Skocz do zawartości
IGNORED

Dokupienie końcówki mocy oraz odtwarzacza strumieniowego


morse

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny zestaw to Marantz SA 7003 + Marantz PM 7004 + kolumny Bowers & Wilkins CM1. Po pewnej analizie zastanawiam się nad dokupieniem do zestawu: Cambridge Audio Stream Magic 6 oraz końcówka mocy Marantz MM 7025. Moje krótkie pytania to:

1. Czy taka końcówka mocy np. lepiej wysteruje moje obecne kolumny, a także czy wiele wniesie do tego, by zmienić kolumny np. na Vienna Acoustics Mozart Grand SE Cherry albo Bowers & Wilkins CM9?

2. Jak dobry jest DAC wbudowany w Cambridge Audio Stream Magic 6? I czy słuchanie muzyki z płyt CD poprzez Marantz SA 7003 i DAC-a w Cambridge Audio Stream Magic 6 polepszy jakość brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepszym wyjściem byłby zakup nowej integry. Jeśli sprzedasz PM7004 (moim zdaniem to średniak) i dołożysz do tego sumkę którą chciałbyś przeznaczyć na końcówkę MM7025 to będziesz mógł sobie pozwolić na wzmacniacz lepszy o co najmniej dwie klasy. Jeśli brzmienie Marantza (w ogólności) trafia w Twoje gusta to zainteresuj się tanią integrą PM17 (poniżej 2000) oraz droższym PM14 (poniżej 4000) - to są Marantze z krwi i kości:

 

Marantz-PM14-012.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie tego robic ze wzgledu na koszty i uzyskane efekty.Bawilem sie tym troszke.Lepiej dobry wzmacniacz niz sredni wmacniacz i koncowka mocy . tak jak przedmowca pisal lepiej zainwestowac w dobry wmacniacz i dac sobie spokoj z koncowk mocy , a co do sm6 nie kazdemy podchodzi wiec musial bys sprawdzic w swoim systemie.

U mnie w tamtym roku graly bowersy cm8 z marantzem 6004 i nie bylo szalu . mysle ze do cm9 musisz juz cos konkretnego kupic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od wzmacniacz - moim zdaniem jeśli szukasz lepszego brzmienia i chcesz pozostać przy elektronice Marantz, zwróć uwagę na wyższe modele integry. Już model Marantz PM Ki Pearl Lite pozwoli na ogromną zmianę, duży przyrost jakości. Jeśli natomiast budżet pozwoli, zwróć uwage na świetną integrę Marantz PM-15 S2 w wersji Limited.

Odtwarzacz strumieniowy Cambridge Audio Stream Magic 6 to moim zdaniem najlepsze urządzenie na rynku w swoim i nawet wyższym przedziale cenowym. Oczywiście można wykorzystać CA jako DAC podpięty do Twojego CD, brzmienie będzie inne, ale obiektywnie klasy podobnej.

 

Kwestia kolumn - napisz proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie preferujesz brzmienie, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wrecz identyczny problem, z ta roznica, iz posiadalem zestaw marantza z serii 8003. W koncu sprzedalem integre, kupilem lampe i stream magica 6. Zostawilem sobie tylko cd, ale po przejsciu napliki prawie nie slucham plyt cd. Tylko pliki i winyle.

 

Natomiast sm6 gra lepiej od sa8003 a tym bardziej od sa7003. Dodatkowo zyskujesz, poza odtwarzaniem plikow, dac i radio internetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam PM7004. W mojej konfiguracji sprzętowej i rodzaju słuchanej muzyki byłem z niego zadowolony. Oczywiście zgodzę się , że to wzmacniacz ze średniej półki. Po wzbogaceniu systemu o SM6 jestem już "mega zadowolony" .

Testowałem SM6 w porównaniu z Azur 651C, Audiolab 8200 CD, Arcam CD 17 znajomych. Do testów wypożyczyłem również Marantza KI Pearl Lite. Testowałem również przetwornik Arcam rDac (z zasilaniem Teddy Pardo) Wybrałem SM6 bo zdecydowanie najwięcej wniósł do systemu. O ile masz może wrażenie, że elektronika Marantza produkuje zbyt mało basu to po zastosowaniu SM6 na pewno nie będziesz na to narzekał. Ponadto SM6 nadaje fantastyczną głębię i przestrzeń muzyce. Ponadto po zastosowaniu przetworników Wolfsona góra pasma staje się jeszcze delikatniejsza , chociaż Marantz i tak nie jest agresywnym wzmakiem. Ponadto u mnie zanikły niemalże całkowicie denerwujące sybilanty brzmieniowe. Oczywiście zalecam odsłuch. Pisz na priv - może mieszkasz nie daleko i chciałbyś odsłuchać moją konfigurację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.