Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem kabli sieciowych, obecne to VINCENT POWER CABLE z kondycjonerem Helion .

Chce je wymienić na coś innego w granicach 1-tys. za szt.

Co polecacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz co najmniej dwa wątki na ten temat:

- "topowe kable zasilające" (dłuższy i bardziej wyczerpujący)

- "rekomendacja kabli" (krótszy i tylko w szczególnych przypadkach może być pomocny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, choć jakie pytanie taka odpowiedź :-)

Nie napisał nic o swoim systemie, pomieszczeniu, jakiej słucha muzyki i dlaczego chce zmieniać kable - czy jedynym powodem wymiany jest sama zmiana na inne, a wyznacznikiem cena 1 tys zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś jakiś czas temu wątek o kablach.

NIc konstruktywnego z tego nie wynikło.

Po co kolejny?

 

Chiba mogę sobie założyć wątek, jeśli potrzebuje rady ? nie muszę się pytać ,czy mogę , czy też nie? nawet jeśli wątek jest podobny...

Ma ochotę wymienić sobie kable sieciowe , który to (zakładam) lepiej zagra od Vincentego i mam zamiar wydać na nie tysiąc zł.za sztukę .

 

 

 

Wszystkich zainteresowanych proszę o radę, czy jest sens aby ładować kasę i kupować sieciówki do zestawu Rotel RB-1080, RC-1082, RCD-1072,...obecne Vicenty spisują się dobrze, ale jak to w życiu audiofila bywa, co jakiś czas przynajmniej ja szukam jakiś zmian i tym razem chce poeksperymentować na kablu sieciowym.

 

Na głośnikowych kiedyś eksperymentowałem i pozostałem przy Kimber 8TC, jestem z nich zadowolony, idealnie podpasowały mi te kabelki do mojego ucha i uważam,że świetnie grają z moim zestawem .

 

moja rada zostaw puki co kable a wymień heliona na cos normalnego

 

A co byś polecił? dlaczego uważasz, że Helion to nic ciekawego?

 

W topowych to za tysiąc raczej nie znajdzie.

A z drugiej ręki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable sieciowe to nie wiem czy jest sens wydawać 1000 zł na nie.Wcześniej miałem zestaw accuphase końcówka P-400 i preamp C-240 i wymieniałem na różne kable i powiem szczerze że żadnej różnicy nie usłyszałem.Ponoć niektóre kable mają właściwości filtrujące,a przynajmniej tak twierdzą spece od tego,ale ja żadnej różnicy nie usłyszałem.Zresztą nie tylko ja :).Od ponad pół roku mam amplituner onkyo TX-DS989 podłączony do kolumn B&W802nt i jestem zadowolony z tego połączenia.Nie szaleje już z wymianą kabli sieciowych tak jak kiedyś,bo jak dla mnie nie słychać różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

 

Kolo chce loda na patyku, a Wy prawicie, że są niezdrowe i powinien przejść na warzywa.

 

Jego sprawa na co chce przeznaczyć tego tysiaka.Jego kasa i nic nam do tego.Chce kabel, to nie sobie kupi i w tym celu założył SWÓJ WĄTEK!

Jak każdy z nas ma do tego prawo, nawet jeśli powiela temat.

 

Proponuje mniej jadu, wszystkim wyjdzie to na dobre.Nie sądzicie, że tego rzucania w siebie jest trochę chyba za dużo na tym forum!?

 

Z drugiej strony.Fakt, wskazane by było, aby podał z czym ma to grać i czego oczekuje po zmianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wziąć TF Kable YdY 3x1,5 + wtyczka Elgotech. Jak będzie źle grało, to szukać przyczyny gdzie indziej. Kondycjoner ominąć, więcej szkodzi niż pomaga, jeśli tylko w pobliżu nie ma stacji prostownikowej metra albo zakładu produkującego kostkę brukową. Z audiofilskich sieciówek dobrego dźwięku doświadczyłem jedynie z Oyaide Tunami GPX i GPX-R oraz Acrolinków serii 9000, ale to grubo ponad budżet. Reszta to kable do podbarwiania, wycinania informacji z dźwięku, wygładzania szczegółów, kastracji dynamiki i tym podobnych tricków mających zmiatać śmieci pod dywan. Czasami chłopakom wychodzą dobre samoróbki, ale tu też zdarzają się konstrukcje bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>piano

( + )

 

A jeśli chodzi

Z drugiej strony.Fakt, wskazane by było, aby podał z czym ma to grać i czego oczekuje po zmianie.

Wszystkich zainteresowanych proszę o radę, czy jest sens aby ładować kasę i kupować sieciówki do zestawu Rotel RB-1080, RC-1082, RCD-1072,...obecne Vicenty spisują się dobrze, ale jak to w życiu audiofila bywa, co jakiś czas przynajmniej ja szukam jakiś zmian i tym razem chce poeksperymentować na kablu sieciowym.

 

Na głośnikowych kiedyś eksperymentowałem i pozostałem przy Kimber 8TC, jestem z nich zadowolony, idealnie podpasowały mi te kabelki do mojego ucha i uważam,że świetnie grają z moim zestawem .

 

Oczekuje ( oczekiwałem ) poprawy w niuansach, ale chyba dam sobie spokój i zostanę przy Vincentym

Dziękuje wszystkim za rady

Pozdr.

Tomasz

 

tomaszE, tak z ciekawości, kto Ci stawia kolejki?:)

tomaszD

 

:-)

( ++ )

Dla ciekawych kto mi stawia czy nie stawia kolejki, to już kiedyś pisałem aby w rubryce "reputacja" było to widoczne, ale...

Dziękuje wszystkim za szklaneczki:)

 

PS. nie posiadam drugiego czy też innego konta w AS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sieciówki wpływają na dźwięk , ale trzeba to sprawdzić u siebie.

Ja akurat nie lubię Rotela (też chyba mogę, inni mogą lubić..) ale kabelki taaak.

Każdy powinien mieć możliwość pisania i pytania o co chce, o ile nie obraża innych..

 

 

Ale witamy w Klubie Słyszących lub też bardziej tego chcących!!

 

Z końca weekendu to cieze się tylko wątroby, bo ja nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.