać Tonsili maestro II. Ta firma próbuje się reaktywować i myślę że ma duży potencjał brakuje jej jedynie towarzyszącego wszechobecnie piaru. Kolumny słabo się sprzedają bo salony nie dostają w łapę, bo nie ma super strony itd. Poza tym ten rynek rozkręcają markety które nie są w polskich rękach. Co ja teraz pocznę ze swoimi unitrami ZG30? Na pewno nie pójdą na śmietnik.

 

Ciekawe jest to że spodziewałem się wydać pierwotnie około 1000pln na zestaw 5.0 skończyło się jak widać 2600. Granica nie istnieje. Ktoś doradził mi żeby wyznaczyć sobie wirtualną granicę i nie przekraczać jej ani o złotówkę. Zawsze znajdzie się za 50 pln sprzęt lepszy a za dwa dni od niego o dalsze 50 jeszcze lepszy i tak w nieskończoność skończyło by się może na mbl 101Xtreme (uchowaj boże z domu bym nie wyszedł tylko łańcuchem bym się przypiął i pilnował). Myślę że istnieje pewna granica cenowa przy której ucho przestaje słyszeć różnicę, oczywiście inna dla każdego ucha. Nie znam swojej, może będzie mi dane tą wiedzę zgłębić. Myślę że zestaw jaki wybrałem będzie miał za kilka lat niezłą zbywalność pozwalając mi dalej kontynuować swoje poszukiwania w kierunku idealnego dźwięku przy coraz lepszej jakości sprzęcie, oby tylko sytuacja materialna rozwijała się wraz z zapotrzebowaniem.

Pozdrawiam wszystkich życzliwych, chcących pomóc i pomagających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.