Jump to content
IGNORED

Połączenie karty Creative z zewnętrznym DAC-iem i słuchawkami Sennheiser HD600 pod kątem gier

Bachnaify

Recommended Posts

Witam. Chcę iść do przodu z jakością dźwięku, ale chcę też zachować opcję wirtualizacji w grach Wiele osób wskazuje, że CMSS-3D Headphone jest lepsze od Dolby Headphone, a sam chciałbym zobaczyć jak to jest.

Generalnie zazwyczaj gram na stereo bo wtedy jakość dźwięku jest najlepsza, lecz niekiedy 8-kanałowy dźwięk się przydaje. (np. w bad Company 2, gry sieciowe)

Postanowiłem kupić i połączyć Audiotrak DR DAC2 DX z Essence STX poprzez przekierowanie sygnału na wyjście cyfrowe STXa i aktywować Dolby Digital Live na STXie, ale okazuje się, że CMSS-3D Headphone jest lepsze od Dolby Headphone. Planuję więc sprzedać STXa i kupić jakąś kartę od Creative, by ją wykorzystać jako cyfrowe wyjście do zewnętrznego przetwornika.

Pewien pomocny użytkownik zaproponował mi Creative X-F Extreme Music, ale ta karta jest już niedostępna. Po za tym mam kilka wątpliwości. Oto i one:

1. Czy inna karta od Creative np. X-Fi Titanium HD (660 zł.) lub najnowsza Sound Blaster ZXR (887 zł.) da coś więcej niż np. X-Fi Extreme Music / Recon 3D w połączeniu z zewnętrznym DAC-iem ?

Czy np. Titanium HD/Sound Blaster ZXR ma jakieś dodatkowe funkcje/opcje, których np. Extreme Music / Recon 3D nie ma ? No bo jak rozumiem za jakość dźwięku będzie przy takim połączeniu decydował wyłącznie DAC, tak ? Ale czy Extreme Music/ Recon 3D nie brakuje jakiś opcji na wyjściu cyfrowym względem najnowszych (najwyższych modeli) Creative ? Bo jeśli np. taki Titanium HD czy Sound Blaster ZXR ma jakieś dodatkowe polepszacze oprócz CMSS-3D Headphone to jestem gotów dopłacić.

Czy po prostu np. nie jest tak, że na najdroższej karcie Creative tryb CMSS-3D, czy też Dolby Digital jest jakiś lepszy ?

Np. Taka Sound Blaster ZXR ? Ma jakieś dodatkowe funkcje w oprogramowaniu czy coś czego niema Extreme Music ? Bo jak czytam instrukcję to wygląda tak:

Oprogramowanie:

Efekty SBX Pro Studio

Efekty CrystalVoice

Dolby Digital Live encoder

DTS Connect encoder

Czy Recon 3D i inne tańsze karty od Titanium HD/ Sound Blaster ZXR, też ma te funkcje na wyjściu cyfrowym ?

2. To jak to w końcu będzie działać ? Bo z jednej strony jest cyfrowe wyjście na Dolby Digital, a z drugiej strony mówimy o CMSS-3D-Headphone ? To, którego mam używać ? To działa jakoś razem ? W sensie, że poprzez Dolby Digital przekierowuję sygnał na wyjście cyfrowe, w którym będę mógł aktywować CMSS-3D-Headphone ?

3. Extreme Music jest już niedostępna, co teraz ? Wystarczy kupić dowolną kartę Creative z wyjściem cyfrowym, by cieszyć się tym wszystkim co miałby Titanium HD/Sound Blaster ZXR w połączeniu z DAC-iem ?

Dostępne są takie:

Creative Sound Blaster Recon 3D (PCI-​E) - 296 zł.

Creative Sound Blaster Z (PCI-​E) OEM - 332 zł.

Creative Sound Blaster Z (PCI-​E) - 372 zł.

Creative X-​Fi Titanium (PCI-​E) OEM - 396 zł.

Creative Sound Blaster Recon 3D Fatal1ty Pro (PCI-​E) - 401 zł.

Creative Sound Blaster ZX (PCI-​E) - 557 zł.

Creative X-​Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI-​E) - 597 zł.

Creative Sound Blaster X-​Fi Titanium HD (PCI-​E) - 684 zł. (ale podobno obsługuje tylko 2 kanaly ?)

Creative Sound Blaster ZXR - (887 zł.)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Jeśli chcesz wyjść z komputera na zewnętrznego DAC'a stereo, to olej te wszystkie karty z ich funkcjami i kup za 10-15 zł Terratec Aueron lub Trust 5.1 na układzie CMedia. Obie mają wyjścia S/PDIF (Aueron optyczne, Trust na oddzielnym śledziu elektryczne i optyczne). Droższa sensowna alternatywa to asynchroniczny konwerter USB/SPDIF np M2Tech lub NuForce.

1. Chciałbym spytać czy lepsze efekty da zostawienie Essence STX jako źródła i dokupienie wzmacniacza lovely cube czy sprzedanie STX i kupienie combo amp/dac Audiotrak DR DAC2 DX?

2. Jakie są alternatywy dla lovely cube, słyszałem tez o forum608 - podobno robiony dokładnie pod HD600.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.