Skocz do zawartości
IGNORED

ARIA MS-2411 kilka pytań na poczatek przygody


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nikt z was nie wymieniał głowicy w tym magnetofonie? bo to chyba fizycznie nie możliwe aby to to na nowej głowicy dobrze nagrywało

 

Jest to możliwe! Nie raz wymieniałem głowicę w podobnym złomie "Dama Pik".

 

te arie to jednorazówki,nie wolno w nich wymieniać głowicy jeśli chce się mieć dobrze nagrywający magnetofon.należy niezwłocznie odsprzedać go jakiemóś debilowi który będzie się męczył przy regulacjii głowicy

 

Proszę Cię nie pisz takich rzeczy publicznie jeśli chcesz by ktokolwiek traktował Cię poważnie...

Zwyczajnie nie masz pojęcia o działaniu i regulacji magnetofonów, przeczytaj kilka książek np inż. Koprowskiego, czy nawet książek serwisowych pisanych w PRL dla ułatwienia samodzielnych napraw.

Jak zdobędziesz już podstawową wiedzę dopiero pisz na forach... ręce opadają

 

Dziwne ze po odkręceniu śrubki ze sprężynką oraz ponownym jej wkręceniu,przypominam że nie byłem taki głupi i zapamiętałem ilość obrotów wykręcanej śrubki, 32 obroty,po czym wkrecając wkręciłem na tyle samo obrotów i już się popsuło,

 

Samo się nie popsuło... chciałeś chyba powiedzieć że sam to rozregulowałeś i nie potrafisz poprawnie ustawić. Liczba obrotów to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w książkach i encyklopediach dotyczących magnetofonów szpulowych,nic nie piszę o chłopie który sobie kręći śrubką,tylko ustawianie głowicy to żmudna i skomplikowana procedura za pomocą specjalnych przyrządów,oscyloskopów sinusoidy,itp oraz taśmy ze specjalnie nagranymi sygnałami,! czytałem i to właśnie wyczytałem,przeciętny kowalski za pomocą śrubokręta mało zdziała,chyba ze uczył ustawiać się głowicę przez 30lat:)

 

nie regulowałem wszystkim jak popadnie,tylko tą śrubką i taka tragedia narodowa wyszła

 

tu na forum odpowiadają przeważnie ludzie starsi poważni,mający po kilkadziesiąt lat,więc jeśli ktoś dla nich dopiero zaczyna i coś dotknie i nie wie jak zrobić, to już ten człowiek jest gnojony! a szkoda bo każdy z nas aby czegoś się nauczyć muiał przed tem coś spier.......

 

lepiej że spieprzyłem Polską czkawkę myśli technicznej,jak magnetofon AKAI za 1500zł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złość się tylko posłuchaj bardziej doświadczonych .

kręcic trzeba wszystkimi śrubkami ..

małymi ruchami srubokręta .

Obrotów nie ma co liczyć.. Zrób to na słuch i jak na Arie wystarczy.

Może zabrudziłes głowiće przy kombinacjach ?

 

Pamiętaj o kontrolowaniu naciągu taśmy z lewej szpulki . Nie może byc luzny bo głos będzie tłumił .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w książkach i encyklopediach dotyczących magnetofonów szpulowych,nic nie piszę o chłopie który sobie kręći śrubką,tylko ustawianie głowicy to żmudna i skomplikowana procedura za pomocą specjalnych przyrządów,oscyloskopów sinusoidy,itp oraz taśmy ze specjalnie nagranymi sygnałami,! czytałem i to właśnie wyczytałem,przeciętny kowalski za pomocą śrubokręta mało zdziała,chyba ze uczył ustawiać się głowicę przez 30lat:)

 

nie regulowałem wszystkim jak popadnie,tylko tą śrubką i taka tragedia narodowa wyszła

 

tu na forum odpowiadają przeważnie ludzie starsi poważni,mający po kilkadziesiąt lat,więc jeśli ktoś dla nich dopiero zaczyna i coś dotknie i nie wie jak zrobić, to już ten człowiek jest gnojony! a szkoda bo każdy z nas aby czegoś się nauczyć muiał przed tem coś spier.......

 

lepiej że spieprzyłem Polską czkawkętechnicznej,jak magnetofon AKAI za 1500zł:)

Słuchaj kolego tych osób które wiedzą lepiej nikt tu cię nie będzie potępiał,i tak jak kolega szerszy piszę trzeba trochę poczytać a nie denerwować się na zapas.Uwierz że nie jest to takie trudne ustawienie głowicy!!!!!! ja parę razy wymieniałem głowicę nie mając przyrządów.Najważniejsze jest ustawienie wysokości czoła głowicy mając w miarę dobrze nagraną taśmę nie powinno być takie trudne,wiadomo że najlepiej było by wykonać to za pomocą przyrządu.Myślę że sobie z tym poradzisz!!!! wiadomo że nigdy nie będzie tak jak ustawienie fabryczne, ale ty tego nie usłyszysz zwłaszcza na tych Polskich amatorskich magnetofonach.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość:)

 

Posłuchałem was i założyłem HD600 na łepetyne,podłączyłem je pod arię wsadziłem orginakllnie nagrywaną szpulkę wcześniej na tym magnetofonie,taśma"EMITAPE" i dokręciłem śrubkę ze spręzynką tak prawie na ponad połowę,oraz zaczołem delikatnie kręcić śrubką z prawej strony głowicy aż do uzyskania poprawnego dzwięku-efekt?

 

Wskażnik z lewej strony wstał:) i nagrywanie działa prawidłowo i bardzo ładnie nagrywa,:)

 

niestety podczas następnego odtwarzania wcześniejszej taśmy troszkę znikneły wysokie tony,ale teraz wiem ze można to ustawić tylko trzeba mieć słuch nietoperza,moje głośniki są do dupy więc wykorzystałem HD600

 

zapomniałem dodać że pomimo osadzonych na sztywno org naciągów,mam zbajerowaną arię i mam naciągi automatyczne dodatkowo,naciągają się same,są na obrotowych rolkach takich białych od magnetowidu:) zrobił to elektronik w którego aria rękach była dawniej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość:)<br /><br />Posłuchałem was i założyłem HD600 na łepetyne,podłączyłem je pod arię wsadziłem orginakllnie nagrywaną szpulkę wcześniej na tym magnetofonie,taśma"EMITAPE" i dokręciłem śrubkę ze spręzynką tak prawie na ponad połowę,oraz zaczołem delikatnie kręcić śrubką z prawej strony głowicy aż do uzyskania poprawnego dzwięku-efekt?<br /><br />Wskażnik z lewej strony wstał:) i nagrywanie działa prawidłowo i bardzo ładnie nagrywa,:)<br /><br />niestety podczas następnego odtwarzania wcześniejszej taśmy troszkę znikneły wysokie tony,ale teraz wiem ze można to ustawić tylko trzeba mieć słuch nietoperza,moje głośniki są do dupy więc wykorzystałem HD600<br /><br />zapomniałem dodać że pomimo osadzonych na sztywno org naciągów,mam zbajerowaną arię i mam naciągi automatyczne dodatkowo,naciągają się same,są na obrotowych rolkach takich białych od magnetowidu:) zrobił to elektronik w którego aria rękach była dawniej:) <br />

 

Obawiam się ze wszelkie wpisy autorstwa NIKIFORA,są jedynie zbudowane na autorskiej fantazji i skłonności do pisania "scenariuszy"

podlanej absyntem. A może Autor da fotki tego NADMAGNETOFONU z tak ciekawymi rozwiązaniami jak zewnętrzne naciągi.Chyba że to nas naciąga:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki DIYowiec nikifor co przez dwa dni próbował dociec jak zmienia się ścieżki w DCC - RULEZ !!!

 

żałosny jesteś,pojawiasz się wszędzie,nawet u mnie w lodówce? i nudzisz bzdetami ,taki z ciebie diyowiec jak z pizdy rakietnica:)

 

i nie podskakuj bo tak się składa że na codzień prowadzę nadzór nad więżniami więc,mogę cię zajechać tekstami o których nie masz zielonego pojęcia:)

 

a tak ogółem to twoja racja mój spokój!!!!

 

wracając do mojej arii to dupa blada!! nie jestem w stanie doprowadzić głowicy do poprzedniego stanu, nie wiem nie mogę prawidłowo odtwarzac wcześniej nagranych piosenek przed gdy głowica była org ustawiona to wszystko pięknie cykało,a teraz na tej samej taśmie to cyka jeden kanał a drugi muli i nie wiem jak to ustawiać czy wciskać pojedyńcze ścieżki i kręcić czy razem,wcześniej po nagraniu wciśnięcie pojedyńczych ścierzek nic nie zmieniało w obu dzwięk był taki sam teraz jeden kanał muli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie doprowadzić głowicy do poprzedniego stanu,

trza się zatem napić!

nie mogę prawidłowo odtwarzac wcześniej nagranych piosenek

to samemu pośpiewać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto wymienia głowice w tym złomie,jest komandosem elitarnej jednostki GROM i tam pewnie został ptrzeszkolony w wymianie głowic,jądrowych oraz magnetofonów ARIA-ms2411 ja zaraz idę na śmietnik i wywalam to pudło,3godz kręcenia i ukręćił bym łeb koniowi a co dopiero głowice,teraz jest tak rozregulowana że już jej nikt nie pomoże,a to wszystko był błąd pilota:)

 

zaczynam napawać nienawiścią do wszystkiego co jest analogowe i ma jakąś,pop....ną głowicę

 

tyle ku.... kilogramów a jedna malutka zj***na głowica popsuła mi plany na całe życie związane z dzwiękiem analogowym,przypomina mi się strojenie analogowej anteny u dziadka,kręciłem suką w zimę aż mi glut wyszedł do pasa i zamarzł a dziadek,przez okno napierał tylko"jest" nie ma" a i tak po powrocie hu z tego był bo jak miał tvp1 to nie miał tvp2 i trza było zapier i przekręcać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto wymienia głowice w tym złomie,jest komandosem elitarnej jednostki GROM i tam pewnie został ptrzeszkolony w wymianie głowic,jądrowych oraz magnetofonów ARIA-ms2411 ja zaraz idę na śmietnik i wywalam to pudło,3godz kręcenia i ukręćił bym łeb koniowi a co dopiero głowice,teraz jest tak rozregulowana że już jej nikt nie pomoże,a to wszystko był błąd pilota:)zaczynam napawać nienawiścią do wszystkiego co jest analogowe i ma jakąś,pop....ną głowicę

 

Mylisz się, trzeba do tego trochę doświadczenia i wiedzy. Ideałem jest posiadanie taśmy testowej, oscyloskopu i miliwoltomierza mcz. W tak prostym magnetofonie można też przeprowadzić regulacje na wyczucie, jednak najpierw trzeba wiedzieć czemu one służą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeprowadzałem na wyczucie i raz mi się jakoś udało zę wskażniki przy nagrywaniu chodziły prawidłowo,natomiast teraz jest już tragedia rozlegulowałem na maxa i pomimo nagrań wcześniej na niej zrobionych,głowica jest prawie ze martwa,odtwarza jak stare kapcie,nie potrzebnie kręciłem za mocno tą mosiężną śrubką po prawej stronie,czyli pozostaje mi tylko zakupić oscyloskop za cene nowego szpulaka sony,oraz inne pozostałe przyrządy,a na koniec i tak nie ustawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

żałosny jesteś,pojawiasz się wszędzie,nawet u mnie w lodówce? i nudzisz bzdetami ,taki z ciebie diyowiec jak z pizdy rakietnica:)

 

i nie podskakuj bo tak się składa że na codzień prowadzę nadzór nad więżniami więc,mogę cię zajechać tekstami o których nie masz zielonego pojęcia:)

 

 

Jesteś w głębokim lesie zarówno z wiedzą, doświadczeniem jak i z kulturą osobistą ale to już wszyscy wiedzą. Pozostaje tylko pusty śmiech. I nie nadymaj się tak bo tylko potęgujesz to wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem teraz od czego zacząć i jak dokręcić poszczególne śrubki,pozostaje płacz i lament,nie wiem jak ludzie wymieniają sobie w tym sprzęcie głowicę poprostu nie wiem

 

Jesteś w głębokim lesie zarówno z wiedzą, doświadczeniem jak i z kulturą osobistą ale to już wszyscy wiedzą. Pozostaje tylko pusty śmiech. I nie nadymaj się tak bo tylko potęgujesz to wrażenie.

 

jezu znowu on:((( a ty miałeś wiedzę od razu? ja zaczołem zabawę w analog 2miesiące temu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw wysokość głowicy względem taśmy posługując się wcześniej nagraną -> przejdź do ustawiania skosu głowicy -> po poprawnym (powiedzmy) ustawieniu skosu ponownie powtórz procedurę ustawiania wysokości tak by przesłuchy międzykanałowe były jak najmniejsze.

 

Tyle na początek, zakładając że rozregulowane są wysokość i azymut...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy aby dolutować kabelek szukają najlepszego elektronika w mieście,lecą do niego płacą krocie,mnie na to nie stać,i nawet jeśli miał bym coś popsuć to w ramach nauki będe wiedział ze tam się nie dotyka a przy tym dużo się nauczyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem swego czasu dziesiątki jełopów kręcących bez ładu i składu śrubkami od skosów i wysokości głowic w swoich kaseciakach i szpulowcach. Mało kto nie oparł się chęci pokręcenia :) wskutek czego kupienie magnetofonu z fabrycznymi ustawieniami głowic jest obecnie prawie niemożliwe. Znałem też jednego człowieka który z działalności tych gamoni całkiem dobrze sobie żył, w każdym bądź razie chwalił sobie ludzką głupotę, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem też jednego człowieka który z działalności tych gamoni całkiem dobrze sobie żył, w każdym bądź razie chwalił sobie ludzką głupotę, hehe.

 

Zdziwiłbyś się pewnie ale mając przyrządy i taśmy testowe nawet dziś AD2013 można na takich regulacjach trochę zarobić. Ludzkie ciągoty pozostają niezmienne mimo upływu dekad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zrobię jak opisane,ale są dwie śrubki którymi kręćiłem i one odpowiadają za skos głowicy,niestety nie wiem czym mam kręcić w przypadku wysokośći? mozę napiszę w punktach

 

1.czy przy ustawianiu wysokośći mam kierować się na słuch wyrażnym dzwiękiem wysokich tonów?

2.czy pozostałe skos" lewo prawo też dzwięk wysokich tonów?

3. czy podczas regulacjii włącznik kanałów powinien być w pozycjii "stereo" czy ustawiać po kolei jeden kanał a potem przełączać na drugi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się pewnie ale mając przyrządy i taśmy testowe nawet dziś AD2013 można na takich regulacjach trochę zarobić. Ludzkie ciągoty pozostają niezmienne mimo upływu dekad.

Ależ oczywiście, bo każdy prawdziwy facet jak widzi na przednim panelu kaseciaka dwie małe, nie wyrobione dziurki, to natychmiast w nie wsadza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak by ustawienia były fabryczne to i tak głowica jak by się starła to trzeba było by ją wymienić,co chiałem uczynić bo nowa to nowa a ta moja miała wgłębienie,teraz już działa jak ta lala:) podregulowałem ją na cacy:)

 

jakiś kolega z forum mocno krytykował tą arię i mówił że co roku wymieniał w niej głowicę,teraz nie pamiętam kto to,ale on musiał zjeść zęby na kręceniu tą głowicą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie powiem Ci dokładnie, którym elementem regulacyjnym pokręcić. Wydedukuj to sam na podstawie zachowania się głowicy, która odpowiada za wysokość a która za skos - to proste a pewnie trochę się dzięki temu nauczysz.

 

Spójrz na rysunek z linku powyżej a zrozumiesz o co chodzi z wysokością względem taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

jezu znowu on:((( a ty miałeś wiedzę od razu? ja zaczołem zabawę w analog 2miesiące temu

 

Każdy kiedyś zaczynał a cały ubaw polega na tym że z jednej strony piszesz że jesteś wielkim DIYowcem a z drugiej nie wiesz jak spowodować żeby twój DCC stawiał znaczniki albo pytasz jak ustawić skos głowicy w magnetonie. Gdybyś grzecznie zapytał bez bufonady nie byłoby sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Nikifor - mam wrażenie, że Ty cały czas jesteś "na dopingu"; opisałem wcześniej, jak można wymienić głowicę odkręcając tylko jedną śrubkę; mogłeś poczytać tutaj albo poszperać w necie, jaka powinna być wysokość głowicy względem taśmy - górna sekcja, czyli lewy kanał powinien być tuż pod górną krawędzią taśmy; do regulacji głowicy w Arii i jej podobnych są 4 wkręty - dwa po bokach do regulacji skosu (owa śrubka ze sprężynką z lewej i walcowa mosiężna nakrętka z prawej) i dwa do regulacji wysokości względem taśmy - takie malutkie "gwinty" z nacięciem na śrubokręt - jeden z przodu i drugi z tyłu podstawki ekranu głowicy; po założeniu nowej głowicy wskazane jest skorygowanie wysokości głowicy - mimo, że wyglądają niemalże identycznie, mogą ciut różnić się wymiarami; korekta wysokości powinna zmieścić się w zakresie jednego obrotu owych "gwintów"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie chciałem wyregulować starą,zaznaczam że śrubka wysokosći nie była ruszana i jest org zamalowana,jedynie posułem skos głowicy,pomimo wielu ustawien wskazniki po nagraniu nie podnoszą się,oraz mam wrażenie ze głowica się mocno namagnesowała bo po nagraniu prawie wcale nie słychać albo słabo,pomimo kręcenia śrubami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem teraz od czego zacząć i jak dokręcić poszczególne śrubki,pozostaje płacz i lament,nie wiem jak ludzie wymieniają sobie w tym sprzęcie głowicę poprostu nie wiem

 

 

 

jezu znowu on:((( a ty miałeś wiedzę od razu? ja zaczołem zabawę w analog 2miesiące temu

.

Załóż taśmę na magnetofon i optycznie ustaw głowice tak aby taśma pokrywala cewki w głowicy. Taśma ma być naciągnięta ..Resztę reguluj śrubkami na słuch .Prawą dokręć do Końca .Lewa ma sprężynke i głównie tą sie reguluje i śrubkami z przodu i tyłu głowicy

To nie jest prom kosmiczy i da się zrobic bez większych problemów .

Ustawiaj na jednej

dobrze nagranej tasmie .

Bez nerw i spokojnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zaczynam napawać nienawiścią do wszystkiego co jest analogowe

Tak poprawnie, to napawa się metale:-) Ty co najwyżej mogłeś zacząć pałać nienawiścią do wszystkiego....

Ps.

Przyznaj, Ricon miał rację? Ty w tym wątku walczysz z samym sobą, nie z głowicą magnetofonu?

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ku.... kilogramów a jedna malutka zj***na głowica popsuła mi plany na całe życie związane z dzwiękiem analogowym,przypomina mi się strojenie analogowej anteny u dziadka,kręciłem suką w zimę aż mi glut wyszedł do pasa i zamarzł a dziadek,przez okno napierał tylko"jest" nie ma" a i tak po powrocie hu z tego był bo jak miał tvp1 to nie miał tvp2 i trza było zapier i przekręcać:)

Ty też czasami prawie jak komandos na dachu; jak do Twojego dziadka docierał sygnał z dwóch różnych nadajników, a jeszcze "nie daj boże" z różnymi polaryzacjami, to na jednej antenie była "d...pa blada", a nie TV; systemy analogowe wymagają trochę wiedzy i logicznego myślenia

 

i cierpliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.