Skocz do zawartości
IGNORED

ARIA MS-2411 kilka pytań na poczatek przygody


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

O to chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chodzi o to,kurcze w życiu bym nie wiedział gdzie coś takiego dostać,dziękuje

 

a powiedzcie mi jak się robi zakupy na tej,tablicy pl? bo dla mnie to nowość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z założonego wątku, żeby nie zakładać nowego. Kupiłem nową głowicę do Arii i zastanawiam się czy można wymienić głowicę tak, by ominęło mnie później ustawianie jej od nowa, czego chciałbym uniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z założonego wątku, żeby nie zakładać nowego. Kupiłem nową głowicę do Arii i zastanawiam się czy można wymienić głowicę tak, by ominęło mnie później ustawianie jej od nowa, czego chciałbym uniknąć.

teoretycznie jest to możliwe - odkręcasz tylko śrubę ze sprężynką, pozostałych nie dotykając - ekran powinien dać się wyjąć; odlutowujesz przewodu połączeniowe - tylko dotykasz lutownicą - uwaga na przegrzanie uzwojeń; następnie jednym śrubokrętem odkręcasz ekran głowicy od podstawki (śrubka jest od spodu tegoż), a drugim śrubokrętem z płaską "mikrokońcówką" odkręcasz dwie małe śrubki mocujące głowicę do ekranu (uważaj, aby ich nie zgubić); wyjmujesz starą głowicę, wkładasz nową i składasz wszystko w odwrotnej kolejności; po złożeniu sprawdzasz ustawienie głowicy na wcześniej nagranej taśmie

 

proste, jak nie chcę mówić co

 

mogłeś także zapytać w wątku "Magnetofony szpulowe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cric-można wiedzieć gdzie nabyłeś głowicę? ja narazie mam sprawną i fabrycznie ustawioną,ale chiał bym mieć jedną w zapasie gdyż zamierzam dużo słuchać na tym magnetofonie:) najlepsza by była 205s ale jak się nie ma co się lubi:)

 

Czy procedura ustawiania głowicy jest bardzo skomplikowana? czy obecnie nagrane taśmy na orginalnie ustawionej głowicy,mogą mi w przyszłośći posłużyć jako wzornik do ustawień następnej głowicy na słuch?

 

i pytanie do znawców: czy zakup magnetofonu L-kaset,będzie miał sens w przypadku posiadania szpulowca/? czy oba będą grały na podobnym poziomie,planuje przyczaić się na sony el-caset,lubię sprzęt inny i dziwny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicę kupiłem na portalu aukcyjnym. Częściej szukaj, a znajdziesz to czego chcesz ;)

 

Do geelo07: Dzięki za podanie sposobu na zmianę głowicy. Fakt mogłem wybrać inny wątek, ale ten jako pierwszy, wydał mi się jako odpowiedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jest to możliwe - odkręcasz tylko śrubę ze sprężynką, pozostałych nie dotykając - ekran powinien dać się wyjąć

 

nie ma u mnie takiej opcjii,odkręcając śrubę ze sprężynką zostaje jeszcze 2śrubki jedna na samej górze i jedna po boku,obydwie są zaklajstrowane jakąś farbą,nie da się wyjąć ekranu odkręcając tylko śrubę ze sprężynką,wogule ta moja aria jest jakaś dziwaczna nie dość że nie da się do niej zamontować docisków do szpul,bo ma jakieś cholerne motylki to teraz jeszcze ta głowica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się do niej zamontować docisków do szpul,bo ma jakieś cholerne motylki to teraz jeszcze ta głowica

moim zdaniem te motylki są praktyczniejsze niż dociski do szpul

 

nie da się wyjąć ekranu odkręcając tylko śrubę ze sprężynką

powinno się dać wyjąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Szkoda czasu na zabawe z tym magnetofonem.W ciagu niecalych pieciu lat musialem zmienic kilkanascie takich glowic. Na predkosci 19cm/s te glowice bardzo sie scieraja .To nie jest dobry nagnetofon, Opus byl juz troche lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie używam wbudowanego wzmacniacza w arię,mam do tego wzmacniacz lampowy,i pod nim aria gra pięknie i dynamicznie,wbódowany wzmacniacz jest kiepski i nie można po nim oceniać możliwośći dzwiękowych arii,jedynie korzystam z wbódowanego przedwzmacniacza gramofonowego,ale zdecydowanie kit jabela J-71 bije ten pre na głowę,niestety spaliły mi się w nim tranzystory i czekam na nowe.

 

a jeśli cho9dzi o głowicę to życie zakupie kilka na zapas,ale prędkość 19 w arii jest super:) oczywiśćie taśma a taśma to inna bajka

 

zaleta arii jest taka że kupujemy sobie za groszę dwa takie magnetofony i w razie jakiejś usterki bawimy się w młodego technika,i sprzęt znowu działa,w przypadku magnetofonów zagranicznych,w razie usterki mamy eksponat wizualny i ew przedmiot do obrony jesli ktoś by nas napadł na posesji:)

 

a jakość dzwięku arii w porównaniu z odtwarzaczami cd jest o wiele wiele lepsza,z tąd myślę że zabawa w zgrywanie chodz by samych winyli jest bardzo dobrym pomysłem,

 

miałem odtwarzacz SACD znany model i dopiero na nim było słychać że gra ale płytki 100zł szt nie kręcą mnie

 

wolę kupić płytę używaną LP na allego,zgrać na arię i mam tanie własne SACD z dynamiką na tym samym poziomie co SACD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek z tablicy PL chyba mnie wyjeb........ z tymi dociskami do arii,przelałem mu pieniądze i nie daje znaku życia,UMARŁ!!!! albo przerobił mnie jak gówniarza,wcześniej błyskawicznie odpowiadam na wiadomośći,teraz jest martwy:)

 

czy może ktoś mi powiedzieć po czym poznać że głowica w magnetofonie aria już się kończy? u mnie wysokie tony jeszcze są ale nie mam porównania jak słychać wysokie tony z nową głowicą,do tego głowica po wykręceniu, i oglądnięciu ma lekkie wgłębienie,dobrze że ponagrywałem sobie wcześniej dobre taśmy na org ustawieniach głowicy,teraz wystarczyło tylko pokręcić sprężynką na słuch do uzyskania wysokich tonów w najlepszej jakośći i wszystko gra:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dziadek z tablicy PL chyba mnie wyjeb........ <br />

A ja już mam . Najpierw po wpłacie potwierdził wysyłkę , i nastepnego dnia był prio.

Nie posądzaj pochopnie. Wiele zależy od poczty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />a jakość dzwięku arii w porównaniu z odtwarzaczami cd jest o wiele wiele lepsza,<br />

Chyba że po "znieczuleniu ucha( cha cha)

 

Pasek z filcem tzw dłuższy do 246 i pochodnych .(2405)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie potwierdził a u mnie cisza

 

jeśli jakość dzwięku w arii jest kiepska to po co wam te magnetofony?>

 

na śmietnik z tym!

 

mam magnetofon cyfrowy DCC marantz najwyższy model i tego w trybie przetwornika jescze nic nie przebiło:) a nawet na kasetach cyfrowych nagrywa na poziomie cd,aria zaczyna mnie denerwować bo dobre taśmy kosztują majątek

 

ja zamówiłem 2szt tych pasków i nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ArIA po odkręceniu głowicy śrubką ze sprężynką,iponownym wmontowaniu nadaje się tylko do wyrzucenia? chyba będe musiał zaliczyć śmietnik ze swoją,bo odtwarzanie wcześniej nagranych taśm działa prawidłowo,natomiast nagrywanie już nie:) muli oraz jeden kalał leży

 

Czyli nikt z was nie wymieniał głowicy w tym magnetofonie? bo to chyba fizycznie nie możliwe aby to to na nowej głowicy dobrze nagrywało

 

wystarczyło odkręćić i już tragedia z nieszczęśćiem podczas nagrywania,a było tak pięknie:) znając mnie za dwa dni jeśli tego nie zrobię,to porozbijam ją na drobne kawałki

 

wyjmę 100zł i pujdę kupić drugą od znajomego:)

 

te arie to jednorazówki,nie wolno w nich wymieniać głowicy jeśli chce się mieć dobrze nagrywający magnetofon.należy niezwłocznie odsprzedać go jakiemóś debilowi który będzie się męczył przy regulacjii głowicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem głowice w Arii gdy miałem naście lat i nigdy nie miałem z tym problemu, a trzeba było to robić dość często.Sama regulacja to kilka minut.Nie miałem wtedy pojęcia o prądach podkładu itd. kręciłem śrubką,aż ilość wysokich tonów była wystarczająca i grało równo na obu kanałach.Potem tylko lakier dla zabezpieczenia.Cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

 

te arie to jednorazówki,nie wolno w nich wymieniać głowicy jeśli chce się mieć dobrze nagrywający magnetofon.należy niezwłocznie odsprzedać go jakiemóś debilowi który będzie się męczył przy regulacjii głowicy

 

Pozostając w stylistyce wypowiedzi...

 

Gówno prawda. Jeśli nie potrafisz czegoś zrobić, to nie nazywaj debilem kogoś, komu sprzedasz ten magnetofon i ten ktoś będzie umiał wyregulować głowicę.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja którą poczyniłem oraz demontaż,ograniczał się tylko i wyłącznei do jednej śrubki ze sprężynką,oraz śrubki od spodu głowicy trzymającej koszyczek,przykręciłem tak jak było,po czym ustawiłem wysokie tony na nagranej wcześniej tasmie i wobu kanałach grało to idealnie i równo,podczas nagrywania jeden wskażnik albo jest zmulony albo leży sobie bezwładnie,oraz w tym kanale gra przytłumionym dzwiękiem

 

Dziwne ze po odkręceniu śrubki ze sprężynką oraz ponownym jej wkręceniu,przypominam że nie byłem taki głupi i zapamiętałem ilość obrotów wykręcanej śrubki, 32 obroty,po czym wkrecając wkręciłem na tyle samo obrotów i już się popsuło,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.