Skocz do zawartości
IGNORED

ELP "Pictures At An Exhibition" - prośba o zweryfikowanie


smykus_likas

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy kupił japońskie wydanie shm-cd (na allegro). Problem w tym, że na krążku brak jest kodów ifpi. Jest tylko VICP-70150. Czy ktoś mógłby zweryfikować oryginalność krążka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Miałem pożyczoną tą płytę sprowadzana z Japonii (japoński amazon). Fakt jest taki, że kod ten jest nadrukowany(wytłoczony) na płycie. Dla mnie w twoim przypadku ewidentnie podróbka.

 

Na szczeście udało się odsłuchać i jej nie kupywać. To jest zwykły master z Virgin Records , dokładnie który ja mam, tyle że wydanie na shm-cd. W brzmieniu nie zachwyca.

Jakość brzmienia między płytami identyczna.

W końcu to tylko materiał o większej przejrzystości (dla lasera to nie ma różnicy nawet w 1%, gdyż on tylko odczytuje odbicie jako 1 lub jako 0 - czysty marketnig. Oczywiście gdy płyta jest prawidłowo wytłoczona i nie zarysowana, a laser odtwarzacza w dobrym stanie. Wówczas bez względu jak się poprawi ta technologia, można tylko odczytać z CD zwykły wzór binarny z 1 lub 0)

 

Dla potwierdzenia teży iż jest to najzwyklejszy master na "nowoczoesnym" materiale tego samego wydania. Zgrałem w kompie z pomocą EAC obydwie płyty i suma kontrola plików WAV była taka sama.

Jak widać sam się skusiłem na opowiaski bełkotu marketingowego, chęć zakupu wydania.

Ale cóż, przynajmniej dzięki temu doświadczeniu mogę oszczędzić i ostrzec innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zupełny offtop (za co przepraszam) ale może wydać się Panom ciekawy napiszę, iż bardzo przyjemnie zrealizowany jest ten album live w wydaniu dvd.

Pozdrawiam wszystkich miłośników ELP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.